Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum

Teraz jest Pt lip 10, 2020 11:28 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4355 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 142, 143, 144, 145, 146
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lis 27, 2019 12:35 pm 
Przypadek beznadziejny

Mąż kupił sobie AKU TREKKER LITE - pięty poobcierane :eye:, a po roku podeszwa, jakby patrzeć na te Sprocketa wyżej, odkleja się na odcinku kilku cm od tej niebiesko-żółtej części. Muszę obczaić jakiegoś sensownego szewca. Moje mammuty też za długo już nie wytrzymają, ale miałam wersję nova mid, a taranowałam nimi wszystko. Zaczynają się odklejać czubki. Ale na nogach nie czujesz, że masz buta. Coś za coś. Meindle, Garmont za sztywne.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Śr lis 27, 2019 6:00 pm 
Kombatant

50 zlotych za jedną parę??
W Krakowie ,za wklejenie i wszycie zapiętków płacę , zależnie od skóry,20 złotych jeżeli skóra jest ciemnoszara,
lub 25 białą skórą.

p.s.
wiem,wiem... Krakusy sknerusy...

PostNapisane: Cz lis 28, 2019 10:24 am 
Uzależniony ;-)

Dragontaile to może nie są złe buty, trochę je w Tatrach pociorałem (w wersji LT - mam je nadal, choć obecnie używam rzadko, w tym roku bodaj ani razu), ale do pancernych nie należą. U mnie bardzo szybko zaczęła się przecierać ta tasiemka dookoła cholewki, ale połatałem to samodzielnie i trzymało dobrze. Gorzej z podeszwą, bo ta nie dość, że dość szybko się zużywa, to jeszcze poszczególne warstwy zaczęły się rozklejać. No i na mokrej skale jeżdżą aż miło, a i na mniej mokrej się zdarzało. Nie wiem jakiej mieszanki Vibramu tutaj użyto, ale w porównaniu do Vibram Megagrip różnicę zauważam sporą.

Gdybym miał teraz kupować typowe podejściówki, to rozejrzałbym się raczej za produktami Scarpy albo La Sportivy.

PostNapisane: Wt mar 03, 2020 11:05 am 
Kombatant

Pytanie do kobiet - jakie buty trekingowe do spacerów po górach (Tatry i nie tyko polecacie? takie, żeby się nie slizgały po wyślizganych tam nieraz kamieniach Moje stare trekingi ostatnio zaczeły 'ujeżdzać" i dlatego to moje główne kryterium - nie musi być vibrama, bo z doświadczenia własnego i cudzego wiem, że niektóre gumy potrafią lepiej sie trzymać podłoża

PostNapisane: Cz mar 12, 2020 8:32 pm 
Uzależniony ;-)

Nie wiem, czy są lepsze buty niż moje poniżej, ale wiem, że kolejne kupię takie same.

anke napisał(a):
Ja podobnie, wszystko oprócz zimy. W górach spędzam 3-4 tygodnie w roku.
Moje rady są mniej wartościowe, bo mam już drugą czy trzecią parę tych samych butów, więc brak mi porównania z innymi markami - miałam przed nimi tylko raz jakieś dziwne górskie buty (marki nie pamiętam), na pewno mniej wygodne.

Mój wybór to tanie Meindle, czyli Jersey-pro-lady.
Zalety:
- niemal bezszwowe, z bardzo miękkiej skóry
- wygodne, zakładam nowe i jadę na pewniaka na 2 tygodnie w góry (oprócz japonek nie mam w ogóle innych butów)
- wysokie, pewniej mi się w takich chodzi, szczególnie z góry
- może i grzeją w upał, ale nie na plastikowy-odparzający-piekący sposób
Wady:
- czasem odklejają się na niewielkich odcinkach (do około 1 cm) otoki, póki jest gwarancja ja to reklamuję i mi przyklejają w ichnim serwisie
- wygląd - jeśli dla kogoś to ważne - taki mało nowoczesny
- ściera się podeszwa po kilku sezonach (u mnie po siedmiu niemal się wyzerowała na czubkach butów), ale ponoć można ją wymieniać u producenta
- nie mają gore, więc oczywiście z czasem przemokną
- innych przygód z butami nie miałam, co nie znaczy, że są niezawodne - nutshell kiedyś pisała, że odkleiła się jej w Meindlach, i to podczas wyprawy, podeszwa (w innym niż mój modelu)

Kolejne znowu kupię identyczne, bo dla mnie póki co są niezawodne pod względem wygody.

Cena - 659 zł, ale można upolować egzemplarze poniżej 600.
https://www.polarsport.pl/buty-meindl-j ... gL9sfD_BwE

anke napisał(a):
Meindle po 7 sezonach (każdy po około 3 tygodnie)

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4355 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 142, 143, 144, 145, 146

Strefa czasowa: UTC + 1