Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum

Teraz jest Śr lis 25, 2020 8:19 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5983 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 196, 197, 198, 199, 200
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz paź 15, 2020 8:48 am 
Stracony

(en) napisał(a):
Jakub, a czy Twoje modele
Modele Jakuba. To jest tekst roku. Może się stać klasyką forum.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz paź 15, 2020 8:53 pm 
Weteran

Jakub napisał(a):
Do soboty włącznie opady śniegu w Tatrach od niedzieli 18go do kolejnej soboty słonecznie na Podhalu 6-8*C max w Tatrach wysoko na wysokości Rysów codziennie -4-6*C ocieplenie do 11-12 na Podhalu i na wysokości regla dolnego dopiero po 23 października . W przyszłym tygodniu jedynie czwartek pochmurny także wróci słońce od niedzieli a wg niektórych modeli już w sobotę popołudniu na Podhalu w koncu

Dzięki :)

PostNapisane: Pt paź 30, 2020 9:31 am 
Przypadek beznadziejny

Pogoda na długi weekend że Swietem Zmarłych dziś np na Świnicy Rysach Małej Wysokiej opady śniegu około 12-14cm dopada do tego co już spadło i zalega powyżej 1600m min zasypana Dolina 5 Stawów Czerwone Wierchy jednak sobota popołudniu i niedziela oraz poniedziałek Zaduszki w Tatrach słonecznie kilka stopni na plusie (dla Świnicy tylko 1*prognozują wysoko) warto pochodzić bo od wtorku deszcz a od najbliższej środy ochłodzenie i kolejne opady śniegu co najmniej kilkanaście cm w Tatrach Wysokich . W Zachodnich powinny być niezle warunki przez weekend śnieg powinien się wytapiać w Wysokich myślę że zostanie już do zimy

PostNapisane: So paź 31, 2020 9:09 am 
Stracony

A jak sytuacja w żlebach Kasprowego?

PostNapisane: Cz lis 05, 2020 5:14 pm 
Uzależniony ;-)

Cześć, był ktoś na dniach na odcinku Kozi - Granaty? Wybiorę się może w weekend skorzystać z niespotykanych jak na listopad, bezśnieżnych warunków. Nieraz o tej porze to i ABC lawinowe się nosiło a teraz pewnie bez żelastwa się obędzie.

PostNapisane: Pn lis 09, 2020 11:03 am 
Stracony

batmik napisał(a):
był ktoś na dniach na odcinku Kozi - Granaty?

Byłem wczoraj. Grań sucha. Na zacienionych odcinkach szlaków dojściowych miejscami oblodzenia (w tym takie, hmm, nieprzyjemne - wśród suchych kamieni nagle jeden pokryty cienką, niewidoczną warstwą lodu). Ogólnie całkiem dobre warunki. Byłeś?

PostNapisane: Cz lis 12, 2020 8:24 am 
Uzależniony ;-)

leppy napisał(a):
Na zacienionych odcinkach szlaków dojściowych miejscami oblodzenia (w tym takie, hmm, nieprzyjemne - wśród suchych kamieni nagle jeden pokryty cienką, niewidoczną warstwą lodu)

Podejrzewając, że tak będzie zamiast raków i szpeju do asekuracji zabrałem do plecaka czteropak kasztelana :lol: .
leppy napisał(a):
Ogólnie całkiem dobre warunki. Byłeś?
Zgadza się - warunki jak na tę porę roku - petarda.
Byłem w niedzielę 8-go posiedzieć dłużej na szczycie. Jak robiłem panoramkę to chłopak poślizgnął się na płycie szczytowej w stronę Koziej dolinki i zatrzymał się kilka metrów niżej na kamieniach - dwa metry dalej i byłoby po chłopie. Średnio się takie coś ogląda. Także ogólnie warunki parszywie zdradliwe. Jeden kamień na sto pokryty niewidzialnym lodem.

PostNapisane: Pn lis 16, 2020 1:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Od piatku 20 listopada duzy mroz w Tatrach -16* dla Rysow prognozy na sobote snieg tez na Podhalu

PostNapisane: Pn lis 16, 2020 1:50 pm 
Przypadek beznadziejny

Byłem w sobote 14.11, skromnie na Krzyżnem. Zero śniegu. Nigdy o tej porze nie byłem jeszcze bezśnieżnie.

PostNapisane: Śr lis 18, 2020 11:06 am 
Uzależniony ;-)

Pan Maciek napisał(a):
Byłem w sobote 14.11, skromnie na Krzyżnem. Zero śniegu. Nigdy o tej porze nie byłem jeszcze bezśnieżnie.

O, a ja 14.11 na Czerwonych Wierchach. Bezśnieżnie to o tej porze roku bywałam i to nawet w 2011r.
Prawdę mówiąc to na przestrzeni ostatnich trzech lat nawet w grudniu o śnieg w ilościach tradycyjnych trudno. Nie pamiętam, czy to było w 2017 czy może 2018, kiedy w okresie świąteczno-noworocznym w Tatrach praktycznie nie było śniegu, za to było słońce i lód, w ciągu tygodnia zginęło kilka osób, na skutek poślizgnięcia się.

PostNapisane: Pn lis 23, 2020 7:40 am 
Przypadek beznadziejny

Krótka prognoza na najbliższy tydzień :) dziś 23 listopada w Tatrach silny wiatr chwilami ponad 60km/h i niewielkie opady śniegu 1-2cm od wtorku do soboty 28 listopada uwaga dużo słońca i bezchmurne niebo a we wtorek i środę izoterma 0*powędruje powyżej 2900m n.p.m. także całkiem dużo słońca i dość ciepło jak na końcówkę listopada:) zagrożenia lawinowego jeszcze nie ma . W grudniu prognozy przewidują ujemne temperatury dla Tatr i Podhala ciekawe jaka pogoda będzie na skrócone ferie w styczniu

PostNapisane: Pn lis 23, 2020 6:22 pm 
Kombatant

Jakubie..
kilka postów wyżej piszesz o dużym mrozie. Sprawdziło się??

PostNapisane: Śr lis 25, 2020 11:12 am 
Przypadek beznadziejny

Około tydzień temu było -13*na Kasprowym za dnia rano na Rysach -16* teraz moje prognozy się sprawdzają jest ciepło zobaczcie na kamery TOPR Kasprowy prawie 5* jutro też słonecznie i powyżej 0* nawet na Rysach. Duże odchodzenie od piątku w niedzielę -12*C dla Rysów prognozy pokazują w sobotę niewielkie opady śniegu w pozostałe dni słonecznie pozdrawiam Jakub warunki w Tatrach Wysokich już śnieg na raki i czekan ale np Giewont bezsniezny od południa

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5983 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 196, 197, 198, 199, 200

Strefa czasowa: UTC + 1