Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:39 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 583, 584, 585, 586, 587, 588, 589 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lip 30, 2018 4:54 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 8:32 pm
Posty: 216
Słowackiego czy polskiego? :P

_________________
......................................


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 30, 2018 7:40 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Gieferg napisał(a):
Takie pytanko - jak kogoś na takim Rakoniu czy Wołowcu, dajmy na to, walnąłby piorun, to należy się spodziewać naszych ratowników, czy Słowaków?



Różnie bywało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 30, 2018 7:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
:mrgreen:
Jak się skolebie na polską stronę, to raczej "naszych". Chyba, że będzie się coś działo gdzieś indziej i wszyscy (albo tylko samo "śmigło") będą zajęci.
Jak się skolebie na stronę słowacką, to - nawet jak Polak wezwie pomocy przez TOPR - mogą się zwrócić do Słowaków o pomoc - dla przyspieszenia akcji...

Najbezpieczniej unikać walnięcia piorunem...

Jak ktoś ma pecha, to rodzina będzie płaciła Słowakom z transport zwłok...

pozdrawiam
gb 8)
ps
Bez obrazy - ale kretyńskie pytanie...

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 30, 2018 7:47 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
gb napisał(a):
Bez obrazy - ale kretyńskie pytanie...


Kolega pyta zapewne czy wykupić ubezpieczenie tylko trochę okrężną drogą. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 30, 2018 7:53 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 8:32 pm
Posty: 216
I wydawałoby się, że każdy, nawet ćwierć-kumaty powinien załapać.

Cytuj:
Bez obrazy - ale kretyńskie pytanie...

Nie byłem tam, ale widziałem fotki ze szlaku i na nich słowackie tabliczki więc się zastanawiam czy mam ten szlak traktować jak chodzenie po Tatrach Polskich, czy słowackich. Teraz wyjaśnij co w tym jest kretyńskiego, geniuszu.

_________________
......................................


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 30, 2018 8:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Gieferg napisał(a):
Wyjaśnij z której niby strony.

Z każdej.
Na okrągło jak również wzdłuż, w poprzek i po przekątnych oraz po wszelkich cięciwach...

pozdrawiam
gb 8)
ps
jak się chwilkę zastanowisz - to powinieneś wpaść na to z jakiego powodu należy pytanie, które zadałeś (zwłaszcza w kontekście przykładu, który wybrałeś) uznać za kretyńskie. Zwłaszcza zadane na forum dotyczącym szeroko pojętej turystyce górskiej... To nie grupa tematyczna na fb

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 30, 2018 8:04 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 8:32 pm
Posty: 216
Niestety ile bym się nie zastanawiał, jakoś nie jestem w stanie stwierdzić co jest kretyńskiego w pytaniu o to, czyim rewirem jest dana trasa.

_________________
......................................


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 30, 2018 8:10 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Gieferg napisał(a):
Niestety ile bym się nie zastanawiał, jakoś nie wiem co jest kretyńskiego w pytaniu o to, czyim rewirem jest dana trasa.


To chyba nie do końca jest kwestia rewirów. Na szlakach granicznych mogą podlecieć ci co akurat sa wolni i tak już bywało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 30, 2018 8:11 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 8:32 pm
Posty: 216
No i to jest odpowiedź, której potrzebowałem. Dzięki.

_________________
......................................


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 30, 2018 10:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Gieferg napisał(a):
Niestety ile bym się nie zastanawiał, jakoś nie jestem w stanie stwierdzić co jest kretyńskiego w pytaniu o to, czyim rewirem jest dana trasa.

No - ale akurat o to się nie pytałeś. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dla przypomnienia:
Gieferg napisał(a):
Takie pytanko - jak kogoś na takim Rakoniu czy Wołowcu, dajmy na to, walnąłby piorun, to należy się spodziewać naszych ratowników, czy Słowaków?


pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 30, 2018 10:05 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 8:32 pm
Posty: 216
Mało domyślny jesteś.

_________________
......................................


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 30, 2018 10:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Gieferg napisał(a):
Mało domyślny jesteś.

Cóż poradzić...
Ale już przywykłem...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 30, 2018 10:37 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 03, 2015 8:46 pm
Posty: 39
Wątek jest m.in. o trudnościach i tak się zastanawiam czy mnie nie spotka jedna trudność w Murowancu.. Czytałam, że kuchnia jest zamknięta, ale udzielają noclegów. Czy w związku z zamknięciem kuchni należy się spodziewać, że strudzony wedrowiec po zejściu z gór nie będzie mógł kupić tam piwa? :cry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 31, 2018 7:52 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
banja napisał(a):
Czytałam, że kuchnia jest zamknięta,

Toaleta także nie czynna.

Prawdopodobnie dopiero na weekend będzie uruchomione jak naprawią drogę z Brzezin.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 31, 2018 10:13 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 09, 2016 10:12 am
Posty: 65
WILCZYCA napisał(a):
gb napisał(a):
Bez obrazy - ale kretyńskie pytanie...


Kolega pyta zapewne czy wykupić ubezpieczenie tylko trochę okrężną drogą. ;)
Ale ubezpieczenie mu niczego nie da. Bo ubezpieczyć się może od akcji ratowniczej będąc na Słowacji. Nie ma ubezpieczeń od akcji ratowników Słowackich na terenie Polski. Bo niby czemu miałyby być, skoro to Polska i tu się za ratownictwo nie płaci? Jak się wzywa TOPR, a on prosi Słowaków o pomoc to niech za Słowaków płaci TOPR. Albo niech od razu informują, że wszystkie siły rzucili na sprowadzanie turystów z M.Oka i będą musieli prosić o pomoc Słowaków i czy nadal klient jest zainteresowany ;)
Swoja droga jak już przy tym jestem, to marzy mi się, by kiedyś TOPR poprosił Słowaków o pomoc w sprowadzaniu turystów z M.Oka. Naprawdę chciałbym tego doczekać.


Ostatnio edytowano Wt lip 31, 2018 10:21 am przez verul, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 31, 2018 10:20 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 8:32 pm
Posty: 216
Cytuj:
Bo niby czemu mialyby byc, skoro to Polska i tu sie za ratownictwo nie placi?


Tylko skoro to Polska to czemu słowacka tabliczka?
Czyli jak sobie skręcę nogę na szlaku granicznym to powinienem się przeczołgać w takim razie kilka metrów dalej żeby być po polskiej stronie? ;)

_________________
......................................


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 31, 2018 10:22 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 09, 2016 10:12 am
Posty: 65
No może powinien przy zgłaszaniu powiedzieć, że leży na stronie polskiej ;) Tabliczka jak tabliczka. Ważne gdzie są znaki graniczne, kamienie czy co tam. O ile są.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 03, 2018 1:49 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 8:32 pm
Posty: 216
net. napisał(a):
a) w moim odczuciu bardzo fajna trasa, jak już się wyjdzie z lasu i będzie blisko szczytu Grzesia to widoki są już świetne i na polską i słowacką stronę, nic nie zasłania widoków. Od Grzesia na Rakoń lajcik, i jedynie troszkę - choć bez żadnych trudności - można zmęczyć się wchodząc na Wołowiec, ale to już jednak powyżej 2 tys. m. n.p.m. Zejście Doliną Wyżnią Chochołowską ok, chociaż trochę niewygodnie mi się szło tą ścieżką przypominającą wyschnięte koryto rzeczki, ale tak to bez utrudnień.


No tak trochę. Ale poza tym wycieczka się nam udała, pogoda też (niemal cały dzień słońce, dwa razy przez kilka minut jakiś słabowity deszczyk z małej chmurki), choć z różnych względów rozciągnęła się do 13h i niektórzy ledwo się doczołgali do samochodów :mrgreen:. Jakbym chciał zrobić w zestawie ze Starorobociańskim jak mi tu proponowano nikt by tego nie przetrwał. Za Grzesiem mieliśmy dylemat czy nie odpuścić (i kilka postojów dla obserwacji rozwoju sytuacji) bo nad Wołowcem wisiały ciemne chmury, ale zanim doszliśmy, poszły sobie gdzieś nad Słowację.

_________________
......................................


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 13, 2018 9:24 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 03, 2015 8:46 pm
Posty: 39
Cześć, to znowu ja ;) jesteśmy świeżo po przejściu Orlej od Zawratu (z Hali Gasiennicowej) do Koziego. Czy ktoś z Was mógłby porównać ten fragment do trasy Skrajny Granat - Krzyżne? Czy można się tam spodziewać miejscami większych trudności? Wydaje mi się, że trasa Zawrat-Kozi to już szczyt moich możliwości, zarówno wspinaczkowych, jak i psychicznych :P Słyszałam o obsypujacych się kamieniach, czy są na długim odcinku? I który kierunek jest lepszy: Skrajny-Krzyzne czy Krzyzne-Skrajny?

I druga sprawa: za kilka dni przenosimy się na Słowację. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenie możemy się chyba raczej porywać na większość (wszystkie?) szlaki. Które poniższe są Waszym zdaniem najładniejsze widokowo i /lub najciekawsze technicznie? Po slowackiej stronie nigdy nie chodziliśmy.
1. Mała Wysoka
2. Czerwona Ławka - czy ona jest faktycznie trudniejsza od Orlej? Czy to tylko takie gadanie?
3. Koprowy Szczyt
4. Bystra Ławka + ew. Przednie Solisko
5. Krywań
6. Jagniecy Szczyt

Wszystkiego nie zdążymy przejść. ;) i musimy coś wybrać

PS byliśmy wczoraj (piękna i słoneczna niedziela) na Chłopku. Trasa PRZEPIĘKNA, na pewno zostanie jako jedna z moich ulubionych, ale... pierwszy raz stałam "w korku" w Tatrach i to na tak stosunkowo mało uczeszczanej trasie. Nie miałam lornetki, ale ze szlaku widac było tłum na Rysach. Nie chce wiedzieć co się tam działo..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 13, 2018 9:29 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 03, 2015 8:46 pm
Posty: 39
Dodam, że planujemy też Rohacze. Ale podjezdzajac autem do Zwierowki z Zakopanego, więc nie liczę tej trasy od słowackiej strony. Inne trasy w zachodnich wydaja mi się bardzo długie i chyba kondycyjnie nie dam rady.. :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 14, 2018 6:39 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
banja napisał(a):
. Mała Wysoka


Przepiękna Dolina Wielicka z Gerlachem po lewej i stadem po prawej ręce. Kilka bezproblemowych łańcuchów tuż przed Polskim Grzebieniem ( z niego rewelacyjny widok na Zmarzły Staw i Hrubą Kopę ), potem fajne ( jeden łańcuszek ) podejście na szczyt. Rewelacyjny widokowo. A i trasa w miarę krótka, ze schroniskiem po drodze.

banja napisał(a):
Koprowy Szczyt


Zero trudności, trasy długie, widokowe, np. Przełęcz pod Chłopkiem od tyłu. Fajny, mały powierzchniowo szczyt.

banja napisał(a):
Czerwona Ławka - czy ona jest faktycznie trudniejsza od Orlej? Czy to tylko takie gadanie?


Nie jest trudniejsza.

banja napisał(a):
Bystra Ławka + ew. Przednie Solisko


Warto. Wjedźcie kolejką, wejdźcie na Solisko, potem szlak na Ławkę. Krótkie użycie rąk górnych, przeciśnięcie się przez skały, zejście do kolejnej doliny - Pięknej Doliny Młynickiej. Na koniec rewelacyjny Wodospad Skok.

banja napisał(a):
Krywań


Długo, długo, długo :mrgreen: Ale za to pięknie. Spory szczyt, miejsca leżakowego od groma. I widoki od Zachodnich do Alp :wink:

banja napisał(a):
Jagniecy Szczyt


Warto tam podejść dla samego widoku spod schroniska. A na szczyt lekko ostre podejście do stawów, potem dłuższy trawers, jedyny łańcuch i bezproblemowe wejście na szczyt. Z powalającym widokiem - Jagnięcy jest wysunięty przed cały mur Tatr Wysokich.

Powodzenia.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 14, 2018 8:34 pm 
Nowy

Dołączył(a): N mar 15, 2015 9:17 am
Posty: 14
banja napisał(a):
Cześć, to znowu ja ;) jesteśmy świeżo po przejściu Orlej od Zawratu (z Hali Gasiennicowej) do Koziego. Czy ktoś z Was mógłby porównać ten fragment do trasy Skrajny Granat - Krzyżne? Czy można się tam spodziewać miejscami większych trudności? Wydaje mi się, że trasa Zawrat-Kozi to już szczyt moich możliwości, zarówno wspinaczkowych, jak i psychicznych :P Słyszałam o obsypujacych się kamieniach, czy są na długim odcinku? I który kierunek jest lepszy: Skrajny-Krzyzne czy Krzyzne-Skrajny?


Akurat wczoraj zrobiłem cały odcinek od Zawratu do Krzyżnego i nie wydaje mi się żeby odcinek z Granatów był jakoś mocno trudniejszy. Na pewno jest bardziej eksponowany i z większą ilością ubezpieczeń. Występują też luźne kamienie, wydaje mi się że z 50-80m łącznie luźnej skały gdzie nie ma pomocy łańcuchów. Jak ktoś zrobił Zawrat-Kozi nie powinien mieć problemu na pozostałej cześci bo nie widzę większej różnicy, a przynajmniej ciężko mi znaleźć obiektywną różnicę. Trasa jest po prostu inna, ale równie ładnie poprowadzona. Ze względu na sypiące się skały wolałbym jednak podchodzić z Krzyżnego. Łatwiej wybiera mi się punkty do łapania jak patrzę w górę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 14, 2018 9:45 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
banja napisał(a):
Czy ktoś z Was mógłby porównać ten fragment do trasy Skrajny Granat - Krzyżne? Czy można się tam spodziewać miejscami większych trudności?

Moim zdaniem odcinek od Zawratu do Koziego to najtrudniejszy fragment OP.

banja napisał(a):
2. Czerwona Ławka - czy ona jest faktycznie trudniejsza od Orlej? Czy to tylko takie gadanie?

Nigdy nie rozumiałem tego porównania. Kilka klamer vs 4 kilometrowa grań najeżona klamrami, łańcuchami i drabinami. Na CzŁ da się wyjść w kilkanaście/dziesiąt minut*, a sprytny bez dotykania żelaza zrobi. OP to jest całodniówka*.

*) nie licząc dojścia i powrotu oraz zależnie od kondycji


banja napisał(a):
6. Jagniecy Szczyt

Ten bym polecił. Bajeczne otoczenie schroniska, "emocjonujący" atak szczytowy i super widoki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 15, 2018 9:56 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 10, 2008 4:21 pm
Posty: 345
Lokalizacja: W-wa
banja napisał(a):
1. Mała Wysoka
2. Czerwona Ławka - czy ona jest faktycznie trudniejsza od Orlej? Czy to tylko takie gadanie?
3. Koprowy Szczyt
4. Bystra Ławka + ew. Przednie Solisko
5. Krywań
6. Jagniecy Szczyt

Wszystko ladne i warte odwiedzenia.
Ale na pewno najlepsze punkty widokowe to Krywan i Jagniecy. Pozostale tez ok. Nawet z przeleczy sa swietne widoki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 15, 2018 10:03 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
gizmo napisał(a):
Wszystko ladne i warte odwiedzenia.
Ale na pewno najlepsze punkty widokowe to Krywan i Jagniecy.

Mała Wysoka i Koprowy też niczego sobie widokowo się plasuje, szczególnie MW.

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 16, 2018 12:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Byłem pierwszy raz w życiu w Dolinie Białych Stawów. Miejsce mnie rozwaliło na łopatki i uważam, że jest w absolutnym topie miejsc bardzo łatwo dostępnych w Tatrach. Byłem z dziećmi 5 lat oraz 1,5 roku.
Polecam każdemu pałętającemu się w okolicach Doliny Kieżmarskiej.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 16, 2018 12:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Krabul napisał(a):
Byłem pierwszy raz w życiu w Dolinie Białych Stawów.


Którym szlakiem ?

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 16, 2018 12:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Wejście od Zielonego Stawu a schodziliśmy niebieskim szlakiem (potem żółtym) do parkingu Biała Woda

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 16, 2018 12:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
To polecam Ci jeszcze przyjście niebieskim z Koperszadów i zielonym z Chaty Szarotka. Tam jest, motyla noga, po prostu pięknie.

Widziałeś resztki schroniska ?

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 16, 2018 12:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Domyślam się i na pewno skorzystam, bo okolica jest świetna. W Chacie Szarotka nie byłem nigdy, ale mam plan na te okolice.
Kiedyś bym się chętnie przeszedł też Koperszadzką Granią na Jagnięcy - wyglądał smakowicie. Może to być właśnie od Koperszadów niebieskim.

Akurat nie mieliśmy możliwości powałęsać się tam dłużej bo dla dzieciaków i tak ta trasa była wymagająca. Toż to jakieś 17km i ponad 700m przewyższenia a byliśmy z 2 starszaków (ok. 5 lat) i 2 młodszych - 2,5 roku oraz 1,5. Starsi na swoich nogach, ale mój syn na zejściu już trochę narzekał i widziałem że ma dosyć.

Natomiast to miejsce było dla mnie niesamowitym zaskoczeniem. Przede wszystim nie spodziewałem się, że stamtąd tak dobrze widać otoczenie Doliny Dzikiej oraz ścianę Małego Kieżmarskiego. Zarazem jest świetny widok na tatry Bielskie oraz okolice Jagnięzego i Kozich. No po protu cud miód. I ludu 20x mniej niż przy Zielonym Stawie.
Dla mnie to jest odkrycie wyjazdu.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 583, 584, 585, 586, 587, 588, 589 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL