Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:23 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 23, 2006 5:38 am 
w internecie zdiecia z orlej zalegaja, wystarczy poszukac, a najmniejszy punkcik poznasz zanim tam wejdziesz, az znudzisz sie tym szczytem, pozostawiajac go na raz nastepny, za to jak probuje wycisnac wiadomosci z tych bardziej dzikich terenow tatr, to nikt nic nie wie nic nie widzial, odnosze wrazenie, ze polacy nasi kochani, sa baaaaaaaardzo ambitni i na byle co nie pojda, tylko orla rysy no i czasem zachodnie. POZDRAWIAM
A moze w te wakacje wybiera sie ktos do zarskiego by poznac zapadne tatery? :tease:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 23, 2006 12:33 pm 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
monika napisał(a):
ze polacy nasi kochani, sa baaaaaaaardzo ambitni i

Po pierwsze, Polacy z wielkiej litery. Po drugie NIE JEST to miejsce na temat uwag odnośnie jakichkolwiek narodowości.

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 25, 2006 9:38 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:14 am
Posty: 174
Lokalizacja: Śląsk
Asiula napisał(a):
Jaka jest trudność przejścia slzakiem z Kasprowego na Zawrat a potem zejść do Murowańca? Może jakieś zdjęcia z tamtej trasy?
Planuje się tamtendy wybrać ale nie wiem czy to szlak dla mnie, słyszałam ze zejscie z Zawratu jest dosyć cieżkie. Z góry dzięki za odpowiedz :)
Tak słyszałam, że łatwiejsze jest od piątki ale to już wtedy gorzej z dojazdem i meczaca droga do Wodogrzmotów, a jeżeli miałbym już tam byc to wole wspiąć sie na Kozi Wierch. Czekam na jeszcze inne opinie


Otoz po kolei;)

Po lancuchach lepiej jest wchodzic niz schodzic [takie moje skromne zdanie] tym samym przyjmujac za kryterium "latwosc" na Zawrat latwiej jest wchodzic od Murowanca niz tamtedy schodzic. Dlatego w wariancie Kuznice-Zawrat latwiej bedzie z Zawratu zejsc do Piatki:) Co do meczacego zejscia do wodogrzmotow to ocena subiektywna ja jednak bardzo lubie Doline Roztoki i zejscia nie uwazam, za meczace [nie mam przy sobie mapy, ale z tego co pamietam czasowo podobnie wychodzi zejscie z Zawratu do Kuznic jak z Zawratu do Palenicy]

Na koncu - czy to trasa dla Ciebie... na to pytanie musisz sobie odpowiedziec sama. Jesli obcy jest Ci lek wysokosci to przy dobrej pogodzie jest to trasa do zrobienia bez wiekszych problemow dla zdrowego [i dobrza ubranego - na lancuchach bardzo przydaja sie rekawiczki:)] turysty. Powodzenia.

Dodam jeszcze tylko, ze odcinek Zawrat - Kozi wierch jest znacznie trudniejszy od Kasprowy - Zawrat [slowo "znacznie" uzyte nieprzypadkowo;)]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 25, 2006 11:48 pm 
To i ja o coś spytam: czy ten pierwszy autobus do Palenicy jedzie przez Jaszczurówkę, Toporową Cyrhlę i dalej Drogą Balzera przez Zazadnię, czy może przez Poronin, Bukowinę, Głodówkę i Wierch Poroniec?
No i o której? - rzecz jasna... I ew. ile stoi bilet i jak długo się jedzie?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam! :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 26, 2006 7:16 pm 
Witam!
W Tatry jeżdżę już od paru lat, ale zwsze na krótko. W tym roku postanowiłem to zmienić. I stąd moje pytanie. Chciałbym się wybrać na około 10 dni. Jeżeli Wy jedziecie na jakiś dłuższy okres, to robicie sobie jakieś dni wolne od chodzenia po Tatrach? No niewiem, np. dzień na Krupówkach? A może warto coś jeszcze ciekawego zobaczyć?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 26, 2006 8:20 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 9:55 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jeśli o mnie chodzi, to w zasadzie żadnego wolnego sobie nie robię, co najwyżej lżejszy szlak dla odpoczynku np. Rusinowa Polana i okolice czy Czerwone Wierchy. Można iść np. do Doliny Strążyskiej - Sarnia Skałka - Dolina Białego a potem na Krupówki (zazwyczaj mój przedostatni dzień pobytu tak wyglądał :wink: )

_________________
Bezapelacyjnie, do samego końca...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 26, 2006 9:14 pm 
Bombadil napisał(a):
To i ja o coś spytam: czy ten pierwszy autobus do Palenicy jedzie przez Jaszczurówkę, Toporową Cyrhlę i dalej Drogą Balzera przez Zazadnię, czy może przez Poronin, Bukowinę, Głodówkę i Wierch Poroniec?
No i o której? - rzecz jasna... I ew. ile stoi bilet i jak długo się jedzie?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam! :D


Byłbym b. wdzięczny za informacje, jeśli ktoś takowe posiada. :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 26, 2006 9:18 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 29, 2005 12:23 pm
Posty: 82
Lokalizacja: Poznan
Kudłaty2 napisał(a):
W Tatry jeżdżę już od paru lat, ale zwsze na krótko. W tym roku postanowiłem to zmienić. I stąd moje pytanie. Chciałbym się wybrać na około 10 dni. Jeżeli Wy jedziecie na jakiś dłuższy okres, to robicie sobie jakieś dni wolne od chodzenia po Tatrach? No niewiem, np. dzień na Krupówkach? A może warto coś jeszcze ciekawego zobaczyć?


Zalezy od Twojej kondycji, gdy bylem w zeszlym roku w Tatrach zadnych dni przerwy nie robilem, glownie dlatego ze wzgledu na paskudna pogode chodzilem po lzejszych trasach.
Z doswiadczenia (co prawda nie tatrzanskiego) wiem jednak, ze gdy niebardzo przygotowany zrobisz jakis trudniejszy szlak odpoczynek bedzie konieczny.
Jesli nie lubisz Krupowek mozesz zrobic sobie jakis delikatny szlak, albo pozwiedzac np. miejsca kultu religijnego w Zakopanem i okolicach ktoreych tam nie brakuje. :)
Cytuj:
To i ja o coś spytam: czy ten pierwszy autobus do Palenicy jedzie przez Jaszczurówkę, Toporową Cyrhlę i dalej Drogą Balzera przez Zazadnię, czy może przez Poronin, Bukowinę, Głodówkę i Wierch Poroniec?
No i o której? - rzecz jasna... I ew. ile stoi bilet i jak długo się jedzie?

Przylaczam sie do pytania.
Przy okazji: o ktorej jada pierwsze busy w inne rejony (tj. Kuznice, Kiry, dol. Chocholowska...) :?:

_________________
Pozdrawiam, Art


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 26, 2006 9:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
http://pks.zakopane.pl/inside.php?numer=3

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 26, 2006 11:31 pm 
Czyli na łobkoło... Jeeeju ale klin... Toż na Palenicy najwcześniej o 7:00 :? A i pewnie bilet więcej niż 5 ziko.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 27, 2006 11:37 am 
Rozumiem, że busy za to jadą Drogą Balzera, przez zazadnię, prosto do Palenicy. Czy tak? :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 27, 2006 12:56 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 29, 2005 12:23 pm
Posty: 82
Lokalizacja: Poznan
Pamietaj, ze jeszcze oprocz PKSow w Zakopanem funkcjonuje kilku prywatnych przewoznikow, z tym ze o ich rozklad jazdy trzeba sie najczesciej dowiadywac juz na miejscu...

_________________
Pozdrawiam, Art


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 28, 2006 9:40 pm 
Pierwszy PKS do Palenicy jedzie o godz 6:10, co zresztą potwierdza link tomka.l

Jechałem nim w sobotę i bilet kosztował 5 zł, z tym że nie jestem pewien czy kierowca nie doliczył coś za bagaż. Trasa wiedzie przez Poronin i na polanie Palenica jest ok godz. 6:45. Jak się dobrze pociśnie z buta to pod Morskim Okiem można być zaraz po 8:00.

Prywatni przewoźnicy pierwszy kurs wg swojego rozkładu mają dopiero o 7:40, z tym że w sezonie często jeżdżą gdzieś od 7:00 (zależnie od ilości chętnych), przyjemność przejazdu to wydatek 6 zł. Można też umówić się na indywidualny kurs, z tym że wtedy warto zorganizować większą grupę.

Busy w inne rejony też startują w okolicach godz 7:00, ale jest to zależne przedewszystkim od ilości chętnych. Niestety czasami trzeba sporo poczekać, aby uzbierał się pełny busik. Wg mnie w takiej sytuacji warto skożystać z oferty PKS, który po pierwsze ma ściśle określone godziny wyjazdu, po drugie jest nieznacznie tańszy, po trzecie nie trzeba się tak gnieśćjak w busie. Link do strony PKS Zakopane z rozkładem jazdy macie parę postów powyżej.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 30, 2006 7:14 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 29, 2005 12:23 pm
Posty: 82
Lokalizacja: Poznan
Pod koniec lipca wybieram sie w Tatry na okolo 14 dni. 8) Przystapilem wiec juz do planowania tras jakie wypadaloby zaliczyc (narazie wymyslilem 3 na rozgrzewke). :-)
W grupie bedzie osoba po 50-tce jednak prowadzaca dosc aktywny tryb zycia i raczej obyta z nizszymi gorami, mimo wszystko mecza ją mozolne podejscia, tak wiec chce wybrac sie szlakami nie najtrudniejszymi, a zarazem w miare widokowymi.

Co sadzicie o ponizszych trasach, moze polecacie jakies modyfikacje(?):

I. Kiry - Koscieliska - Wąwoz Krakow - Ornak - Smreczynski - Ornak - Koscielisk - Stoly - j. Mylna - Kiry (ew. zamiast wracam bezposrednio do Kir Koscieliska powrot przez dol. Lejowa). (orientacyjny czas przejscia 6 godz.)

II. Kuznice - Murowaniec - Czarny Staw - Murowaniec - przel. Liliowe - Beskid - Kasprowy - Myslenickie - Kuznice (czas 7 godz.)

III. Strazyska - przel. Kondratowa - Giewont - Kondracka Przelecz- Kopa Kondracka - Maloloczniak - Mietusi Przyslop - dol. Malej Laki - Krzeptowki (czas 7 godz.)

_________________
Pozdrawiam, Art


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 30, 2006 7:15 pm 
Masz 3 trasy na 14 dni ? Ambitnie :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 30, 2006 7:32 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 29, 2005 12:23 pm
Posty: 82
Lokalizacja: Poznan
Cytuj:
Masz 3 trasy na 14 dni ? Ambitnie


Art napisał(a):
Przystapilem wiec juz do planowania tras jakie wypadaloby zaliczyc (na razie wymyslilem 3 na rozgrzewke).

_________________
Pozdrawiam, Art


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 30, 2006 7:32 pm 
Art napisał(a):
Art napisał(a):
Przystapilem wiec juz do planowania tras jakie wypadaloby zaliczyc (na razie wymyslilem 3 na rozgrzewke).


Sorki - skołowany jestem jakos po meczu chyba - przeoczyłem to; jak na rozgrzewkę zajefajne trasy :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 01, 2006 1:19 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 1:39 pm
Posty: 335
Lokalizacja: Szczecin
Gdzies był poruszany temat drabinki na na OP chyba w temacie łańcuchy klamry ale nie moge go znaleść więć zdjecie (nie moje) zamieszczam tutaj http://witek.rekord.pl/gallery/album83/HPIM4012


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 01, 2006 2:51 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 1:26 pm
Posty: 409
Lokalizacja: C.K. Miasto Kraków
Nie wiem czy to mozna zaliczyc do rozgrzewek czy tez nie, ale mam swoja ulubiona trase w Tatrach Zachodnich:

Dol. Chocholowska - Krowi Zleb - Trzydniowianski Wierch - Konczysty Wierch - Starorobocianski - Blyszcz (nie polecalbym wchodzenia na Bystra, bo od filancow sie tam roi :wink: ) - Siwa Przel. - Ornak - Koscieliska - Kiry.

Mnie to bierze ok 8/9h. Dosc strome i uciazliwe podejscie Krowim Zlebem (chaszcze, gruz, wyzej korzenie kosowki) mozesz zamienic idac do schroniska, i stamtad na Trzydniowianski zoltym szlakiem (do sprawdzenia, bo nie szedlem nim, w kazdym razie przyjemniej wyglada.)

Naprawde polecam!!

_________________
Chcemy waszego dobra!

...i bedziemy je mieli ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 01, 2006 2:52 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 1:26 pm
Posty: 409
Lokalizacja: C.K. Miasto Kraków
Kovik napisał(a):
Dosc strome i uciazliwe podejscie Krowim Zlebem (chaszcze, gruz, wyzej korzenie kosowki) mozesz zamienic idac do schroniska, i stamtad na Trzydniowianski zoltym szlakiem (do sprawdzenia, bo nie szedlem nim, w kazdym razie przyjemniej wyglada.)


Bo wlasnie mnie watpliwosci wziely czy to zolty czy tez nie :? :wink:

_________________
Chcemy waszego dobra!

...i bedziemy je mieli ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 01, 2006 4:21 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
Kovik napisał(a):
Dol. Chocholowska - Krowi Zleb -


nikt mnie już na tą trasę nie namówi :x


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 01, 2006 9:19 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Kovik napisał(a):
Dol. Chocholowska - Krowi Zleb - Trzydniowianski Wierch(...)

Ja bym to nazwała pokuta,a nie rozgrzewka :? 8) z Błyszcza udało mi sie cichaczem śmignąc na Bystrą 8)

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 01, 2006 9:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kovik napisał(a):
(do sprawdzenia, bo nie szedlem nim, w kazdym razie przyjemniej wyglada.)


I jest bardziej przyjemny ;) I to jeden ze szlakow tatrzanskich na ktorych ciezko spotkac turyste, nawet w sezonie :) Krowim zlebem zdecydowanie lepiej schodzic niz wchodzic ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 02, 2006 10:23 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 1:39 pm
Posty: 335
Lokalizacja: Szczecin
Co myślicie o Kościelcu? Jakie jest na niego wejście? Jakie są widoki? Warto na niego wchodzić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 02, 2006 10:31 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt gru 30, 2005 11:21 am
Posty: 233
Asiula napisał(a):
Co myślicie o Kościelcu? Jakie jest na niego wejście? Jakie są widoki? Warto na niego wchodzić?
Z postów o Kościelcu można by było niezły tomik złożyć tylko trza poszukać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 02, 2006 10:37 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 1:39 pm
Posty: 335
Lokalizacja: Szczecin
tuniek napisał(a):
Asiula napisał(a):
Co myślicie o Kościelcu? Jakie jest na niego wejście? Jakie są widoki? Warto na niego wchodzić?
Z postów o Kościelcu można by było niezły tomik złożyć tylko trza poszukać.


Ja jakoś właśnie nic nie widziałam, no ale zobacze jeszcze poszukam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 02, 2006 10:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Asiula napisał(a):
tuniek napisał(a):
Asiula napisał(a):
Co myślicie o Kościelcu? Jakie jest na niego wejście? Jakie są widoki? Warto na niego wchodzić?
Z postów o Kościelcu można by było niezły tomik złożyć tylko trza poszukać.


Ja jakoś właśnie nic nie widziałam, no ale zobacze jeszcze poszukam :)


to pomoge:

http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=149&highlight=koscielec


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 02, 2006 12:20 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 1:39 pm
Posty: 335
Lokalizacja: Szczecin
Dziękuje :) to jednak się wybiore przed Świnicą i Zawratem ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 02, 2006 3:02 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 1:26 pm
Posty: 409
Lokalizacja: C.K. Miasto Kraków
Asiula napisał(a):
Dziękuje :) to jednak się wybiore przed Świnicą i Zawratem ;)


Dobry pomysl. Przyjezdzasz do Zakopca kolo 10rano, bez pospiechu wychodzisz na Hale, zjadasz sobie obiadek i potem w ramach siesty wyskakujesz na
Koscielec. A jesli szybko chodzisz to bedziesz w stanie zaliczyc i Koscielec i Swinice z Przel. Swinickiej, zejscie ta sama droga (w sumie jak licze, ok 7h). Jesli wyjdziesz o 14 ze schroniska, na 21/22 powinnas byc z powrotem. Milego wyjazdu :)

_________________
Chcemy waszego dobra!

...i bedziemy je mieli ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 02, 2006 3:22 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 1:39 pm
Posty: 335
Lokalizacja: Szczecin
Kovik napisał(a):
Asiula napisał(a):
Dziękuje :) to jednak się wybiore przed Świnicą i Zawratem ;)


Dobry pomysl. Przyjezdzasz do Zakopca kolo 10rano, bez pospiechu wychodzisz na Hale, zjadasz sobie obiadek i potem w ramach siesty wyskakujesz na
Koscielec. A jesli szybko chodzisz to bedziesz w stanie zaliczyc i Koscielec i Swinice z Przel. Swinickiej, zejscie ta sama droga (w sumie jak licze, ok 7h). Jesli wyjdziesz o 14 ze schroniska, na 21/22 powinnas byc z powrotem. Milego wyjazdu :)


po 1 bede mieskzac w ośrodku po 2 Kościelec chcę zalicyć przed Świnicą i Zawratem ale innego dnia :) nie dała bym rady (niedlailibyśmy). Dziękuje :)

A mam takie jedno pytanie szykuje już sobie mniej wiecej jakimi szlakami bede chodzić ale nie jestem pewna czy dobrze sobie je rozpalanowam:

1. Dzień to jeszcze nie wiem ale coś takiego jak regle, Murowaniec
2. Kościelec
3. Coś małego
4. Świnica-Zawrat
5. Coś małego
6. Szpiglasowa
Dalej nie wiem com ale i tak zalezy od pogody:). Sądzicie ze to doby pomysł? że dobrze rozpalnowałam :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL