Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:13 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ciemniak
PostNapisane: Pt cze 03, 2005 1:57 pm 
Chciałbym zapytać czy wejście na Ciemniak pierwszego dnia po przyjeździe w Tatry nie jest zbyt lekkomyślną wyprawą. Na kondycje nie narzekam ale nie wiem jak będzie z aklimatyzacją


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 03, 2005 9:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Na Ciemniak z Doliny Kościeliskiej? To nie jet jakaś specjalnie męcząca wyprawa. Tylko fragment tego szlaku mi się niezbyt podoba (śliskie kaminie i korzenie). Nie lepiej wybrać coś innego. Choćby Nosal czy Kopieniec Wielki.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 03, 2005 10:25 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Szlak jest sliski i troche zniszczony absolutnie oradzam w deszczu i raczej nie na pierwsze wyjscie bo jak "nogi sa nie rozruszane" to latwo skrecic kostke a szkoda. Na pierwsze dni jak juz chcesz od razu na jakies srednie gorki (a nie od czegos spokojnego) raczej czerwone (ale kasprowy-kondratowa) czy liliowe :) lub grzes ...
pozdro


Ostatnio edytowano So cze 04, 2005 11:39 am przez senior, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 04, 2005 10:07 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
senior napisał(a):
Na pierwsze dni jak juz chcesz od razu na jakies srednie gorki (a nie od czegos spokojnego) raczej czerwone czy liliowe :) grzes ...
pozdro


z calym szacunkem dla Seniora ale Ciemniak to wlasnie nalezy do czerwonych. no chyba ze cos zle zrozumialem Twoja wypowiedz...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 04, 2005 11:38 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Alez oczywiscie masz racje - (w zamysle mialo byc czerwone miedzy liliowe a kondratowa) ;) - dziekuje
pozdrawiam (i poprawiam)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ciemniak
PostNapisane: So cze 04, 2005 11:41 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 24, 2004 11:52 am
Posty: 98
Lokalizacja: Kraków
Werbel napisał(a):
Chciałbym zapytać czy wejście na Ciemniak pierwszego dnia po przyjeździe w Tatry nie jest zbyt lekkomyślną wyprawą. Na kondycje nie narzekam ale nie wiem jak będzie z aklimatyzacją

ja napisze trochę inaczej niż przedmówcy:
jeśli pogoda będzie odpowiednia, jeśli masz dobrą kondycję (a tak napisałeś) oraz dobry sprzęt (przede wszystkim solidne buty) oraz jeśli wyjdziesz stosunkowo wcześnie to nie powinno być problomu z ciemniakiem. no i jeszcze jeśli nie będziesz robił wyścigów tego pierwszego dnia to powinno być ok. nie wiem co zamierzasz po ciemniaku? powrót tą samą drogą do kościeliskiej czy tomanową, czy też w stronę małołączniaka. tego nie wiem. jeśli moge jedynie cos odradzić to zejscie z czerwonych wierchow w strone przyslopu i rejonu malej laki (to chyba jest niebieski szlak).

_________________
Tylko milczenie jest właściwym językiem w obcowaniu z nimi. Tylko w ciszy słyszy się ich głos.
Czasami


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 04, 2005 11:55 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
tak malalaczniak-> przyslup to niebieski szlak (jesli mnie pamiec nie myli to poza tym ze byl on bardzo zniszczony - nawet bardziej niz ciemniaka) to sa lancuchy. Dodatkowe niebezpiecznestwo to nawet w lekkiej mgle moze zrobic sie niebezpiecznie (mozna latwo zgubic droge a sa tam zdradliwe rozpadliny -natomiast jak sie ktos juz "rozchodzi"- jak lubisz troche spokoju -to troche minej uczeszcany szlak)

Zeby nie bylo watpliwosci - to Malalczniak (czy tym bardziej Ciemniak) to nie Orla czy Chlopek-zeby nie bylo mylnego poczucia, ze to niewiadomo jak trudne szlaki) natoamist na pierwszy dzien osobiscie polecam cos innego (jak wymienione wczesniej)
pozdor


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Ciemniak
PostNapisane: So cze 04, 2005 11:49 pm 
Dzieki za posty. Poszedłem z Kościeliskiej na Ciemniak, Krzesanicę i Małołączniak. Niestety ostrzeżenia dotyczące niebieskiego szlaku na Przysłop nie dotarły do mnie na czas:) Na najtrudniejszych odcinkach szlaku wciąż leży śnieg. W efekcie praktycznie zjeżdzaliśmy na kamieniach po dość stromym tam stoku. Pozdrawiam


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL