Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz kwi 18, 2024 7:18 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3649 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 122  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lip 08, 2013 10:48 am 
Nowy

Dołączył(a): N lip 07, 2013 8:54 pm
Posty: 3
raffi79. napisał(a):
Reszta bez problemu


Dzięki - może faktycznie odpuszczę te jaskinie chociaż po Wierzchowskiej chodziliśmy i jakoś to znosiła. To model dziecka to się kąpie w wodzie na wiosnę :)

A co byś jeszcze polecił, takiego bez ekstremalnych wycieczek ? Bo jadę na 14 dni - i patrzę czym by to zapełnić ? Myślałem o Słowackim Raju ale tam odradzają ze względu na ekspozycję - bo ładnie to wygląda. Może coś Wielka Fatra, Mała ? Może ktoś tachał dziecko po Słowacji - to chętnie przyjmę propozycje takich spacerów z dzieckiem w nosidle.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 08, 2013 10:57 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn paź 15, 2012 7:51 pm
Posty: 20
Podrzucam to co ja sobie wynotowałem na nosidło (nie byłem tam tylko wziąłem to z forum albo z mapy):
Juraniova dolina (z Oravic)
do chaty pod narużim (z Jalovca)
Skoruszyna (z orawic)
dwie tutaj (jedna w wielkie borowe - choczańskie), druga z zuberca viewtopic.php?t=249

W tamtym podlinkowanym wątku podsumowałem też trasy na wózek ale na nosidło pewnie będą za nudne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 08, 2013 11:04 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 06, 2012 1:10 pm
Posty: 12
MorskiJerzy napisał(a):
A co byś jeszcze polecił, takiego bez ekstremalnych wycieczek ? Bo jadę na 14 dni - i patrzę czym by to zapełnić ? Myślałem o Słowackim Raju ale tam odradzają ze względu na ekspozycję - bo ładnie to wygląda. Może coś Wielka Fatra, Mała ? Może ktoś tachał dziecko po Słowacji - to chętnie przyjmę propozycje takich spacerów z dzieckiem w nosidle.

Pozdrawiam.


Jeśli chodzi o Małą Fatrę mogę polecić wyjazd kolejką na Snilovske Sedlo, a dalej można się łatwo przejść bądź to na Wielki Krywań (bodajże 40 minut od kolejki) bądż w drugą stronę na Chleb i dalej. Rok temu robiliśmy takie wyjścia z dwulatkiem. Trochę na nogach, reszta w nosidle. Bez trudności, a widokowo piękne wycieczki.

Jeśli chodzi o trasy tatrzańskie, które wymieniłeś, wszystkie są do zrobienia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 09, 2013 10:34 am 
Nowy

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 5:23 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Kalwaria
Możecie polecić tani nocleg w Starym Smokowcu? w nastepnym tygodniu bede schodzil ze znajomymi ze Slawkowskiego Szczytu i potrzebujemy sie gdzies zahaczyc na 1 noc...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 10, 2013 6:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Da się dotrzeć z Zakopanego do Zverovki jakąś komuniakcją publiczną?

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 10, 2013 11:35 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
_Sokrates_ napisał(a):
Da się dotrzeć z Zakopanego do Zverovki jakąś komuniakcją publiczną?

Na upartego da się. Zakopane-Chochołów, potem ok. 1,5km piechotą do Suchej Hory, i dalej miejscowymi busami z przesiadką w Trstenej:
http://cp.atlas.sk/vlakbus/spojenie/
IMO- lepiej przejść z Doliny Chochołowskiej dowolnym wariantem na stronę słowacką, tam gdzieś się przekimać i na następny dzień zrobić/wrócić zaplanowaną trasą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 11, 2013 8:34 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:15 am
Posty: 133
Lokalizacja: Jasło
Z tego co pamiętam to na wakacjach (lipiec - sierpień) się da. Na Słowacji autobusów dość sporo. Natomiast ja byłem rok temu w czerwcu i przez Chochołów nie było połączenia ale ja jechałem od Krakowa na Chyżne. Z Jabłonki udało się złapać stopa do Trsteny a stamtąd to już autobusów mnóstwo.

_________________
______
SeReK
https://www.flickr.com/photos/tomek_s/sets/
"Widziałem góry większe, wspanialsze i bardziej majestatyczne. W góry piękniejsze od Tatr jednak nie wierzę".
- Stanisław Zieliński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 11, 2013 11:30 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
_Sokrates_ napisał(a):
Da się dotrzeć z Zakopanego do Zverovki jakąś komuniakcją publiczną?


Chyba niezbyt łatwo. Próbowałam sama coś wyczaić, ale coś lekko nie jest. Pierwszy mój pobyt nie był zaplanowany, zamarudziłam na Rohaczach i tak wyszło :D Ale drugi raz chciałam kontynuować grań. Więc jeden dzień poświęciłam na dojście przez Grzesia, Rakoń, Zabrat, potem na dół i podeszłam pod Rohackie Stawy (cudne miejsce), dalej poszłam koło wodospadu i na dół na asfalt. Zeszłam do Zverówki, miałam szczęście ponownie, bo dostałam nocleg. Na drugi dzień ruszyłam fragmentem grani i wróciłam na stronę polską. Potem żałowałam, że nie szłam dalej i nie zeszłam na jeszcze jeden nocleg, no ale może się uda jeszcze tam wrócić.

Pawel_Orel napisał(a):
Na upartego da się. Zakopane-Chochołów, potem ok. 1,5km piechotą do Suchej Hory, i dalej miejscowymi busami z przesiadką w Trstenej:


:shock: Skomplikowane :D

Pawel_Orel napisał(a):
IMO- lepiej przejść z Doliny Chochołowskiej dowolnym wariantem na stronę słowacką, tam gdzieś się przekimać i na następny dzień zrobić/wrócić zaplanowaną trasą.


Jak najbardziej.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 11, 2013 6:25 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 11:47 am
Posty: 146
Lokalizacja: Skierniewice
weronika napisał(a):
MorskiJerzy napisał(a):
A co byś jeszcze polecił, takiego bez ekstremalnych wycieczek ? Bo jadę na 14 dni - i patrzę czym by to zapełnić ? Myślałem o Słowackim Raju ale tam odradzają ze względu na ekspozycję - bo ładnie to wygląda. Może coś Wielka Fatra, Mała ? Może ktoś tachał dziecko po Słowacji - to chętnie przyjmę propozycje takich spacerów z dzieckiem w nosidle.

Pozdrawiam.


Jeśli chodzi o Małą Fatrę mogę polecić wyjazd kolejką na Snilovske Sedlo, a dalej można się łatwo przejść bądź to na Wielki Krywań (bodajże 40 minut od kolejki) bądż w drugą stronę na Chleb i dalej. Rok temu robiliśmy takie wyjścia z dwulatkiem. Trochę na nogach, reszta w nosidle. Bez trudności, a widokowo piękne wycieczki.

Jeśli chodzi o trasy tatrzańskie, które wymieniłeś, wszystkie są do zrobienia.


W drugiej połowie czerwca byłam w Małej Fatrze. Na wielu szlakach mnóstwo małych dzieci w nosidłach i luzem (szacun dla rodziców,zwłaszcza tachających nosidła ojcow). Nawet małżeństwo z dwoma dziewczynkami ok.2 i 4 na szczycie na Małym Rozsutcu; mama z parką-chłopczyk ze 3-4 lata i dziewczynka troszkę starsza w dierach, a nawet na Krowiarkach Baraniarkach również w nosidle małżeństwo z maluchem. Na innych szlakach też. Mała Fatra ogólnie wydaje się prorodzinna.
Mnóstwo małej stonki było w chacie pod chlebem.
Można sobie z Vratnej wejść do Chaty na Groniu i potem na południowy Groń w stronę Chleba iść potem Snilovskie Siedlo i zejść lub zjechać do Vratnej. Mozna wjechać na Snilovskie z Vratnej przejść przez CHleb zejśc do Chaty pod Chlebem i zejść z powrotem do Vratnej. Nie polecam tej trasy w odwrotnym kierunku, jak ja ją przerobiłam, bo schodząc z Południowego Gronia do Chaty na Groni można życie skończyć-tak stromo ze mało kolana nie poodpadają, a po deszczu to ostra jazda bez trzymanki.
Albo jak ktoś podpowiadał wjechac z Vratnej na Snilovskie,wejśc na Krywań i można zejść w stronę Krawiarek albo wejść nawet na Krawiarki-zejśc z powrotem i przez Dolinę Krawiarską do Vratnej.
W nosidłach i luzem mijałam dzieci idące z Sutowa do Chaty pod Chlebem przez Ciertaż, a także z Sutowa do wodospadu Sutowo.
Można wtedy pobiwakować nad wodą w kamieniołomie w Riece.
Można ze Stefanovej iść na Diery zrobić pętelkę i wrócić, albo z Białego Potoku.

_________________
grzeczne dziewczynki idą do nieba.. niegrzeczne idą tam, gdzie chcą.. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 15, 2013 7:11 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt maja 10, 2013 11:41 am
Posty: 14
Przekraczając granice w Chyżne przejeżdżamy przez Trstena jest tam kilku kilometrowa autostrada. Muszę posiadać winietę ze przejazd tą drogą ? Czy obwodnice miast są bezpłatne ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 15, 2013 7:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
W bilety na 'elektriczkę' trzeba się zaopatrzyć na jakimś dworcu czy da się je kupić już w trakcie jazdy?

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 15, 2013 7:25 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
_Sokrates_ napisał(a):
W bilety na 'elektriczkę' trzeba się zaopatrzyć na jakimś dworcu czy da się je kupić już w trakcie jazdy?

Na dworcu. I nie licz na brak kontroli - w każdym pociągu są konduktorki. Jedziesz tam na dłużej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 15, 2013 7:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
WILCZYCA napisał(a):
Jedziesz tam na dłużej?


Na razie to bardzo luźny plan. Nie wiem czy starczy mi czasu i pogody na Słowację.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 15, 2013 8:30 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn paź 15, 2012 7:51 pm
Posty: 20
samael napisał(a):
Przekraczając granice w Chyżne przejeżdżamy przez Trstena jest tam kilku kilometrowa autostrada. Muszę posiadać winietę ze przejazd tą drogą ? Czy obwodnice miast są bezpłatne ?


z tego co ja googlałem to obwodnica Trsteny jest bezpłatna
to nie jest tak że obwodnice są bezpłatne tylko jest konkretna lista płatnych dróg
z tego co pamiętam to wszystkie autostrady (D1,D2,D3,D4) oraz expresowe R1,R2 i R6. Ale jest jakaś stronka na której to oficjalnie pisze


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 15, 2013 9:56 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tu jest mapa co jest płatne dla samochodów osobowych:

http://www.dialnicnenalepky.sk/SpoplatneneUseky.aspx

A to dla pojazdów powyżej 3,5 tony:

https://www.emyto.sk/c/document_library ... upId=10136

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 16, 2013 8:25 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn paź 15, 2012 7:51 pm
Posty: 20
a co znaczy kropkowana linia na tej mapie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 16, 2013 9:43 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
xseeker napisał(a):
a co znaczy kropkowana linia na tej mapie?


Na której ?

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 16, 2013 11:38 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn paź 15, 2012 7:51 pm
Posty: 20
dla samochodów osobowych czyli http://www.dialnicnenalepky.sk/SpoplatneneUseky.aspx


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 16, 2013 1:02 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
xseeker napisał(a):


Sama nie wiem, rozumiem że chodzi o odcinek Orawki Podzamok - Dolny Kubin.
Sama jechałam nim chyba ponad 100 razy i nigdy nie płaciło się za samochód osobowy (natomiast płacą autokary).

Poniżej mapy jest zestawienie odcinków płatnych i ten fragment nie jest tam wymieniony.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 1:59 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 16, 2012 12:32 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Będzin, Śląskie
KOCHANI!!!!

Możecie dać jakieś propozycje na sobotę i niedziele w Tatry Wysokie - Słowacja - taka dwudniówka - może byc ze spaniem w którymś ze schronisk . Trudności mogą być średnie bo idę z osobą która od 10 lat nic nie chodziła. Może pierwszy dzień tak żeby się nie zarżnąć . CZEKAM NA JAKIEŚ INFO . Z GÓRY DZIĘKI :))))

_________________
Radzio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 2:32 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
radros napisał(a):
Możecie dać jakieś propozycje na sobotę i niedziele w Tatry Wysokie - Słowacja - taka dwudniówka - może byc ze spaniem w którymś ze schronisk . Trudności mogą być średnie bo idę z osobą która od 10 lat nic nie chodziła. Może pierwszy dzień tak żeby się nie zarżnąć .


Nie wiem jak jest ze spaniem w schroniskach, czy można tam wejść z marszu i dostać np glebę, ale np można tak:

Przystanek Biała Woda - potem do schroniska nad Zielonym Stawem, dalej na Rakuską Przełęcz ( Sedlo pod Svišťovkou), dalej zejść nad Skalnate Pleso i potem dalej magistralą do schroniska Zamkowskiego. I w razie zmęczenia tam zakończyć pierwszy dzień. Ewentualnie dalej do Terinki. A na drugi dzień Lodowa Przełęcz i na dół Jaworową do Tatrzańskiej Jaworzyny.



Tylko takie trochę przygnębiające wrażenie robi rejon Skalnatego. Rozkopane, jakieś koparki niczym plac budowy.

Ciekawa wycieczka jest też na Bystrą Ławkę (start ze Strebskiego Plesa). I nie jest to długa wyprawa.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 2:55 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 16, 2012 12:32 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Będzin, Śląskie
a np: 1 dzień Jagnięcy 2 dzień Bystra ławka lub odwrotnie ???

_________________
Radzio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 3:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
radros napisał(a):
a np: 1 dzień Jagnięcy 2 dzień Bystra ławka lub odwrotnie ???


Moim zdaniem Bystra Ławka mniej męcząca, bo zawsze potem można w dół zjechać ze schroniska nad Soliskiem. Tylko to dość odległe miejsca, wiec wtedy nie wiem jakie schronisko Ci polecić, ewentualnie startuj jak ja z kwater ;)

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 23, 2013 5:32 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 16, 2012 12:32 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Będzin, Śląskie
a ktoś może był ostatnio w okolicach Bystrej Ławki, Jagnięcego lub w tych okolicach??? - jak tam z tłokiem na szlakach, może jakieś fajne namiary na kwaterki -czy po prostu jechać "na pałę" ?

_________________
Radzio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 23, 2013 6:13 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
Jeśli do "ostatnio" zalicza się "rok temu", to się wypowiem. Bystra Ławka wydaje się być dosyć popularnym szlakiem, ja szłam przy takiej sobie pogodzie (w chmurze, widoki ograniczone), a ruch był dość spory. Ale dość spory NIE oznacza tego, co się dzieje np. u nas np. na Świnicy. Ruch w tym obszarze, z tego co pamiętam, jest jednostronny (Dolina Młynicka -> Bystra Ławka -> Dolina Furkotna), ale nie wszyscy przestrzegają tego przepisu. Z tego powodu na łańcuchach na samej przełęczy tworzą się zatory. Tam nie ma jakichś specjalnych trudności, a kawałek z łańcuchem jest mały. Mnie się ten szlak bardzo podobał - urokliwe doliny, przyjemna wędrówka, czas wycieczki do zaakceptowania i trudności niewielkie (te dwa ostatnie punkty były dla mnie wtedy na plus, bo prowadziłam dwie początkujące w Tatrach osoby). Aha, od początku szlaku do Wodospadu Skok ruch jest wręcz ogromny, ale nie należy się tym zrażać, bo to są w większości osoby, które spacerują pod wodospad, często z dziećmi i nigdzie dalej się nie wybierają. Polecam bardzo.

Na Jagnięcy w ubiegłym roku też szłam, ale nie doszłam (burza). Byłam około 40 minut drogi od Zielonego Stawu w górę. Ludzi spotkanych przy podejściu i spektakularnym spierdzielaniu na dół garstka, może kilkanaścioro, ale to był dzień z niepewną pogodą, może przy ładniejszej jest tam tłumniej, nie wiem.

Z moich tegorocznych słowackich wypadów polecam Krywań - szlak również zdaje się zaliczający się do tych popularniejszych, ale wcześnie rano jest przyjemnie pusto. Sam atak szczytowy nie jest może banalny, ale jakiś konkretnie trudny też nie, o widokach się nie wypowiem niestety - mleko. Polecam też Polski Grzebień - ja szłam z osady Tatrzańskie Zręby nad Wielicki Staw i dalej na Grzebień. Przed samą przełęczą są łańcuchy, ale oceniam wejście jako łatwe. Otoczenie jest przepiękne, między innymi Gerlach na wyciągnięcie ręki. Z Grzebienia można wejść na Małą Wysoką - trudności według mnie podobne jak na Krywaniu, może trochę trudniej, w zejściu ktoś początkujący może mieć lekki problem, ale myślę, że wszystko do zrobienia. Z Grzebienia schodziłam tą samą drogą co weszłam, bo na dole mieliśmy samochód, ale jeśli masz inny transport, to możesz zejść do Doliny Białej Wody. Można też odbić na Rohatkę.

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 23, 2013 6:21 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 16, 2012 12:32 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Będzin, Śląskie
super - dzięki za wyczerpującą odpowiedź - właśnie idę z osobą która tylko chodziła po Bieszczadach 10 lat temu i nie chciałbym aby sie zraziła :) zmęczeniem lub jakimiś ostrym lub eksponowanym podejściem :)

_________________
Radzio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 23, 2013 6:36 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
To nie jestem do końca pewna, czy polecać Krywań i Małą Wysoką. Moich Rodziców bym tam na pewno nie wysłała - ale oni ogólnie preferują Zachodnie, Świstówka to już dla nich trochę hardcore. Te koleżanki, co prowadziłam rok temu - na Krywań bym chyba zabrała, ale na Małą Wysoką już bym miała wątpliwości. Natomiast Polski Grzebień polecam jak najbardziej nawet dla początkujących, te łańcuchy są spokojnie do ogarnięcia. A jeśli nie jesteście uzależnieni od transportu i możecie zejść inną drogą niż wchodzicie, to myślę, że to już w ogóle robi się rewelacyjna wycieczka.

Z rozpędu napisałam to w innym wątku :D.

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 24, 2013 3:33 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Kraków
Bystra Ławka to rzeczywiście fajna wycieczka - krótka, bez długich i nudnych podejść, trudności do przejścia dla sprawnych osób bez lęku wysokości.
Jagnięcy jest też bardzo przyjemnym szczytem - ilość ludzi akceptowalna (myśmy np. byli przez jakieś 5 min sami na szczycie :) w lipcu, w weekend, przy pięknej pogodzie), dolina Kieżmarska jest moim zdaniem jedną z najładniejszych tatrzańskich, a na szlaku jest duże prawdopodobieństwo spotkania kozic :). Tylko trudności trochę większe - łańcuch przed wejściem na przełęcz jest raczej przydatny, a od przełęczy jest dość krucho.
Krywania osobiście nie lubię - widoki ze szczytu rzeczywiście cudne, ale podejście jest nużące i upierdliwe (dla mnie było też bardzo męczące, ale to już indywidualna sprawa), ludzi sporo. Szłam od strony Trzech Studniczek, cały czas od południowej strony w mocnym słońcu - może od Szczyrbskiego jest lepiej.
Ciekawym szczytem jest też Koprowy - trudności brak, widoki fajne, szlak ciekawy, przewyższenia do zrobienia trochę mniej, niż na Krywań.
Z lżejszych wycieczek można uderzyć na Magistralę np. Wyżne Hagi-Batyżowiecki Staw-Osterwa-Popradzki Staw. Świetne widoki z Osterwy a i Gerlach można sobie z bliska pooglądać po drodze :)
Co do noclegów to biorąc pod uwagę zarówno fakt, że wycieczki są jednak dość od siebie odległe, jak i ceny słowackich schronisk, nocowałabym na dole :)

_________________
Nie trać serca.
Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 25, 2013 12:34 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz lip 25, 2013 12:26 pm
Posty: 13
Czy orientuje się może ktoś ile obecnie kosztuje parking przy schronisku w Zwierowce, ewentualnie ten kolejny w kierunku Tatliakowej Chaty i czy można tam nadal dojechać autem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 25, 2013 4:12 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
BARTOLINO napisał(a):
Czy orientuje się może ktoś ile obecnie kosztuje parking przy schronisku w Zwierowce, ewentualnie ten kolejny w kierunku Tatliakowej Chaty i czy można tam nadal dojechać autem?


Przy Chacie Zverovka parkowałem kilka razy i jeszcze nie zdarzyło się żebym płacił. Wyżej, tam jest zdaje się Sindlovec, chyba (!!!!) też nie. Na parkingu pod wyciągiem na Salatyn - 4 euro


pozdrawiam

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3649 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 122  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL