Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:28 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sie 04, 2013 7:42 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 04, 2013 7:36 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Ełk
Ja wysłałem do weryfikacji wycięte z mapek i pocztówek. Stronka do liczenia punktów Got http://www.szlaki.net.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 04, 2013 8:01 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 04, 2013 11:20 am
Posty: 6
Ok. A pod jaki adres trzeba wysłać do weryfikacji, trzeba dołączyć kopertę zwrotną, jak długo się czeka?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 04, 2013 9:42 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 04, 2013 7:36 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Ełk
koperta i znaczek. Czekalem ok tygodnia. Ja wyslalem tu 15-461 Białystok, ul. Waryńskiego 30 p. 5 ,ale nie jestem pewny czy nadal ten adres aktualny


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 7:13 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
Wszystkie adresy są na stronkach PTTK...na stopień "mały" wysyłasz do oddziałów terenowych (wykaz powinien być w książeczce)...ale jeśli wyślesz do Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie to też Ci zweryfikują. Oczywiście koperta zwrotna ze znaczkami potrzebna


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 10:12 am 
Nowy

Dołączył(a): N sie 04, 2013 11:20 am
Posty: 6
Rozumiem. Dzięki za informacje. A z tymi pieczatkami to mam je doklejac? Ponieważ posiadam je na oddzielnych małych karteczkach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 10:33 am 
Nowy

Dołączył(a): N sie 04, 2013 7:36 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Ełk
wklej je do książeczki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 10:47 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
Weryfikujący w PTTK w COTG nie robią problemów, możesz dołożyć jeszcze paragony za np. noclegi w schroniskach, foty ze szlaku, dziennik wyprawy...co tylko masz.
Swego czasu jak weryfikowałem któryś ze stopni GOT to przedstawiłem weryfikatorowi właśnie coś w rodzaju dziennika podróży niezwiązanego fizycznie z książeczką GOT
Także samo jeśli chodzi o ilość pieczątek...nie musisz dokumentować na każdym kroku swojej bytności, wystarczy jeśli opisana trasa trzyma się kupy i punkty za nią są do zaakceptowania (jak napiszesz, że zrobiłeś jednego dnia 50 pkt po Tatrach to Cie wyśmieją) i wystarczą potwierdzenia dosłownie symboliczne.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 11:01 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
creamcheese napisał(a):
jak napiszesz, że zrobiłeś jednego dnia 50 pkt po Tatrach to Cie wyśmieją
A dlaczego? Mam w głębokim poważaniu wszelkie odznaki, ale kiedyś przeszedłem w Tatrach trasę za chyba 45 pkt. I co? Wyśmiali by mnie? Ajakbym przedstawił kilkadziesiąt zdjęć na mijanych po kolei obiektach?

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 11:35 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
Krabul napisał(a):
creamcheese napisał(a):
jak napiszesz, że zrobiłeś jednego dnia 50 pkt po Tatrach to Cie wyśmieją
A dlaczego? Mam w głębokim poważaniu wszelkie odznaki, ale kiedyś przeszedłem w Tatrach trasę za chyba 45 pkt. I co? Wyśmiali by mnie? Ajakbym przedstawił kilkadziesiąt zdjęć na mijanych po kolei obiektach?

Takie trasy ponad 40 pkt są oczywiście do przejścia...szedłem kiedyś z Hali Krupowej na przełęcz Głuchaczki też około 45, na ciężko...daje się radę.
Opisałem w skrócie autentyczny wypadek kiedy chłopak przyniósł do weryfikacji 50 pkt trasę (jednodniową) z zimowych Tatr...raczej mało prawdopodobną, szczególnie dla niego, rozpoczynającego swoje górskie życie.
Twoje głębokie poważanie jest Twoją prywatną sprawą i nic mi do tego. Mesaajash pytał o GOT to mu odpowiedziałem.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 11:41 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
creamcheese napisał(a):
Twoje głębokie poważanie jest Twoją prywatną sprawą
Pytałem wyłącznie z ciekawości.
creamcheese napisał(a):
Opisałem w skrócie autentyczny wypadek kiedy chłopak przyniósł do weryfikacji 50 pkt trasę (jednodniową) z zimowych Tatr...raczej mało prawdopodobną, szczególnie dla niego, rozpoczynającego swoje górskie życie.
W takim przypadku to się nie dziwię.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 11:54 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
Żeby zaspokoić Twoją ciekawość do cna...Fotki z trasy byłyby (najprawdopodobniej) warunkiem dostatecznym, żeby uznać Ci wybryk pt. "45 PKT GOT dnia jednego w Tatrach". Piszę "najprawdopodobniej" bo nie jestem weryfikatorem GOT PTTK...ale znam kilku i wiem do czego są zdolni :mrgreen:
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 12:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Dawniej - tak jak to pamiętam z czasów swojego "zbierania punktów" - wycieczki tatrzańskie można było "liczyć" dopiero od odpowiedniego "poziomu" odznaki. Coś mi się tam pałęta, że ani "popularna", ani "mała brązowa" odznaka GOT nie mogła być "zdobywana" na szlakach tatrzańskich. Ale to było baaaardzo dawno temu i zasady mogły ulec zmianie...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 3:38 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 04, 2013 11:20 am
Posty: 6
Ok dzięki za podpowiedzi;) a czy za odznakę coś się płaci? Jak to jest?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 3:43 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 04, 2013 7:36 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Ełk
trzeba zamówic w sklepie np tutaj http://sklep-pttk.pl/pl/searchquery/odznaka+popularna/1/full/5?url=odznaka,popularna


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 4:02 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
gb napisał(a):
Dawniej - tak jak to pamiętam z czasów swojego "zbierania punktów" - wycieczki tatrzańskie można było "liczyć" dopiero od odpowiedniego "poziomu" odznaki. Coś mi się tam pałęta, że ani "popularna", ani "mała brązowa" odznaka GOT nie mogła być "zdobywana" na szlakach tatrzańskich. Ale to było baaaardzo dawno temu i zasady mogły ulec zmianie...

pozdrawiam
gb 8)

Za moich czasów, panie dziejku, też było inaczej...teraz GOT PTTK zbierać można wszędzie (w górach :mrgreen: ).
GOT PTT już trochę inaczej traktuje sprawę i tam zbiera się dni wycieczkowe a część z nich w konkretnych grupach górskich.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 4:09 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So lip 07, 2012 9:22 am
Posty: 391
gb napisał(a):
Dawniej - tak jak to pamiętam z czasów swojego "zbierania punktów" - wycieczki tatrzańskie można było "liczyć" dopiero od odpowiedniego "poziomu" odznaki. Coś mi się tam pałęta, że ani "popularna", ani "mała brązowa" odznaka GOT nie mogła być "zdobywana" na szlakach tatrzańskich. Ale to było baaaardzo dawno temu i zasady mogły ulec zmianie...


Obecnie i popularną, i małą brązową jak najbardziej można zdobyć w Tatrach - ostatnio dość bliskie otoczenie zdobywało właśnie tam ;)

Mesaajash napisał(a):
Ok dzięki za podpowiedzi;) a czy za odznakę coś się płaci? Jak to jest?


Jakieś grosze, na pewno poniżej 10 zł. Jeśli weryfikowałbyś osobiście, to można kupić od razu; pocztą niestety nie wiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 4:31 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 04, 2013 11:20 am
Posty: 6
Właśnie chodzi o to że najbardziej pasuje mi weryfikacja korespondecyjna. I mam z tym trochę kłopotów ;) nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznych wskazówek dotyczących zdobycia odznaki Got . Liczę na jakąś obszerniejsza wypowiedź kogoś kto ma to juz za sobą. ;) pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 4:44 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
Mesaajash napisał(a):
Właśnie chodzi o to że najbardziej pasuje mi weryfikacja korespondecyjna. I mam z tym trochę kłopotów ;) nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznych wskazówek dotyczących zdobycia odznaki Got . Liczę na jakąś obszerniejsza wypowiedź kogoś kto ma to juz za sobą. ;) pozdrawiam

A o jakie wskazówki Ci chodzi?? Odznaki nie zdobywa się korespondencyjnie, korespondencyjnie można ją weryfikować :D
Masz książeczke? Tam jest regulamin.
W książeczce jest wykaz Terenowych Referatów Weryfikacyjnych (jest ich blisko setka).
Wybierasz najblizszy i albo tam idziesz, albo wysyłasz pocztą z załączona kopertą zwrotną z adresem i znaczkami.
Wysyłasz. Czekasz.
Dostajesz zweryfikowaną książeczkę.
Na stronie Zarządu Głównego PTTK jest gdzieś zakładka, a tam informacja ile kosztuje odznaka, koszty przesyłki i konto bankowe
To była opcja zakupu pocztowego, jeśli załatwiasz to osobiście w referacie terenowym tam kupujesz bez kosztów przesyłki
Kupujesz
Przypinasz
Nosisz.

Jeśli instrukcja jest mało przejrzysta to pytaj


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 5:24 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 04, 2013 11:20 am
Posty: 6
Juz rozumiem;) myślałem że można jakoś to załatwić pocztowo na raz w sensie że wysyłam książeczkę z odpowiednią punktacja i potwierdzeniem przelewu za odznakę i koperta zawrotną i otrzymuje cały zestaw z powrotem ;) ale dzięki za pomoc;))


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 06, 2013 8:35 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
Mesaajash napisał(a):
Juz rozumiem;) myślałem że można jakoś to załatwić pocztowo na raz w sensie że wysyłam książeczkę z odpowiednią punktacja i potwierdzeniem przelewu za odznakę i koperta zawrotną i otrzymuje cały zestaw z powrotem ;) ale dzięki za pomoc;))

Napisz maila albo zadzwoń do oddziału terenowego PTTK, tam gdzie będziesz weryfikował. Może dogadasz się z nimi, przelejesz kasę na konto i przyślą Ci odznakę razem z książeczką...ale takie sprawy załatwia się już w konkretnym oddziale.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 09, 2013 10:29 pm 
Weteran

Dołączył(a): So sie 15, 2009 7:38 pm
Posty: 115
creamcheese napisał(a):
GOT PTT już trochę inaczej traktuje sprawę i tam zbiera się dni wycieczkowe

Czy te "dni wycieczkowe" są jakoś zinterpretowane? Kiedyś próbowałem ustalić to na podstawie Regulaminu GOT PTT i nic z niego nie wynikało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 10, 2013 9:08 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
cezaryol napisał(a):
creamcheese napisał(a):
GOT PTT już trochę inaczej traktuje sprawę i tam zbiera się dni wycieczkowe

Czy te "dni wycieczkowe" są jakoś zinterpretowane? Kiedyś próbowałem ustalić to na podstawie Regulaminu GOT PTT i nic z niego nie wynikało.

PTT liczy tak:
- do 4 h w górach...nie liczy sie
- 4-8 h w górach to pół dnia wycieczkowego
- 8 i więcej h - to jeden dzień wycieczkowy
Godziny liczy się z mapy, przewodnika itp
Też zdobywa sie GOT (PTT) o tym mozna poczytac w regulaminie (ile dni wycieczkowych i w jakich krainach górskich na poszczególne stopnie...3 małe i 2 duże)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 10, 2013 12:42 pm 
Weteran

Dołączył(a): So sie 15, 2009 7:38 pm
Posty: 115
creamcheese napisał(a):
PTT liczy tak:
- do 4 h w górach...nie liczy sie
- 4-8 h w górach to pół dnia wycieczkowego
- 8 i więcej h - to jeden dzień wycieczkowy
Godziny liczy się z mapy, przewodnika itp

Mimo wszystko, trochę to płynne i niedokładne. Przynajmniej w porównaniu z konkretami Regulaminu GOT PTTK.

creamcheese napisał(a):
Też zdobywa sie GOT (PTT) o tym mozna poczytac w regulaminie (ile dni wycieczkowych i w jakich krainach górskich na poszczególne stopnie...3 małe i 2 duże)
Pozdrawiam

Kiedyś nawet ściągnąłem ze strony PTT coś w rodzaju książeczki ( chyba nazywało się to karta potwierdzeń ), ale po klepnięciu paru pieczątek na tym się skończyło. PTT to chyba trochę niszowa organizacja?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 11, 2013 12:48 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
cezaryol napisał(a):
PTT to chyba trochę niszowa organizacja?

Próbują się odrodzić po czasach "komuny", A zasady może i płynne...ale urozmaicone bo każdy stopień w innej grupie górskiej...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 11, 2013 12:48 pm 
Swój

Dołączył(a): N maja 12, 2013 12:50 pm
Posty: 34
Lokalizacja: krk
Mesaajash, wpisz trasy tak jak przeszedłeś i punkty zgodnie z pomocniczą książką. pieczątki jak masz osobno to wklej - ja tak zrobiłam raz jak nie miałam książeczki przy sobie i mi zaliczyli. dobrze jednak żebyś miał też bilet wejścia do parku -też wklej - za nie posiadanie takowego dostałam raz "zaliczenie warunkowe" (:lol:). generalnie im więcej dowodów twojej obecności w danym miejscu tym lepiej.

_________________
górski dziennik pokładowy - moje spotkania z górami - zapraszam do lektury :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 23, 2014 11:03 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 8:55 am
Posty: 15
Lokalizacja: Bytom
Witam! Nie mogę doszukać się na stronie http://ktg.hg.pl/komisja-tg/got/tatry_sl_wysokie.html
punktacji za odcinek Strbske Pleso (zastavka) - Popradske Pleso - szlak niebieski. Znalazłem jedynie tu http://ktg.hg.pl/imprezy2013/ksiazeczka-got.html jako przykład, że z stronę Popradskiego jest 7 pkt. Czy mogę założyć, że na powrót są 4 (zgodnie z logiką punktacji Wodogrzmoty - M. Oko?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 23, 2014 3:45 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 23, 2014 5:15 pm
Posty: 122
http://www.szlaki.net.pl/kalkulator.php wybierasz trasę, dajesz wyniki i gdzieś tam kiedyś widziałem pkt GOT

_________________
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, od­kry­waj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 04, 2016 8:29 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
jak wygląda zbieranie potwierdzeń w Słowackich Tatrach?? czy w schroniskach są jakieś pieczątki?? gdzie ewentualnie wbijaliście ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 04, 2016 3:46 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
szach_mat napisał(a):
czy w schroniskach są jakieś pieczątki??

Są we wszystkich (nie wiem tylko jak pod Babkami ale podejrzewam że też mają - niedługo może to sprawdzę).

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 25, 2017 9:35 am 
Swój

Dołączył(a): Śr sie 17, 2011 1:20 pm
Posty: 71
Odświeżę temat punktów GOT bo mam pewną wątpliwość i może ktoś mi to rozjaśni. Od 1 stycznia 2016 roku obowiązuje nowy regulamin GOT i nowa odznaka GOT "W góry", przeznaczona dla najmłodszych. I tu pojawia się moja wątpliwość, no bo jak się mają do siebie poniższe punty:

"§ 10.
2. GOT PTTK „W góry” można zdobywać po rozpoczęciu 5. roku życia i do ukończenia 7. roku życia.

§ 11.
1. GOT PTTK „W góry” ma trzy stopnie: brązowy, srebrny i złoty. W jednym roku kalendarzowym można zdobyć tylko jeden stopień odznaki, a kolejne jej stopnie nie muszą być zdobywane w bezpośrednio po sobie następujących latach."


Jeżeli jakieś dziecko chce zdobyć wszystkie trzy odznaki GOT "W góry" to chyba MUSI je zdobywać rok po roku. W kalendarzowym roku w którym kończy 5 lat zdobywa brązową, 6 lat srebrną a w w roku kalendarzowym gdy kończy 7 lat zdobywa złotą. Chyba że ja coś nie tak zrozumiałem?

I jeszcze jedno mam pytanie. Dziecko we wrześniu kończy 7 lat. W sierpniu jedzie w góry, czy zdobyte punkty może sobie zaliczyć już do zdobywania odznaki popularnej?

_________________
Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
www.pansamochodzik.org.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL