Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:44 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 3:04 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lip 23, 2005 6:00 pm
Posty: 1495
Lokalizacja: z domu
Grzegorz napisał(a):
Myślałem, że NIKON produkuje tylko aparaty

Nikon nie robi zadnych aparatow poza lustrzankami. Najpierw kompakty robila dla nich Sanyo, teraz jakies inne firmy (pare modeli robionych jest w Thailandii). Taka jest globalna ekonomia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 07, 2006 7:56 pm 
Tuptuś napisał(a):
polecam zajrzeć na www.recenzje.net.pl . Pod tym adresem użytkownicy sprzetu fotograficznego się wypowiadają.

Ale nie zawsze obiektywnie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 08, 2006 2:33 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 09, 2005 3:12 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Piekary Śl.
Też, się ostatnimi czasy zastanawiałem nad małym i tanim cyfrakiem, wybór padł na olka 765UZ, uznałem, że to najlepszy stosunek parametrów i opinii o nim do ceny. Kierowałem się też walorami użytkowymi w górach, podobnie jak Tomek (odziwo) chcę go mieć pod ręką a nie w plecaku. Może nie jest najmniejszy, ale…
c.d.n – jak zrobię jakieś fotki w górach

www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/4

_________________
Cygan


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 11, 2006 5:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Podstawowa zasada sprawdzona w praktyce. Kupujcie cyfrówke, która oprócz wyświetlacza ma też i wizjer. W silnym słońcu i gdy jest do okoła śnieg to na wyświetlaczu prawie nic nie widać.
Więc aby nie robić zdjęć "na ślepo" dobrze aby aparat miał wizjer w który można spojrzeć.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 11, 2006 7:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Dobrze mówisz... Mój niestety nie ma i w zadymce robiłem foty "na ślepo". Na szczęście pojemność karty pozwala zrobić kilka ujęć i wykasowanie nietrafionych w bardziej sprzyjających warunkach.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 28, 2006 7:01 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 21, 2006 6:11 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Przemyśl
A co sądzicie o Fuji S5600?, wiem wiem ...recenzje, testy opisy...ale moze ktos z was mial cos z nim do czynienia, bo przymiarzam sie do jego kupna


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 17, 2006 1:04 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lip 24, 2006 7:21 am
Posty: 3052
Lokalizacja: Leytonstone
święta prawda z tym wizjerem,zawsze jak pod słońce mam to przez wizjer patrze i wtedy sobie odpowiednio przysłone ustawię i nie ma żadnego problemu :)

_________________
Dar mądrości - to przede wszystkim umiejętność panowania nad swoją głupotą.

GG 8660406
Skype justka1983


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 20, 2006 1:38 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 20, 2006 9:51 am
Posty: 143
Lokalizacja: Ruda Śląska
Z kompaktów polecam Fuli X350
Mały, kompaktowy, 5,08 miliniów px. Zdjęcia w górach wychodzą rewelacyjnie. I bardzo wyraźne (przykład: schronisko na Mrkowych Szczawinach, którego nie widziałem gołym okiem z Babiej Góry jest widoczne na zdjęciu)

_________________
Jeśli szukasz kogoś na OP w lipcu to pisz na PW!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 10, 2007 5:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
http://www.allegro.pl/item154588410_kod ... _raty.html
http://www.allegro.pl/item153965461_oly ... krako.html
ktorego lepiej kupic?
a moze ten
http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/79294_techniczne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 10, 2007 6:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Z tych co wymieniles bralbym FZ-7 ! Z troche tanszych Fuji S5600. Olek tez nie jest zly, ale od Kodaka to bym odstapil ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 10, 2007 6:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
olek ma duzo pixeli ponoc nie jest to tez takie dobre, bo moga byc szumy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 10, 2007 6:59 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2005 9:37 am
Posty: 1433
Lokalizacja: Siedlce
Pixele potrzebne są do dużych odbitek jak robisz 10x15 to spokojnie 3MP wystarczą :)

Co do tych aparatów co podałeś to chyba jednak bym wybrał Panasonica, Robiłem kiedyś podobnym Olympusem i zoom był strasznie głośny, jakby traktor jechał.

_________________
Fuji S5 PRO || Grip || Nikon D70s || Grip || F80 || N28-100 || S30/1.4 || N80-200/2.8D ED N || SB-800 || TC Kenko x1.4Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 10, 2007 7:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
To zalezy jakie odbitki chcesz robic. Zreszta wazna jest wielkosc matrycy. Jezeli przy tej samej matrycy jeden aparat ma 5 mpx, drugi zas 7mpx to ten drugi na 7 mpx bedzie mial jakosc niespecjalna. Olek ma ISO az do 4000, czulosc imponujaca, trzeba by sie jednak dowiedziec jaka jest maksymalna czulosc do zaakceptowania jesli chodzi o szumy. Panasonic ma obiektyw Leici, a to powinno miec spore znaczenie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 10, 2007 7:10 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2005 9:37 am
Posty: 1433
Lokalizacja: Siedlce
Chciałbym zobaczyć zdjęcia przy tej czułości :lol: :lol:

_________________
Fuji S5 PRO || Grip || Nikon D70s || Grip || F80 || N28-100 || S30/1.4 || N80-200/2.8D ED N || SB-800 || TC Kenko x1.4Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 10, 2007 7:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
wyszlyby jak z Mediona :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 10, 2007 7:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Cytuj:
Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, że ten aparat ma jedną wadę, która dość znacząco wpływa na jakość zdjęć. Są to szumy, które pojawiają się przy ISO powyżej 200. Powoduje to, że zdjęcia przy słabym świetle nie wyglądają imponująco. Zdając sobie jednak sprawę z tej wady tego aparatu, można jednak kombinować tak, by uniknąć zdjęć powyżej ISO 200 odpowiednio korygując pozostałe parametry (migawka, przysłona).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 10, 2007 7:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
o jakim aparacie mowa ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 10, 2007 7:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Hubert napisał(a):
o jakim aparacie mowa ?

o olympusie
http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/1 ... omentarze/
o panasoniku tez czasami tak podobnie tam mluca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 10, 2007 7:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
serwisy typu skąpiec czy recenzje.net sa dosc nieobiektywne. Lacza znawcow fotografii z kompletnymi laikami i nie wiadomo kogo opinie akurat sie czyta. lepiej spojrzec na http://cyberfoto.pl/ tam znajdziesz sporo porownan tych aparatow. Napisz jeszcze jaka kwote chcesz przeznaczyc na sprzet i do czego ma glownie sluzyc (bo cos mi podpowiada instynkt ze do jaskin :twisted: )


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 10, 2007 8:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Hubert napisał(a):
jaka kwote chcesz przeznaczyc na sprzet i do czego ma glownie sluzyc (bo cos mi podpowiada instynkt ze do jaskin :twisted: )

kwota do 1200zl brutto (z karatmi pamieci itd.)
jesli chodzi o przeznaczenie, to mam sporego zgrzyta. chcialbym sie czegos nauczyc (odnosnie fotografii, jestem totalnym laikiem). z tymi jaskiniami wlasnie nie jest sprawa taka prosta, bo do jaskini powinien aparat byc nieduzych rozmiarow, a jak jest malych rozmiarow, to.... itd.
ale generalnie ciezko mi sie wypowiadac, jak w temacie!
nprawde nie wiem co zrobic.

wiec moze cos takiego
http://www.ceneo.pl/226902
do jaskin jak znalazl
albo taki z duzym zoomem
http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/pro ... oduct/5011

nie
jednak faktycznie musi to byc mniejszy aparat
taki jak te dwa wyzej
chociaz tez nie... leeeee


Ostatnio edytowano Cz sty 11, 2007 3:12 pm przez kilerus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 10, 2007 8:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
kilerus napisał(a):
aparat byc nieduzych rozmiarow, a jak jest malych rozmiarow, to.... itd.
ale generalnie ciezko mi sie wypowiadac, jak w temacie!
nprawde nie wiem co zrobic.


Mialem kilka miesiecy temu podobny problem. No moze troche mniejsze finanse. Jesli chodzi o nauke to dobrze celujesz. Wlasnie hybrydy sa do tego najlepsze. Pewnie ze mozna sie uczyc odrazu na lustrzankach, tylko ze przez dosc dlugi okres i tak nie wykorzysta sie ich pelnych mozliwosci, wiec leca martwe przebiegi :twisted: Naczytalem sie mnostwo opinii, na polskich forach specjalistycznych, zagranicznych. Ostatecznie za Fuji S5600, ktory kupilem przemowilo zwyciestwo w kategorii hybryd w swiatowym konkursie dot. sprzetu fot. Pisano tam, ze ma nieporownywalnie duze mozliwosci w stosunku do ceny. Tylko 5 mpx coprawda, ale nie robie odbitek wiekszych od 10x15 wiec na pewno to mnie nie przeszkadza. A zoom 10x dziala bardzo fajnie i sprawnie (szkoda moze tylko ze nie ma plynnej regulacji na pierscieniu). Dobra sprawa jest tez w pelni zabudowany obiektyw (nie wychodzi zadna lufa przy zoomowaniu :P ).W tej chwili sprzet kosztuje ok. 900 zl w sklepach. Jest tez nastepca s6500, ale to juz troche wiekszy wydatek. Warto sobie zostawic troche kasy na akcesoria, bo w miare nauki fotografowania zaczynasz myslec o akcesoriach. Ja juz dorobilem sie statywu, torby i filtra UV, wkrecam tez starego heliosa do makro (w temacie fotografia makro wiecej szczegolow). Ale lista zyczen jest juz naprawde dluga (filtry polaryzacyjne do dobrej pogody, polowkowe, tabaczkowe do kiepskiej, przydalby sie tez jakis dobry konwerter). Mam gwint na obiektywie wiec mozna naprawde mnostwo rzeczy wkrecic i pokombinowac (cecha lustrzanek ktorej czesto brakuje w hybrydach).
Zastanawialem sie tez nad zakupem Olka Sp-510 ale nie przekonal mnie po wstepnych ogledzinach w mediamarkcie. Kiepsko lapal ostrosc na duzym zoomie. I rzeczywiscie jakos glosno chodzil Sony H2 bylo tez w promocji ale jestem przeciwnikiem tej firmy (mialem do czynienia z trzema aparatami i wszystkie sie zbuntowaly predzej czy pozniej). Co co panasonicow, mnie nie odpowiada ich ksztalt, kiepsko leza w dloni. Ale mozliwosci bardzo dobre. No i te obiektywy Leica ;)
Podsumowujac musisz poczytac, pokomyslec, przespac sie z tym wszystkim i wybrac. Ja ze swojej strony polecam fuji, wybralem i jestem poki co bardzo zadowolony ze zdjec ;)

kilerus napisał(a):
nie
jednak faktycznie musi to byc mniejszy aparat
taki jak te dwa wyzej


Przemysl to dobrze, bo jak zacznie Cie wciagac fotografowanie to szybko zapragniesz miec cos z porządnym obiektywem ;) A jesli juz naprawde music byc cos mniejszego to spojrz moze w strone canona a710. Ma chociaz mozliwosc zamontowania tulejki ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 11, 2007 9:29 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 21, 2006 6:11 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Przemyśl
Hubert no nareszcie ktos mi to konkretnie powiedzial, masz tu piwo ode mnie. Zastanawialem sie nad zakupem tego Fujika, dzieki za komentarz na jego temat, teraz mam troche dylemat, bo tak sie zastanawialem nad zakupem (ze o kwestii finansowej nie wspomne) ze w miedzyczasie wyszedl model s6500fd, z tego co wiem, wieksza matryca, wyswietlacz,ISO 3200 itd. no i regulacja na pierscieniu! Czy jakos zmienily sie Twoje wrazenia podczas uzytkowania 5600? Jak wyglada sytuacja ze stabilizacja obrazu? Bo podobno nie ma,a jak to wyglada w praktyce?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 11, 2007 9:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
s6500 rzeczywiscie jest lepszy, zoom na pierscieniu to szczegolnie przydatna rzecz. wieksza matryca rzeczywiscie jest mocnym plusem. ISO 3200, tak jak pisalem , to tylko chwyt reklamowy wg mnie. Szkoda tylko ze nie obudowali obiektywu jak w 5600 i cos tam jednak wyjezdza.A glowna wada jest to, ze za jego cene mozna sie postarac o uzywanego canona 300d...

Co do stabilizacji, rzeczywiscie jej brak. Czy to odczuwalne ? Przy dobrym oswietleniu na pewno nie. Przy kiepskim podejrzewam, ze ze stabilizacja i tak bez statywu zdjecia nie zrobisz. Nie znam dokladnie tematu bo nie robilem zdjec aparatem ze stabilizacja. Jedno jest pewne, reklama z kobieta wiszaca do gory nogami w kosciele czy z gosciem w taksowce to bajka;)

Tak na podsumowanie. W tej kategorii cenowej s5600 jest naprawde swietny. Jestem bardzo z niego zadowolony i nie wymienilbym go na nowsza hybryde. Nastepna bedzie lustrzanka, ale nie spieszy mi sie do wymiany ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 12, 2007 10:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Dzisiaj w media ogladalem dokladnie s6500. Jest znacznie ciezszy i wiekszy od s5600. Ksztaltami przypomina lustrzanke. Obiektyw nie wysuwa sie znaczaco, a czesc wysuwajaca posiada gwint. Fajna sprawa jest tez pierscien na obiektywie (precyzyjny zoom). Ogolnie wygladem i precyzja wykonania, a takze wywazeniem, bije wszelkie hybrydy olympusa, kodaka czy sonego na glowe!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 12, 2007 10:38 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Po ile stoi ten nowy S ? Wpadł mi w oko Kodak P712 ( 12x ze stabilizacją, 7 mln, 12x zoom w trybie video :P ). Eh ten sentyment do Kodaka 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 13, 2007 12:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
W mediamarkcie wolaja 1500 zl, ale mozna znalezc za 1300. Cena podobna do kodaka ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 17, 2007 11:55 am 
Weteran

Dołączył(a): N paź 16, 2005 11:34 pm
Posty: 125
Lokalizacja: płaska kraina nad Wisłą
Też sie przygladam cyfrówce Fuji FinePix s6500 fd :roll: . Jesli ktoś chce kupić możliwie najtaniej to polecam dwie strony www.skapiec.pl i www.ceneo.pl. Wymieniony aparat dostał pochlebne opinie w teście Foto-kuriera. Oczywiście nie jest bez wad, ale dla człowieka obytego z podstawami fotografii wystarczy w zupełności. Nalezy nie włączać automatyki tylko przejśc na sterowanie reczne lub półautomatyczne i można być zadowolonym ze sprzętu :D .

_________________
Jestem tylko amatorem fotografii i turystyki górskiej. Canon EOS 450D i trochę "złomu" fotograficznego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 21, 2007 12:07 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 11, 2006 7:18 am
Posty: 282
Lokalizacja: Szczecin
HA! Dobrze że poruszyliście wątek właśnie tych modeli bo mnie one interesują 8)

_________________
Patrząc na szczyty, ma się wrażenie, że ziemia wznosi się ku górze, jak gdyby pragnęła dotknąć nieba...
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Fuji s6500fd
PostNapisane: Wt mar 13, 2007 10:00 pm 
Weteran

Dołączył(a): N paź 16, 2005 11:34 pm
Posty: 125
Lokalizacja: płaska kraina nad Wisłą
Posiadam juz Fuji s6500fd. Fajniutki jest. Dobrze leży w łapce. Zasilanie z 4 akumulatorków AA, wygląd jak lustereczka, dobre wykonanie. Intuicyjna obsługa menu. Makro i obiektyw szeroki (28 mm dla małego obrazka) i mnóstwo funkcji z których zapewne nie skorzystam Tyle z moich pierwszych spostrzeżeń. Jak na razie jestem zadowolony :D.

_________________
Jestem tylko amatorem fotografii i turystyki górskiej. Canon EOS 450D i trochę "złomu" fotograficznego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2007 3:15 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2005 9:37 am
Posty: 1433
Lokalizacja: Siedlce
Ile zdjęć da się zrobić na komplecie baterii??

_________________
Fuji S5 PRO || Grip || Nikon D70s || Grip || F80 || N28-100 || S30/1.4 || N80-200/2.8D ED N || SB-800 || TC Kenko x1.4Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL