Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N maja 12, 2024 8:43 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So maja 07, 2005 8:38 pm 
Nowy

Dołączył(a): So maja 07, 2005 8:33 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Svedala

Czy mozna w jakis stosunkowo prosty sposob wejsc na Rysy od slowackiej strony? Nie mam super kondycji i 13-letnia dziewczynke z ktora bede wedrowac.
Prosze o rady! :)

Dziekuje

_________________
Kasia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 07, 2005 8:55 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Witaj. Najpierw standardowo, pozwolisz że Cię okrzycze :wink: za powtarzanie wątku który jest tutaj

http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=164

Co do samego wejścia od strony Słowackiej na Rysy to jest chyba jeden stosunkowo prosty sposób czyli szlak turystyczny, ale oficjalnie otwarty dopiero od 15 czerwca. Szlak jest łatwiejszy "technicznie" niż wejście od strony Morskiego Oka. No nie wiem jak tam u Ciebie z kondycją, ale jeśli zarezerwujesz sobie cały dzień i z punktu startu czyli Popradzkim Pleso (stacja kolejki) wyjdziesz przed 8 rano to spokojnie powinno Ci wystarczyć, wszak cała trasa od stacji na szczyt i z powrotem to niecałe 9 godzin.

Ps. Zapomniałem dodać, że jesli jest to Twój pierwszy wypad w Tatry Wysokie i nie wiesz na co Cię stać( kondycja, trochę ekspozycji) to chyba lapiej zacząć od czegoć mniej wymagającego :wink:

Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 08, 2005 4:34 pm 
Na szlaku na Rysy od strony słowackiej nie ma żadnego znaku zabraniającego wejścia ( stan na 02.05.05). Roztapiający się śnieg jest dość miękki i się trochę zapada. Większość pretędętów zawróciło. Przy lęku przestrzeni można się wystraszyć na końcówce gdyż jest sliskawo na kamieniach i wyobraźnia pracuje. Poza tym jest spoko i można spróbować, nawet jeśli się nie dotrze na szczyt to na wysokości czaty pod rysami już jest fajnie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 08, 2005 5:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
Anonymous napisał(a):
Na szlaku na Rysy od strony słowackiej nie ma żadnego znaku zabraniającego wejścia ( stan na 02.05.05).

Znaku może nie być ale ogólnie wiadomo że szlaki po wyżej Magistrali są od 1 listopada do 15 czerwca zamykane przez Tanap
http://www.tanap.sk/trail.html
Mam wrażenie że Kasi chodziło o wejście na Rysy latem. Prawda Kasiu?

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 08, 2005 6:59 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn kwi 18, 2005 8:18 am
Posty: 37
Lokalizacja: Gdynia
Kasiu, latem mozesz sie wybrac spokojnie, wydaje mi sie ze dla nastolatki -13 to nie bedzie problem! Wchodzilam w czerwcu, miejscami bylo troche sniegu, szczerze powiem, ze niepotrzebna jest jakas swietna kondycja! Niestety podczas mojej wyprawy byl bardzo ograniczona widocznosc mozna powiedziec ze zerowa, mgla zaslaniala szczyt i co najgorsze zejscie, wtedy sie balam! Mam nadzieje, ze Tobie pogoda dopisze! :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 08, 2005 9:39 pm 
Nowy

Dołączył(a): So maja 07, 2005 8:33 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Svedala
Dziekuje wszystkim za rady i tipsy! Ide w polowie lipca, wiec zobacze jak bedzie z kondycja do tej pory! :) Na razie trening po nieco plaskim ale za towiele km dziennie ....

Pozdrowka i udanego gorskiego lata!

_________________
Kasia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 08, 2005 9:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
Jasne. Kondycja jest ważna. Można trochę pobiegać, rowerek, nie unikać schodów i będzie O.K.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2005 10:57 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Do pytania z zablokowanego tematu (a ja się tu produkuje) o Rysach.
Wypadało by odpowiedzieć, bo to w końcu forum gdzie zadaję się pytania choć niekoniecznie w odpowiednich watkach.
Nie chce mi się tu wklejać linków do topiców o Rysach i bo trochę tego będzie. Oczywiście jest taka możliwość przecież to nie Sybir, dojechać da się wszędzie. Z Zakopca kursuje autobus do bodajże Smokowca (chyba z 13 zeta za bilet). W Smokowcu wsiadasz do kolejki elektrycznej i jedziesz za bodajże 2 zeta do Strybskiego Plesa. Wysiadasz jedną stację przed centrum. Ze stacji udajesz się niebieskim szlakiem do Popradzkiego Plesa, gdzie na szlak na Rysy powinieneś już bezproblemu trafić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL