Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
relacje na mapie
Regulamin forum

Teraz jest N lut 18, 2018 9:45 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1445 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Aparaty
PostNapisane: Wt lut 13, 2018 9:55 am 
Kombatant

oooo, opisz dokładniej jak to robi się, końcówka jest jakaś miękka bardzo, czyści się ruchami kolistymi czy jak szpatułkami do czyszczenia matryc na mokro?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Wt lut 13, 2018 3:57 pm 
Przypadek beznadziejny

velka napisał(a):
opisz dokładniej jak to robi się, końcówka jest jakaś miękka bardzo, czyści się ruchami kolistymi czy jak szpatułkami do czyszczenia matryc na mokro?

Końcówka jest miękka, z czegoś nie zostawiającego smug. Tu nie ma w mojej opinii żadnej filozofii - "jeździsz" tym po matrycy i po takim zabiegu kontrolujesz efekt, jak nie jest zadowalający to powtarzasz do skutku. Tak jak pisałem powyżej - doczyściłem tym matrycę, która była bardzo zasyfiona, co widać było nie tyko na zdjęciach przy dużej wartości przysłony, ale już patrząc na samą matrycę, także po tym doświadczeniu (chociaż jednorazowym) mogę stwierdzić, że działa.
Jednak gdy matryca tego nie wymaga, a przyczepi się jakiś drobny pyłek, to w pierwszej kolejności próbowałbym bezdotykowych sposobów - gruszki. Oczywiście przy gruszkowaniu czasem można sobie nanieść na matrycę więcej pyłków, które przecież znajdują się nierzadko w się w komorze, ale można też mieć fuksa ;)

PostNapisane: Wt lut 13, 2018 4:35 pm 
Przypadek beznadziejny

A spotkał się ktoś z funkcją samoczyszczenia matryc? Mam coś takiego w a6500 i raz włączyłem z ciekawości gdyż nie czytałem instrukcji i ciekaw byłem co się wydarzy. Matryca przez około 1s mocno wibruje zrzucając tym samym drobne pyłki. Siłą rzeczy funkcja dostępna tylko w aparatach z mechaniczną stabilizacją matrycy - jak się to w praktyce sprawdza to nie wiem bo mam jeszcze czystą... Jak się coś na niej pojawi, sprawdzę czy ten patent zrzuci to coś.

PostNapisane: Wt lut 13, 2018 4:59 pm 
Przypadek beznadziejny

krank1 napisał(a):
Siłą rzeczy funkcja dostępna tylko w aparatach z mechaniczną stabilizacją matrycy

Nie tylko. Funkcja powszechnie stosowana w aparatach (zazwyczaj przy włączaniu i wyłączaniu sprzętu). Chodzi o mikrodrgania matrycy mające na celu "strzepnięcie" pyłków. Jedne aparaty mają to bardziej inne mniej rozbudowane, w jednych działa lepiej w innych gorzej. Na porządnie zasyfioną matrycę to nie pomoże ;)

PostNapisane: Cz lut 15, 2018 9:42 pm 
Przypadek beznadziejny

taki wydaje mi się niezły strzał z imprezy karnawałowej (bez lampy w lichym świetle) a6500 85mm f1.8 z AF

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1445 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49

Strefa czasowa: UTC + 1