Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So kwi 20, 2024 12:48 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 467, 468, 469, 470, 471, 472, 473 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sty 16, 2014 5:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
vivon napisał(a):
Widze Sokrates że Ty jesteś z tych co to wszystko wiedzą najlepiej i ze wszystkimi muszą dyskutować:)


Zgadza się. Jam z tych.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 17, 2014 8:57 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 18, 2013 10:40 pm
Posty: 476
Lokalizacja: Gorlice
Nie dość że wszystko wie to jeszcze w dodatku skromny :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 17, 2014 9:02 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Sokrates po prostu zna swoja wartość :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 17, 2014 9:13 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
A czegóż innego można spodziewać się po Sokratesie? Ale nie martwcie się, historia pokazuje, że poniesie zasłużoną karę.... :evil:

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 17, 2014 9:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Sheala napisał(a):
Ale nie martwcie się, historia pokazuje, że poniesie zasłużoną karę.... :evil:


Ciekawe czy na forum też pozostawię po sobie ucznia na miarę Platona? :mrgreen:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 17, 2014 9:36 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
Wiejska Szamanka napisał(a):
what?

Zasłużoną?


Nie wiesz, że każdy dobry uczynek poniesie zasłużoną karę?

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 18, 2014 4:58 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 18, 2013 10:40 pm
Posty: 476
Lokalizacja: Gorlice
_Sokrates_ napisał(a):
Ciekawe czy na forum też pozostawię po sobie ucznia na miarę Platona? :mrgreen:


Chłopie ludzie czytają i się uczą, możesz być o to spokojny... Nie którzy wręcz dybią żeby przejąc po tobie schedę :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 18, 2014 10:48 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sty 18, 2014 10:31 pm
Posty: 24
Interesują mnie aktualne warunki na:
1. trasie szlakiem zielonym z Kondratowej Polany na Przełęcz pod Kopą, i z powrotem żółtym i niebieskim z Kondrackiej Kopy do schroniska
2. na czerwonym szlaku od Ciemniaka do Świnickiej Przełęczy
3. na żółtym między D5S a Mokiem

Czy ślisko? W razie czego raki wystarczą?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 18, 2014 11:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
jaw napisał(a):
Interesują mnie aktualne warunki na:
1. trasie szlakiem zielonym z Kondratowej Polany na Przełęcz pod Kopą, i z powrotem żółtym i niebieskim z Kondrackiej Kopy do schroniska
2. na czerwonym szlaku od Ciemniaka do Świnickiej Przełęczy
3. na żółtym między D5S a Mokiem


Litości !!!!!
- aktualne warunki to znaczy? - w tym momencie? na jutro? na wczoraj? na za dwa dni, na za tydzień???

jaw napisał(a):
Czy ślisko? W razie czego raki wystarczą?

W razie czego?
A jak nie wystarczą - to co dodatkowo zabierzesz???
Jeśli ktoś za chwilę napisze, że: "wczoraj śniegu, lodu nie było" - to idąc na którąś z tych tras - na przykład pojutrze, prosto z pociągu - nie sprawdzisz aktualnej prognozy, stanu pokrywy śnieżnej? Zostawisz - ewentualnie posiadane raki - w przechowalni by Cię nie obciążały zbytnio???

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 19, 2014 12:19 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
jaw napisał(a):
Interesują mnie aktualne warunki na:
1. trasie szlakiem zielonym z Kondratowej Polany na Przełęcz pod Kopą, i z powrotem żółtym i niebieskim z Kondrackiej Kopy do schroniska
2. na czerwonym szlaku od Ciemniaka do Świnickiej Przełęczy
3. na żółtym między D5S a Mokiem

Czy ślisko? W razie czego raki wystarczą?


Kronika TOPR 6 – 12.2014
Miniony tydzień, a konkretnie weekend na długo utkwią w pamięci ratowników. W Tatrach doszło do kilku poważnych wypadków. I tak:
W poniedziałek 6.01 w rejonie Pawilonu na Włosienicy wypadkowi uległ turysta. W wyniku upadku doznał urazu głowy oraz przedramienia. Ratownicy po udzieleniu pierwszej pomocy przekazali poszkodowanego załodze karetki pogotowia.
Sobota 11.01 to dzień czarnej serii w Tatrach i wytężonej pracy ratowników.
O godz. 13:20 centrala TOPR otrzymuje pierwsze zgłoszenie wypadku turystycznego. W rejonie kopuły szczytowej Kopy Kondrackiej od strony dol. Małej Łąki w trudnym terenie utknęła trójka mężczyzn. Jest stromo i ślisko, turyści nie posiadają raków ani czekanów, proszą o pomoc. W rejon wypadku startuje śmigłowiec z załogą i dodatkową dwójką ratowników z zadaniem sprowadzenia ratowanych.
W trakcie działań o godz. 13:59 TOPR zostaje powiadomiony o drugim wypadku turystycznym. Zgłoszenie dotyczy kilkusetmetrowego upadku mężczyzny ze szlaku na Rysy, Wielkim Wołowym Żlebem. W tamten rejon natychmiast śmigłowcem zostaje skierowana grupa ratowników z odpowiednim sprzętem. Ratownicy po desancie na miejscu zdarzenia stwierdzają u turysty brak podstawowych funkcji życiowych jednocześnie podejmują u poszkodowanego zaawansowane działania medyczne.
Godz. 14:19 to trzecie już zgłoszenie wypadku. Turystka pokonując szlak między Zawratem a Świnicą straciła równowagę i spadła po stromych stwardniałych śniegach do podstawy ściany. W tamten rejon śmigłowcem zostaje skierowana kolejna grupa ratowników.
W trakcie lotu pod Świnicę ratownicy udzielający pomocy pod Rysami odstępują od czynności reanimacyjnych stwierdzając tym samym śmierć mężczyzny. Jego ciało w godzinach popołudniowych zostaje przetransportowane do Zakopanego.
Ratownicy po dotarciu pod ściany Świnicy udzielają poszkodowanej pierwszej pomocy i transportują ją śmigłowcem do zakopiańskiego szpitala. Turystka w stanie ciężkim, zostaje przekazana załodze karetki „S” na płycie lądowiska.
Godz. 15:32 ratownik biorący udział w działaniach pod Świnicą zgłasza kolejny już czwarty wypadek turystyczny. Wypadek ma miejsce w tym samym miejscu co poprzednio. Znów transport kolejnej grupy ratowników w miejsce zdarzenia i ewakuacja śmigłowcem mocno poobijanego turysty.
Godz. 16:34 telefon z prośbą o pomoc ze Świstówki Roztockiej. Tam dwoje turystów nie jest w stanie kontynuować wycieczki z powodu awarii specjalistycznego sprzętu (raki) W ich kierunku wychodzi ratownik pełniący dyżur w schronisku w Pięciu Stawach. Po dwóch godzinach turyści w asyście ratownika bezpiecznie docierają do Pięciu Stawów.
W tym dniu, we wszystkich wypadkach turyści byli odpowiednio wyekwipowani (raki, czekan), mimo to skrajnie trudne warunki nie pozwoliły im cało i bezpiecznie dotrzeć do celu (twarde zmrożone śniegi!!!).
Przypominamy, że w wyższych partiach Tatr warunki do uprawiania wędrówek są skrajnie trudne i stanowią potencjalne niebezpieczeństwo dla turystów. Posiadanie odpowiedniego sprzętu to nie wszystko. Koniecznym jest umiejętność posługiwania się nim. Od tego może zależeć nasze życie.


http://topr.pl/index.php?option=com_con ... 1&Itemid=1

To jest chyba najlepsza odpowiedź ;)

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 19, 2014 1:51 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sty 18, 2014 10:31 pm
Posty: 24
Cytuj:
gb napisał(a):
jaw napisał(a):
Interesują mnie aktualne warunki na:
1. trasie szlakiem zielonym z Kondratowej Polany na Przełęcz pod Kopą, i z powrotem żółtym i niebieskim z Kondrackiej Kopy do schroniska
2. na czerwonym szlaku od Ciemniaka do Świnickiej Przełęczy
3. na żółtym między D5S a Mokiem


Litości !!!!!
- aktualne warunki to znaczy? - w tym momencie? na jutro? na wczoraj? na za dwa dni, na za tydzień???


Aktualne - znaczy w tym momencie. Czyli - gratuluję - dobrze kombinowałeś. I w ogóle to widać, że niepotrzebnie się zniżyłeś do dyskusji z jakimś profanem. Tracisz czas facet. Za dobry jesteś.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 19, 2014 6:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Dzięki za gratulacje :) Doceniam - a w sumie tylko i wyłącznie zniżyłem się do dyskusji z profanem, by zostać przez profana docenionym i uzyskać od niego gratulacje...

Nie tracę czasu - usiłuję poznać motywację profanów, którzy - zamiast zajrzeć na dowolną stronę z informacjami na temat pogody - których to informacji potrzebują (jak piszesz) natychmiast - logują się na dyskusyjne forum górskie...
Przepraszam, że zniżę się ponownie - i zapytam - czy zadając pytania liczyłeś, że ktoś - kto aktualnie pokonuje jedną z wyszczególnionych przez Ciebie tras - zatrzyma się w drodze, wyjmie z plecaka laptopa, telefon komórkowy - i udzieli Ci odpowiedzi - "on line"???

pozdrawiam
gb 8)
ps
Wcale nie jestem "za dobry"... :) Jeśli już - to zbyt łaskawy :)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 19, 2014 10:34 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sty 18, 2014 10:31 pm
Posty: 24
:oops: :oops: :oops: :oops:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 24, 2014 8:54 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz wrz 12, 2013 2:16 pm
Posty: 15
gb napisał(a):
Dzięki za gratulacje :) Doceniam - a w sumie tylko i wyłącznie zniżyłem się do dyskusji z profanem, by zostać przez profana docenionym i uzyskać od niego gratulacje...

Nie tracę czasu - usiłuję poznać motywację profanów, którzy - zamiast zajrzeć na dowolną stronę z informacjami na temat pogody - których to informacji potrzebują (jak piszesz) natychmiast - logują się na dyskusyjne forum górskie...
Przepraszam, że zniżę się ponownie - i zapytam - czy zadając pytania liczyłeś, że ktoś - kto aktualnie pokonuje jedną z wyszczególnionych przez Ciebie tras - zatrzyma się w drodze, wyjmie z plecaka laptopa, telefon komórkowy - i udzieli Ci odpowiedzi - "on line"???

pozdrawiam
gb 8)
ps
Wcale nie jestem "za dobry"... :) Jeśli już - to zbyt łaskawy :)


Strony informacyje, topry gopry ok fajnie cos tam piszą zazwyczaj pokrywa się to z prawdą lecz zazwyczaj opisują ogół.

I tak, ze wzgląd na to że mieszkam we wrocławiu bardzo często bywam w karkonoszach... nie raz na stronie gopru goprowcy odradzają wychodzenia w góry że warunki bardzo cieżkie i takie tam... na miejscu okazuje się że warunki są złe ale ... dla zwykłego kowalskiego który w "Relaxach" wchodzi na Śnieżkę uczepiony łancucha, a z powrotem preferuje dupozjazd...

Fakt że karkonosze ni jak sie maja do tatr ale mi chodzi o to że najlepsze informacje jednak zdobywa się od osób które akurat wróciły ze szlaku.

Pozatym osoba która była w danym miejscu może dodać od siebie jakieś uwagi, żeby na to czy inną rzecz uważać, że nawis, że most śnieżny/lodowy ( to raczej w alpach ) i takie tam...

Topr, gopr i pochodne piszą ogólnie ...

Wiadomo, warto zaglądać na te stronki, czytać bo od wiedzy jeszzce nikt nie umarł, ale odrazu linczować kogoś??
Ja osobiście wolę poznać opinie od osoby które były w danym rejonie...

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 24, 2014 9:02 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2174
Mam pytanie (poważne).
Czy jest tu ktoś, kto dobrze pamięta trudność dwóch szlaków: czarny z D5DP na Kozi Wierch i zielony na słowacki Krywań?
Najlepiej, żeby wypowiedziała się w temacie osoba, która ma problemy z lękiem przestrzeni, tzn. taka, która uważa, że Kościelec i Rysy są straszne.

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 24, 2014 9:48 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kozi Wierch jest bez trudnosci z piatki. Co do ekspozycji to na szczycie na strone Koziej Dolini jest troche powietrza ale napewno znosniej niz na Koscielcu czy Rysach.

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 24, 2014 9:51 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2174
Kozi mam akurat świeżo w pamięci i faktycznie można go określić jako "bez trudności". A jak wygląda Krywań w porównaniu?

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 24, 2014 10:12 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
marin81 napisał(a):
I tak, ze wzgląd na to że mieszkam we wrocławiu bardzo często bywam w karkonoszach... nie raz na stronie gopru goprowcy odradzają wychodzenia w góry że warunki bardzo cieżkie i takie tam... na miejscu okazuje się że warunki są złe ale ... dla zwykłego kowalskiego który w "Relaxach" wchodzi na Śnieżkę uczepiony łancucha, a z powrotem preferuje dupozjazd...


W sumie się trochę z tym zgadzam. Jak ja jechałam w grudniu w Tatry, to był komunikat, że szlaki zalodzone, warunki złe i najlepiej to w ogóle nie wychodzić (to też zaraz po halnym było). Okazało się, że jak na moje możliwości i plany (takie tam plątanie się po niższych partiach) warunki były całkiem OK. A i wyżej ludzie chodzili.

No ale jak ktoś pyta, czy trzeba brać raki wyżej, to w sumie trochę dziwne pytanie.

sprocket73 napisał(a):
czarny z D5DP na Kozi Wierch i zielony na słowacki Krywań?


Chodzi o lato, tak? Lęku przestrzeni nie mam, ale spróbuję się wczuć. Kozi od 5 jest odrobinę trudny jedynie na odcinku, gdzie czarny szlak idzie równolegle z czerwonym czyli z OP. Powiedzmy, że to nie jest taki do końca oczywisty spacer, gdzieśtam się trzeba przytrzymać rękoma, gdzieś zastanowić, jak postawić nogę, czasem przepuścić kogoś z naprzeciwka. Ekspozycji raczej brak, chociaż przy niefortunnym biegu wydarzeń krzywdę sobie pewnie można zrobić, jak prawie wszędzie.

Na Krywań wydaje mi się, że trudności porównywalne, ale odcinek z nimi jest dłuższy. Co do ekspozycji - mało wiem, szłam w chmurze.

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 24, 2014 10:19 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10403
Lokalizacja: miasto100mostów
sprocket73 napisał(a):
czarny z D5DP na Kozi Wierch i zielony na słowacki Krywań?
Na obu byłem z żoną i na obu był dla niej luz, czyli trudno nie jest.

EDIT: Same szlaki są, trzeba przyznać, dość monotonne, ale widoki przepiękne na obu.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 24, 2014 10:35 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2174
OK, dzięki wielkie.
Wychodzi, że oba szlaki o które pytałem są porównywalnie łatwe... czyli moja Ukochana, której na Kozim się podobało powinna dać radę Krywaniowi z uśmiecham na ustach. Oczywiście latem przy dobrej pogodzie.

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 27, 2014 8:09 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 2:19 pm
Posty: 350
To ja sie podepnę z pytaniem. Możecie porównać Kozi od 5st z Zadnim Granatem od Koziej dolinki. Ja nie z żoną planuję, maluch mnie ciśnie na jakiś honorny szczyt :mrgreen: i nie wiem co lepsze. Regle już schodził, czas na nowe wyzwania. Na obu byłem przechodząc OP nigdy szlakami dojściowymi. Stąd prośba o radę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 27, 2014 8:16 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
Moim zdaniem Zadni Granat łatwiejszy, ale bardzo sypki - kamyki uciekają spod nóg (ja schodziłam, nie wchodziłam tamtędy). Na podejściu na Kozi trudniejszy jest tylko kawałek, który należy do OP (czarny i czerwony szlak jednocześnie) - a więc ten kawałek znasz. Reszta łatwa.

Ile lat ma chłopak?

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 28, 2014 12:34 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
gosia_pe napisał(a):
Moim zdaniem Zadni Granat łatwiejszy


To tez się podczepię z prośbą o porównanie Koziego od 5 z Zadnim Granatem od Hali - ale w wersji zimowej. Co łatwiejsze i jaka jest różnica? Tak w zakresie różnicy trudności jak i praktycznym: kondycyjnym i czasowym (krótki dzień), przy założeniu, że start by się odbywał:
- na Kozi W. z Palenicy przez Roztokę,
- na Zadni Granat z Kuźnic.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 28, 2014 11:07 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Wolf_II napisał(a):

To tez się podczepię z prośbą o porównanie Koziego od 5 z Zadnim Granatem od Hali - ale w wersji zimowej


Kozi od 5tki to taka Cichopek w "M jak Miłość" ,a Zadni z HG to Marta Wierzbicka w "Na Wspólnej"
Niby tak samo obfity biust ,a jednak troszke inny..


Świstówka trudniejsza- do tego lawiniasta tam się nie pchajcie!

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 28, 2014 12:58 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Wiejska Szamanka napisał(a):
a jak ktos nie ogląda "na wspólnej" to co ma biedny począć? ;)


proszę -dla zobrazowania trudności


Obrazek

Obrazek

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 28, 2014 2:46 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 2:19 pm
Posty: 350
gosia_pe napisał(a):
Ile lat ma chłopak?

W maju 7 :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 28, 2014 4:16 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
maciej76 napisał(a):
W maju 7 :P


Jakoś po zamieszczonych powyżej instrukcjach zapomniałam, że w tym samym wątku pytałam o wiek dziecka :shock:

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 29, 2014 7:23 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Zapowiada się ciekawie bo jak przyjdzie prognoza przepowiedziana przez Rafiego i będzie +10st nagle to wszyscy się rzuca na chodzenie po górach, pomijam że częściowo może być oblodzone to przy takiem skoku temperatur może coś wyjechać, a ze względu na małą pokrywę śnieżną to czujność spada.

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 29, 2014 9:35 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
A ja z innej mańki. Skoro w przepisach TPN jest, że nie trzeba mieć żadnego dokumentu na eksplorowanie ścian taternicko, to dlaczego wyjście z Przełęczy pod Chłopkiem na Mięgusza nazywacie lewizną?

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 29, 2014 9:37 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Bo jak Cie złapią że się nie wpisałaś do książki wyjść taternickich w Moku to tak to potraktują.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 467, 468, 469, 470, 471, 472, 473 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL