Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:33 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 435 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 17, 2012 8:24 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
Park narodowy może ogłosić przetarg na dzierżawę terenów narciarskich w Tatrach

W sytuacji, gdy spółkę Polskie Koleje Linowe przejmie prywatny inwestor, może dojść do wojny na Kasprowym Wierchu - uważa Paweł Skawiński, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego. Park nie wyklucza, że gdy nowy właściciel się pojawi, TPN będzie musiał ogłosić przetarg na korzystanie z terenów, po których obecnie przebiegają trasy narciarskie w kotłach Gąsienicowym i Goryczkowym.
Ogłoszona dwa dni temu prywatyzacja kolejek linowych wchodzących w skład spółki PKL ponownie wywołała dyskusję o tym, co będzie, gdy spółkę przejmie prywatna firma. Najwięcej obaw ma Tatrzański Park Narodowy, na terenie którego są kolejka na Kasprowy Wierch i trasy narciarskie. - My stoimy na stanowisku, że w parku narodowym nic nie powinno być prywatyzowane - mówi dyrektor parku Paweł Skawiński. - Prywatyzacja mogłaby mieć sens wówczas, gdy kolejny właściciel nie będzie firmą komercyjną, bo ta będzie dążyć do maksymalizacji zysków, a tym samym szybko wejdzie w konflikt z prawem ochrony przyrody.

Zdaniem Skawińskiego największy problem mogą zrodzić trasy narciarskie w rejonie Kasprowego Wierchu.

- O ile wyciągi narciarskie należą do Polskich Kolei Linowych, o tyle grunty, po których szusują narciarze, są własnością parku. Teraz odbywa się to tak, że TPN ma podpisaną umowę z PKL na korzystanie z tych terenów, za co park dostaje pieniądze od kolei - wyjaśnia Skawiński. - Do tej pory osiągaliśmy kompromis, a funkcjonowanie kolejek nie wpływało na stan przyrody.

Gdy jednak spółkę skarbu państw przejmie prywatna firma, park może zostać zmuszony do ogłoszenia przetargu na korzystanie z terenów narciarskich w Tatrach.

- Może się zdarzyć więc taka sytuacja, że stanie do niego PKL, ale może się też okazać, że swoją ofertę złoży ktoś zupełnie inny - mówi Skawiński.
W efekcie może dojść do dziwnej sytuacji na Kasprowym Wierchu. Narciarz będzie musiał osobno płacić za wyjazd kolejką krzesełkową i osobno za szusowanie po stoku.
Skawiński dodaje ponadto, że nie będzie zgody na nowe inwestycje w Tatrach, które nie miałyby służyć ochronie przyrody.- Dotychczas nie było wojny na Kasprowym Wierchu, ale boję się, że jeśli trafi się właściciel, który będzie myślał tylko o zyskach, taką wojnę wywoła - zaznacza Skawiński.

Zdaniem burmistrza Zakopanego Janusza Majchra, najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby spółkę przejęła spółka Polskie Koleje Górskie, której założycielami są tatrzańskie gminy. Jego zdaniem miejscowe samorządy najlepiej rozumieją znaczenie spółki, ale i konieczność ochrony tatrzańskiej przyrody.

O Kasprowym mówi się, że to święta góra narciarzy. Jednak moim zdaniem tak nie wygląda święta góra narciarzy - mówi Bohus Hlavaty, prezes spółki Tatry Mountain Resorts, która chce kupić PKL. - Zdajemy sobie sprawę, że Kasprowy wzbudza duże kontrowersje. Jak ktoś wchodzi na nowy rynek, to musi to robić delikatnie, nie na siłę. My tak nie chcemy. Gdy nam się uda kupić PKL, usiądziemy do rozmów z parkiem, m.in. o własności gruntów w rejonie Kasprowego czy o sztucznym śnieżeniu. Ostatecznie, gdy nie dojdzie do porozumienia, będziemy rozmawiać o sprzedaży Kasprowego Polakom.

http://zakopane.naszemiasto.pl/artykul/1657265,park-narodowy-moze-oglosic-przetarg-na-dzierzawe-terenow,id,t.html#4a14d5c46e72c955,1,3,12


poprawione dla markiza


Ostatnio edytowano Pn gru 17, 2012 4:50 pm przez szach_mat, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 17, 2012 12:53 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
@ Szach mat" - co Ty masz za komputer lub system? Przecież tych Twoich cytowań nie daje się czytać.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 17, 2012 2:05 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Markiz tutaj nie chodzi o komputer/system tylko o to, że szach_mat używa funkcji Code zamiast Quote. Funkcje to różni się od cytowania przede wszystkim tym, że nie interpretuje, żadnych tagów umieszczanych w tych znacznikach. Tak czy inaczej też zachodzę w głowę czemu ma służyć cytowanie w taki sposób.

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 17, 2012 3:50 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
PrT napisał(a):
tutaj nie chodzi o komputer/system tylko o to, że szach_mat używa funkcji Code zamiast Quote.


Aha, czegoś się dowiedziałem. Moja "wiedza" informatyczna ogranicza się prawie wyłącznie do tzw. "trzech pnunktów":
1. Umieć czytać
2. Imieć pisać
3. Posiadać dwa zdrowe palce


PrT napisał(a):
Tak czy inaczej też zachodzę w głowę czemu ma służyć cytowanie w taki sposób.


Ja z racji - patrz wyżej - gdy mi się coś takiego przytrafi to dzwonię do ludzi światłych - najczęściej do wnuka - lat 15, bo on nie uległ jeszcze zwyczajowi mówienia o informatyce w sposób kompletnie niezrozumiały dla profanów a do czasu spłynięcia strumienia wiedzy nie edytuję takich bubli. Z bardzo prostego powodu - z szacunku dla innych użytkowników forum. Pewnie to staroświeckie...

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 17, 2012 4:16 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
No w końcu coś mądrego powiedział dyrektor.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 12:58 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
http://finanse.wp.pl/kat,104126,title,C ... omosc.html

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 9:58 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
dziwne Lasy Państwowe? I jakieś centrum targowe?? Ale dobrze, że przynajmniej odrzucili ofertę Słowaków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 10:08 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
agata g napisał(a):
dziwne Lasy Państwowe? I jaki



Dla mnie dziwne i to bardzo.
Nie myśle aby Słowacy odpuści ten temat tak szybko

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2013 9:35 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Z tego co się orientuję to Lasy Państwowe mają rokrocznie bardzo dobre wyniki finansowe. Jeśli pozwalamy aby państwo w gospodarce było nie tylko sędzią ale i graczem to nie powinniśmy się dziwić, że jedna spółka państwowa inwestuje poprzez 'podkupienie' drugiej, również przynoszącej zyski.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 07, 2013 10:14 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
A płemieł i reszta tej bandy chvuja Lasy Państwowe też chce sprywatyzować


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 03, 2013 3:02 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
PKP zakończyły właśnie kolejny etap procesu prywatyzacyjnego Polskich Kolei Linowych. Wiążące oferty zakupu m.in. kolejki na Kasprowy Wierch złożyło w sumie pięciu oferentów.

- Proces wchodzi w etap badania ofert, po którym nastąpi rozpoczęcie negocjacji z wybranymi oferentami - mówi Mirosław Kuk, rzecznik prasowy Polskich Kolei Państwowych.

Przez ostatnich sześć tygodni sześciu oferentów z tzw. krótkiej listy miało możliwość badania stanu PKL w tzw. procesie due dilligence (czyli bardzo dokładnej analizy przedsiębiorstwa pod kątem jego kondycji finansowej i prawnej). Efektem tego etapu jest złożenie ofert wiążących przez pięciu potencjalnych kupców. Swoją propozycję zakupu PKL złożyły: Polskie Koleje Górskie, Lasy Państwowe, Centrum Targowe "Ptak", Tomasz Żarnecki z Nowego Targu, a także Investor Private Equity Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych. Z walki o PKL odpadła Grupa Inwestycyjna Bachleda należąca do rodziny Adama Bachledy Curusia, byłego burmistrza Zakopanego.

- Zgodnie z harmonogramem finalizacja procesu ma nastąpić do końca półrocza - zapowiada Kuk.
A ile chcą zapłacić za PKL oferenci? - Tego nie możemy teraz ujawnić. Sami oferenci nie znają propozycji swoich kontrkandydatów. Przypomnę, że cały czas trwa proces negocjacyjny - mówi rzecznik PKP.

Łukasz Chmielowski, prezes spółki Polskie Koleje Górskie, która została założona przez tatrzańskie gminy, potwierdza, że złożyli ofertę.

- Uważam, że nasza propozycja jest optymalna i może prowadzić do systemowych zmian dotyczących oferty turystycznej nie tylko w Zakopanem. Zawiera ona nie tylko kwotę, którą jesteśmy gotowi wyłożyć na Polskie Koleje Linowe, ale także plany dotyczące rozwoju PKL. Na razie jednak nie mogę o nich mówić - mówi Chmielowski.

Jak dodaje prezes PKG, nie ma rozmów z Bachledą Curusiem, by dołączył on do oferty PKG. - Nic mi o tym nie wiadomo - twierdzi.

Tymczasem przeciw sprzedaży PKL w prywatne ręce protestuje coraz więcej środowisk. Ostatnio pod wspólną petycją w tej sprawie do premiera Donalda Tuska podpisały się Związek Podhalan w Polsce i w Ameryce Północnej.

Spółka PKL zarządza infrastrukturą turystyczną w Zakopanem, Zawoi, Międzybrodziu Żywieckim, Szczawnicy i Krynicy. W 2011 roku osiągnęła 9,1 mln zł zysku netto.


http://zakopane.naszemiasto.pl/artykul/1798254,prywatyzacja-pkl-pieciu-chetnych-zlozylo-oferty,id,t.html#d70beef6ed49a37e,1,3,5


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 04, 2013 9:39 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
szach_mat napisał(a):
Jak dodaje prezes PKG, nie ma rozmów z Bachledą Curusiem, by dołączył on do oferty PKG. - Nic mi o tym nie wiadomo - twierdzi.


A szkoda. Bo to prawdziwy polski, katolicki góral.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 30, 2013 6:45 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr lip 14, 2010 10:00 am
Posty: 41
Lokalizacja: Wrocław
Witam. Wybieram się w Tatry i chce przeskoczyć całą Orlą, ale niestety mam maksymalnie mało czasu, dlatego chce szybko wjechać kolejka na górę i przez Świnicę w kierunku Koziego uderzyć. Pytanie nastepujące o której dokładnie kolejka rusza i czy nie ma jakiś wielkich kolejek co bym nie stracił za dużo czasu, bo przyszedłem za późno i muszę czekać na kolejną turę. Dodam, że dysponuję tylko sobotą tak więc wchodzi w grę turystyka w lipcu w sobotę :( co nieco może utrudnić sytuację. Na stronie Kapsrowego piszą, że pierwszy odjazd o 7:00- może ktoś był ostatnio i podpowie jak długie były kolejki i o której sie najelpiej stawic na miejscu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 30, 2013 6:54 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Nawet jak uda ci się pojechać pierwszym kursem to na Zawracie będziesz koło 10. Najgorsza godzina na dalszą trasę w sezonie w weekend. Po co ci ta kolejka. Stań na zawracie o 6 i dalej na luzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 30, 2013 6:57 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
Podobno w ostatni weekend, ludzie już podchodzili o 5 rano. W ciągu dnia czekało się ok 4 godzin.

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 30, 2013 8:50 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 07, 2013 11:49 am
Posty: 17
Lokalizacja: Kraków
W sobotę koło siódmej stało już trochę ludzi, trudno mi ocenić czy dużo czy mało, ale ktoś tam podsumował że na ten moment to około godzina czekania. Wiem że w tygodniu, jakoś wtorek lub środa czekało się ok 6 godzin, ale to już jakoś po dziesiątej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 30, 2013 9:38 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr lip 14, 2010 10:00 am
Posty: 41
Lokalizacja: Wrocław
sytuacja się wyjaśniła. Udało mi sie zabookować nocleg w Murowańcu. Tak więc o 5 wyjście i około 7 jestem na Zawracie. Mam nadzieję, że za tydzień jakoś to będzie z pogoda i że ludzi tez o tej porze nie będzie aż tak wiele.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 30, 2013 9:58 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
metalzul napisał(a):
W sobotę koło siódmej stało już trochę ludzi, trudno mi ocenić czy dużo czy mało, ale ktoś tam podsumował że na ten moment to około godzina czekania. Wiem że w tygodniu, jakoś wtorek lub środa czekało się ok 6 godzin, ale to już jakoś po dziesiątej.


Ja w pewną słoneczną środę byłam tam o 6.50 i ... czekałam dwie i pół godziny na wjazd. Gdybym wiedziała, że to tyle potrwa, to pewnie bym nie czekała, ale jakoś naiwnie uwierzyłam, że to szybciej pójdzie. Także tego - okolice godziny siódmej to już ZA PÓŹNO. Widzę, że tu się akurat trafił nocleg, ale może moje info się przyda komuś innemu.

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 30, 2013 10:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Znając liczbę osób mieszczących się w wagoniku "za jednym zamachem", można policzyć którym w kolejce trzeba być, by się "załapać" na kolejny wjazd. Znając częstotliwość kursowania wagoników - można policzyć (przy założeniu, że zajmie się odpowiednie miejsce w kolejce) ile czasu będzie się oczekiwało na wjazd...
Wychodząc z kwatery ok. 4 - można mieć dużą dozę pewności, że uda się kupić bilet na pierwszy wjazd, czyli, że będzie się na Kasprowym ok. 7:30. Z tym, że wychodząc z domu o 5 - ma się jeszcze większą pewność, że idąc pieszo - również będzie się około 7:00 na Kasprowym...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 31, 2013 10:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
generalnie - jeśli nie masz możliwości wejścia bez kolejki do kolejki :) to lepiej na piechotkę :)

pozdrawiam
gb 8)
ps
mam oczywiście na myśli wyłącznie okres długotygdniowo-wakacyjno-urlopowy. A i to - przy stosunkowo znośnej pogodzie...
W zeszłym roku, w lipcu, przy mglistej, deszczowej pogodzie można było "z marszu" kupić bilety na najbliższy czasowo wjazd o dowolnej porze dnia...
pps
nie wiem, jakie panują zwyczaje w PKL - ale w całym cywilizowanym Świecie nie jest możliwe sprzedanie całej puli biletów - na tego typu transport - wyłącznie w przedsprzedaży czy on-line. Nawet w Chamonix-ie - przybycie na stację kolejki na Aiguille około godziny 8:30 - zaowocowało wjazdem już o 10:00

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 06, 2015 9:52 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 15, 2007 9:15 pm
Posty: 90
Lokalizacja: tarnow
Witam! Czy ktos wie gdzie teraz sa stare wagoniki kolejki?Pozdrawiam!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 07, 2015 10:21 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
To zależy które. Z tych poprzednich - jeden stoi przy dolnej stacji w Kuźnicach. Drugi - chyba Jeden - powojenno-przedwojenny stoi w jednym ze skansenów kolejowych .
pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 07, 2015 1:39 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 20, 2010 8:29 pm
Posty: 700
Lokalizacja: Zgorzelec
dla zainteresowanych
od jakiegoś czasu można kupić bilet online na Kasprowy czy Gubałówkę

https://b2c.pkl.pl/sklep/kasprowy_wierc ... bilet.aspx


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 07, 2015 10:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Wiejska Szamanka napisał(a):
Z tego co pamiętam to zakup online wychodził dychę drożej. Przynajmniej niedawno tak było.

Aaa sorki, ja kupowałam przez biuro podróży to pewnie dlatego dycha drożej.


Online jest drożej. Z prostej przyczyny - w przeciwnym razie wszystko (lokalne) koniki wykupią w dni oblegane i będa sprzedawały. A tak płacimy za wygode - drożej, ale bez stania, a koniki stoją w Kuznicach.

Tu jest porównanie cen:
http://www.pkl.pl/kasprowy/Kolej_linowa_Kasprowy_Wierch/Cennik

Bilety onlien są już od dłużczego czasu. Co najmniej od roku.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 19, 2015 10:55 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
I taka ciekawostka dotycząca PKL:

MSW: Jest zgoda na przeniesienie majątku PKL do PKG

http://finanse.wp.pl/kat,1034079,title,MSW-Jest-zgoda-na-przeniesienie-majatku-PKL-do-PKG,wid,17190420,wiadomosc.html?ticaid=11430f&_ticrsn=3

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 20, 2015 10:43 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 06, 2013 12:11 pm
Posty: 2
tu idą troszkę dalej
http://niezalezna.pl/63391-kasprowy-wie ... -liniowych

Resort spraw wewnętrznych zezwolił właśnie na przeniesienie majątku Polskich Kolei Linowych do nowej spółki PKG. Jak informuje Radio Kraków - wkrótce właścicielem terenów m.in pod kolejką linową na Kasprowy Wierch stanie się tak naprawdę spółka Altura z Luksemburga. :shock:

PS
Co robi Polak z maszynką do robienia pieniędzy ?
Sprzedaje ją... a później się dziwi że opowiadają o nim kawały. :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 20, 2015 7:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
pikam napisał(a):
Jak informuje Radio Kraków - wkrótce właścicielem terenów m.in pod kolejką linową na Kasprowy Wierch stanie się tak naprawdę spółka Altura z Luksemburga. :shock:


Czyli - nic nie stoi na przeszkodzie, by w majestacie prawa i rządu RP handlować terenami w obszarze TPN :-). Temat był głośny dwa lata temu - z czasów pomysłu sprzedaż PKL - ziemia pod kolej (np pod słupy) należała do rodzin góralskich i była darowa pańśtwu na potrzeby kolejki - czy ktoś wie jak to w końcu prawnie rozwiązano?

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 30, 2015 3:15 pm 
Swój

Dołączył(a): N sty 21, 2007 4:20 pm
Posty: 50
Lokalizacja: Knurów (czyli Czarny Śląsk)
Zastanawiam się nad wjazdem na Kasprowy (dla oszczędności czasu) pierwszym kursem i przejściem granią przez Goryczkowe na Czerwone Wierchy. Może ktoś ostatnio przerabiał podobny temat i wie o której trzeba być pod kasą, żeby być jedną z pierwszych osób w kolejce? Termin weekendowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 30, 2015 3:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
LeBoucher napisał(a):
Termin weekendowy.

Letni? Jesienny? Zimowy? Wiosenny?

bo to istotna różnica może być...

gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 30, 2015 4:31 pm 
Swój

Dołączył(a): N sty 21, 2007 4:20 pm
Posty: 50
Lokalizacja: Knurów (czyli Czarny Śląsk)
gb napisał(a):
LeBoucher napisał(a):
Termin weekendowy.

Letni? Jesienny? Zimowy? Wiosenny?

Zimowy, najbliższe tygodnie. Może nawet ta niedziela, prognoza pogody jest obiecująca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 435 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL