Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:05 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Punkty GOT PTTK
PostNapisane: N sie 09, 2009 11:30 am 
Nowy

Dołączył(a): N sie 09, 2009 11:25 am
Posty: 5
Witam.Mam pytanie do wszystkich użytkowników.Staram się o Górską Odznakę Turystyczną.Czy wiecie gdzie można nabyć mapkę ze szlakami punktowanymi do GOT?A może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia związane z GOT?Piszcie proszę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 09, 2009 11:57 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 6:56 pm
Posty: 758
Lokalizacja: Las Vegas
z tego co pamiętam (a bawiłem się w to 20 lat temu) jest specjalna "książka" ktora zawiera wszystkie szlaki górskie i ich "punktacje" ... no i wogóle cały regulamin zdobywania. zapytaj w najbliższej siedzibie PTTK, bo i tak wkońcu do nich trafisz po weryfikacje "zdobyczy punktowych"

_________________
Żyj tak abyś po latach mógł powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 09, 2009 12:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Dokładnie, ja zaopatrywałem się (również lata temu) we wszystko (książeczki, regulaminy, książeczkę z punktacją - mapki nie miałem, była książeczka) w najbliższym oddziale PTTK. Być może, nawet na pewno, teraz można znaleźć to wszystko (regulamin, puntację, pewnie nawet książeczkę wysyłkowo :)) w necie, poszukaj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 09, 2009 12:57 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 1:10 pm
Posty: 240
Lokalizacja: Szczecin
http://www.ktg.hg.pl/got.html tu znajdziesz wszystko. Samą książeczkę można zakupić w księgarniach internetowych.

_________________
marchew napisał(a):
Nie od dziś wiadomo, źe aby chronić Tatry, należy je odciąć od górali.
Góry tak - górale nie.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 09, 2009 7:22 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
mam popularna i brazowa-a gdzie zdobyte? w sudetach 10 lat temu :lol:
jest taka ksiazka gdzie masz wszystkie odcinki opisane z pkt co ułatwia podliczenie

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 09, 2009 7:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
Idź do oddziału PTTK w którym będziesz weryfikował książeczkę. Popytasz, poznasz ludzi którzy się tym zajmują.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 11, 2009 7:02 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 09, 2009 11:25 am
Posty: 5
Dzięki Wam za informacje.Napewno będą one bardzo przydatne.Pozdrawiam i do zobaczenia na szlakach. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 11, 2009 7:06 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 09, 2009 11:25 am
Posty: 5
A może wiecie co oznacza i jak policzyć (tzn. ile punktów wpisać do książeczki) za taką oto trasę.Chodzi mi dokładnie o 11/5 jak to ująć: - z Kuźnic przez Boczań lub Dolinę Jaworzynki 11/5 .Piszcie proszę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 11, 2009 7:10 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
Podchodząc zarabiasz 11 punktów, schodząc 5.

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 12, 2009 7:13 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 26, 2009 2:28 pm
Posty: 62
Lokalizacja: Sosnowiec
na stronie http://www.pttk.sltzn.katowice.pl/GOTPROGR.HTM masz program do przeliczania ile punktów za trasę i jak się go obsługuje. Całkiem pomocna sprawa :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 3:21 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 09, 2009 11:25 am
Posty: 5
Dziękuję Wam za wszystkie informacje.Pozdrawiam Wszystkich.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 06, 2012 1:05 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr sie 17, 2011 1:20 pm
Posty: 71
Mam pytanko w sprawie punktów GOT.
W tym roku na wiosnę przedstawiłem do weryfikacji punkty za szlaki przebyte w poprzednich latach. Uzbierało się tego łącznie 153 punkty. Zdobyłem zatem odznakę popularną (60 punktów) a resztę, czyli 93 punkty zostało mi zaliczone na poczet kolejnej odznaki.
W lipcu byłem w Tatrach i dzięki przebytym szlakom zdobyłem 185 punktów. książeczki jeszcze nie wypełniłem przebytymi trasami ale planuję to zrobić na dniach. Ponieważ do odznaki małej brązowej brakuje mi tylko 27 punktów to czy wypełniając wszystkie przebyte latem szlaki stracę punkty ponad te potrzebne mi w tym roku 27 punktów czy też zostaną one zaliczone na poczet kolejnej, małej srebrnej odznaki, którą mogę zdobyć zgodnie z regulaminem GOT dopiero w przyszłym roku?
Może ktoś kompetentny odpowiedzieć?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 06, 2012 3:57 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Nie jestem kompetentny więc nie odpowiem :mrgreen:





Ale na logikę wygląda to tak:

Punkty nigdy nie przepadają , to co zdobędziesz ponad te 27 ( mi wyszło że brakuje Ci 22 ;) ) przechodzi na kolejną odznakę . Tak samo jak miałeś w przypadku małej brązowej.

Tylko coś się tu qpy nie trzymie. Z jednej strony mówisz że brakuje Ci 27 pkt. a z drugiej boisz się że jak wpiszesz wycieczki ( jakie ?? ) punkty Ci przepadną ........ :scratch:

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 06, 2012 5:48 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
czesio1 napisał(a):
Mam pytanko w sprawie punktów GOT.
W tym roku na wiosnę przedstawiłem do weryfikacji punkty za szlaki przebyte w poprzednich latach. Uzbierało się tego łącznie 153 punkty. Zdobyłem zatem odznakę popularną (60 punktów) a resztę, czyli 93 punkty zostało mi zaliczone na poczet kolejnej odznaki.
W lipcu byłem w Tatrach i dzięki przebytym szlakom zdobyłem 185 punktów. książeczki jeszcze nie wypełniłem przebytymi trasami ale planuję to zrobić na dniach. Ponieważ do odznaki małej brązowej brakuje mi tylko 27 punktów to czy wypełniając wszystkie przebyte latem szlaki stracę punkty ponad te potrzebne mi w tym roku 27 punktów czy też zostaną one zaliczone na poczet kolejnej, małej srebrnej odznaki, którą mogę zdobyć zgodnie z regulaminem GOT dopiero w przyszłym roku?
Może ktoś kompetentny odpowiedzieć?


Z tego co pamiętam, bo też nie jestem do końca kompetentna, a ponadto regulamin się zmienia - 50% punktów zdobytych "ponad stan" może przejść na kolejny rok na poczet kolejnej odznaki.
Czyli w Twoim przypadku byłoby to (185-27)/2 = 79 punktów.

Za to wiem na pewno, ze w jednym roku można zdobyć odznaki popularną i małą brązową, pozostałe - co najwyżej jedną na rok.

Tak dla 100% pewności zapytaj na forum PTTK.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 06, 2012 5:55 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
A co daje posiadanie takiej odznaki ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 06, 2012 6:23 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 06, 2010 6:19 pm
Posty: 43
Nic, satysfakcję i kawałek blaszki którą możesz przekazać wnukom .

_________________
hmm... po 12 latach czas wrócić w Tatry...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 06, 2012 9:50 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr sie 17, 2011 1:20 pm
Posty: 71
mobiline napisał(a):
Nie jestem kompetentny więc nie odpowiem :mrgreen:





Ale na logikę wygląda to tak:

Punkty nigdy nie przepadają , to co zdobędziesz ponad te 27 ( mi wyszło że brakuje Ci 22 ;) ) przechodzi na kolejną odznakę . Tak samo jak miałeś w przypadku małej brązowej.

Tylko coś się tu qpy nie trzymie. Z jednej strony mówisz że brakuje Ci 27 pkt. a z drugiej boisz się że jak wpiszesz wycieczki ( jakie ?? ) punkty Ci przepadną ........ :scratch:

Już wyjaśniam o co chodzi. Przodownik zaliczył mi na wiosnę 93 punkty na stopień wyższy. Mała brązowa odznaka jest za 120 punktów w mojej kategorii wiekowej. Czyli wybierając się w lipcu w Tatry wiedziałem, że potrzebuję tylko 27 punktów (120-93) do zdobycia tego co w tym roku mogę jeszcze zdobyć czyli odznaki małej brązowej. Punty te zdobyłem już w pierwszy dzień mojego 10-dniowego pobytu w Tatrach zdobywając Rysy od słowackiej strony. Ponieważ jak wiem kolejną odznakę czyli srebrną mogę zdobyć dopiero w przyszłym roku to czy te punkty które mi zostały z tegorocznego wypadu tatrzańskiego (po odliczeniu Rysów) przepadną czy zostaną zaliczone na stopień wyższy na przyszły rok? Bo w przyszłym roku też wybieram się w Tatry.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 06, 2012 9:52 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr sie 17, 2011 1:20 pm
Posty: 71
Basia Z. napisał(a):

Z tego co pamiętam, bo też nie jestem do końca kompetentna, a ponadto regulamin się zmienia - 50% punktów zdobytych "ponad stan" może przejść na kolejny rok na poczet kolejnej odznaki.
Czyli w Twoim przypadku byłoby to (185-27)/2 = 79 punktów.

Za to wiem na pewno, ze w jednym roku można zdobyć odznaki popularną i małą brązową, pozostałe - co najwyżej jedną na rok.

Tak dla 100% pewności zapytaj na forum PTTK.

O tego to nie doczytałem nigdzie, że przechodzi tylko 50% punktów.
Tak na 100% to pewnie dowiem się w środę jak się wybiorę do siedziby PTTK żeby zweryfikować lipcowy wyjazd w Tatry.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 26, 2013 11:04 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 12, 2012 4:16 pm
Posty: 275
Lokalizacja: Krk
4. Nadwyżkę punktów zdobytych w danym roku zalicza się na poczet normy potrzebnej do zdobycia następnego stopnia odznaki, jednak nie więcej niż niż 50 % tej normy. Nie dotyczy to norm do odznaki „Za Wytrwałość”.
§ 7

http://www.pttk.pl/pttk/przepisy/index.php?co=ro_got


Czyli... jeżeli zdobyłeś 120 pkt potrzebnych na dany małą brązową w roku 2012 a ponad to wyrobiłeś jeszcze 200 pkt to pttk zaliczy ci tylko 180 pkt ponieważ jest to 50% punktów z 360 potrzebnych na małą srebrną.
[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 27, 2013 7:36 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr sie 17, 2011 1:20 pm
Posty: 71
K_ napisał(a):
4. Nadwyżkę punktów zdobytych w danym roku zalicza się na poczet normy potrzebnej do zdobycia następnego stopnia odznaki, jednak nie więcej niż niż 50 % tej normy. Nie dotyczy to norm do odznaki „Za Wytrwałość”.
§ 7

http://www.pttk.pl/pttk/przepisy/index.php?co=ro_got


Czyli... jeżeli zdobyłeś 120 pkt potrzebnych na dany małą brązową w roku 2012 a ponad to wyrobiłeś jeszcze 200 pkt to pttk zaliczy ci tylko 180 pkt ponieważ jest to 50% punktów z 360 potrzebnych na małą srebrną.
[/url]

Dokładnie w 2012 roku zdobyłem 188 punktów, z czego 35 punktów brakowało mi do małej brązowej odznaki. Czyli pozostałe 153 punkty będą mi w całości zaliczone na poczet normy odznaki małej srebrnej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 27, 2013 8:23 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 12, 2012 4:16 pm
Posty: 275
Lokalizacja: Krk
No tak... tylko o ile dobrze kojarzę to książeczkę musisz przedłożyć do weryfikacji do komisji pttk do końca stycznia. Z tego co mi wiadomo jak nie zrobiłeś tego do końca stycznia 2013 to punkty za 2012 rok przepadają. Ale dopytaj jeszcze w pttk. Mogę się mylić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 28, 2013 8:45 am 
Swój

Dołączył(a): Śr sie 17, 2011 1:20 pm
Posty: 71
K_ napisał(a):
No tak... tylko o ile dobrze kojarzę to książeczkę musisz przedłożyć do weryfikacji do komisji pttk do końca stycznia. Z tego co mi wiadomo jak nie zrobiłeś tego do końca stycznia 2013 to punkty za 2012 rok przepadają. Ale dopytaj jeszcze w pttk. Mogę się mylić.

Hmmm, to faktycznie muszę zadzwonić i dopytać. Ale jak w ubiegłym roku przedstawiłem do weryfikacji trasy z 2010 roku to przodownik mi to zaliczył.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lut 15, 2013 12:37 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr sie 17, 2011 1:20 pm
Posty: 71
K_ napisał(a):
4. Nadwyżkę punktów zdobytych w danym roku zalicza się na poczet normy potrzebnej do zdobycia następnego stopnia odznaki, jednak nie więcej niż niż 50 % tej normy. Nie dotyczy to norm do odznaki „Za Wytrwałość”.


K_ napisał(a):
No tak... tylko o ile dobrze kojarzę to książeczkę musisz przedłożyć do weryfikacji do komisji pttk do końca stycznia. Z tego co mi wiadomo jak nie zrobiłeś tego do końca stycznia 2013 to punkty za 2012 rok przepadają. Ale dopytaj jeszcze w pttk. Mogę się mylić.

Byłem w PTTK, przedłożyłem książeczkę z punktami za 2012 rok i nie było za późno. Ale to chyba dlatego, że ja przedłożyłem tylko nadwyżkę punktów za 2012 rok, brakującą pulę zamierzam przytulić w 2013 roku. Taterki już czekają!! :)

_________________
Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
www.pansamochodzik.org.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lut 15, 2013 6:42 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz kwi 12, 2012 10:56 am
Posty: 5
A czy Przodownik moze zaliczyc mi trasy z ostatnich 4 lat, w sensie teraz napisalbym i dal do zweryfikowania punkty a nie mam zadnych pieczatek schronisk (moze na podstawie zdjec)? Troche sie tego juz uzbieralo a fajnie miec taka odznake;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 16, 2013 7:04 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr sie 17, 2011 1:20 pm
Posty: 71
Dawidow90 napisał(a):
A czy Przodownik moze zaliczyc mi trasy z ostatnich 4 lat, w sensie teraz napisalbym i dal do zweryfikowania punkty a nie mam zadnych pieczatek schronisk (moze na podstawie zdjec)? Troche sie tego juz uzbieralo a fajnie miec taka odznake;)

Tak, mozesz przedstawic do weryfikacji szlaki z poprzednich lat. Ja rok temu przedstawilem szlaki z 2008 i 2010 roku. Wiele tego nie bylo, wystarczylo ledwie na odznake popularna a do malej brazowej zabraklo wtedy 27 punktow. Zdjecia jako dowod wystarczyly bo pieczatek nie mialem. Dobrze jest jesli przedstawisz zdjecia z nadrukowana data.

_________________
Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
www.pansamochodzik.org.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 16, 2013 10:35 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
czesio1 napisał(a):
Dobrze jest jesli przedstawisz zdjecia z nadrukowana data.

Chyba pewna tajemnica się wyjaśniła


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 17, 2013 9:59 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr sie 17, 2011 1:20 pm
Posty: 71
Stefan 1856 napisał(a):
czesio1 napisał(a):
Dobrze jest jesli przedstawisz zdjecia z nadrukowana data.

Chyba pewna tajemnica się wyjaśniła

O jakiej tajemnicy myślisz Stefanie?

_________________
Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
www.pansamochodzik.org.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 17, 2013 11:16 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Nie dotyczy ciebie, więc śpij spokojnie. Był tu taki temat z elementami datownik-gate, ale nie wiem gdzie jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 18, 2013 11:30 am 
Swój

Dołączył(a): Śr sie 17, 2011 1:20 pm
Posty: 71
Stefan 1856 napisał(a):
Nie dotyczy ciebie, więc śpij spokojnie. Był tu taki temat z elementami datownik-gate, ale nie wiem gdzie jest.

A to faktycznie nie wiem o co chodzi.

_________________
Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
www.pansamochodzik.org.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 04, 2013 11:32 am 
Nowy

Dołączył(a): N sie 04, 2013 11:20 am
Posty: 6
Witam, mam kilka pytań związanych z punktami i zapisywaniem punktów GOT.
Mam zrobione w tym tygodniu na wyjeździe dwie trasy, pierwsza to:
Kuźnice-Myślenickie Turnie-Kasprowy Wierch-Przełęcz pod Kopą Kondracką-Kondracka Kopa-Kondracka Przełęcz - Schronisko PTTK na Hali Kondratowej - Kuźnice natomiast druga to od parkingu koło Rusinowej Polany ulicą nad Morskie Oko przez Wodogrzmoty Mickiewicza.
Niestety książeczkę PTTK GOT kupiłem dopiero przed wyjazdem i mam ją pusta, jednak posiadam pieczątki z Wodogrzmotów, schroniska nad Morskim Okiem, schroniska na Hali Kondratowej i na widokówkach z Kasprowego Wierchu.
Jak mam teraz wypełnić książeczkę, mam wkleić pieczątki czy nie? Proszę o pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL