Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt maja 21, 2024 6:29 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 206  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 23, 2015 2:21 pm 
Mariusz napisał(a):
Poza tym chciałem zwrócić uwagę na nie trafność prognoz pogody kolegi raffi79 .

Ja już dawno o tym mówiłem. Teraz można będzie sprawdzić po raz kolejny kto ma dobre prognozy, czy "geniusz" pogodowy raffi czy ogólnie dostępne strony pogodowe, które sugerują zupełnie co innego (włącznie z opadami śniegu w Tatrach) niż prognozy geniusza.

Żeby nie było zacytuję:
radek_z napisał(a):
raffi79. napisał(a):
Od niedzieli 27 września do 7/8 października piękna złota jesień w Tatrach. Obecnie GFS nie widzi żadnego zachmurzenia. Lampa. Mam nadzieje żę cyrkulacja niżów nad Atlantykiem i potężnego wyżu na pograniczu Skandynawii i Rosji nie przyniesie halnego. Obecnie nic takiego nie widać. Będzie ciepło jak nie gorąco. Na południu Polski całe Podkarpacie, Małopolska, Śląsk i Dolny Śląsk temperatura dojdzie do 27/28C w Tatrach w dzień nawet +13/14C nocami chłodno.


Raffi a to nadal aktualne?


raffi79. napisał(a):
radek_z napisał(a):
a to nadal aktualne?


Obecnie tak. Przez weekend przejdzie głęboki niż i później rozbuduje się wyż.


Góra
  
 
PostNapisane: Śr wrz 23, 2015 2:47 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
Mariusz napisał(a):
Dlatego pytałem kolegę raffi79 , gdzie wieje ten halny, bo na pewno nie w Tatrach !


a no właśnie w tatrach wieje. odczułem na własnej skórze

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 23, 2015 4:53 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Mariusz napisał(a):
Dlatego pytałem kolegę raffi79 , gdzie wieje ten halny, bo na pewno nie w Tatrach !


Masz rację, halny nie wieje... stację meteo TOPR... 28,6m/s, Ogimet 108,1km/h.

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 23, 2015 5:39 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 4:34 pm
Posty: 102
http://www.shmu.sk/dynamic/plachtar/num ... M&ac=9646c


Ostatnio edytowano Śr wrz 23, 2015 5:42 pm przez Mariusz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 23, 2015 5:40 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
Mariusz napisał(a):
Dlatego pytałem kolegę raffi79 , gdzie wieje ten halny, bo na pewno nie w Tatrach !

Ośmieszasz się. :mrgreen: Kolejny raz mylisz się w temacie pogody w Tatrach i zarazem bez sensu się czepiasz.

-> Dane z Kasprowego Wierchu - halny w Tatrach wczoraj się rozkręcił, a dość dużą siłę osiągnął dzisiaj przedpołudniem (oprócz znacznej prędkości wiatru i jego południowego kierunku o halnym świadczy wysoki pionowy gradient temperatury, a także podwyższona temperatura w tatrzańskich dolinach po północnej stronie grani, wraz z ciepłą ostatnią nocą)

Ogólnie mamy teraz do czynienia z wietrznym wrześniem, który przyniósł już sporo dni z wiatrem halnym (a w zeszłym tygodniu był najpotężniejszy wrześniowy halny ostatnich lat).

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 23, 2015 6:00 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 4:34 pm
Posty: 102
Wiatr wiał na stosunkowo małym obszarze na granicznej grani Tatr Wysokich i Zachodnich , stąd wskazania na KW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 23, 2015 6:13 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Mariusz napisał(a):
http://www.shmu.sk/dynamic/plachtar/numerika/inca/inca_page_new.php?lang=sk&oblast=R3&typ=UVG10M&ac=9646c


Jeżeli nie widzisz max prędkości między 20-30m/s w ciągu dnia to gratuluje ;)

Przy okazji:
Wyżne Żabie Pleso ok. 60-65km/h
Lodowe Pleso ok. 50-55km/h
Łomnica 75km/h

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 23, 2015 6:28 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 4:34 pm
Posty: 102
Myślałem ,że wiecie co to jest "Wiatr Halny" :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 23, 2015 6:42 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
Mariusz napisał(a):
Myślałem ,że wiecie co to jest "Wiatr Halny"

W zeszłym tygodniu pisałeś, że słabo wieje, podczas gdy panował najpotężniejszy wrześniowy halny ostatnich lat, a teraz piszesz, że nie ma halnego, podczas gdy ewidentnie ten halny wystąpił zarówno wczoraj, jak i dzisiaj. I kto tu nie wie "co to jest wiatr halny"? :wink:
Mariusz napisał(a):
Wiatr wiał na stosunkowo małym obszarze na granicznej grani Tatr Wysokich i Zachodnich , stąd wskazania na KW.

I skąd ten pomysł? Piszesz jaka była pogoda na podstawie prognozy? I prognozami chcesz weryfikować poprawność innych prognoz? :mrgreen:

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 23, 2015 6:55 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
Mariusz napisał(a):
Myślałem ,że wiecie co to jest "Wiatr Halny"


Daj spokój, tutejsze towarzystwo wzajemnej adoracji wie WSZYSTKO. Więc jak mocno wieje na Kasprowym to musi to być ten wredny HALNY ;) Co poniektórzy wiedzą nawet, ile stopni będzie na Kasprowym za 2 tygodnie i czy przyda się krem do opalania czy kurka od deszczu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 23, 2015 7:10 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
wojt_ napisał(a):
Więc jak mocno wieje na Kasprowym to musi to być ten wredny HALNY

Wcale nie. Nie każdy mocny wiatr na Kasprowym jest halnym, ale w tym wypadku (wczoraj, ostatnia noc, dzisiaj) to ewidentny halny, o czym świadczą również inne czynniki.
wojt_ napisał(a):
Co poniektórzy wiedzą nawet, ile stopni będzie na Kasprowym za 2 tygodnie

Również nie jestem zwolennikiem wybiegania za daleko w przyszłość w prognozach, ale jeśli już ktoś się czepia prognoz Rafała, to przynajmniej powinien się upewnić, że ma rację. A tymczasem mamy do czynienia z bezsensownymi zaczepkami Mariusza, który się ośmiesza i opiera na błędnych przekonaniach.

W dodatku próba weryfikacji prognoz w oparciu o inne prognozy (i to jeszcze błędnie odczytywane) to komedia. Do weryfikacji poprawności prognoz służą pomiary, dane meteo, a nie prognozy.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 23, 2015 8:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
wojt_ napisał(a):
tutejsze towarzystwo wzajemnej adoracji wie WSZYSTKO.


Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.
Na przykład ja wiem wszystko a mimo to nikogo nie adoruję! 8)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 23, 2015 9:20 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
kamiltatry napisał(a):
halny wystąpił zarówno wczoraj


A gdzie? Pytam poważne, bo cały dzień spędziłem wczoraj w Tatrach (sk) i zero wiatru, więc trochę mnie to dziwi.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 23, 2015 9:28 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2109
Madness na jakimmszczycie wczoraj rozwaliles tak ta noge? Jakie rokowania? Pozdrawiam. Musze wspomniec od soboty 27.09 wysoko w Tatrach powyzej 1900m mroz i opady sniegu a do soboty niestety intensywne opady deszczu


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 23, 2015 10:42 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Jakub napisał(a):
Madness na jakimmszczycie wczoraj rozwaliles tak ta noge?


Ja to w dolinie - Smoczej! (wiem, wiem - w dupie byłem, ale tak mapa "mówiła").

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 23, 2015 11:58 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
Madness napisał(a):
A gdzie? Pytam poważne, bo cały dzień spędziłem wczoraj w Tatrach (sk) i zero wiatru, więc trochę mnie to dziwi.
Madness napisał(a):
Ja to w dolinie - Smoczej!

To w sumie nic dziwnego, że tam nie wiało. Tego typu zakamarki raczej nie należą do wietrznych miejsc.

A gdzie dokładnie mocno wiało, a gdzie nie - to ciężko określić. Liczba punktów pomiarowych w Tatrach jest bardzo niewielka. Gdybym jednak miał coś obstawić to na pewno znaczna część Głównej Grani Tatr Zachodnich + niektóre rejony w Tatrach Wysokich.

Analizując wyniki z samego Kasprowego Wierchu tak to mniej więcej wyglądało:
- wtorek (ranek) - wiatr słaby (momentami bardzo słaby, prawie cisza)
- wtorek (od przedpołudnia do wieczora) - dość znaczący (zapewne odczuwalny) wiatr z kierunku południowego (lub południowo-zachodniego), ale jeszcze bez hardcoru
- wtorek (wieczór) - halny się nasilił
- wtorek/środa (noc) i środa (ranek) - wyraźny halny
- środa (przedpołudnie) - halny jeszcze mocniejszy niż w nocy (porywy do 108 km/h, średnia prędkość powyżej 40 km/h)
- środa (od godz 11 do 12) - kulminacja halnego, średnia prędkość godzinowa 54 km/h
- środa (popołudnie) - halny słabnie, ale wciąż mamy do czynienia ze znaczącą prędkością i mocnymi porywami (do 108 km/h)
- środa (po godz. 19) - wiatr wyraźnie słabnie, kierunek południowy pozostaje, ale średnia prędkość spada już poniżej 20 km/h

W każdym razie halny wystąpił na 100%, czego można być pewnym analizując samą temperaturę w tatrzańskich dolinach w nocy 22/23 września.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 24, 2015 3:10 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
Ciekawostka - średnia prędkość wiatru na Kasprowym Wierchu w poszczególnych miesiącach (moje obliczenia w oparciu o dane z Ogimetu):

Obrazek

Obecny wrzesień po 23 dniach ma średnią 25,5 km/h, czyli jak już wspominałem, wietrzny wrzesień mamy w tym roku.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 24, 2015 3:42 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lut 23, 2011 11:31 pm
Posty: 28
Lokalizacja: Bobowa
Hej mam pytanie dość nietypowe, mam zamiar jutro uderzyć w Tatry, sprawdzałem przed chwilą kamerki topru i w polskich tatrach dupówa jak się patrzy. Natomiast z kamery z Łomnicy widoki w tej chwili "jak się patrzy", więc moje pytanie jest następujące: czy jest szansa by ta sytuacja utrzymała się do jutra? Z kamerki na Łomnicy widać że granica chmur nie sięga nawet do Gerlacha, więc ewentualny wypad na Sławkowski w dzisiejszych warunkach byłby całkiem, całkiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 24, 2015 6:03 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
skofan napisał(a):
Z kamerki na Łomnicy widać że granica chmur nie sięga nawet do Gerlacha, więc ewentualny wypad na Sławkowski w dzisiejszych warunkach byłby całkiem, całkiem


Wypad na Sławkowski gdy jest lampa to istne szaleństwo. Jutro będzie git - deszcz, wiatr, chłód czyli idealna pogoda na żmudne podejście, klepnięcie szczytowego kamienia i rura w dół do auta... nawet aparatu nie trzeba taszczyć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 24, 2015 6:29 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Jakie tam szaleństwo. Rok temu, w sierpniu, przy pełnej lampie i żyję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 24, 2015 10:56 pm 
Na Sławkowski to tylko od północy :wink:


Góra
  
 
PostNapisane: Cz wrz 24, 2015 11:32 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
trebor napisał(a):
Jakie tam szaleństwo. Rok temu, w sierpniu, przy pełnej lampie i żyję.

Również zdobyłem Sławkowski Szczyt w dniu ciepłym i słonecznym (sierpień 2013) i było fajnie. Nie zamieniłbym tego na deszcz, wiatr, chłód. :wink: Ale cóż, różne są gusta i pogodowe preferencje.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 25, 2015 5:43 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
trebor napisał(a):
Jakie tam szaleństwo. Rok temu, w sierpniu, przy pełnej lampie i żyję.


Na Sławka w lampę, gdy tyle wspaniałych, ciekawych, honornych szczytów wokoło do zdobycia? Cóż jedni lubią jak im cyganie graja a drudzy jak im nogi śmierdzą. Na Sławka, klasycznie szlakiem, powiedziałem sobie że wlezę, tylko gdy będzie może mgieł, czyli widoczność na kilkadziesiąt metrów do poziomu 2300, a powyżej piękne słońce i widoczność aż po Hel...

kamiltatry napisał(a):
Również nie jestem zwolennikiem wybiegania za daleko w przyszłość w prognozach, ale jeśli już ktoś się czepia prognoz Rafała, to przynajmniej powinien się upewnić, że ma rację.


Widzisz, przeglądając prognozy mamy świadomość ich często słabej sprawdzalności nawet w odległości czasowej +12h i dla łatwego nizinnego terenu. Hasła Raffiego i jego buńczuczne postawa jakby pozjadał wszystkie rozumy + jego prognozy pogody dla Tatr na 2 tygodnie do przodu rodem z Twojejpogody.pl budzą we mnie tylko politowanie.
Raffi napisał(a):
Od niedzieli 27 września do 7/8 października piękna złota jesień w Tatrach. Obecnie GFS nie widzi żadnego zachmurzenia. Lampa. Mam nadzieje żę cyrkulacja niżów nad Atlantykiem i potężnego wyżu na pograniczu Skandynawii i Rosji nie przyniesie halnego. Obecnie nic takiego nie widać. Będzie ciepło jak nie gorąco. Na południu Polski całe Podkarpacie, Małopolska, Śląsk i Dolny Śląsk temperatura dojdzie do 27/28C w Tatrach w dzień nawet +13/14C nocami chłodno.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 25, 2015 7:35 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Ponieważ ja chodzę tylko znakowanymi szlakami więc tych honornych szczytów wbrew pozorom zbyt wiele w słowackich Wysokich nie ma. No i część z nich już wcześniej zdobyta. Więc w końcu i na tego Sławka wypadało wejść. I jak pamiętam była to trasa z największym przewyższeniem tamtego lata.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 26, 2015 10:21 am 
Swój

Dołączył(a): Cz cze 19, 2014 11:15 am
Posty: 82
Lokalizacja: W-ce
Cześć
Dla mnie Sławek był pierwszym szczytem po stronie Słowackiej.
Pogoda była i widoki też.

_________________
Pozdrawiam:
Miro
https://www.flickr.com/photos/mirokucia/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 26, 2015 12:08 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr kwi 17, 2013 8:14 am
Posty: 29
Witam wszystkich forumowiczów, chwilkę mnie nie było, mam pytanko, do wczoraj wszelkie portale pogodowe + komunikat TPN pokazywał deszcz + deszcz ze śniegiem cały weekend, teraz naglę pokazuje część portali jutro słońce z chmurką :) ma może ktoś dokładniejsze inf. ?? :) bo gdyby miało być słoneczko to bym udeżył jutro w Tatry Zachodnie, pozdrawiam, z góry dzięki za miłe odp ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 26, 2015 12:19 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 4:34 pm
Posty: 102
Już kilka dni temu raffi79 napisał;
Od niedzieli 27 września do 7/8 października piękna złota jesień w Tatrach. Obecnie GFS nie widzi żadnego zachmurzenia. Lampa. Mam nadzieje żę cyrkulacja niżów nad Atlantykiem i potężnego wyżu na pograniczu Skandynawii i Rosji nie przyniesie halnego. Obecnie nic takiego nie widać. Będzie ciepło jak nie gorąco. Na południu Polski całe Podkarpacie, Małopolska, Śląsk i Dolny Śląsk temperatura dojdzie do 27/28C w Tatrach w dzień nawet +13/14C nocami chłodno.
Śmiało uderzaj facio ma sprawdzalność 99 % :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 26, 2015 4:08 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
Mariusz napisał(a):
Już kilka dni temu raffi79 napisał;
Od niedzieli 27 września do 7/8 października piękna złota jesień w Tatrach. Obecnie GFS nie widzi żadnego zachmurzenia. Lampa. Mam nadzieje żę cyrkulacja niżów nad Atlantykiem i potężnego wyżu na pograniczu Skandynawii i Rosji nie przyniesie halnego. Obecnie nic takiego nie widać. Będzie ciepło jak nie gorąco. Na południu Polski całe Podkarpacie, Małopolska, Śląsk i Dolny Śląsk temperatura dojdzie do 27/28C w Tatrach w dzień nawet +13/14C nocami chłodno.
Śmiało uderzaj facio ma sprawdzalność 99 %

Aleś się przypier.dolił do tej pomyłki, masz rację Raffi walnął się, niedziela to nie 27 tylko 26, a kilka dni temu ( dokładnie 22.09 ) napisał :
raffi79. napisał(a):
Obecnie tak. Przez weekend przejdzie głęboki niż i później rozbuduje się wyż.

i raczej miał rację, bo wszystkie prognozy nadają od poniedziałku wzrost ciśnienia, no i jak ci ? :mrgreen:

PS. Tylko nie mów, że Mariusz. :D

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 26, 2015 4:18 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 4:34 pm
Posty: 102
Osoba w stanie psychozy nie bierze pod uwagę dowodów przeczących jej przekonaniom i nie potrafi przyjąć perspektyw innej osoby, która się z nią nie zgadza. :idea:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 26, 2015 4:45 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
Mariusz, twoja działalność na tym forum od ładnych kilkudziesięciu postów polega na dyskredytowaniu wpisów Raffiego, wygląda mi to na jakąś maniakalną obsesję, a może nawet i depresyjną - no cóż pogoda nie sprzyja...
I kto tu jest w stanie psychozy ???

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 206  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL