Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:32 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 266 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 5:06 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
Gazeta Krakowska napisał(a):
Tatry nocą tylko dla niedźwiedzi
źródło: Gazeta Krakowska - 2009/06/25

500 zł może kosztować nocny spacer w górach. Zaplanuj więc wcześniejszy powrót ze szlaku.

Jesteś po zmroku w Tatrach? Uważaj, może czekać cię kara! Tatrzański Park Narodowy przyznaje, że mimo zakazu przebywania w Tatrach od zmierzchu do świtu, turyści chodzą po szlakach nawet do późna w nocy. Zdarzają się nawet osoby, które na terenie parku w nocy biwakują i rozpalają ogniska. TPN będzie przypominał turystom o obowiązującym zakazie, a w najbardziej drastycznych przypadkach łamiącym przepisy grożą mandaty do pięciuset złotych.

Od kilku lat w polskiej części Tatr obowiązuje zakaz poruszania się po szlakach od zmierzchu do świtu. Ma to na celu zarówno bezpieczeństwo turystów, jak i ochronę dzikich zwierząt, które potrzebują od ludzi odpocząć.

– Chodzimy po górach w ciągu dnia a w nocy dajmy zwierzętom spokój – tłumaczy Paweł Skawiński, dyrektor TPN. – Większość zwierząt, w tym niedźwiedź, bardziej aktywna jest w nocy. Dlatego zdecydowaliśmy, że noc ma być dla nich. Jednocześnie park przyznaje, że zakaz ten jest powszechnie łamany. Z jednej strony wiele osób nie wie o tym, że po zmierzchu Tatry są zamknięte dla turystów. Ale są i tacy, którzy zasadę tą jawnie lekceważą.

– Kiedyś między godziną 22 a 2 liczyliśmy turystów idących drogą z Morskiego Oka – przypomina Skawiński. – Naliczyliśmy ponad 80 osób. To pokazuje jaka to skala problemu. Dlatego będziemy bacznie zwracać uwagę na to zjawisko a w drastycznych przypadkach nakładać mandaty. Wyobraźnia turystów nie ma granic.

– Nie chodzi tylko o nocne chodzenie po szlakach – podkreśla Edward Wlazło, komendant Straży Ochrony Parku. – Podczas patroli spotykamy ludzi biwakujących w nocy w Tatrach czy rozpalających ogniska. A takie zachowanie jest niedopuszczalne. Czasem na takim biwaku są dzieci. W takich sytuacjach najpierw pouczamy, a potem w przypadku rażącego łamania przepisów nakładamy mandaty. Sami turyści są zresztą podobnego zdania.

– Jeśli ktoś celowo szaleje w nocy po górach to karać – zgadza się Aleksander Lis, turysta z Leszna. – Ale jeśli ktoś zmęczony wraca ze szlaku później niż zaplanował, to nie widzę w tym nic złego. Takie rzeczy się zdarzają. Takich turystów straż parku karać nie zamierza.

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 5:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Jeśli Straż Parku podejdzie do tego odpowiednio to OK. Jeśli będą się czepiać każdego to już gorzej. Czasem trzeba wracać po zmroku, bo inaczej się nie da.

I jedna sytuacja z asfaltowej drogi do Moka. A w zasadzie pytanie. Co bardziej zaszkodzi zwierzętom na tym asfalcie po zmroku?
1. Spóźniony turysta wracający po zmroku do Palenicy
czy
2. Jeżdżąca po zmroku po tym asfalcie ciężaróweczka opróżniająca stojące przy drodze kibelki? :D



-------------------------------------
Tatry

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 6:02 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
tomek.l napisał(a):
Jeśli Straż Parku podejdzie do tego odpowiednio to OK. Jeśli będą się czepiać każdego to już gorzej.

Nie mam za wiele admiracji do filanctwa, ale jakoś dziwnie ze sporym zaufaniem podchodzę do ich tegorocznych akcji.
tomek.l napisał(a):
Czasem trzeba wracać po zmroku, bo inaczej się nie da.

To fakt, ale taż nie każdy nocny piechur na Asfalt Avenue może uczciwie powiedzieć, że nie miał innej możliwości. Jak by tak dokładnie sprawdzić, to można by się zdziwić.
tomek.l napisał(a):
Co bardziej zaszkodzi zwierzętom na tym asfalcie po zmroku?
1. Spóźniony turysta wracający po zmroku do Palenicy
czy
2. Jeżdżąca po zmroku po tym asfalcie ciężaróweczka opróżniająca stojące przy drodze kibelki?

Szkodzi, moim zdaniem, jedno i drugie - mniejsza o detale różnicowe, ale warto inaczej postawić kwestię - które z tych zjawisk jest rzeczywiście konieczne?
No i być może ważniejsza sprawa - komu z tej dwójki bardziej może zaszkodzić ewentualne spotkanie z ciekawskim, a głodnym niedźwiedziem?
A bywają takie spotkania!
I to też jest ważny aspekt wzmiankowanej akcji - szkoda, że nie stałej praktyki. Ale... może, kto wie?

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 6:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Zygmunt Skibicki napisał(a):
Szkodzi, moim zdaniem, jedno i drugie - mniejsza o detale różnicowe, ale warto inaczej postawić kwestię - które z tych zjawisk jest rzeczywiście konieczne?
Czasem jedno i drugie.
Chodzi tylko o to, że nie zauważa się jednej szkodliwości, a tylko tą drugą.
Skoro turyści mają dać po zmroku zwierzętom spokój to niech da im też spokój hałasujący trochę bardziej od turystów samochód opróżniający kibelki. Z resztą każdy jeden samochód. Ten co zasuwa ze schroniska też.

To mnie właśnie lekko drażni w tych ostatnich akcjach TPN. Przeszkadza drzazga w palcu, a o desce wbitej w kolano nikt nie wspomina. A decha w kolanie jakby sprawia jednak większy ból. Tylko, że drzazgę łatwiej usunąć (robiąc z niej przy okazji medialnie sporych rozmiarów sosnę), a deskę lepiej zostawić w spokoju bo jeszcze czasem przy wyciąganiu można się nią uderzyć :D

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 7:04 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
tomek.l napisał(a):
Chodzi tylko o to, że nie zauważa się jednej szkodliwości, a tylko tą drugą.
Skoro turyści mają dać po zmroku zwierzętom spokój to niech da im też spokój hałasujący trochę bardziej od turystów samochód opróżniający kibelki. Z resztą każdy jeden samochód. Ten co zasuwa ze schroniska też.

Wydaje się, że na ileś tam "jazd" wynikających z uznanych przez dyrekcję TPN za słuszne potrzeby funkcjonowania całej struktury parku - szlaków, ale także schronisk, jest jednak konieczna.
Oczywiście nikt nam się tu nie będzie z tego szczegółowo tłumaczył. Wypada się po prostu z tym zgodzić.

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 7:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Jak i z tym, że noc czasem zapada zbyt wcześnie i jesteśmy jeszcze w obrębie TPN. Zajmijmy się ekstremalnymi przypadkami. Takimi jak typy w osobowce proponujące podrzucenie do schroniska na MOKu ludziom w kolejce do bryczek, ktorych widziałem rok temu.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 7:20 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
A ja mam durne wrażenie że po raz kolejny chodzi o rozgłos. Za chwile przeczytamy o spektakularnej akcji połączonych służb zakończonej złapaniem dwóch nocnych turystów na drodze do Moka.
Moim zdaniem, nie powinno się rozmawiać i komentować publicznie tego typu akcji, spadnie zainteresowanie to i spadnie popyt na sensacje i może ktoś wreszcie zajmie się przyrodą a nie własna promocja.

P.S.
Zygmunt Skibicki napisał(a):
przypomina Skawiński. – Naliczyliśmy ponad 80 osób. To pokazuje jaka to skala problemu

Zaiste ogromna, zważywszy że w sezonie liczba odwiedzających Moko sięga 10000 luda, to te 80 to jakieś 0,8%.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 7:23 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
Mazio napisał(a):
Zajmijmy się ekstremalnymi przypadkami. Takimi jak typy w osobowce proponujące podrzucenie do schroniska na MOKu ludziom w kolejce do bryczek, ktorych widziałem rok temu.

Kolesie "królika" zawsze będą dopóki będziemy tolerowali arogancję.
To znaczy... można by tych znajomków, a i same "króliki" trochę "przetrzepać", ale dopóki telefon "alarmowy" do TPN będzie odbierała "panienka" siedząca przy Rondzie, która nawet się nie przedstawi, bo... "ustawa o ochronie danych osobowych...", żadne interwencje postronnych obserwatorów nie będą skuteczne.
Uważam, że zdecydowanie poprawiła by się skuteczność patrolowania przez filanców, gdyby zwykli turyści widząc konkretne sytuacje na szlakach mogli bezpośrednio do nich dzwonić. Jakoś jednak TPN nie chce upubliczniać tych numerów. Ale one są! I są to służbowe telefony komórkowe strażników parku, więc podatnicy mają prawo je znać...
Póki co, wygląda że te telefony, to dzisiaj są wyłącznie "smycze", na których dyrekcja trzyma strażników. Sfora... czy cóś?

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 7:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Zygmunt Skibicki napisał(a):
skuteczność patrolowania przez filanców


nie dogadamy się w tej kwestii
lubię Highland - tu filancow zjedzono w piętnastym wieku wraz z niedźwiedziami

Oczywiście jestem przeciwny wszelkim formom przesady, źle by było gdyby w Tatrach zrobiło się jak na polu namiotowym, ale większość turystow grzecznie wraca na noc w doliny lub do schronisk z przyczyn czystego rozsądku. Nie jestem znawcą Tatr, ale ja przynajmniej tak robię. Raz widziałem nocą ze schroniska na MOKu światełka na Mięguszach. Nie przeszkadzało mi, że ktoś tam właśnie szykuje się na biwak - podejrzewam, że to odosobnione przypadki.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 7:37 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
golanmac napisał(a):
A ja mam durne wrażenie że po raz kolejny chodzi o rozgłos.

Może i tak. Nie mam zamiaru ani ich gloryfikować, ani w czambuł potępiać. Tak się jednak składa, że od wielu, wielu lat na prawdę niewielu ludzi widziało "żywego" filanca. Teraz to się zmienia i oczywiście można snuć jadowite domysły, że to szczególna forma piarowska. Jeśli jednak ci strażnicy mają coś robić, nadzorować ruch turystyczny, muszą być widoczni. Dlaczego nie mówić o tym, co robią?
Mieli by działać z "zaskoczenia"?
A, przepraszam, w imię czego akurat tak?
Jaki w takim razie jest sens stawiania przy szosach tablic informacyjnych, że kawałek dalej stoi fotoradar?

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 7:41 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
Mazio napisał(a):
nie dogadamy się w tej kwestii...

A gdzie jest napisane, że jeden drugiego musi do swego zdania przekonać?
Forum jest wymianą poglądów. Czasem warto wiedzieć, że ktoś inny może sprawę widzieć zupełnie inaczej. Kto wie, czy to nie jest ważniejsze niż dowodzenie wyższości swoich racji?
Mazio napisał(a):
...Raz widziałem nocą ze schroniska na MOKu światełka na Mięguszach. Nie przeszkadzało mi, że ktoś tam właśnie szykuje się na biwak - podejrzewam, że to odosobnione przypadki.

Zapewne taternicy, którzy oczywiście mają do tego prawo.
A niby dlaczego by miało Ci przeszkadzać?
Oj, wcale nie taki odosobniony...!

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Ostatnio edytowano Cz cze 25, 2009 7:53 pm przez Zygmunt Skibicki, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 7:51 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Zygmunt Skibicki napisał(a):
która nawet się nie przedstawi, bo... "ustawa o ochronie danych osobowych..."

Dobre :D
W tym konkretnym przypadku, ustawa o ochronie danych osobowych, w żaden sposób nie obliguje wspomnianej Panienki do pozostawienia swoich personaliów w tajemnicy, natomiast w sytuacji gdy ów Panienka swoje dane wyjawi, obliguje podmiot wyjawienia (w tym przypadku Ciebie) do zachowania tajemnicy zgodnej z ustawą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 7:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Tylko świadomy turysta, taternik potrafi zboczyć ze szlaku bezpiecznie i wrocić. Resztę karzą same Tatry. I tak szlakow jest jak na lekarstwo, a jeszcze zamyka się istniejące. Nikt i żadne przepisy nie powstrzymają ilości chętnych do wkroczenia na teren TPN, część z nich pojdzie poza szlakiem. Tak było i będzie dopoki nie zaminujemy przedpola, ustawimy elektryczne pastuchy wokoł Tatr i wieżyczki strażnicze z karabinami maszynowymi. Nie znam statystyk z proporcji korzystania z dobrodziejstw Tatr poza szlakiem, ale podejrzewam, że to margines w stosunku do popularnych, dostępnych ścieżek. Dużo większe zagrożenie widzę w rozbudowie infrastruktury narciarskiej oraz turystycznej po stronie słowackich hipokrytow, ktorzy większość ciekawych szlakow udostępnili swoim przewodnikom w trosce o nasze zdrowie ;) i o własną kieszeń, zamykają Tatry na zimę, likwidują szlaki, a sami inwestują w kamień, żelazo i beton po swojej stronie. Dużo bardziej wkurza mnie kolesiostwo lokalnych mieszkańcow i dziwne samochody na drogach TPNu, traktory ciągnące ścięte drzewa, wspolnoty siedmiu wsi niż paru turystow idących na Niżne Rysy w ciągu tygodnia tatrzańskiego sezonu letniego. Rozumiem, że są ścisłe rezerwaty i ostoje rzadkich gatunkow, i nigdy bym tam nie poszedł, ale zasłanianie się tym, że zwierzęta mają nas dość w dzień i nocą należy dać im spokoj brzmi dla mnie trywialnie.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 7:58 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Zygmunt Skibicki napisał(a):
Jeśli jednak ci strażnicy mają coś robić, nadzorować ruch turystyczny, muszą być widoczni.

Ale zobacz jak to nadzorowanie wygląda, robi się nagonki, poparte kampanią medialną, na narciarzy pozaszlakowych, taterników, nocnych turystów etc czyli tak naprawdę marginalny odsetek tzw ruchu turystycznego. A prawdziwy "ruch" wali w tym czasie asfaltową drogą, aby wypić browca i postawić kloca, po drodze wyrzucając co mu nie potrzebne i może nie w zgodzie z przyrodą, ale przynajmniej z materialnym duchem TPN


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 8:02 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
Mazio napisał(a):
Tylko świadomy turysta, taternik potrafi zboczyć ze szlaku bezpiecznie i wrocić.

Podejrzewam, że Twa wiedza w tej materii jest głęboko... teoretyczna.
No, Twoje prawo mieć ją taką, ale może zbyt autorytatywnie tez z tego wynikających nie stawiaj, ok?

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 8:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Wiedza, jak wiedza - płynie z moich doświadczeń, a te są. Nie takie jak niektorych, ale upoważnia mnie do wypowiadania się na temat swoich obserwacji oraz przemyśleń. Proszę o nieprzyjmowanie belferskiego tonu wobec moich wypowiedzi, a merytoryczną krytykę. W końcu nie masz pojęcia z kim rozmawiasz.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 8:07 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Mazio jest gupi :!: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 8:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
golanmac napisał(a):
Mazio jest gupi :!: :mrgreen:


Faktycznie czasem niezbyt mądry, ale żeby od razu w takie skrajności Maćku popadać to nie wiem... Ustalmy jakiś mianownik - ja jestem gupi, a Ty jesteś brzydal. :mrgreen: :twisted:

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 8:17 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Mazio napisał(a):
ja jestem gupi, a Ty jesteś brzydal

Ok, ja jestem brzydal, pijak i złodziej :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 8:20 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
golanmac napisał(a):
Ale zobacz jak to nadzorowanie wygląda, robi się nagonki, poparte kampanią medialną, na narciarzy pozaszlakowych, taterników, nocnych turystów etc czyli tak naprawdę marginalny odsetek tzw ruchu turystycznego. A prawdziwy "ruch" wali w tym czasie asfaltową drogą, aby wypić browca i postawić kloca, po drodze wyrzucając co mu nie potrzebne i może nie w zgodzie z przyrodą, ale przynajmniej z materialnym duchem TPN

Straż Parku nie jest od ustalania zasad korzystania z terenu TPN. Oni są od egzekwowania postanowień regulaminu. I to właśnie zaczynają robić!
Dopóki piwo jest legalnie sprzedawane, to i wysikać się gdzieś konsument takowego musi. Nie ma szans obronienia przed sądem kary za nieznaczne zboczenie ze szlaku w krzaki i wypięcie gołego zadka w celu wiadomym. Ale, gdy ktoś przyjmie za to mandat, to już będzie "po kaczakach" - musi zapłacić!
Jest sprawą od dawna znaną i dyskutowaną, że trzeba "coś" zrobić z tłumami na Asfalt Avenue. Tyle, że to zupełnie inna kwestia i nie ma co obwiniać o to samą Straż Parku. To zdecydowanie sprawa samej dyrekcji TPN.
A freestylowcy, pozaszlakowcy, kolebanci, "szczytospacze" i wszelkie inne pomysły pozaregulaminowe będą tępione przez SP - mam nadzieję, że nie tylko "akcyjnie", bo po to właśnie SP jest powołana.
Czasy, gdy strażników rekrutowano gównie spośród magistrów lub nawet doktorów nauk przyrodniczych minęły na szczęście. Mam nadzieję, że bezpowrotnie.

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 8:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
eee... za łatwo się zgadzasz, wyczuwam podstęp - powinienem więc napisać, że ja jestem gupi, szczerbaty i stary - ale nie dam się w to wrobić :)

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 8:24 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Zygmunt Skibicki napisał(a):
A freestylowcy, pozaszlakowcy, kolebanci, "szczytospacze" i wszelkie inne pomysły pozaregulaminowe będą tępione przez SP - mam nadzieję, że nie tylko "akcyjnie", bo po to właśnie SP jest powołana.

I tu się zasadniczo różnimy, Ty widzisz problem tam, gdzie ja widzę nadzieję ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 8:24 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
Mazio napisał(a):
Proszę o nieprzyjmowanie belferskiego tonu wobec moich wypowiedzi, a merytoryczną krytykę. W końcu nie masz pojęcia z kim rozmawiasz.

OK!
Można i tak...
Czemu w takim razie dajesz tu przykład "światełek z Mięguszy"?
Przecież to najnormalniejszy widok!
W tek ścianie wielu taterników biwakuje i mają do tego pełne prawo.

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 8:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
I coż mam Ci odpowiedzieć na taką krytykę - trudno rozrożnić po światełkach czy weszli tam ścianą, czy może drogą po głazach. Tak czy owak nie przeszkadza mi to żadną miarą.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 8:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Zygmunt Skibicki napisał(a):
W tek ścianie wielu taterników biwakuje i mają do tego pełne prawo.

Czyżby ? co na to przepisy TPN ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 8:30 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
golanmac napisał(a):
I tu się zasadniczo różnimy, Ty widzisz problem tam, gdzie ja widzę nadzieję ...

Ale ja właśnie nie widzę w tej sprawie problemu. Wreszcie SP robi, co postulowałem od lat. Rzekłbym, że z ust mi wyjąłeś ową "nadzieję".
To zresztą bardzo dobrze, że nie wszyscy pragną mieć ten świat wyregulowany pod jeden "sztrychulec"...

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 8:31 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
golanmac napisał(a):
Czyżby ? co na to przepisy TPN ?

Zajrzyj i sprawdź, bo przecież te kwestie nie są tajne.

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 8:33 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
Mazio napisał(a):
I coż mam Ci odpowiedzieć na taką krytykę

Ale ja tu niczego nie krytykuję.

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 8:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Prosiłem o krytykę słabych punktow mojej wypowiedzi, a w zamian otrzymałem pouczenie oparte na przekonaniu o wyższości własnego zdania płynące z porownania tatrzańskich dokonań przełożonego na dość abstrakcyjny, drażliwy i nie do końca jasny dla ogołu w ocenie temat. Zdania bowiem w każdej z poruszonych tu materii przeze mnie i innych, są podzielone, i jakkolwiek nikt nie neguje potrzeby ochrony Tatr to skala, zakres działań i praktyka jest tematem sporow zainteresowanych od dziesięcioleci. Mogłbym się zapytać dlaczego taternikom wolno nocować? Skąd płynie to niezmącone przeświadczenie, że ich prawa są większe do korzystania z gor niż turystow. Nie chcę siać wiatru i nie mam w tej materii wyrobionego zdania, zresztą nie chcę się wdawać w dalszą dyskusję. Chciałem wyrazić jedynie swoje zdanie.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 9:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
Mazio napisał(a):
Prosiłem o krytykę słabych punktow


golanmac napisał(a):
Mazio jest gupi

Ja jeszcze dodam, co Maćkowi umknęło. Mazio łysieje.
P.S.
Luz, nie długo weekend... :alien:

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 266 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL