Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:47 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Hosting zdjęć
PostNapisane: Śr lip 12, 2017 10:31 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1607
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Nie wiem czy piszę w dobrym dziale. W razie czego proszę o przeniesienie tego wątku. Otóż nie mam szczęścia do serwerów hostingowych. Dawno temu korzystałem z fotosika, ale po jakimś czasie zaczęły mi znikać pojedyncze zdjęcia - miniaturki w moich relacjach. Przesiadłem się więc na imageshack i wszystko było dobrze, ale do czasu. Pewnego dnia zdjęcia zniknęły jak kamfora. Zacisnąłem zęby i poszukałem po raz kolejny. Trafiło na photobucket i wszystko było dobrze ale do czasu. Teraz moje relacje są dziurawe - sam tekst bez zdjęć. Czy ktoś może poradzić jakiś sensowny darmowy serwer hostingowy czy już za wszystko trzeba płacić ? Coś co zniknie z dnia na dzień. Być może można wrzucać zdjęcia za pomocą dysku google ? Jeśli tak to prosiłbym o jakiś opis. Mnóstwo mojej pracy często po nocach poszło na marne. Z góry dziękuje za pomoc.

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 12, 2017 11:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Carcass napisał(a):
Być może można wrzucać zdjęcia za pomocą dysku google ?

Można
1. Oznacz zdjęcie jako "publiczne"
2. Uzyskany adres z pkt.1 wklej na http://gdurl.com/ - tam powstanie link do wklejki np. na forum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 12, 2017 11:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3046
flickr jest super!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 13, 2017 7:27 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1607
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Dziękuje Wam bardzo. Będę testował.

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 13, 2017 9:54 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Flickr jest świetny tylko...no właśnie - imageshack i picassa też kiedyś były super, a później wszystko co ludzie gromadzili sobie na tych serwisach trafił szlag :|

Wojtek, a może rozważ założenie bloga lub strony www? Wiem, że wymaga to trochę czasu i pracy, ale jest mnóstwo gotowych szablonów (np. blogger, Wordpress), nie trzeba być mistrzem htlm'a żeby stworzyć taką stronkę. Jeśli chciałbyś jedynie przechowywać zdjęcia, to są również szablony typowo "fotograficzne", na przykład:

https://dailyweb.pl/porcja-10-szablonow ... cji-zdjec/

Wygląda to bardzo estetycznie i wydaje się dość bezpieczną metodą na przechowywanie zdjęć w internecie. Osobiście polecam Wordpressa, jest czytelny, intuicyjny i łatwy w obsłudze. Gdybyś się zdecydował to służę pomocą :)

Jeśli jednak nie masz czasu na taką zabawę to zerknij ewentualnie na http://www.flog.pl/ i przykładową galerię http://eliakimus.flog.pl/ . Można tu tworzyć katalogi, ale na stronie głównej zdjęcia wyświetlają się "jak leci", w kolejności dodawania (czyli podobnie jak na Flickrze).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 13, 2017 11:38 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1607
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
No właśnie Ola - uderzyłaś w sedno. Też sądziłem kiedyś, że imageshack będzie wieczny i darmowy, choć z drugiej strony logika nakazywała myśleć, że trudno gromadzić w nieskończoność i za darmo zdjęcia użytkowników, których jest przecież setki milionów. Oczywiście myślałem o blogu czy stronie www, ale zawsze jest coś ważniejszego i wiecznie brakuje czasu. Takie własne relacje traktowałem jako swoisty pamiętnik, do którego można w każdej chwili zajrzeć. Druga sprawa jeżdżę w góry z różnymi grupami, gdzie rozmawiamy o miejscach które udało się odwiedzić. Jak ktoś jest wyjątkowo zainteresowany tematem to nic prostszego jak wysłać mu link do relacji. A potem się okazuje, że to tylko tekst z dziwnymi ikonkami pośrodku. Nie chodzi mi o samo magazynowanie zdjęć ale właśnie o te relacje by przetrwały próbę czasu i aby można było do nich wracać w dowolnej chwili. Zresztą nie tylko swoich, innych użytkowników również. Zimą jak było trochę więcej czasu kilka relacji przerzuciłem na żywca do worda z wklejaniem zdjęć we właściwych miejscach. Czasami wychodziło tego po kilkadziesiąt stron, ale przynajmniej wiem, że mi te zdjęcia już stamtąd nie znikną. Choć to bardziej wtedy wygląda jak gazetka szkolna niż forumowa relacja :).

Najpewniejszy na chwilę obecną (poza trwałymi nośnikami rzecz jasna) wydaje się byś dysk google.
Próbowałem postępować zgodnie z instrukcjami Maćka, ale wszystko co uzyskałem to link do zdjęcia.
Zatem relacja wyglądałaby jako ciąg tekstu poszatkowany linkami do zdjęć. No nie do końca o to mi chodzi.
Chciałbym aby w relacjach były zdjęcia w pełnych rozmiarach. Może coś robię nie tak...

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 13, 2017 2:20 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Rozumiem Cię doskonale, bo z tych samych powodów zrobiłam swoją www.

Carcass napisał(a):
Najpewniejszy na chwilę obecną (poza trwałymi nośnikami rzecz jasna) wydaje się byś dysk google.

Do samych zdjęć jak najbardziej, ale jeśli chcesz mieć i zdjęcia i relacje w jednym miejscu i dzielić się nimi ze znajomymi, to moim zdaniem jedyną sensowną opcją jest własny blog. Wordpress jest prosty, jak już się go rozkmini i przebrnie przez pierwsze kroki, ale jeśli chcesz żeby było jeszcze łatwiej to spróbuj może tu:
https://www.blogger.com/blogger.g#welcome
Założenie bloga zajmuje tu dosłownie chwilę i w zasadzie od razu możesz umieszczać relacje i dodawać zdjęcia, a stronę wizualną można na spokojnie dopieszczać z czasem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 13, 2017 3:59 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Carcass napisał(a):
Zatem relacja wyglądałaby jako ciąg tekstu poszatkowany linkami do zdjęć. No nie do końca o to mi chodzi.
Chciałbym aby w relacjach były zdjęcia w pełnych rozmiarach. Może coś robię nie tak...

Nie wiem o jakim uzyskanym linku mówisz, ale w przypadku wklejania zdjęć na forum to działa więc i w każdym innym miejscu gdzie publikujesz obraz i słowo - też powinno.
Ale jak słusznie zauważono, dysk G to tylko magazyn. Relacji słowno obrazkowej tym nie zrobisz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL