Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:24 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 20, 2008 7:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
No co, EURO 2012 się zbliża, obiecali robić drogi od nowa, czego chcecie? :mrgreen:

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 20, 2008 8:17 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
spit napisał(a):
ja bym wogole zdarł ten asfalt Wink
tak własciwie nie znam historii tej trasy(szlaku)wiec tak sie nieraz zastnawiam na cholere ten asfalt tam kładli.takie miejsce i asfalt.nigdy mi sie to nie podobało ale pewnie nie tylko mi.


Mój prapraprapradziadek Markiz de [....] to pośród swoich rozlicznych zajęć takich jak np. dręczenie chłopów rabował również na drodze, raubritter z niego był. Ja podtrzymując tradycję rodzinną przez całe prawie zawodowe życie zajmowałem się budową i utrzymaniem dróg więc mam na ten temat trochę pojęcia. Zatem posłuchajcie.
Po pierwsze nie bądźcie naiwni i przestańcie marzyć o rozebraniu drogi. Za duży byznes dla sporej ilości ludzi w Zakopanem. Prędzej benzyna będzie kosztowała 50 groszy za litr w wyniku odkrycia pod Warszawą złóż ropy wielkości saudyjskich niż ta droga zostanie rozebrana. Nie ma takiego odważnego w Polsce.
A zatem skoro musi być to niech będzie w możliwie najwyższym standardzie technicznym - nie będzie wtedy piłowania na niskich obrotach i przekładniach i spalin będzie mniej. Nie będzie też ryku silników. Same plusy.
Owszem, przed wojną była tu tzw. droga bita czyli tłuczniówka. Ale wtedy samochodów było tyle co kot napłakał i jeżdziły głównie pojazdy o mocy 1 KM ale jeden żywy koń. Przy tym ruchu co jest każda tłuczniówka się rozleci w trzy miesiące - szkoda pieniędzy. No i jeszcze jedno - technologia wykonania takiej drogi to jest w dużym stopniu rękodzieło i tego już nikt w Polsce nie umie zrobić. To tak jak facetom z fabryki butów kazać uszyć ręcznie buty na skórzanej podeszwie. Za Chiny nie potrafią.
Na innym forum jeden facet łka, że bitum z drogi przenika do parku narodowego i proponuje wybrukować. Ale czym? Polbrukiem? Toż to będzie przez kilka miesięcy lodowisko. Zapytajcie chirurga na czym ludzie łamią kończyny w zimie i na jesieni - na chodnikach z polbruku! To powinno być zakazane ale co z tego skoro się to kładzie migiem i przez robotników po dwudniowym szkoleniu.
No to może bruk. Mniejsza o cenę, tylko kto to ma ułożyć, pomijając to, że to prygotowanie nowej podbudowy. Prawdziwych brukarzy-kamieniarzy w Polsce już nie ma, nikt tego nie potrfi. W moim mieście na tzw. starówce (zbudowanej po 1945) postanowiono w ramach staromiejskiego kolorytu wyłożyć kilka uliczek brukiem. Obraz nędzy i rozpaczy, przedwojenny brukarz gdyby to zobaczył to by zszedł na natychmiastowy zawał z obrzydzenia. Absurd!
Co można by ew. zrobić? Zlikwidowć parking na Palenicy i przenieść go na Łysą. Dla busów to bez znaczenia a prywatnych wozów by ubyło ze 80% i takiej samej ilości spalin przy okazji. No i te spaliny byłyby ciut dalej od Morskiego Oka - drobiazg a cieszy.
Tylko... jak mi się zdaje to dudki z Palenicy ciągnie TPN a poza tym wszyscy w Zakopanem to krewni i nikt nikomu krzywdy zrobić nie pozwoli.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 21, 2008 1:17 am 
Swój

Dołączył(a): Cz kwi 12, 2007 10:25 pm
Posty: 91
:brawo: :brawo: :brawo: Markiz gratuluję udanego wywodu w pełni popieram a może by tak ten remont przedłużyć na 30 lat??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 21, 2008 11:02 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn sie 27, 2007 10:51 pm
Posty: 397
Lokalizacja: R.Ś.
Łukasz T napisał(a):
Swoją drogą to nieźle podniosą ceny w Moku Laughing


gleba 50 zł,
piwo - 25 zł,
.
.
brak tłumów w każdym możliwym miejscu - bezcenne


KWAQ9 napisał(a):
No co, EURO 2012 się zbliża, obiecali robić drogi od nowa, czego chcecie? Mr. Green

to może autostradę pociągną na Słowację? Przez Wrota na ten przykład :lol:

_________________
"...góry wciąż obiecują to samo: zapomnieć, zrealizować się, być szczęśliwym. A życie upływa na przygotowaniach do tych cudownych chwil pełnych szczęścia."

http://picasaweb.google.pl/jaaga83


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 21, 2008 11:11 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
młoda napisał(a):
gleba 50 zł,
piwo - 25 zł,



Ale gleba wcześniej zamówiona :lol:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 21, 2008 11:25 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn sie 27, 2007 10:51 pm
Posty: 397
Lokalizacja: R.Ś.
tak jest, i telefonicznie trzeba określić ile desek podłogowych chce się zająć :lol:

_________________
"...góry wciąż obiecują to samo: zapomnieć, zrealizować się, być szczęśliwym. A życie upływa na przygotowaniach do tych cudownych chwil pełnych szczęścia."

http://picasaweb.google.pl/jaaga83


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 21, 2008 11:33 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Porządek musi być

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 22, 2008 8:51 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Jesteście wszyscy (no, prawie wszyscy) straszliwymi hipokrytami - każdy z Was deklaruje głęboki wstręt, wręcz obrzydzenie do tej drogi, co jakoś nie przeszkadza Wam z niej korzystać. Proszę tak z ręką na sercu - ilu z Was mając zamiar znaleźć się nad Morskim Okiem wybierze się tam na piechotę, np. przez Jaszczurówkę i Psią Trawkę lub inaczej a ilu wsiądzie w auto lub busa i pojedzie na Palenicę (jak Pan Bóg przykazał)? Obstawiam, że na piechotę jeden na dziesięciu, ale chyba jestem niepoprawnym optymistą i głupawym marzycielem. Oczywiście, zaraz pojawią się argumenty, że w ten sposób można obrócić w jeden dzień na Rysy lub Chłopka tam i z powrotem. To oczywiste, ale wobec tego proszę przestać mielić ozorem po próżnicy. No i jeszcze staropolskie, filancowskie - wypierdziocha! : rotfl :

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 22, 2008 9:26 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 11:30 am
Posty: 299
Lokalizacja: Łódź
Markiz napisał(a):
każdy z Was deklaruje głęboki wstręt, wręcz obrzydzenie do tej drogi

Wstręt raczej chyba dotyczy fragmentu od Palenicy do MOka... :D

...tą część do Palenicy to się traktuje tak jak np. dojazd do Kir...

_________________
"Nie mów, że ściany opadają w dolinę
One otwierają przed nami stromą perć na słoneczną grań
One wznoszą się pod niebo - teraz całe w pasmach wysokich obłoków"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 22, 2008 9:36 am 
Swój

Dołączył(a): So cze 30, 2007 5:16 pm
Posty: 79
Ano właśnie Markizie. O tym też pisałem parę postów wcześniej. Droga jaka jest każdy widzi. Że akurat asfalt, czy to jest aż tak ważne? Ważne jest to, że jest to najkrótsza droga do Moka, dzięki czemu jest w ógóle szansa wejścia chociażby na te Rysy. Nie każdy chce lub może nocować w schronisku. Ja sam nie należe do osób, które w schroniskach sypiają. Zawsze robie wycieczki jednodniowe i dla mnie ścieżka do Moka jest często "drogą ekspresową" , na której nadrabiam lub wyprzedzam zaplanowany czas wędrówki. Nie wstydzę się tego, że chodzę po asfalcie. Po prostu taki jest szlak. Nie wstydzę się bo chodzę nie tylko asfaltem ale i pozostałymi ścieżkami o różnym stopniu trudności.

Dziwne, że droga do Moka budzi takie emocje, a przecież w Chochołowskiej też asfalt. Fakt, że do Polany jest niejedno dojście, ale jednak główna droga to asfalt i nikt się zbytnio nie oburza.

Przypuszczam, że do złej sławy dorgi na Moko przyczyniają się w dużej mierze turyści, tłumnie szturmujący Wodogrzmoty i Moko. Wybierają tą drogę bo jest najłatwiejsza (no pomijając dolinki), ale to że wybrali najłatwiejszy szlak (bo też chcieli zobaczyć coś w górach, a nie tylko w dolinach) nie oznacza, że muszą być od razu wszyscy wyśmiewani. Nie każdy może sobie pozwolić na pójście na Kozi, na Grzesia, Na Rysy, a to z racji wieku, a to z racji chorób, a to z racji małych dzieci, a to wypadku własnej niewiedzy i obaw (jak to jest na tych innych szlakach).

Każdy kiedyś zaczyna i każdy dochodzi do chwili w życiu, że mówi sobie...to już nie na moje siły wtedy pozostaje Moko i dolinki

Pamiętajcie, że chociaż teraz droga Wam przeszkadza(sam też bym wolał, żeby to był normalny szlak, ale się przyzwyczaiłem) to za jakiś czas to może być jedyny szlak, który pozwoli Wam (i mnie) "wspiąć się na szczyt"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 22, 2008 9:49 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Klon napisał(a):
Wstręt raczej chyba dotyczy fragmentu od Palenicy do MOka... Very Happy

...tą część do Palenicy to się traktuje tak jak np. dojazd do Kir...


No to proszę bardzo - z Palenicy kawalątek szosą, potem na starą drogę (nikt nie pilnuje) do schroniska w Roztoce, stamtąd szlakiem do Wodogrzmotów i dalej w górę do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Dalej wedle wyboru przez Opalone lub Szpiglasową do Morskiego Oka.
Cnota zostanie uratowana i but skalany asfaltem nie zostanie.
Filancowskie, staropolskie - wypierdziocha.

No i bez tego "ideolo" Panie i Panowie.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 22, 2008 10:17 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 11:30 am
Posty: 299
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
Konserwatyści wszystkich krajów łączcie się.

...no właśnie... :lol:

_________________
"Nie mów, że ściany opadają w dolinę
One otwierają przed nami stromą perć na słoneczną grań
One wznoszą się pod niebo - teraz całe w pasmach wysokich obłoków"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 22, 2008 10:38 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Klon napisał(a):
Cytat:
Konserwatyści wszystkich krajów łączcie się.

...no właśnie... Laughing


Konserwatyzm najczęściej wynika z lat doświadczeń. A te mówią, że im ktoś donioślej i z należytym przejęciem piał "jak dobrze nam zdobywać góry i palce ranić o grań Tatr" i takie tam ideolo to gdy doszło co do czego to okazywał się albo sk*urwesynem albo w łagodniejszych przypadkach zwykłym p*ierdołą. Nie lubię emfazy i zadęcia.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 22, 2008 10:53 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 11:30 am
Posty: 299
Lokalizacja: Łódź
Markiz napisał(a):
Konserwatyzm najczęściej wynika z lat doświadczeń. A te mówią, że im ktoś donioślej i z należytym przejęciem piał "jak dobrze nam zdobywać góry i palce ranić o grań Tatr" i takie tam ideolo to gdy doszło co do czego to okazywał się albo sk*urwesynem albo w łagodniejszych przypadkach zwykłym p*ierdołą.

Trudno się nie zgodzić... :)

Markiz napisał(a):
Nie lubię emfazy i zadęcia.

A ja bym powiedział: publicznego zaspokajania potrzeby bycia docenianym i potrzeby bycia w centrum uwagi (tak odnosząc się do medium a nie wypowiedzi poszczególnych osób)... :lol: Mylę się?

_________________
"Nie mów, że ściany opadają w dolinę
One otwierają przed nami stromą perć na słoneczną grań
One wznoszą się pod niebo - teraz całe w pasmach wysokich obłoków"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 22, 2008 11:18 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Klon napisał(a):
Mylę się?


Nie. Ale to bardzo ludzkie.
:)

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 22, 2008 11:42 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 11:30 am
Posty: 299
Lokalizacja: Łódź
Markiz napisał(a):
Nie. Ale to bardzo ludzkie.

To prawda... :)

_________________
"Nie mów, że ściany opadają w dolinę
One otwierają przed nami stromą perć na słoneczną grań
One wznoszą się pod niebo - teraz całe w pasmach wysokich obłoków"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 22, 2008 11:43 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lut 26, 2008 6:38 pm
Posty: 1930
nic co ludzkie nie jest mi obce 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 26, 2008 10:35 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
Markiz napisał(a):

Co można by ew. zrobić? Zlikwidowć parking na Palenicy i przenieść go na Łysą. Dla busów to bez znaczenia a prywatnych wozów by ubyło ze 80% i takiej samej ilości spalin przy okazji. No i te spaliny byłyby ciut dalej od Morskiego Oka - drobiazg a cieszy.
Tylko... jak mi się zdaje to dudki z Palenicy ciągnie TPN a poza tym wszyscy w Zakopanem to krewni i nikt nikomu krzywdy zrobić nie pozwoli.


masz rację wszyscy narzekają na tą drogę, ale chodzą. przesunięcie parkingu na Łysą nic nie da. zawsze można dojść do Morskiego Oka przez dol. roztoki i świstówkę lub ceprostradą :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 26, 2008 10:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
szach_mat napisał(a):
wszyscy narzekają na tą drogę, ale chodzą


Ponieważ latać nie umiemy.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 26, 2008 10:39 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
dojść DO Morskiego Oka ,a co jeśli Moko to tylko przystanek a nie cel sam w sobie?
wkurfia mnie ten asfalt ale ..już sie przyzwyczaiłem :lol: godzina i 20 minut i jesteś nad Mokiem a potem ..dalej i dalej 8)
a te 8km szedłem o rożnych porach czy to o 2 w nocy o 5 rano lub 23 w zimie w lecie ,przy pustkach i przy tłumach.. wkurfia ale.. jest jaka jest :wink:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 26, 2008 10:40 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
Łukasz T napisał(a):
szach_mat napisał(a):
wszyscy narzekają na tą drogę, ale chodzą


Ponieważ latać nie umiemy.

żeby się tak nauczyć..... :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 26, 2008 10:42 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
! napisał(a):
dojść DO Morskiego Oka ,a co jeśli Moko to tylko przystanek a nie cel sam w sobie?
wkurfia mnie ten asfalt ale ..już sie przyzwyczaiłem :lol: godzina i 20 minut i jesteś nad Mokiem a potem ..dalej i dalej 8)
a te 8km szedłem o rożnych porach czy to o 2 w nocy o 5 rano lub 23 w zimie w lecie ,przy pustkach i przy tłumach.. wkurfia ale.. jest jaka jest :wink:

może teraz będzie lepiej. Jak remontowali kolejkę na Kaspra to też wszyscy narzekali..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 26, 2008 10:50 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt paź 25, 2005 4:04 pm
Posty: 1275
*


Ostatnio edytowano Pt sie 01, 2008 4:22 pm przez Stan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 26, 2008 11:11 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Już odłożyłem.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 26, 2008 1:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Jednorazowa opłata za zezwolenie na wjazd: 30 zł. Tyle, że zezwolenie wystawia albo TPN albo Burmistrz (czy któś z tzw. Adm-u). W obu przypadkach trzeba wniosek w miarę logicznie i rozsądnie umotywować. To znaczy - nie wiem jak w starostwie, ale w TPN - mimo wszystko :twisted: - osoby decydujące o wydaniu zezwolenia zwracają na to uwagę...

pozdrawiam
gb 8)
ps
"załatwienie" opłaty za wjazd bezpośrednio u "bramkowego", zwłaszcza w sezonie wakacyjnym raczej nie działa...Zbyt wielu "społecznych" kontrolerów...

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 26, 2008 1:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Być może 30 zł to wewnętrzna, manipulacyjna opłata :))
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pozdrawiam
gb 8)
ps
Pobierana gdy posiada się zezwolenie na wjazd...

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 08, 2008 1:18 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
potwierdzone: Od 1 września asfaltowa droga do Morskiego Oka zostanie całkowicie zamknięta dla turystów i samochodów.
Cytuj:
Takie są efekty dzisiejszego spotkania przedstawicieli zarządcy drogi, czyli starostwa tatrzańskiego, Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz wykonawcy rozpoczętego niedawno remontu. Modernizacja drogi już teraz utrudnia przejście. Od 1 września najpopularniejszy szlak w Tatrach zostanie całkowicie zamknięty.

Do Morskiego Oka będzie się można dostać długim, górskim obejściem. Szlak prowadzić będzie z Palenicy Białczańskiej do schroniska w Roztoce, dalej do Wodogrzmotów Mickiewicza, Doliny Pięciu Stawów i przez Świstówkę do Morskiego Oka. Przejście tej trasy zajmie wprawnemu turyście ok. 5 godzin.

Z całkowitego zamknięcia drogi niezadowolony jest dzierżawca parkingu na Palenicy Białczańskiej Józef Pawlikowski.

- Gdy w zeszłym roku wygrywałem przetarg na dzierżawę parkingu nie było mowy o remoncie. Co miesiąc muszę płacić za dzierżawę, a wiadomo że od września nikt tutaj nie przyjedzie, bo komu będzie się chciało iść taki kawał - twierdzi Józef Pawlikowski.

Już teraz dojście do Morskiego Oka jest utrudnione. Z ruchu wyłączony jest jeden pas asfaltowej drogi. Nadal trasę tę można pokonać również z pomocą fiakrów. Jak zapewnia starosta tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski remont drogi ma się zakończyć w tym roku. Będzie koszotwać 4 miliony złotych. Na drodze od wielu lat powstają groźne osuwiska, które mają być zlikwidowane.

Latem dziennie szlak ten pokonuje kilka tysięcy turystów.


http://www.tygodnikpodhalanski.pl/www/i ... 2a07bed386[/quote]

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 08, 2008 1:22 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
zolffik napisał(a):
Do Morskiego Oka będzie się można dostać długim, górskim obejściem. Szlak prowadzić będzie z Palenicy Białczańskiej do schroniska w Roztoce, dalej do Wodogrzmotów Mickiewicza, Doliny Pięciu Stawów i przez Świstówkę do Morskiego Oka. Przejście tej trasy zajmie wprawnemu turyście ok. 5 godzin.

Już to widzę, Polacy mądry naród zaraz znajdą jakiś lepszy "skrót", przecież nie postawią tam strażników do pilnowania drogi 8)

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 08, 2008 1:24 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 10:13 pm
Posty: 724
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Nadal trasę tę można pokonać również z pomocą fiakrów.

Gdzież by nie :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 08, 2008 1:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Sofia napisał(a):
"skrót"


Wpław pod prąd Rybim Potokiem ? :lol:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL