Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt lip 02, 2024 11:41 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 149  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 12, 2010 9:20 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt paź 17, 2008 7:52 pm
Posty: 80
Lokalizacja: Kraków
Po prostu cierpię na alergię na idiotki.[/quote]
To jest cytat Twojej wypowiedzi sprzed 2 stron :lol:
Kto chce, znajdzie bez problemu.
Bredzisz Lucyna. To już jest dno. Z mojej strony eot.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 12, 2010 9:23 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
rooner napisał(a):
Po prostu cierpię na alergię na idiotki.

To jest cytat Twojej wypowiedzi sprzed 2 stron :lol:
Kto chce, znajdzie bez problemu.
Bredzisz Lucyna. To już jest dno. Z mojej strony eot.[/quote]
aha, kozica jest moją koleżanką. nie wiedziałam o tym. rozumiem przez to, że ciebie mam uważać za kolegę. no cóż świat internetowy jest pełen niespodzianek.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 13, 2010 5:13 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt maja 30, 2008 8:52 pm
Posty: 360
Lokalizacja: Z kątowni.
Ali7 napisał(a):
igi napisał(a):
warunek niezbędny: trwałość i sztywność podeszwy, niewypinająca półautomatycznych raków

Co do półautomatów - w tych butach od Makara tylna klamra może rozwalać szwy podeszwy: http://www.makaraobuv.sk/images/topanky ... 450&ph=600
Brak wzmocnionego plastikiem rantu.

Oj faktycznie, brak umocnienia może zaowocować wypinaniem raka, oraz tak jak piszesz: przecieraniem szwów.

_________________
http://summiter.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 13, 2010 5:40 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 5:21 pm
Posty: 63
:shock: Bawi mnie czytanie tego wątku.Pokopcie się jeszcze proszę :) Pewnie powinienem się z wami podzielić swoim doświadczeniem ale nie wiem czy jest sens.
Gdzieś wcześniej czytałem, że ktoś pytał o buty do łąk, podmokłych terenów i w Bieszczady. Nie będę pisał marek bo zaraz odezwą się głosy, że jestem marketingowcem. Napiszę tylko co moim zdaniem zapewni pytającemu komfort:
1. Faktycznie, jeżeli chodzi Beskidy w tym Bieszczady najlepsze są buty z membraną. Ja preferuję goretex xcr. Dobrze też, jeżeli dołem są powlekane. Zapobiegnie to podmakaniu skóry przy marszu w terenie podmokłym.
2. Nie zbliżam się do butów, które mają jakiekolwiek siatki. Tylko i wyłącznie skóra licowa.
3. Do długich wędrówek nie polecam butów wysokich. Problemowi przedostawania się wody przez górę zapobiegnie ochraniacz. Pomoże też przy problemie nagrzewania się buta, oraz zcierania impregnatu przez mokrą trawę. Na lato wystarczy w wersji skróconej.
4. Podeszwa vibram średnio twarda. Wystarczająco twarda na flisz, ale też nie przysparzająca problemu przy długim marszu.
5. Do tego proponuję dokupić sobie od razu wkładki piankowe z kratką, pod którymi doskonale zbiera się sól z potu, łatwo ją później usunąć .
6. Impregnat zgodnie ze specyfikacją producenta. Nie polecam środków w aerozolu, bo mogą wpływać na paro-przepuszczalność membrany.

To tak w skrócie moje doświadczenia wynikające z pracy. Może odezwą się głosy krytyczne, ale te kilka zasad sprawdza się za każdym razem.
Wyprzedzając zapytania o doświadczenie: w górach jestem do pięciu razy w tygodniu.

_________________
"I BYŁ BESKID I BYŁY SŁOWA
ZANURZONE PO PĘPKI W CERKWI BANIACH"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 13, 2010 5:57 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Zawsze mogę i Ciebie kopnąc w kostkę.
1. Tak.
2. Nie przesadzaj, nie ma uniwersalnych butów.
3. Taa, a kostka lata. Przy nagrzewaniu się buta na pewno pomagają ochraniacza, pomogą i w przypadku traw ale w ograniczonym stopniu. Hmm po przejściu Bukowego Berda w czasie jesiennej ulewy, gdy kłosy traw wbijały mi wodę w buty, ochroniacze i spodnie miałam wodne poduchy w ochroniaczach i butach. Dodatkowo sp.. sobie ochrniacze.
4. Tak. Dziś miałam sandały z podeszwą ponoć vibramową, miękkie, w sumie lajcik, ale stopy mam spuchnięte i potwornie bolące. Jutro wkładam karimory, za kostkę i dobre skarpety z jonami srebra.
5. Dobre rozwiązanie, zresztą wkładki można dobierać sobie w zależności do potrzeb.

W górach jestem do 7 dni w tygodniu.
Do tego dodałabym skarpety. Moim zdaniem one są równie ważne albo i ważniejsze od butów.
A i sandały w górach typu beskidzkiego to średnio dobry pomysł. Do wnętrza butów dostają się małe kamole, piasek i inne świństwo, gdy idziemy uwierają, a nawet ranią stopy.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 13, 2010 6:40 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 5:21 pm
Posty: 63
Lucyna
A kto Ci powiedział, że niższe oznacza poniżej kostki?
Jeżeli kłosy traw wbijają ci wodę w buty to masz źle dobrane lub źle założone ochraniacze. Bo jeżeli masz gumowane spody (ok.3-4cm wysokości buta wraz z noskiem) i odpowiednie ochraniacze to spod ochraniaczy nie widać skóry. Co technicznie uniemożliwia jej kontakt z mokrą trawą.
O uniwersalności obuwia nie wspomniałem ani słowem. Podałem tylko kilka rozwiązań które są stosowane w szanujących się markach. Piszę o swoich osobistych doświadczeniach, jest to zdanie subiektywne i konkretne. Może pojawić się polemika, ale nie podejmę dyskusji i szarpaniny, jak to jest w zwyczaju w tym wątku. Ktoś się może ze mną zgadzać lub nie, jest mi wszystko jedno.

_________________
"I BYŁ BESKID I BYŁY SŁOWA
ZANURZONE PO PĘPKI W CERKWI BANIACH"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 13, 2010 6:54 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
I ... dlaczego ma mi pójść para z uszu?

To zależy, miałam swoje stare ochraniacze, dobre one nie były, buty to były salomony. Co to są gumowane spody, otok? To co piszesz ma sens. OK przy najbliższej sposobności założę zestaw trezta top i ochraniacze love alpine, zobaczę jak sprawują się dobre ochraniacze. Jak je sobie zniszczę to wścieknę się. Jak wpływa woda pomiędzy ochraniacze, a buty? Grzesiek przypomnij sobie szlak na Bukowym. Tam masz trawska powyżej ud, wierzbówkę kiprzycę, jarzębinę i inne krzewy a ja jeszcze grzeszyłam więc nie szłam szlakiem. Ubrana byłam w nowe spodnie bergssona z membraną, ochraniacze, buty i obcisłą kurtkę. Woda spływała z górnej części odzieży i wpływała pomiędzy spodnie, a ochraniacze.
Nie rozumiem w takim razie o jakich butach mówisz? Jakie niższe? Nikt chyba nie nosi butów z cholewką do połowy łydki.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 13, 2010 7:30 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt paź 17, 2008 7:52 pm
Posty: 80
Lokalizacja: Kraków
g falu napisał(a):
:shock: Bawi mnie czytanie tego wątku.Pokopcie się jeszcze proszę :) Pewnie powinienem się z wami podzielić swoim doświadczeniem ale nie wiem czy jest sens.
Gdzieś wcześniej czytałem, że ktoś pytał o buty do łąk, podmokłych terenów i w Bieszczady. Nie będę pisał marek bo zaraz odezwą się głosy, że jestem marketingowcem. Napiszę tylko co moim zdaniem zapewni pytającemu komfort:
1. Faktycznie, jeżeli chodzi Beskidy w tym Bieszczady najlepsze są buty z membraną. Ja preferuję goretex xcr. Dobrze też, jeżeli dołem są powlekane. Zapobiegnie to podmakaniu skóry przy marszu w terenie podmokłym.
2. Nie zbliżam się do butów, które mają jakiekolwiek siatki. Tylko i wyłącznie skóra licowa.
3. Do długich wędrówek nie polecam butów wysokich. Problemowi przedostawania się wody przez górę zapobiegnie ochraniacz. Pomoże też przy problemie nagrzewania się buta, oraz zcierania impregnatu przez mokrą trawę. Na lato wystarczy w wersji skróconej.
4. Podeszwa vibram średnio twarda. Wystarczająco twarda na flisz, ale też nie przysparzająca problemu przy długim marszu.
5. Do tego proponuję dokupić sobie od razu wkładki piankowe z kratką, pod którymi doskonale zbiera się sól z potu, łatwo ją później usunąć .
6. Impregnat zgodnie ze specyfikacją producenta. Nie polecam środków w aerozolu, bo mogą wpływać na paro-przepuszczalność membrany.

To tak w skrócie moje doświadczenia wynikające z pracy. Może odezwą się głosy krytyczne, ale te kilka zasad sprawdza się za każdym razem.
Wyprzedzając zapytania o doświadczenie: w górach jestem do pięciu razy w tygodniu.

:)
1 - bo ? :) Niby dlaczego membrana ma być przydatna tylko w niskich górach? I co to znaczy "dołem powlekane" :) (tzn. chodzi o otok gumowy - bo nie rozumiem tej nowomowy)
Dla mnie membrana może być przydatna jest wiosną/jesienia roztopy i te sprawy.
Wtedy także, ze względu na stosunkowo niskie temperaturyjest w stanie oddychać. Nie wiem co za rózniaca, Tatry czy Bieszczdy dla gore texu.
Możesz rozwinąć tą myśl? :)
Gore xcr nie jest już produkowany:) Jego nastepcą jest pro shell.
2 To niewiele masz butów do wyboru :). Ja również nie kupuję matariałowców, ale skórzane. Licówek jest mało, wiekszość to nubuk.
3 - kocham takie stanowcze stwierdzenia :) A na 2 tygodnie z plecorem i namiotem, też byś wysokich nie polecał :)? wiesz, jak się kostka wtedy chwieje w posadach? wiesz jak niewiele czasem trzeba, nawet obciązenie czasem nie jest potrzebne...
Niskie buty ok, ale na jednodniówki w jakieś niskie góry latem, czy lajtowe trasy do schrona do schrona.

Dla mnie sprawa jest prosta.
lato - absolutny brak membrany, skóra wewnątrz i na zewnątrz, żadnych śmierdzieli goretexowych :) (np. scarpa nepal)
W pozostałe pory roku - przydaje sie, choć nie jest niezbędna. Ja mam ją tylko w zimowych Liskamach. Nepale (bez gtx) impregnuje, i dają radę wiosną czy jesienia bez przemakania.
Bawi mnie to co napisałeś - napisz jeszcze trochę ;)
w górach jestem 8 dni w tygodniu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 13, 2010 7:45 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt sie 05, 2008 5:48 pm
Posty: 882
rooner napisał(a):
1 - bo ? Smile Niby dlaczego membrana ma być przydatna tylko w niskich górach? I co to znaczy "dołem powlekane" Smile (tzn. chodzi o otok gumowy - bo nie rozumiem tej nowomowy)
Dla mnie membrana może być przydatna jest wiosną/jesienia roztopy i te sprawy.
Wtedy także, ze względu na stosunkowo niskie temperaturyjest w stanie oddychać. Nie wiem co za rózniaca, Tatry czy Bieszczdy dla gore texu.
Możesz rozwinąć tą myśl? Smile
Gore xcr nie jest już produkowany:) Jego nastepcą jest pro shell.
2 To niewiele masz butów do wyboru Smile. Ja również nie kupuję matariałowców, ale skórzane. Licówek jest mało, wiekszość to nubuk.
3 - kocham takie stanowcze stwierdzenia Smile A na 2 tygodnie z plecorem i namiotem, też byś wysokich nie polecał Smile? wiesz, jak się kostka wtedy chwieje w posadach? wiesz jak niewiele czasem trzeba, nawet obciązenie czasem nie jest potrzebne...
Niskie buty ok, ale na jednodniówki w jakieś niskie góry latem, czy lajtowe trasy do schrona do schrona.

Dla mnie sprawa jest prosta.
lato - absolutny brak membrany, skóra wewnątrz i na zewnątrz, żadnych śmierdzieli goretexowych Smile (np. scarpa nepal)
W pozostałe pory roku - przydaje sie, choć nie jest niezbędna. Ja mam ją tylko w zimowych Liskamach. Nepale (bez gtx) impregnuje, i dają radę wiosną czy jesienia bez przemakania.
Bawi mnie to co napisałeś - napisz jeszcze trochę Wink
w górach jestem 8 dni w tygodniu Smile



Ty Kolego tak nie napinaj się, bo jajo zniesiesz prosto w swoje
Obrazek

Jeszcze po 10 postów, a każesz do Siebie krzyczeć : GORE

_________________
Zamarzną dłonie, nie zamarznie Godność :!:
www.staszek206.wordpress.com
www.lubczasopismo.salon24.pl/taternik.salon24.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 13, 2010 8:02 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Grzesiek jest zawodowym przewodnikiem, znam ilość Jego zleceń, razem pracujemy. Rzeczywiście spędza 5 dni w górach i dostaje najcięższe zlecenia, typowo górskie. Poleci nie tylko dwa tygodnie w górach z plecakiem i namiotem. To dla Niego nie pierwszyzna. Na dodatek jeszcze nosi nasze bagaże, zawsze pomaga babom w górach. Czasami mam wrażenie, ze to cyborg. Jeżeli chodzi o sprawy sprzętowe to po prostu należy wsłuchać się w Jego racje. Od dziecka łazi po górach, oprócz tego trenował biegi na orientacje, ma doświadczenie.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 13, 2010 8:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
lucyna napisał(a):
Czasami mam wrażenie, ze to cyborg.

Cyborg czy nie cyborg, ale pisze z sensem. Chociaż za membranami w butach nie przepadam.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 13, 2010 9:07 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 5:21 pm
Posty: 63
rooner
Specjalnie dla Ciebie krótka informacja. Pisząc kolejne dane brałem pod uwagę warunki w jakich buty będą eksploatowane. A że znam te warunki tak jak ty znasz tatrzańskie, to piszę konkrety. Różnica pomiędzy Bieszczadami a np. Tatrami jest łatwo zauważalna. 1-podłoże 2-szybkość osuszania się terenu 3-długość odcinków 4- rodzaj poszycia szlaku . Oraz wiele innych. Jeżeli chodzi o obozy wędrowne to wcale nie posiadam do tego celu jakiegoś szczególnego obuwia. Widocznie posiadasz jakieś słabe kostki.
Pozdrawiam i zapraszam w Bieszczady

_________________
"I BYŁ BESKID I BYŁY SŁOWA
ZANURZONE PO PĘPKI W CERKWI BANIACH"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 13, 2010 10:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
MWro napisał(a):
takis cfaniak w internecie to zapraszam do wroclawia albo lublina zobaczymy czy tez bedziesz taki kozak

g falu napisał(a):
i zapraszam w Bieszczady

Rooner co wybierasz? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 13, 2010 10:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
rooner napisał(a):
Dla mnie sprawa jest prosta.
lato - absolutny brak membrany, skóra wewnątrz i na zewnątrz, żadnych śmierdzieli goretexowych Smile (np. scarpa nepal)


no to zachowaj te swoje proste prawdy dla siebie
nie w każdych warunkach chodziłeś, nie wszystkie rozumy zjadłeś, twoje dwie nogi nie są wzorcem naszych.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 13, 2010 10:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Proszę nie wsiadać na Roonera - trzeba brać poprawkę na to, że Lucyna go motyla noga. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 13, 2010 11:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Mam ... na to co go ., ale wydaje mi się, że Ty powinieneś wiedzieć, jako sprzętowy wielbiciel, że autorytarne ugolnianie w tej kwestii świadczy o braku odpowiedniego dystansu i doświadczenia. Nie mam ochoty wdawać się w przepychanki, ale u podstaw zaneguję pryncypia tych przemyśleń - membrana w niczym nie przeszkadza w letnim chodzeniu po gorach, nogi śmierdzą rownie silnie w butach z licowej skory, a przemakanie potrafi zmultiplikować nieświeży zapach.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 13, 2010 11:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Przyjacielu chętnie ustosunkuję się do Twojej wypowiedzi na ogólnym, jeśli tylko wyjaśnisz mi przez PW znaczenie słów "autorytarnie", "pryncypia" i "zmultiplikować". Pozdrawiam! Nawiasem - od 3 godzin walę Bacardi Superior z Pepsi, lodem i limonką, flaszka pusta, idę spać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 14, 2010 4:33 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
leppy napisał(a):
Proszę nie wsiadać na Roonera - trzeba brać poprawkę na to, że Lucyna go motyla noga. :)

Biedactwa Wy moje, Wyście Lucyny nie motyla noga. Oczywiście, że nie, nie było inwektyw pod moim adresem. Spadaj Leppiątko :roll:
Proszę Moderatora o oczyszczenie wątku, on ma służyć ludziom, niepotrzebne tu są jatki.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 14, 2010 6:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
leppy napisał(a):
Przyjacielu chętnie ustosunkuję się do Twojej wypowiedzi na ogólnym, jeśli tylko wyjaśnisz mi przez PW znaczenie słów "autorytarnie", "pryncypia" i "zmultiplikować". Pozdrawiam! Nawiasem - od 3 godzin walę Bacardi Superior z Pepsi, lodem i limonką, flaszka pusta, idę spać.


Ale czemu na ogolnym?
I ja bylem wczoraj po winie, moze wiec moj jezyk nieco odbiegal od normy, ale juz wyjasniam:

autorytarnych - czyli nie popartych w tym wypadku na przykladach, a na nie znanej mi wiedzy i doswiadczeniu wyrazonych w dobitny sposob. W tym wypadku to zdanie nie pokrywa sie z moim.

pryncypia - u podstaw teorii roonera lezy przekonanie, ze buty z membrana gorzej przepuszczaja powietrze niz buty ze skory i nie sprawdzaja sie w wysokich temperaturach. Nie zjadlem wszystkich rozumow w tej kwestii, ale uzywam butow z membrana od paru lat rowniez w tatrzanskie lato i nie stwierdzilem by bylo mi w nich goraco. Buty smierdza po dluzszej wedrowce, ale gdybym chodzil w przewiewnych butach sportowych byloby podobnie.

zmultiplikowac - heh - nie wiem skad wzielo mi sie to slowo, zamiast nasilic

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 14, 2010 6:31 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Może raczej zwielokrotnić byłoby dokładnym tłumaczeniem.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 14, 2010 7:05 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
A wracając do tematu butów i polemizując z g falu na temat wysokości cholewki buta.

Na całkiem innym forum była akurat ciekawa dyskusja o butach a konkretnie na temat wysokości cholewki buta ( i nawet nikt się nie obrzucał mięsem ) jeden z uczestników dyskusji napisał mądre zdanie z którym się całkowicie zgadzam:

Cytuj:
w Tatrach latem niskie buty są bardzo dobre, ale wpierw trzeba dobrze zmaltretować na własnych nogach ze trzy pary "pancerne".


To samo dotyczy wg mnie innych gór.

Tak więc po pierwsze - niskie buty:

1. Nie dla początkujących

2. Nie byle adidaski z cienką podeszwą ale porządne markowe buty (marka to już wybór całkiem indywidualny).

3. Nie dla każdego.

Ja ze względu na nawykowe skręcenie kostki nie lubię butów niskich, używam takich tylko na na prawdę krótkie wycieczki i z lekkim plecakiem.

Na wycieczki powyżej 2-3 godz a zwłaszcza z ciężkim plecakiem używam tylko butów powyżej kostki.

W sandałach kilka razy skręciłam nogę, raz bardzo poważnie.

Co do membrany - niektórzy lubią z membraną, niektórzy bez - sprawa całkiem indywidualna, wg mnie nie ma się o co kłócić.

Ja osobiście wolę buty bez membrany, kwestia zapewne przyzwyczajenia.

Pozdrowienia

Basia

P.S.
Gdyby jeszcze Ci najbardziej zawzięci dyskutanci umieli cytować, lepiej by się to czytało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 14, 2010 10:12 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
A dla mnie nauka płynie nastęująca ...
Należy zainwestować w większą szafkę na buty oraz w kilka różnych par butów na różne góry i na różne sezony ... z cholewką taką, z cholewką śmaką, bez cholewki ... z membraną i bez ... itp itd ... a i jeszcze w pojemne auto jak się chce te wszystkie butory zabierać ze sobą na wyjazdy ... :lol: :wink:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 14, 2010 10:32 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Ali7 napisał(a):
Słuszna koncepcja.

Tyle, że słabo ją stosuję ... ciągle te same stare Scarpy (ale Scarpy ze skóry licowej bez membrany ! - bo jak je kupowałem to butów z membranami wogóle jeszcze nie było :P ) ... :lol: :wink:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 14, 2010 10:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Ali7 napisał(a):
piwo lepiej wchodzi

Ostatnio odkryłem, że piwo całkiem nieźle wchodzi na bosaka na plaży przy pewnym lekkim zanurzeniu w orzeźwiającym morzu południowym ... :wink:
Membrana zbędna ... ewentualnie cieńka warstwa neoprenu ... :P :wink: :lol:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 14, 2010 10:42 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Ali7 napisał(a):
I to jest najsłuszniejsza ze słusznych koncepcji.

Wiedziałem, że mnie zrozumiesz ... będę z dumą nosić koszulkę forumową z coolmaxu ...

Z dedykacją (tak od około 2:20) :
http://www.youtube.com/watch?v=BmZPSLL2yXg
:wink:

_________________
Obrazek TG


Ostatnio edytowano Pn cze 14, 2010 10:56 am przez Gustaw, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 14, 2010 10:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Ali7 napisał(a):
Można też

A można by ...
A bardziej na poważnie ...
Ciekawe bo popływałem sobie wokół takich fajnych klifów i oglądałem pod sobą coś w formie OP tyle, że pod wodą ... głaziska wielkości domów, między nimi szczeliny, kominy ... bardzo ciekawe i nietypowe wrażenie dla byłego :wink: górołaza ... taka lewitacja nad podwodnym urwiskiem ... :roll:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 14, 2010 3:49 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Gustaw napisał(a):
A dla mnie nauka płynie nastęująca ...
Należy zainwestować w większą szafkę na buty oraz w kilka różnych par butów na różne góry i na różne sezony ... z cholewką taką, z cholewką śmaką, bez cholewki ... z membraną i bez ... itp itd ... a i jeszcze w pojemne auto jak się chce te wszystkie butory zabierać ze sobą na wyjazdy ... :lol: :wink:

Mądrze gada piwa Mu nalejcie. To rzeczywiście w przypadku zawodowych przewodników i ludzi chodzących non stop po górach jest najlepsze rozwiązanie. Jedyny minus to koszty.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 14, 2010 3:58 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Basia Z. napisał(a):
A wracając do tematu butów i polemizując z g falu na temat wysokości cholewki buta.

Na całkiem innym forum była akurat ciekawa dyskusja o butach a konkretnie na temat wysokości cholewki buta ( i nawet nikt się nie obrzucał mięsem ) jeden z uczestników dyskusji napisał mądre zdanie z którym się całkowicie zgadzam:

Cytuj:
w Tatrach latem niskie buty są bardzo dobre, ale wpierw trzeba dobrze zmaltretować na własnych nogach ze trzy pary "pancerne".


To samo dotyczy wg mnie innych gór.

Tak więc po pierwsze - niskie buty:

1. Nie dla początkujących

2. Nie byle adidaski z cienką podeszwą ale porządne markowe buty (marka to już wybór całkiem indywidualny).

3. Nie dla każdego.

Ja ze względu na nawykowe skręcenie kostki nie lubię butów niskich, używam takich tylko na na prawdę krótkie wycieczki i z lekkim plecakiem.


Z tym zgodziłabym się ale należy brać pod uwagę jeszcze kilka innych kwestii.
1. Tu liczy się też inteligencja kinestatyczna. Osoby z wyższą mają mniejsze problemy poruszaniem się po gorach.
2. Na pewno nie. Mówię to z pozycji osoby, która przechodziła w adidasach pół życia po górach. Na razie sprawdzają się moje salomony, są nietrwałe jak zwykle więc należy myśleć o jakiejś innej marce.
3. Fakt ale też buty wysokie nie są dla każdego. Niektórzy narzekają na to, że obcierają mi nogi, w tym przypadku czasami wystarczy kupić buty z dużym wycięciem na ścięgno Achilesa. U mnie nastąpiło coś dziwnego, moje stopy przyzwyczaiły się do wysokich butów, mam przez to osłabione mięśnie, nie potrafię chodzić po górach w krótkim obuwiu. Aby wzmocnić kostki zakładam na łatwe trasy sandały lub buty przed kostkę ale bardzo źle i niepewnie w nich czuję się.

Edit.
2 Zgadzam się z Baśką.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 14, 2010 9:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
http://www.polarsport.pl/product/339363 ... OLLE%20GTX
http://www.polarsport.pl/product/334830 ... ELMO%20GTX
Powyższe buty będą za 399 zł w jednodniowej promocji (pierwsze we wtorek, drugie w środę) w Polarsporcie. Może więc te? (chyba ktoś kilka stron wcześniej pytał o buty).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 15, 2010 7:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Oczywiście (co prawda np. letnie Meindle kosztują więcej i to nie "żart jakiś"). Natomiast chodziło o to, że za 400 zł można mieć markowe buty, nie trzeba rozglądać się wśród Campusów i innych gówien.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 149  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL