Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt kwi 26, 2024 5:03 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 528, 529, 530, 531, 532, 533, 534 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sie 19, 2015 1:22 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 4:02 pm
Posty: 25
booolooo napisał(a):
II. http://mapa-turystyczna.pl/route/zytz

Plan na 3 dni. Jako, że w pierwszy dzień pogoda ma być ok, więc tak pewno zostanie. Problem co robić, gdzie iść z D5SP w drugi-trzeci dzień przy deszczowej pogodzie? Nie jako jakiś plan awaryjny.
Drugi dzień kompromis między współtowarzyszami i wybrana przeze mnie wg opisów "najłatwiejsza" część Orlej.


Jak dla mnie to ten kompromis w II dniu jest dość dziwny. Niby wybieracie się na w względnie łatwą część OP od Koziego do Granatów, po czym na zakończenie pchacie się na Kozią Przełęcz, z której zejście do Doliny Pięciu Stawów pod względem trudności i ekspozycji nie ustępuje najtrudniejszym miejscom OP (np. taki "gzymsik" pod przełęczą - dla mnie jedno z 2-3 najbardziej niefajnych miejsc na Orlej). W razie deszczu zarówno Kulczyński, jak i Kozia to zły pomysł. Lepiej już wtedy przełożyć Szpiglasową Przełęcz z III dnia na II (z powrotem niebieskim szlakiem przez Świstówkę), a III dnia pójść przez Krzyżne na Halę (o ile oczywiście nie będzie lało strumieniami, bo wtedy w ogóle najlepiej iść ze schroniska bezpośrednio do Wodogrzmotów).

A4x


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 19, 2015 2:36 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
Super, dzięki. To już na deszczowe dni plan awaryjny jest.
Jeszcze tylko co do Orlej - widać nie doczytałem o Koziej. Jako zamiana:
1.http://mapa-turystyczna.pl/route/zotm
2.http://mapa-turystyczna.pl/route/zot7
Z czego przychylałbym się do drugiej - nie wiem kiedy następnym razem będzie szansa przejść Zawrat od Gąsienicowej.
Ogólnie cel to trudności o szczebel wyższe od wejścia na Rysy.
Nie mam za bardzo czasu szczegółowo analizować trasy (czyt. przeglądać opisów każdej części szlaku bo się już pakuję do wyjazdu :mrgreen: )


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 19, 2015 5:09 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 4:02 pm
Posty: 25
booolooo napisał(a):
2.http://mapa-turystyczna.pl/route/zot7
Z czego przychylałbym się do drugiej - nie wiem kiedy następnym razem będzie szansa przejść Zawrat od Gąsienicowej.


Zgadzam się, powrót przez Zawrat będzie znacznie lepszym planem. Trasa dłuższa niż przez Kozią, ale łatwiejsza (trudności tylko pod górę na Zawrat, a zejście do D5P to już miły spacerek).

A4x


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 21, 2015 8:20 am 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 16, 2012 12:32 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Będzin, Śląskie
mam prośbę o radę ,

chciałbym pierwszy raz zabrać moją 9-cio letnią córkę w Tatry i wymyśliłem trasę z Kasprowego na Giewont lub Czerwone , postanowiłem wbrew moralności wjechać z nią kolejką pierwszy raz :) - sam chodzę już długo - ostatnio Kozi Wierch w lipcu :) -

Czy możecie coś podpowiedzieć odnośnie takiej trasy z dzieckiem - jest wytrzymała, szczuplutka , wspina sie na ściankach i wszelkiego rodzaju parkach linowych - nie ma lęku wysokości :)

_________________
Radzio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 21, 2015 10:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4449
Lokalizacja: lkr
Dojdziesz z nią do Przełęczy pod Kopą Kondracką i zdecydujecie. Dla dzieciaka w tym wieku trasa na tym odcinku w sam raz. Pamiętaj tylko, że trzeba dodać jeszcze 2-3, a czasem i więcej godzin w celu zejścia na dół. To wiesz doskonale, tylko czasem rodzicowi umyka.
Mój młody (10 l.) na w/w przełęczy niby był w stanie jeszcze spokojnie iść dalej na Czerwone, ale po zejściu przez Dol. Kondratową do Kuźnic był już nieźle zmęczony, więc jak byśmy poszli dalej przez Czerwone to bym go musiał ciągnąć wykończonego za sobą. Nie było by z tego ani jego przyjemności, ani mojej.
Oczywiście każde dziecko ma swoją wytrzymałość, ale na pierwszy raz chyba lepiej podejść z rozsądkiem do tematu.

ps. poza tym jest
viewtopic.php?f=4&t=1554&start=300

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 21, 2015 3:23 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
radros napisał(a):
mam prośbę o radę ,

chciałbym pierwszy raz zabrać moją 9-cio letnią córkę w Tatry i wymyśliłem trasę z Kasprowego na Giewont lub Czerwone , postanowiłem wbrew moralności wjechać z nią kolejką pierwszy raz :) - sam chodzę już długo - ostatnio Kozi Wierch w lipcu :) -

Czy możecie coś podpowiedzieć odnośnie takiej trasy z dzieckiem - jest wytrzymała, szczuplutka , wspina sie na ściankach i wszelkiego rodzaju parkach linowych - nie ma lęku wysokości :)


Przy dobrej pogodzie, i długim dniu (wjazd jedną z pierwszych kolejek) powinno być ok. Trasa dobra, bo ładnie skalowalna: ma kilka możliwości wcześniejszych powrotów. Pierwszy mapowy odcinek szacowany na 1,5 h (Kaspro-Przełęcz pod Kopą K.) zrobicie na pewno, najwyżej będziesz musial pomóc zejść z tej dwumetrowje skałki po drodze.
Potem jak będzie miała dość to schodzicie na Hale K. jak nie - to dajecie przez Kopę, na Kondratową Przełęcz. I tam decyzja: idziecie na Giewon, czy schodzicie (chyba niebieskim) na Hale K. (albo przez Małą Łąkę).

Jeżeli zdecydujecie na Kopie Kondracka kontynuować Czerwoen Wierchy to pamiętaj tylko, że problemem dla dzieciaka może być nie tyle pokonanie Czerwonych (to kilka męczących podejść,zejśc), ale samo zejście przez Piec/Adamice.
To nie dość, że długie zejście, to jeszcze im niżej tym bardziej nudne i uciążliwe dla nóg. Niektóre dzieciaki - o ile nie mają problemu z podchodzeniem (w granicach rozsądku) to fatalnie znoszą schodzenie.

IMHO: wjechanie z dzieckeim kolejką jest bardziej sensowne, bo dzięki temu więcej możecie pokonać granią, zobaczyć. Podejście na Kasprowy do szczególnie atrakcyjnych (przynajmniej od pólnocnej, polskiej strony) nie należy - no moze za wyjątkiem kilku miejsc powyżej Myślenickich Turni. Co innego od Cichej Doliny - tam coś widać.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 21, 2015 8:35 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 11, 2010 7:23 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Opolskie
Witam. Szybkie pytanie o parking na Palenicy Białczańskiej. Szukałem info w necie i znalazłem, że jest czynny od godz. 7" do 19". Jak zapłacę sobie cały dzień to muszę się autem wynieść do godz. 19" bo zamykają parking czy wyjadę z parkingu później? Miałem w planie wyjść w góry ok 6" i wrócić ok 20" na parking po auto, ale teraz już nie wiem jak to zrobić i jak zapłacić skoro czynny od 7". Dawno nie byłem i nie wiem jak tam teraz wygląda, więc wybaczcie takie pytanie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 21, 2015 8:42 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
Czynny jest całą dobę.

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 21, 2015 9:10 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 11, 2010 7:23 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Opolskie
Dzięki wielkie Krzychu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 22, 2015 5:32 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Pytanie o trudności techniczne na grani z Czerwonej Ławki do Lodowego Szczytu (ewentualnie od przełęczy lodowej). Na lodowym byłem, ale wchodziłem ramieniem przez konia.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 23, 2015 7:04 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Zrobili już tą ferratę z Czerwonej Ławki czy nie? Kupiłem ostatnio nową mapę i jak byk szlak jest zaznaczony i opisany via ferrata, ale jeśli pamiętam to coś tam się im popierdzieliło przy pozwoleniach??? Stąd moje pytanie o grań na odcinku Czerwona Ławka - Lodowy Szczyt.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 24, 2015 4:56 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
batmik napisał(a):
Zrobili już tą ferratę z Czerwonej Ławki czy nie?

Nie i w obecnych czasach biurokracji raczej prędko nie powstanie.
batmik napisał(a):
Stąd moje pytanie o grań na odcinku Czerwona Ławka - Lodowy Szczyt.

Wyceny Władysława Cywińskiego (z 19 Tomu "Główna Grań Tatr"):
Lodowy Szczyt - Lodowa Kopa "I"
Lodowa Kopa - Lodowa Przełęcz "0+" (przejście z ominięciem uskoku "systemem rynien i żlebów")
Lodowa Przełęcz - Harnaski Zwornik (od niego odchodzi boczna grań z Czerwoną Ławką) "II"

Zaś odcinek Harnaski Zwornik - Czerwona Ławka chyba jest łatwy. Ponadto tuż obok Harnaskiego Zwornika mamy Mały Lodowy Szczyt, też stamtąd łatwo dostępny ("0+").

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 24, 2015 8:56 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Major napisał(a):
ona tak ma, że jak jest półka i choćby 5m w dół to mi mówi, że tu chyba zginie
Czyżbyśmy mieli wspólną żonę?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 24, 2015 2:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4329
Lokalizacja: Kraków
I jak? Dni parzyste-nieparzyste, czy dni tygodnia, w niedzielę do mamusi?

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 24, 2015 3:06 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
piomic napisał(a):
Major napisał(a):
ona tak ma, że jak jest półka i choćby 5m w dół to mi mówi, że tu chyba zginie
Czyżbyśmy mieli wspólną żonę?


O tak k...! rogi mi przyprawia? już ja sobie z nią pogadam wieczorem! 8) :)

A tak na serio ciesze się, że nie tylko ja mam takie problemy ;) już myślałem, że zostanę samotnym frustratem :P :)

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 24, 2015 3:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4449
Lokalizacja: lkr
zjerzony napisał(a):
I jak? Dni parzyste-nieparzyste, czy dni tygodnia, w niedzielę do mamusi?

Sołtys z Samych Swoich by szybko rozsądził. :mrgreen:

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 24, 2015 5:38 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 23, 2014 5:15 pm
Posty: 122
Pytanie za 100pkt.
Ile kosztuje gleba w Morskim Oku i w Pięciu Stawach?

_________________
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, od­kry­waj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 24, 2015 5:48 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2014 12:45 pm
Posty: 162
W morskim liczą po cenie najtańszego miejsca w pokoju.
A w Piątce 20zł była kiedyś na necie zobacz pod hasłem nocleg zastępczy.

_________________
Citius Altius Fortius


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 24, 2015 5:51 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 23, 2014 5:15 pm
Posty: 122
Ok faktycznie wyskoczyła jakaś stara stronka. Dzięki za odpowiedź 100pkt. wędruje do Ciebie ;)

_________________
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, od­kry­waj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 25, 2015 2:35 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 25, 2015 2:32 pm
Posty: 2
Witam wiecie może ile czasu trwa podroż busem z
1. Toporowa Cyrhla do Kuźnice
2 Toporowa Cyrhla do Palenica Białczańska


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 25, 2015 3:10 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
W wersji hard ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 25, 2015 4:06 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
michalzel napisał(a):
Witam wiecie może ile czasu trwa podroż busem z
1. Toporowa Cyrhla do Kuźnice

Kuznice w języku polskim to rzeczownik podlegający odmianie. Forma dopełniacza brzmi "Kuźnic".
O ile wiem, bezpośrednio do Kuźnic z TC nic nie jeździ. Jak chcesz dojechać do Kuznic, to i tak musisz się przesiąść na Rondzie JPII (zwanym Kuźnickim).

michalzel napisał(a):
2 Toporowa Cyrhla do Palenica Białczańska

Tak na oko to 20-25 min. Zakładając płynny ruch.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 26, 2015 8:52 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10404
Lokalizacja: miasto100mostów
Wolf_II napisał(a):
Kuznice w języku polskim to rzeczownik podlegający odmianie
A Toporowa Cyrhla i Palenica Białczańska to już nie?

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 26, 2015 10:05 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 25, 2015 2:32 pm
Posty: 2
Może nie powinienem komentować bo to jeden z pierwszych postów, ale .......... uwzięliście się na tą odmianę, po prostu kopiowałem nazwy z mapy i tak wyszło ale wezmę sobie to do serca bo przy tym co się dzieje złego w naszym Państwie to tylko w góry i szanować Polski Język żeby nam jakiegoś europejskiego nie narzucili,


Dzięki z informacje, jeszcze się o pogodę możecie pomodlić od 29 do 1 i będzie gitara


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 26, 2015 1:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
michalzel napisał(a):
uwzięliście się na tą odmianę, po prostu kopiowałem nazwy z mapy i tak wyszło ale wezmę sobie to do serca bo przy tym co się dzieje złego w naszym Państwie to tylko w góry i szanować Polski Język żeby nam jakiegoś europejskiego nie narzucili


To też kopiowałeś z mapy? :mrgreen:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 27, 2015 8:10 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz sie 27, 2015 7:20 pm
Posty: 18
Lokalizacja: Białystok
Witam wszystkich forumowiczów,
wybieram się ze znajomymi w góry, a jako że jest to dopiero moja druga wizyta w tatrach chciałbym prosić o ocenę trudności planowanej przez nas trasy:

http://mapa-turystyczna.pl/route/zohz
http://mapa-turystyczna.pl/route/3m0f
http://mapa-turystyczna.pl/route/3ku

ogólnie zastanawia mnie czy trasa nie jest zbyt długa i trudna dla początkujących, oraz czy oszacowany czas przejścia jest realny (nigdy nie chodziliśmy po tatrach wysokich). Głównie zastanawia mnie punkt pierwszy trasy, chciałbym żeby było ciekawie, a jednocześnie zachować siły na drugi dzień podróży. Będę wdzięczny za poradę bardziej doświadczonych osób.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 27, 2015 8:44 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Kolego gistlee odpowiem pytaniem na Twoje pytanie. Czy uważasz, że dam radę ogarnąć ze znajomymi odcinek Krzyżne - Zadni Granat tak żebyśmy zachowali siły na dzień następny i żeby nie było dla nas za trudno? :)

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 27, 2015 9:00 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz sie 27, 2015 7:20 pm
Posty: 18
Lokalizacja: Białystok
Rozumiem aluzję więc zapytam konkretniej. Czy czas przejścia trasy nr. 1 - 7h 38min jest oszacowany jako "lekki spacerek" czy raczej jako "szybko szybko bez odpoczynku".
Kwestia 2. czy taka trasa jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla doświadczonych osób, czy amator chodzenia po górach jest w stanie taką trasę przejść. W naszych "nizinnych" terenach bez problemu przechodzimy trasy 15km.
Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 27, 2015 9:47 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So lip 07, 2012 9:22 am
Posty: 391
gistlee napisał(a):
Czy czas przejścia trasy nr. 1 - 7h 38min jest oszacowany jako "lekki spacerek" czy raczej jako "szybko szybko bez odpoczynku".

Nie gnanie na złamanie karku ale też nie wleczenie się noga za nogą, ot optymalny czas. Polecam zakup mapy, na dowolnej widnieją czasy dla przeciętnie sprawnego turysty w warunkach letnich. W internetach też możesz je znaleźć.

gistlee napisał(a):
Kwestia 2. czy taka trasa jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla doświadczonych osób, czy amator chodzenia po górach jest w stanie taką trasę przejść. W naszych "nizinnych" terenach bez problemu przechodzimy trasy 15km.

Jak najbardziej powinniście sobie poradzić. Co najwyżej trochę zakwasów będzie na drugi dzień.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 27, 2015 10:03 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Dalej nie znamy Twojej kondycji i doświadczenia, trasa jest dosyć łatwa raczej dla początkujących (mówimy o trasie nr 1) co do czasów przejść to powiem tak, cżęsto korzystam z kalkulatora mapa-turystyczna(MT) i z mojego doświadczenia spokojnie przechodzę z dłuższymi odpoczynkami to co pokazuje mapa jako czas marszu. Dlatego uważam, że jeżeli macie chociaż trochę kondycji to przejdziecie z odpoczynkami w 7-8h.

Przykład ostatnich tras:
Brzeziny - Zawrat
MT(4:53h) bez przerw z kolegą równe 3h, ale to było dosyć szybkie tempo

Smokovec - Terinka -> Czerwona Ławka -> Rohatka -> Polski Grzebień -> Śląski Dom -> Smokovec
MT 14h, my z kolegą szybkim tempem, ale z odpoczynkami w schroniskach i na przełęczach 11h

Schronisko D5S -> Kozi Wierch -> Solnisko - Stawy -> Kozia Przełęcz -> Zmarzły Staw -> Zawrat -> Schronisko
MT 8:15h, mój czas 8h ze sporym postojem na Kozim i Zawracie.

Pozdrawiam
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 528, 529, 530, 531, 532, 533, 534 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL