Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:41 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 3:02 pm 
Witam wszystkich


Mam gorącą prosbę ,wybieram się po raz drugi z dziećmi(8 i 13 lat) w Tatry 7-14 sierpień .mam w planach wytypowane trasy .proszę was o pomoc o stopień trudności ich przejścia .

Chciałabym zaznaczyć że rok temu byliśmy
1. Kuznice-Kondratowa Polana-Giewont-Mł. Giewont-Przeł.Grzybowca-Dol. Strążyńska,
2.Kużnice-Kasprowy Wierch-Hala Gąsienicowa-Przeł.między Kopami-Nosalowa Przeł.-Nosal,
3.Dol.Białki-Morskie Oko-Swistowa Czuba-Schr. 5-stawów-Dol. Roztoki.


Mam na ten rok nowe trasy oto one:

1.Kiry-Dol.Chochołowska-Dol.Starobociańska-Siwa Przeł.-Ornak-Schr.na Hali Ornak-Dol. Kościeliska-Kiry

2.Kiry-Dol. Koscieliska (kawałek)-Adamica-Chuda Turnia-Ciemniak-Małołączniak-Czerwony Grzbiet-Mietusi Przysłop-Spyrtówka

3.Kuźnice-Dol.Kondratowa-Suchy Wierch Kondracki-Kondracka Kopa-Przeł.Kondracka-Dol.Małej Łąki

4.Palenica Białczańska-Dol.Rybiego Potoku-Morskie Oko-Szpiglasowa Przeł.-Dol. 5-tki-Zawrat lub Kozia Przeł.-Schr. Murowaniec-Kasprowy Wierch(kolejką w dół )-Kuźnice

Prosze pomóżcie mi .Im więcej siedzę na forum i czytam wypowiedzi to bardziej boję sie tych tras. Z góry dziękuję. Pozdrawiam wszystkich .Gonia


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 3:15 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2005 9:37 am
Posty: 1433
Lokalizacja: Siedlce
na czwartą trase to bym nie zabierał 8 latka

podobno do D5SP jest trudne zejście

_________________
Fuji S5 PRO || Grip || Nikon D70s || Grip || F80 || N28-100 || S30/1.4 || N80-200/2.8D ED N || SB-800 || TC Kenko x1.4Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 3:17 pm 
Anonymous napisał(a):
Mam na ten rok nowe trasy oto one:

1.Kiry-Dol.Chochołowska-Dol.Starobociańska-Siwa Przeł.-Ornak-Schr.na Hali Ornak-Dol. Kościeliska-Kiry

2.Kiry-Dol. Koscieliska (kawałek)-Adamica-Chuda Turnia-Ciemniak-Małołączniak-Czerwony Grzbiet-Mietusi Przysłop-Spyrtówka

3.Kuźnice-Dol.Kondratowa-Suchy Wierch Kondracki-Kondracka Kopa-Przeł.Kondracka-Dol.Małej Łąki

4.Palenica Białczańska-Dol.Rybiego Potoku-Morskie Oko-Szpiglasowa Przeł.-Dol. 5-tki-Zawrat lub Kozia Przeł.-Schr. Murowaniec-Kasprowy Wierch(kolejką w dół )-Kuźnice

Prosze pomóżcie mi .Im więcej siedzę na forum i czytam wypowiedzi to bardziej boję sie tych tras. Z góry dziękuję. Pozdrawiam wszystkich .Gonia


Witaj :wink:

tras się nie bój, nie taki diabeł straszny...

Natomiast jak dla mnie to wejscie dla dzieciaków na Ciemniaka moze być nużące - szlak wyjatkowo monotonny a do tego od samego początku lasem mocno w górę i dosyć podniszczony.
Po zejsciu ze szpiglasowej ja bym już dzieciaków nie "targał" na Zawrat ani tym bardziej na Kozią - to może być dla nich mordercze, co tam dla nich - podejrzewam, ze po zaaplikowaniu sobie takiej trasy sam mógłbym kiepsko wyglądać :oops: Lepiej chyba wrócić Roztoką do Wodogrzmotów i potem do Palenicy. Do tego wejscie na Kozia od "5" może napytać im trochę strachu, końcowy odcinek jest śliski a ubezpieczenia nie bardzo pomagają - jak już sie koniecznie upierasz co do tej trasy to chyba Zawrat lepiej

Ogólnie traski fajne, powodzonka :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 3:37 pm 
Do Grzegorza
Mnie też sie wydaje że ta trasa trudna ale wolę zaciągnąć przed wyjazdem porad mam jeszcze troszkę czasu .Gonia


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 3:47 pm 
Do Atamana

Dzięki za wieści czyli rezygnuje z Zawrata i Koziego ,a co powiesz o tym odcinku z 5-tki na Krzyzne i do Murowańca .Gonia


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 3:50 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Anonymous napisał(a):
,a co powiesz o tym odcinku z 5-tki na Krzyzne i do Murowańca .Gonia


A te Twoje dzieci to za karę jadą w Tatry :?: :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 3:53 pm 
Anonymous napisał(a):
Do Atamana

Dzięki za wieści czyli rezygnuje z Zawrata i Koziego ,a co powiesz o tym odcinku z 5-tki na Krzyzne i do Murowańca .Gonia


Przez Krzyżne dużo prosciej dotrzesz do Dol. Gąsiennicowej - trudnosci w zasadzie żadnych powaznych nie ma, szlak jest jednak dosyć długi. Naprawdę zastanawiam sie czy jest sens jednego dnia iść z Palenicy przez MOKO na Szpiglasową i dalej jeszcze Krzyżne i do Murowańca, potem Kasprowy i zjazd do Kuźnic /tak to chyba wstępnie zaplanowałaś/ - to wychodzi ponad 10h do samego Murowańca - przemyśl jeszcze raz to bo się zamęczycie

Pozdrawiam
ATAMAN


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 4:06 pm 
Do Dresika

Dlaczego za karę ? Bałam sie rok temu że będą płakać a w szczególności bałam sie o męża (znająć jego )postanowiłam że któryś zapłacze i pierwszy pociąg do domku.A jednak sie rozczarowałam.Na wiadomość że jedziemy w tym roku już nie mogą sie doczekać >Gonia


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 4:14 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Weź jeszcze pod uwagę,że z dziećmi zawsze idzie się troszke wolniej,więc wyrobienie się z czasem idąc Palenica-MOKO-Szpiglasowa-Piątka-Krzyżne-Murowaniec-Kasprowy
jest dość mocno kontrowersyjne(nie pamiętam juz do której kursuje kolejka-lepiej się wcześniej dowiedzieć,żebyście nie musieli jeszcze z buta dreptać z Kasprowego)
Ja sama bym sie zastanawiała czy dałąbym radę coś takiego przejść(czasy przejść mam zwykle krótsze niż na mapie) 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 4:18 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn mar 06, 2006 3:57 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Działdowo
Juz sie zarejstrowałam i zalogowałam żeby było łatwiej

Wiem Haniu że musze wiąść pod uwagę także czas, idąc z nimi musze dodać więcej czasu na przerwy, wiem jak było w tamtym roku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 4:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Gonia
1. Łatwa ale długa. Zmnęczycie się tam strasznie.
Może lepiej wtedy pożyczyć w Chochołowskiej rowery i dojechać nimi jak najdalej. Albo wrócić Chochołowską i wtedy zjechać na dół rowerami.

2. Wejście przez Adamice strasznie nużące i początek szlaku jest strasznie zniszczony. Dalej na zejściu z Małołączniaka jest tylko łańcuch w Kobylażowym Żlebie.
Po za tym ok

3. Łatwo i w miarę krótko.

4. Długo i trudno więc nie polecam.
Można sobie to zmienić na np.
Palenica - Dolina 5 stawów - Kępa - Morskie Oko
Łatwo z ładnyymi widokami.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 5:00 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn mar 06, 2006 3:57 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Działdowo
Do Tomka.I

Zapytanko czy ten łańcuch z Małołączniaka jest łatwym miejscem do zejścia (wejścia)zaznaczam że byliśmy na Giewoncie ,czy jest on na podobe tego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 5:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Skoro byliście na Giewoncie to z łańcuszkami mieliście już do czynienia więc pewnie dacie sobie radę.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 5:42 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
No widze, że obywatel Tomasz poczynil odpowiedzi a ja tu się naprodukowałem :twisted: :wink: Ale co tam wkleję dla potomnych:

Anonymous napisał(a):
Do Dresika
Dlaczego za karę ? (...)


No rzeczywiścien nie pomyslałem ta trasa nie moze być za kare. Za dużo pieknych widoków, lepiej jako trase za zadośćuczynienie wybrać Psią Trawkę - Murowaniec - Wsksundzka Polana - Psia Trawaka a najlepiej razy 4.

Sory za joke, ale teraz na poważnie. No ja się nie boję zanegować Twoich, no nawet 3 propzycji, tj 1, 2, 4. Co do 4 i 1 nie mam watpliwości, a z 2 bym polemizował. Nie wiem jak Twoje dziaciaki podchodzą (a zwlaszcza mlodszy 8-latek) do gorskich wycieczek. Jak radzili sobie porzednim razem. Czy szli i nie "marudzili" czy mieli kwaśnie miny i woleli odpoczynki a dodatku fascynowało ich wszytko, tzn żyjątka i roślinki co znacznie wydłuża czas przejścia (w sumie ja ma miejscu takiego 8-latka wolałbym zobaczyć sarenkę czy kózkę, zajączka albo świtaczka, pobiegać za motylem po łące.( Ło matko, chyba dziecinnieje ;) ) Wejśc na jakiś wiekszy głaz, czy wejśc do ktorejś z jaskin np. Mrożna może nie zafajna, ale za to bezpieczna niż iść prawie 4 godziny przez las aby wyjśc na przełęcz a pózniej z niej zejść. Naprawdę pieknych miejsc nie trzeba szukać wysoko).

Ale do rzeczy szlak doliną Starobociańską a nastepnie przejście przez Ornak do Koscieliskiej to bedzie meczące, zwłaszcza dla młodszej pociechy. Sam szlak w lesie jest długi i nieciekawy, a grań nie ma co do krotkich też nie należy. Do tego pora wyjazdu to lato, a wiec jak nie upał to deszcz innej możliwosci raczej nie ma. Albo jeszcze gorzej polaczenie tych dwóch rzeczy a wtedy i zagrzmi. Tak więc do rozważenia polecilbym krótszy, ale ciekawszy szlak doliną Jarzabczą z wejściem na Trzydniowiański Wierch i zejsciem czeronym szlakiem do Chocholowskiej. Ot taka petla. Po drodze schronisko i piekna widokowo polana Chocholowska.

Teraz sprawa szlaku przez Akademice na Czerwone Wierchy. Ja to bym darował sobie ten szlaki z maluchami odwiedziłbym polane na Stolach, Kościeliskie Jaskinie (raczej bez Mylnej), Wąwóz Kraków i Smerczyński Staw. A po drodze schronisko. Zapewniam, że dzieciaki powinny być nie mniej zadowolone co napewno bardziej "zdrowe" niz po maratonie na Czerwone.

A co do szlaku na Kondracką Kope to jak już odwróciłbym kolejność. Wejdziecie na przełęcz Kondracką, jest OK to idziecie dalej na Kopę , nie jest Ok to schodzicie do Kondratowej i znowu schronisko przy zejsciu.

Propozycja 4 no sory, ale to chyba jakieś nie pozrozumienie. Przejście przez Krzyżne samo w sobie to nie jest zły pomysł, ale długośc trasy i możnośc "robienia" 3 podejsć jest bez sensu. Oczywiście nie mowy w tym wypadku o nie pwenej pogodzie musi, byc lux Tak wiec jezeli jesteś pewna co do rosądku tego przejścia to raczej przez Roztokę na Krzyżne i powrót z Murowańca przez Boczań bądż Jaworzynką. Po drodze cojamniej jedno schronisko ale to wiadomo.

Tak więc decyzja nalezy do Ciebie. Aha jak będziecie mieli troche czasu to warte odwiedzenia są dolinki reglowe, zwłaszcza dolina Białego a i nad Siklawice mozna pojść jak nie byliscie. Tys romatycznie może być. Życze zrealizowania planów i powodzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 5:45 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Ło matko Dresiq ależ poemat :)
Widać służy Ci francuski klimat i chłód bijący od Blanca 8) :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 5:48 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Cicho, bo jeszcze mi każą fotki wklieć z tego Blanca :twisted: :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 5:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
dresik napisał(a):
Ale do rzeczy szlak doliną Starobociańską a nastepnie przejście przez Ornak do Koscieliskiej to bedzie meczące, zwłaszcza dla młodszej pociechy. Sam szlak w lesie jest długi i nieciekawy, a grań nie ma co do krotkich też nie należy. Do tego pora wyjazdu to lato, a wiec jak nie upał to deszcz innej możliwosci raczej nie ma. Albo jeszcze gorzej polaczenie tych dwóch rzeczy a wtedy i zagrzmi. Tak więc do rozważenia polecilbym krótszy, ale ciekawszy szlak doliną Jarzabczą z wejściem na Trzydniowiański Wierch i zejsciem czeronym szlakiem do Chocholowskiej. Ot taka petla. Po drodze schronisko i piekna widokowo polana Chocholowska.

Teraz sprawa szlaku przez Akademice na Czerwone Wierchy. Ja to bym darował sobie ten szlaki z maluchami odwiedziłbym polane na Stolach, Kościeliskie Jaskinie (raczej bez Mylnej), Wąwóz Kraków i Smerczyński Staw. A po drodze schronisko. Zapewniam, że dzieciaki powinny być nie mniej zadowolone co napewno bardziej "zdrowe" niz po maratonie na Czerwone.


Podpisuje się wszystkimi odnóżami pod tymi dwoma tekstami. Na Siwej Przełęczy Twe dzieci ( a może i Ty ) zamarzycie o kontakcie z glebą :lol: , a Ornak długi jak cholera :lol: .

Bardziej przyjemna dla dzieci będzie Kościeliska z najbliższym otoczeniem , niż trasa na czerwone. Na Czerwone to proponuje kolejke na Kasprowy, zakręt w prawo , i prosto ............. :lol:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 5:53 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
dresik napisał(a):
Cicho, bo jeszcze mi każą fotki wklieć z tego Blanca :twisted: :wink:


a TY biedaku zapewne aparatu zapomniałeś :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 5:55 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Ja aparatu :shock: No co Ty :wink: Zaraz ide ustrzelic zachód słońca specjalnie dla Ciebie 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 5:58 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
dresik napisał(a):
Ja aparatu :shock: No co Ty :wink: Zaraz ide ustrzelic zachód słońca specjalnie dla Ciebie 8)


W końcu sie domyślił o co mi chodzi :D


P.S. niesty trasa o której mówimy nie nadaje sie dla 8 ani 13 latka (to tak zeby w temacie było bo nas Tomek
do offa wywali :wink: )


Ostatnio edytowano Pn mar 06, 2006 7:08 pm przez Olka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 6:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
dresik napisał(a):
Ja aparatu :shock: No co Ty :wink: Zaraz ide ustrzelic zachód słońca specjalnie dla Ciebie 8)


Nie wiem czy na to zasługuje :twisted: :lol: :wink:

8 latek + 13 latek daje 21 latka. Ta trasa się już nadaje :lol: :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 6:00 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Olka napisał(a):
P.S. niestety trasa o której mówimy nie nadaje sie dla 8 ani 13 latka


:rofl_an: Dobre Ola :thumright:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 6:00 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Łukasz T napisał(a):
dresik napisał(a):
Ja aparatu :shock: No co Ty :wink: Zaraz ide ustrzelic zachód słońca specjalnie dla Ciebie 8)


Nie wiem czy na to zasługuje :twisted: :lol: :wink:


:cry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 6:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
Olka napisał(a):
dresik napisał(a):
Cicho, bo jeszcze mi każą fotki wklieć z tego Blanca :twisted: :wink:


a TY biedaku zapewne aparatu zapomniałeś :lol:


Nie wziął plecaka, tylko krówki :wink:

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 6:09 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
k-c19 napisał(a):
Nie wziął plecaka, tylko krówki :wink:


cicho-ciemny 8) :abovelol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 6:31 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Olka napisał(a):
cicho-ciemny 8) :abovelol:

:scratch:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 6:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
dresik napisał(a):
Olka napisał(a):
cicho-ciemny 8) :abovelol:

:scratch:


A K. W. w listopadzie pamiętasz :lol: :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 6:44 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
No pamietam, ale nie pamietam tego przydomku twórczego :twisted: Czy Wy wiecie o czyms o czym ja nie wiem :?: :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2006 6:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Nie, już więcej nic nie wiemy 8) :lol: Chyba , że Boguś ukrywa tajemnice spowiedzi :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 07, 2006 12:54 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn mar 06, 2006 3:57 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Działdowo
Do Dresika

Dzięki serdeczne za nowe informacje pomogły mi troszke w mysleniu (wy tam jesteście pewnie każdego roku i ścieżki znacie jak własny pokój)i od takich osób właśnie potrzebuje informacji :D Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL