Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:36 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 14, 2011 3:24 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
Jak rozwiązałem problem śmierdzących butów?
Zamieniłem buty w wyściółką materiałową/syntetyczną na wyściółkę skórzaną. Problem rozwiązany w 100%. Oczywiście trzeba pamiętać o higienie stóp i skarpet oraz suszeniu obuwia po chodzeniu.

Obecnie buty mają ok. 3 lat, nigdy nie musiałem stosowac w nich żadnych środków zapachowych, odświeżających, antygrzybowych itp. a w środku pachną TYLKO skórą :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 14, 2011 4:52 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
DTH dobry sposób, jak ma się kasę na nowe buty, o ile ktoś lubi skórzane w górach.

uysy bawiłam się w taki sposób, jak koleś z filmiku. Z tym, że zamiast buta stosowany był karton np. po soku. Zakończyło się to nadpaleniem włosów, brwi, sufitu a rzęsy miałam jak biedronka :lol:

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 14, 2011 5:00 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 2:23 pm
Posty: 58
Cytuj:
Zamieniłem buty w wyściółką materiałową/syntetyczną na wyściółkę skórzaną. Problem rozwiązany w 100%. Oczywiście trzeba pamiętać o higienie stóp i skarpet oraz suszeniu obuwia po chodzeniu.

Do-misiek
A nie chodzi tylko o wkładkę do butów skórzaną?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 14, 2011 5:05 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
Wg. mojego rozumowania to wyściółkę stanowi całe wnętrze buta, lecz mogę się mylić.
Wkładki lubię syntetyczne z dobrą amortyzacją ze względu na kolano.

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 14, 2011 6:09 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
A nie chodzi tylko o wkładkę do butów skórzaną?
nie, chodzi o całe buty. No i niestety, wiąże sie to za zakupem nowych. Nie jest to oczywiście rozwiązanie problemu już istniejących butów ale luźna sugestia jeśli ktoś akurat stoi przed zakupem nowych butów i ten problem pamięta z poprzednich. Oczywiście mówię to na swoim przykładzie (i mojego brata, który po roku obserwacji moich butów sam nabył identyczne), być może, że są ludzie dla, których to rozwiązanie nie będzie idealne.

Wkładki na lato również mam syntetyczne (Boreal) własnie ze wzgledu na lepszą amortyzację i wentylację (bardzo dobre - również polecam). Na zimę decathlonowskie owcza wełna+folia, ale te używam dopiero od tego sezonu (na razie wydają sie być ok).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 01, 2017 8:31 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
Jadę PolskimBusem do Zakopanego. Z kilkanaście km za Warszawą autobus się zatrzymuje, na górę wchodzi kierowca i mówi: no to zakładamy wszyscy buty! Pomyślałam, że zepsuł się autobus i będziemy się przesiadać do innego, ale chodziło o coś całkiem innego... kierowca zaczął się skarżyć, że droga długa, wszystko spływa do niego i on nie może w takich warunkach pracować... Ciekawe, jak sobie poradzi w znacznie "straszniejszej" drodze powrotnej :mrgreen:

Chyba jednak źle zdefiniował główne “źródło” – według mnie tkwiło ono w kilku przepitych, parujących wszystkimi porami przetrawioną wódą ciałach. (Gdy już wracałam, w poczekalni zwalił się na podłogę podobnie "pachnący" wspinacz, ale szczęśliwie dla mnie odpłynął w krakowskim autobusie.)

Jeśli chodzi o zapachy, to wybieram górskie buty przed pijanym osobnikiem, ale też nieoczekiwanie lepiej zniosę w autobusie wódczane odory niż ostre perfumy, które wwiercają mi się w mózg niczym maszyna do borowania w zęba. Między wódą i perfumami wstawię jeszcze dźwięk - resztki muzyki dobywające się z czyiś słuchawek (to akurat łatwo zniwelować, zakładając własne, mam je więc zawsze). Czyli kolejność jest taka: buty, wóda, resztki muzyki ze słuchawek i najgorsze - ostre, mocne perfumy.

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL