Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt kwi 19, 2024 8:33 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 571, 572, 573, 574, 575, 576, 577 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn kwi 24, 2017 4:14 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
No , żebyś się nie zdziwił :wink: . Lat temu kilka ,w weekend majowy , z Zakopanego do Bukowiny jechalismy cztery godziny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 24, 2017 4:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Nie mam w planach Bukowiny :mrgreen:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 24, 2017 8:36 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
Don Kichot napisał(a):
Optymizmu troszkę! :)
To jeszcze kilka dni. Nawet jeśli warunki okażą się zupełnie złe to spacery reglowe pewnie będą możliwe. A niechby i nie, zobaczyć Tatry - bezcenne! ;)



No w zupelnosci sie zgadzam! Obawy ma tylko moja druga polowka. Mi nie straszne zle warunki - w najzimniejszy dzien tego roku bylem na Babiej i wspomnienia jak najbardziej pozytywne :)

Postanowione, na pewno jade.
Wyjazd o 2:00, planowany dojazd na 8:00 i dodatkowo z ominieciem zakopianki, wiec chyba nie bedzie zle pod tym wzgledem :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 24, 2017 9:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10403
Lokalizacja: miasto100mostów
Ja tam się przekonałem w ostatnich latach, że polskie góry to nie tylko Tatry. I szczerze - w taki warun i taki okres roku pojechałbym gdzie indziej. Raz że w Tatrach wyjść wyżej nie bardzo jest jak, dwa że tam gdzie da radę iść pewnie będzie tłok. Takie lizanie cukierka przez papierek.
Niemniej, udanego wypadu wszystkim życzę.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 25, 2017 7:44 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
W zapasie są Pieniny i Gorce. Nie nastawiam się tylko i wyłącznie na Tatry. Liczę też, że na dojściach do Słowackich schronisk nie będzie takiego tłoku jak po Polskiej stronie. Wszystko w zasięgu 1 godz. samochodem od bazy.

W Sudety to z reguły organizuje sobie wypady 1-2 dniowe z powodu odległości. Dłuższe też się zdarzały. 2h jazdy to nie 6h.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 25, 2017 12:36 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
Schronisko nad Zielonym Stawem Kiezmarskim <-> Dolina Białych Stawów
Ten szlak jest zamknięty na zimę, czy nie? Bo znajduję sprzeczne info na dwóch różnych mapach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 25, 2017 12:54 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz cze 19, 2014 11:15 am
Posty: 82
Lokalizacja: W-ce
booolooo napisał(a):
Schronisko nad Zielonym Stawem Kiezmarskim <-> Dolina Białych Stawów
Ten szlak jest zamknięty na zimę, czy nie? Bo znajduję sprzeczne info na dwóch różnych mapach.


Cześć
Sam piszesz czy też ktoś Ci posty pisze ?
Pytałeś o to na poprzedniej stronie.

_________________
Pozdrawiam:
Miro
https://www.flickr.com/photos/mirokucia/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 25, 2017 8:45 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Wystarczy poszukać u źródła. Lepsze 1 pierwotne źródło niż 10 różnych, sprzecznych.

http://www.tanap.org/national-park-rules/
A wystarczyło przeczytać komunikat dzienny na tpn i kliknąć w link....

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 26, 2017 6:11 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
Dzięki Wolf.
Faktycznie, głupie pytanie z mojej strony. Przepraszam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 23, 2017 10:19 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt maja 23, 2017 10:14 am
Posty: 1
Cześć wszystkim,

mam pytanie odnośnie busów. Czy z doliny Filipka można zabrać się busem w stronę Zakopanego?
Dokładnie muszę udać się na ulice Cyrhla. Chciałbym przejść z Toporowej Cyrhli na Wielki Kopieniec, Gęsią szyje, Rusinową Polane a następnie zejść do doliny Filipka. Nie mogę znaleźć nigdzie informacji czy busy z Palenicy zatrzymują się w tym miejscu... Wie ktoś? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 23, 2017 12:16 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 18, 2016 3:14 pm
Posty: 54
Jeśli bus będzie miał miejsca to się zatrzyma.

_________________
"(...) lepiej jest być chwalonym przez niewielu mądrych niż wykpionym przez wielu głupich."
Miguel de Cervantes y Saavedra - El ingenioso hidalgo Don Quijote de la Mancha


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 23, 2017 1:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
No ja się jeszcze nie spotkałem, żeby się tam zatrzymywali.
Na mapie nie ma też "oficjalnego" przystanku.
W każdym razie - ja "dla spokoju" schodziłbym z Rusinowej do Palenicy niebieskim.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 23, 2017 2:20 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 18, 2016 3:14 pm
Posty: 54
grubyilysy napisał(a):
Na mapie nie ma też "oficjalnego" przystanku.
W każdym razie - ja "dla spokoju" schodziłbym z Rusinowej do Palenicy niebieskim.

Masz rację.
Problem polega głównie na braku miejsca do zatrzymania na zakręcie przy którym kończy się szlak. Można jednak cofnąć się w stronę Palenicy niecałe 100 m i tam już to miejsce jest. Miałem okazję tak uczynić. Być może niektórzy kierowcy nie chcą stawać między przystankami, ale z pewnością nie wszyscy. Oczywiście, tak jak piszesz pewniejszy będzie przystanek na Wierch Porońcu, ale pełny bus i tak może się nie zatrzymać a i spacer przez Wiktorówki nas minie.
Poza tym, jakby co to frajda z pozostania na łasce przyrody w "sercu gór" - bezcenne :D

_________________
"(...) lepiej jest być chwalonym przez niewielu mądrych niż wykpionym przez wielu głupich."
Miguel de Cervantes y Saavedra - El ingenioso hidalgo Don Quijote de la Mancha


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 23, 2017 6:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
grubyilysy napisał(a):
No ja się jeszcze nie spotkałem, żeby się tam zatrzymywali.
Na mapie nie ma też "oficjalnego" przystanku.


Przystanek Zazadnia w kierunku północnym jest, ale nie w pobliżu wylotu Doliny F., lecz .. kilkaset (o ile nie ponad 1000) metrów w stronę Zakopanego. Czasami zatrzymuje się w poblizu początku/końca szlaku, ale dla kierowcy jest to ryzykowne (bo obsługa pasażerów poza wyznaczonymi przystankami to potencjalna kara 3000 zł).
Kiedyś tłumaczył mi miejscowy busiarz, że tam była cała awantura, bo po remoncie drogi (z funduszy unijnych) przystanek zazadnia przesunięto w mniej dogodne miejsce i kilku busiarzy zapłaciło karę za to, że wysadzało starszuki (bus jechał od Zakopanego) bliżej wejścia do doliny by im było łatwiej do kaplicy dotrzeć w niedziele. Skończyło się reportażem w Polsacie i (przejściowo) przestano im wlepiać mandaty. Widać taka jest cena konsumowania unijnych funduszy - utrudnienie dojazdu ludzi do kościoła :P.

Reasumując - co najmniej raz wsiadałem do busa po zejsciu z Rusinowej do Zazadniej: w połowie czerwca 2014 r.

Obrazek

Sprawdż sobie na google mapie / street view, "idąc" od Zazadniej asfaltem w stronę Zakopanego. Najpierw po lewej będziesz miał przystanek po lewej stronie (w stronę Wierchu Porońca, Łysej Polany, Palenicy B.), a potem po prawej. Tam gdzie ustawiłem żółtego ludzika jest przystanek w stronę Zakopanego.

Bus się zatrzyma o ile ma miejsce (chociażby stojące). Szanse podobne, że Cię zabierze jak z Wierchu Porońca czy Łysej Polany. Niektóre (ale bardzo niewiele) busy nie jadą "starą drogą" lecz przez Głodówke/Bukowinę.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 29, 2017 7:55 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 9:06 am
Posty: 64
Lokalizacja: Katowice.
Ma ktoś informacje na temat szlaku zwanego Popod Żabiem?

Czy można znaleźć ten szlak pod inną nazwą? Szukam na jego temat informacji, jednak nigdzie nic nie umiem znaleźć albo słabo szukam. Na mapach WIG też nie można nic konkretnego znaleźć.

_________________
Trwaj w tym co kochasz...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 29, 2017 8:41 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 30, 2017 12:02 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Mateuszek napisał(a):
Ma ktoś informacje na temat szlaku zwanego Popod Żabiem?

Tak ma. Szlak od 60 lat nie istnieje, zatem bardziej własciwe byłoby pytanie o były szlak.
Od TPN/Straży Parkowej w 2015 r. dostałem info, że ta była ścieżka jest całkowicie zawalona drzewami/wiatrołomami i w praktyce nie do przejścia. W WHP jest to opisane, ale jak to w praktyce przebiega to nie mam pojęcia. Wiadomo, gdzie się to zaczynało, ale tam teraz łapią leśni.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 30, 2017 6:19 am 
Swój

Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 9:06 am
Posty: 64
Lokalizacja: Katowice.
Wolf_II napisał(a):
Mateuszek napisał(a):
Ma ktoś informacje na temat szlaku zwanego Popod Żabiem?

Tak ma. Szlak od 60 lat nie istnieje, zatem bardziej własciwe byłoby pytanie o były szlak.
Od TPN/Straży Parkowej w 2015 r. dostałem info, że ta była ścieżka jest całkowicie zawalona drzewami/wiatrołomami i w praktyce nie do przejścia. W WHP jest to opisane, ale jak to w praktyce przebiega to nie mam pojęcia. Wiadomo, gdzie się to zaczynało, ale tam teraz łapią leśni.


Wolf_II napisał(a):
Mateuszek napisał(a):
Ma ktoś informacje na temat szlaku zwanego Popod Żabiem?

Tak ma. Szlak od 60 lat nie istnieje, zatem bardziej własciwe byłoby pytanie o były szlak.
Od TPN/Straży Parkowej w 2015 r. dostałem info, że ta była ścieżka jest całkowicie zawalona drzewami/wiatrołomami i w praktyce nie do przejścia. W WHP jest to opisane, ale jak to w praktyce przebiega to nie mam pojęcia. Wiadomo, gdzie się to zaczynało, ale tam teraz łapią leśni.


Przepraszam Wolf, jeżeli wyraziłem się nie jasno. Miałem na myśli, że ten szlak może być odwiedzany jeszcze przez kogoś jak inne zamknięte już, na przykład na Gładką Przełęcz z Doliny Pięciu Stawów Polskich oraz, że można znaleźć go jeszcze na starych mapach.

Ja jestem w posiadaniu wersji elektronicznej (skan) mapy WIG z roku 1938, jednak niestety nie umiałem jasno określić którędy mógł przebiegać ww szlak. Wiem, że zaczynał się od Polany pod Żabiem, ale którędy biegł dalej nie umiem już znaleźć. Dziś rano jeszcze znalazłem informację, że z tej polany biegła ścieżka do Wanty w Dolinie Rybiego Potoku, ale ścieżki te nawet na mapach nie są do końca jasne - przynajmniej dla mnie, ponieważ w wielu miejscach się urywają. Gdyby faktycznie szlak biegł do Wanty mógł być kontynuowany czarnym szlakiem do Morskiego Oka, ale wtedy błędna będzie informacja, że szlak/ścieżka prowadziła zachodnimi zboczami Żabiej Grani, bo czarny szlak z Wanty do Morskiego prowadził już doliną, a przynajmniej ja bym tak to rozumiał spoglądając na jego znakowanie, jednak mogę się mylić.
Jeszcze myślałem o przebieganiu tego szlaku przechodząc ścieżką zaraz przy Siedmiu Granatach i tam schodząc stokami do Morskiego Oka, ewentualnie dochodząc do Żabiego Wyżniego Stawu Białczańskiego i od niego kierując się na Owczą Przełęcz w końcu w tym rejonie wypasano, ale nie pasuje mi to do końca.

Zajrzałem do kilku przewodników dostępnych w Internecie, które dotyczą tego terenu jednak nie znalazłem informacji, również przeglądałem w swoim oddziale PTTK przewodnik Cywińskiego m.in, ale również nie znalazłem informacji - może zbyt szybko przewracałem kartki, do WHP niestety nie mam obecnie dostępu, a przynajmniej tego rejonu.

Przepraszam w ogóle za zamieszanie, ale bardzo interesują mnie dawne tatrzańskie szlaki ich przebieg i historia. Nie koniecznie muszą być wysokogórskie :)

_________________
Trwaj w tym co kochasz...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 30, 2017 5:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Przypomnij się w przyszłym tygodniu :)

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 30, 2017 8:31 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Wolf_II napisał(a):
Miałem na myśli, że ten szlak może być odwiedzany jeszcze przez kogoś jak inne zamknięte już, na przykład na Gładką Przełęcz z Doliny Pięciu Stawów Polskich oraz, że można znaleźć go jeszcze na starych mapach.


Skoro szlak nie istnieje to jak może być odwiedzany? Ścieżka byłego szlaku owszem teoretycznie mogła by być odwiedzana, gdyby była "przechodnia", a nie jest. Ze ścieżką na Gładką Przełęcz nie ma porównania bo ta ostatnia:
1) biegnie powyżej linii lasu czy nawet kosodrzwiny
2) jest regularnie deptana (i to bynajmniej nie przez okoliczne świstaki).

Chyba wyraźnie Ci napisałem - były szlak o który piszesz jest (wg pracowników TPN) niemożliwy do przejścia, bo jest zatarasowany. Powazne przeszkody (i inne nieprzyjemne utrudnienia) napotkasz już na odcinku pierwszych 2 minut tej ścieżki :-).

Przebieg tej (byłej) ścieżki masz opisany w WHP VI, droga D124, strona 29 i 30.
WHP VI, D124 napisał(a):
Droga bez trudności, mało ciekawa 1 1/2 h

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 30, 2017 9:57 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 9:06 am
Posty: 64
Lokalizacja: Katowice.
Wolf_II napisał(a):
Wolf_II napisał(a):
Miałem na myśli, że ten szlak może być odwiedzany jeszcze przez kogoś jak inne zamknięte już, na przykład na Gładką Przełęcz z Doliny Pięciu Stawów Polskich oraz, że można znaleźć go jeszcze na starych mapach.


Skoro szlak nie istnieje to jak może być odwiedzany? Ścieżka byłego szlaku owszem teoretycznie mogła by być odwiedzana, gdyby była "przechodnia", a nie jest. Ze ścieżką na Gładką Przełęcz nie ma porównania bo ta ostatnia:
1) biegnie powyżej linii lasu czy nawet kosodrzwiny
2) jest regularnie deptana (i to bynajmniej nie przez okoliczne świstaki).

Chyba wyraźnie Ci napisałem - były szlak o który piszesz jest (wg pracowników TPN) niemożliwy do przejścia, bo jest zatarasowany. Powazne przeszkody (i inne nieprzyjemne utrudnienia) napotkasz już na odcinku pierwszych 2 minut tej ścieżki :-).

Przebieg tej (byłej) ścieżki masz opisany w WHP VI, droga D124, strona 29 i 30.
WHP VI, D124 napisał(a):
Droga bez trudności, mało ciekawa 1 1/2 h


Masz w zupełności rację. Podałem zły przykład, który ma się nijak do ścieżki o którą zapytałem.

Odnosząc się jeszcze do odcinka Morskie Oko - Wanta, dawnego czarnego szlaku. Próbowałem nie raz przedostać się spod jeziora do leśniczówki, jednak po kilkudziesięciu, może 300-400m zawracałem ze względu, że nie posiadałem na wyposażeniu maczety :) Także nawet nie próbowałbym przejść tego odcinka w całości, bo jestem świadom, że jest to prawdopodobnie nie możliwe, a przynajmniej tak, aby nie zrobić sobie krzywdy. Pytanie tak jak wspomniałem wcześniej zadałem ze względu na zainteresowanie starymi szlakami i ścieżkami.

Bardzo dziękuję Tobie za podanie informacji na temat ścieżki - WHP. Jestem usatysfakcjonowany.

_________________
Trwaj w tym co kochasz...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 10, 2017 7:52 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 2:19 pm
Posty: 350
Prośba.
Co bardziej widokowe i ogólnie przyjemniejsze, którą pętlę bardziej polecacie :D
-Trzy źródła- Krywań- Jamski Staw- Trzy źródła.
Czy:
-Młynicka- Bystra Ławka- Furkotna.

Trochę zniechęca dojazd, ale czas w końcu ruszyć w te rejony. Gdzie zatrzymałem się na Koprowym i Osterwie w tych okolicach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 10, 2017 8:14 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
maciej76 napisał(a):
Prośba.
Co bardziej widokowe i ogólnie przyjemniejsze, którą pętlę bardziej polecacie :D
-Trzy źródła- Krywań- Jamski Staw- Trzy źródła.
Czy:
-Młynicka- Bystra Ławka- Furkotna.

Trochę zniechęca dojazd, ale czas w końcu ruszyć w te rejony. Gdzie zatrzymałem się na Koprowym i Osterwie w tych okolicach.

Najpierw Krywań bym proponował.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 10, 2017 8:16 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Obie wycieczki równie ładne widokowo
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/krywan.htm
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/sedlo-bystra-lawka.htm

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 10, 2017 8:46 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Głos na "Młynicka-Bystra-Furkotna".
Jest jednak trudniejsza technicznie, urozmaicona, chociaż w teorii nie wychodzi na żaden szczyt (pozaszlakowe wejście na Furkotny od okolic przełęczy trzymając się raczej strony dol.Furkotnej, nie jest problematyczne dla wprawnego turysty, ale jest nielegalne). Zejście do Młynickiej dla początkującego może być trudne, dlatego zastanowiłbym się nad kierunkiem odwrotnym, łatwiej trudności pokonywać do góry.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 10, 2017 3:16 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
maciej76 napisał(a):
Co bardziej widokowe i ogólnie przyjemniejsze, którą pętlę bardziej polecacie
-Trzy źródła- Krywań- Jamski Staw- Trzy źródła.
Czy:
-Młynicka- Bystra Ławka- Furkotna.
Trudny wybór. Z Krywania jest bardziej rozległy widok ale drugi szlak jest wg mnie bardziej urozmaicony i przyjemniejszy. Idziesz dwiema pięknymi dolinami, na Furkotnych Stawach mogą być jeszcze lodowe kry. Kierunek obrałeś w moim przekonaniu dobry. Od Młynickiej jest kawałek łańcucha, ale bez przesady, to żadna trudność. Jak chcesz ominąć ten łańcuch to w pewnym momencie (przed łańcuchem) skręć w prawo, (jest ścieżka) i nielegalnie wejdź na Bystry Przechod a z niego 5 min. na Furkot. Ale lepiej przejść przez Bystrą Ławkę i wejść na BP od Furkotnej Przełęczy, po prostu łatwiej (dla mnie). Wprawdzie na Krywań wchodziłam i schodziłam przez Pawłowy Grzbiet, mozolne podejście ale widok z Krywania w pogodny dzień wynagradza trudy podejścia. Z tego szlaku jest widoczny ten z Trzech Źródeł. A Jamski Staw to taki trochę jak nasz Smreczyński, ładny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 10, 2017 3:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
e_l napisał(a):
Jak chcesz ominąć ten łańcuch to w pewnym momencie (przed łańcuchem) skręć w prawo, (jest ścieżka) i nielegalnie wejdź na Bystry Przechod a z niego 5 min. na Furkot.


:crazy:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 10, 2017 3:37 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
_Sokrates_ napisał(a):
e_l napisał(a):
Jak chcesz ominąć ten łańcuch to w pewnym momencie (przed łańcuchem) skręć w prawo, (jest ścieżka) i nielegalnie wejdź na Bystry Przechod a z niego 5 min. na Furkot.


:crazy:

A w temacie szlaków masz coś do powiedzenia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 10, 2017 3:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
e_l napisał(a):
A w temacie szlaków masz coś do powiedzenia?


Może tak. Może nie. Kto to wie...

Aha. Nie zapomnij w off topie ponarzekać na stan praworządności w Polsce.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 10, 2017 7:36 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
_Sokrates_ napisał(a):
e_l napisał(a):
A w temacie szlaków masz coś do powiedzenia?


Może tak. Może nie. Kto to wie...

Aha. Nie zapomnij w off topie ponarzekać na stan praworządności w Polsce.
To jak masz coś do powiedzenia w temacie szlaków o które pytał maciej76, to napisz a jak nie masz to nie zaśmiecaj wątku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 571, 572, 573, 574, 575, 576, 577 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL