Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:33 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 71  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 21, 2008 11:54 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 17, 2007 11:24 am
Posty: 351
Lokalizacja: Kraków
Nokia napisał(a):
Coś mi się też w głowie ostatnio upierdzieliło żeby z Krzyżnego przejść przez Wołoszyn-coś mnie tam ciągnie.

Piękny cel, ale jest tyle innych - równie ciekawych...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 21, 2008 1:28 pm 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Cudem dorwałem rezerwacje w HG, przybede 16.01, tylko warunki mają być bo k...

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 24, 2009 11:03 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Starszy dzieciak zapomniał nasze Tatrzańskie wakacje... (3 lata temu, fakt).
Trzeba będzie przypomnieć 8)
MOKa nie pamięta, zejścia z Kasprowego... tylko baseny termalne na Słowacji plączą się w pamięci młodego. Młodszy nie pamięta dokładnie nic.

Ale problem mamy - w wakacje dzikie tłumy, a nie w wakacje, to młody do szkoły chodzi. W czerwcu jest pięknie i pusto - na konferencji byłam w czerwcu w Zakopanem i ehm.. wagarowaliśmy z sesji. W dolinkach ludzi było ledwie tyle, że na palcach policzyć.

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 28, 2009 1:54 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Hej!
A moje plany tegoroczne (zeszłoroczne zrealizowane w 100%) to :
1. Lato lipiec/sierpień :
- kontynuacja przejścia granii Wielkiej Fatry, czyli od Blatnicy dalej na południe w góry Kremnickie aż po Zwolen
- kontynuacja grani słowackich Tatr Zachodnich, czyli na zachód od Rohaczy na Trzy Kopy, a może i dalej
- Czerwona Ławka
2. Wrzesień - kilka dni w Murowańcu - w zależności od pogody - marzyłoby mi się przejście od Zawratu na Kozi lub Buczynowe Turnie - tam mnie jeszcze nie było :-)
3. Poza tym kilka 1-dniowych wypadów w Tatry

A tak na marginesie to odnoszę wrażenie, że jeśli Euro znacznie nie spadnie, to nie ma sił spadnie zainteresowanie Słowację. Myślę, że już to nastąpiło w temacie wyjazdów na narty.
A co Wy o tym sądzicie?

Pozdrawiam
M


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 28, 2009 6:49 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Mario431 napisał(a):
A co Wy o tym sądzicie?


To samo.Makabra jest :(

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 28, 2009 7:34 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 05, 2009 10:18 pm
Posty: 392
Lokalizacja: z łodzkiego
Mario431 napisał(a):
Hej!
spadnie zainteresowanie Słowację


już spadło według tego co mówią właściciele obiektów noclegowych na Słowacji, nawet są skargi z okręgu Liptowa, gdzie w sumie najwiecej polskich turystów wyjeżdżało.....ale się nie dziwie,byłam tam kilka dni temu i rzeczywiście nie jest tanio...

_________________
Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 9:18 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Fakt. Makabra. Ale ja i tak będę jeździł na Słowację, ponieważ:
- mniejsza ilość ludzi w górach i brak tłoku w miejścówach, nigdzie się cżłowiek nie spotka z taką watahą jak na Krupówkach,
- mam jeszcze kawał Słowackich Tatr Zachodnich do zrobienia i innych pasm, w których jeszcze nie byłem,
- kwatery fakt, zrobiły się droższe, ale ich standard za podobną cenę jest co do zasady wyższy niż w Polsce. Poza tym nie zawsze korzystam z kwater :D
- mniej chamstwa - na Słowacji bywałem po najgorszych spelunach i nikt nigdy się do mnie nie dop*** no prawie nigdy, ale raz sobie na to zasłużyłem, Słowak jak się upije, to najczęściej grzecznie idzie do domu.
- piwo i tak jest lepsze i tańsze niż w Polsce :drink:
- elektriczka
etc, etc.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 9:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
zbych napisał(a):
- mam jeszcze kawał Słowackich Tatr Zachodnich do zrobienia i innych pasm, w których jeszcze nie byłem,


Witaj w klubie. No i trzeba jeszcze całe Bielskie skończyć.

I nie narzekajmy na ceny. Wiele rzeczy można z Rzeczpospolitej przywieźć.

P.s. Piwa nie pijam.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 9:46 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
No to, że jeszcze spadnie ruch na szlakach to de facto nawet i ... lepiej :-). Jakbym nie patrzył to ja też mam sporo do chodzenia po górach Słowacji i nie ma to tamto, tak łatwo nie odpuszczę. Nie wiem, ale tak jakoś inaczej się tam czuje - wszystko jakby wolniej się dzieje i spokojniej. Z drugiej strony niestety trzeba się będzie liczyć ze zwiększeniem budżetu na wyjazdy, ale co zrobić. Życie ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 9:58 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
jerdolicie Hipolicie -kto będzie chciał jechać w góry na Słowację to pojedzie -ceny poszły w górę ale nie dorzucimy kilku złotych do wyjazdu? zważywszy że u nas wcale taniej nie jest ..
na narty też się znajdą chętni zawsze..
swoją drogą myślę że to taki okres przejściowy i okaże się jak będzie za jakiś czas..

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 10:20 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Ceny się może zmienią, albo przywykniemy. ~30% drożej to raczej urealnienie cen w stosunku do naszych. Ile się końcu płaci i to za jakie warunki w Zakopcu.

Poza tym może wreszcie mnie coś zachęci, żeby jechać w polskie Tatry. Ze względu na słowackie atuty cholernie dawno po nich nie łaziłem

Łukasz T napisał(a):
Witaj w klubie.

Dziękuję i także witam. Jakoś tam nigdy z słowackie Zachodnie nie zaglądałem, prawie tylko Wysokie, łażąc po parę razy po farbie na te same góry. Tylko Rohacze i przejście przez Tomanową od Cichej doliny zieloną granicą do ojczyzny. A z innych pasm to byłem tylko w Niżnych i to tylko w okolicach Chopoka, Słowackim Raju i krywańskiej części Małej Fatry.
Dlatego w tym roku myśle znowu pojechać w okolice LM, stamtąd jest niezły dojazd i w Zachodnie i Fatry niedaleko a bezpośrednio to Niżne.


Łukasz T napisał(a):
No i trzeba jeszcze całe Bielskie skończyć.

He, he :D

Łukasz T napisał(a):
I nie narzekajmy na ceny. Wiele rzeczy można z Rzeczpospolitej przywieźć.

Tylko po co. Sam wiozę tylko suche mięsiwo, słowackie jest malo strawne.

Łukasz T napisał(a):
P.s. Piwa nie pijam.

To już Twój problem :wink: Ja też nie pijam, raczej w siebie wlewam.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 10:29 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
zbych napisał(a):
Ja też nie pijam, raczej w siebie wlewam.

:lol: sama radość..

generalnie nie będzie tak by jechać na 1 dzień i potem robić mega popas w restauracji..
jednak w przypadku takiego wypadu(1 dzień)koszta niemal te same-paliwo jakiś parking no i browar w sporych ilościach na zajściu :wink:
choć prawda jest że w strasznie ujowym momencie ojro nam spadło by teraz wyskakiwać tak wysoko :roll:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 10:41 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
zbych napisał(a):
Dziękuję i także witam. Jakoś tam nigdy z słowackie Zachodnie nie zaglądałem, prawie tylko Wysokie, łażąc po parę razy po farbie na te same góry. Tylko Rohacze i przejście przez Tomanową od Cichej doliny zieloną granicą do ojczyzny. A z innych pasm to byłem tylko w Niżnych i to tylko w okolicach Chopoka, Słowackim Raju i krywańskiej części Małej Fatry.

Trzeba tam na dłużej zawitać. Chodzenia po zachodnich to ładnych killllllkkkkkaaaa tras. Fatra też piękna.

zbych napisał(a):
He, he

Skoro tak nachalnie stoją obok szosy ... :lol:


zbych napisał(a):
Tylko po co. Sam wiozę tylko suche mięsiwo, słowackie jest malo strawne.

Żeby na ceny nie narzekać :wink: Poważniej mówiąc to napoje skondensowane miałem na myśli 8)


zbych napisał(a):
To już Twój problem

Raz za czas się przełamuję :wink:

P.s. Na ten rok w Zachodnich: Siwy w ładnej pogodzie, grzbiet graniczny od Wołowca do Starego Bociana, Otargańce, Tri Kopy i Banówka.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 10:48 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4449
Lokalizacja: lkr
Łukasz T napisał(a):
P.s. Na ten rok w Zachodnich: Siwy w ładnej pogodzie, grzbiet graniczny od Wołowca do Starego Bociana, Otargańce, Tri Kopy i Banówka.

wiem, że jescze daleko (moja cholerna kontuzja wymaga jeszcze czasu), ale może coś w czerwcu?

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Ostatnio edytowano Cz sty 29, 2009 10:55 am przez peepe, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 10:51 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Tak. Siwy Wierch 20 czerwca. Nocleg może być u mnie, a potem autami na Słowację. A i być może będziemy na okres Bożego Ciała.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 10:54 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4449
Lokalizacja: lkr
:)
odezwę się

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 10:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Odezwij się.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 11:26 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
zbych napisał(a):
Jakoś tam nigdy z słowackie Zachodnie nie zaglądałem, prawie tylko Wysokie, łażąc po parę razy po farbie na te same góry. Tylko Rohacze i przejście przez Tomanową od Cichej doliny zieloną granicą do ojczyzny. A z innych pasm to byłem tylko w Niżnych i to tylko w okolicach Chopoka, Słowackim Raju i krywańskiej części Małej Fatry.
Dlatego w tym roku myśle znowu pojechać w okolice LM, stamtąd jest niezły dojazd i w Zachodnie i Fatry niedaleko a bezpośrednio to Niżne.


Ja z Zachodnich Słowackich w ub. roku zaliczyłem Rohacze i Siwy Wierch. Polecam w szcz. Siwy! - niesamowity! W tym roku marzy się kontynuajca Rohaczy, może Otargańce jeszcze.
W Niżnych to tylko na Chopoku Dziumbirze i Dereszach byłem, ale od strony południowej - chyba dol. Bystrej - w porównianiu z Demanowską -PUSTKI na szlakach. I te niesamowite widkoki na WYSOKIE!
Byłem też na grani Wielkiej Fatry - od Rużomberoka, a w zasadzie od Vlkolinca do Blatnicy - PUSTO na szlaku, a widoki dech zapierające. Polecam! W tym roku planuję kontynuacje dalej na południe.
No to się rozmarzyłem ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 11:42 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 17, 2007 7:57 pm
Posty: 3449
Lokalizacja: Tczew
Do wakacji jeszcze daleko , ale poplanuję:

słowacki wierzchołek Rysów
Bystra
Rohacze
Krywań

i co nieco poza... :twisted:

_________________
Mądry wycof nigdy nie przynosi ujmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 11:54 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Mag_Way napisał(a):
i co nieco poza... :twisted:

napisz pw -coś o tym poza 8)
bom ciekaw :wink:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 11:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 17, 2007 7:57 pm
Posty: 3449
Lokalizacja: Tczew
! napisał(a):
bom ciekaw

------PW :lol:

_________________
Mądry wycof nigdy nie przynosi ujmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 12:46 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 11, 2006 10:43 am
Posty: 641
Lokalizacja: z Ciemnogrodu
Łukasz T napisał(a):
Żeby na ceny nie narzekać :wink: Poważniej mówiąc to napoje skondensowane miałem na myśli 8) .


Tu się aż tak wiele nie musi zmieniać, taka śliwowica czy inna borovicka 0,7 kosztowała ok 150 sk czyli ~4,5 eu, więc chyba nadal poniżej 20 pln.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 12:51 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 11, 2006 10:43 am
Posty: 641
Lokalizacja: z Ciemnogrodu
peepe napisał(a):
Łukasz T napisał(a):
P.s. Na ten rok w Zachodnich: Siwy w ładnej pogodzie, grzbiet graniczny od Wołowca do Starego Bociana, Otargańce, Tri Kopy i Banówka.

wiem, że jescze daleko (moja cholerna kontuzja wymaga jeszcze czasu), ale może coś w czerwcu?


Też się wybieram w okolice od 15.06 z noclegami w Zwierówce i/lub Żarskiej. Plan mówi o wędrówce od przeł. Huciańskiej po Grzecha.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 2:30 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Łukasz T napisał(a):
Skoro tak nachalnie stoją obok szosy ... :lol:

No tak, istotna prowokacja. Można się potem tłumaczyć filancom, że czyn został dokonany pod wpywem nieodpartej konieczności sprowokowanej tak bliskimi górami, że nie było możliwości się powstrzymać.

Łukasz T napisał(a):
Poważniej mówiąc to napoje skondensowane miałem na myśli 8)
krzysgd napisał(a):
Tu się aż tak wiele nie musi zmieniać, taka śliwowica czy inna borovicka 0,7 kosztowała ok 150 sk czyli ~4,5 eu, więc chyba nadal poniżej 20 pln.

Ano właśnie. Borowiczka całkiem niezła i tania, nie muszę z sobą okowitki przywozić.

Łukasz T napisał(a):
Na ten rok w Zachodnich: Siwy w ładnej pogodzie, grzbiet graniczny od Wołowca do Starego Bociana, Otargańce, Tri Kopy i Banówka.

Mag_Way napisał(a):
słowacki wierzchołek Rysów, Bystra, Rohacze, Krywań

Na Rysy to się chyba nie wybieram, bo 5 razy byłem, ale został mi jeszcze jeden wariant tzn. od Moka na słowacką stronę. W taki sposób jeszcze nie robiłem, a może bym zobaczył te łańcuchy co zostały świeżo położone kilkanaście lat temu, jak zostałem uświadomiony na forum.
Krywań tyż pikny, tylko ciężko jest sensownie ułożyć trasę. Z SS do Trzech Strudniczek jedzie jeden autobus dziennie i to późno, a to jest fajny wariant, tzn robić od Trzech Studniczek a schodzić do Jamskiego plesa.

Ładne plany, też myślałem o Trzech Kopach i Banówce oraz Otargańcach. Jeszcze o Barańcu, Bystrej i wielu innych. O Siwym na razie nie myślałem, ale czemu nie ...
Na jednodniówki to mam trochę daleko, ale można by coś wykombinować.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 2:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
zbych napisał(a):
od Moka na słowacką stronę. W taki sposób jeszcze nie robiłem, a może bym zobaczył te łańcuchy co zostały świeżo położone kilkanaście lat temu, jak zostałem uświadomiony na forum.

Zrobiłem tak. Jak się w dobrą pogodę rozpędzisz to możesz :wink: ich nie zauważyć :lol: Z Towarzyszem ! wykorzystalisme je do dramatycznych zdjęć :wink:


zbych napisał(a):
O Siwym na razie nie myślałem, ale czemu nie ...

Cudowna rzecz. Po raz kolejny polecam to Bydle.

zbych napisał(a):
Bystrej

Mam pytanie ( może głupie ). Czy po tych zmianach granicznych swobodnie wejdę na Bystrą od "naszej" strony? Nie chce mi się na nią drugi raz iść przez Dolinę Kamienistą , a mam Bystrą w planach na 2009.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 2:46 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
Łukasz T napisał(a):
Mam pytanie ( może głupie ). Czy po tych zmianach granicznych swobodnie wejdę na Bystrą od "naszej" strony? Nie chce mi się na nią drugi raz iść przez Dolinę Kamienistą , a mam Bystrą w planach na 2009.

Wejdziesz.

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 2:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Dziękuje. No to czas zamieszkać wiosną w Chocholowskiej i zrobić całą grań w okolicy.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 2:54 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Łukasz T napisał(a):
Zrobiłem tak. Jak się w dobrą pogodę rozpędzisz to możesz :wink: ich nie zauważyć :lol: Z Towarzyszem ! wykorzystalisme je do dramatycznych zdjęć :wink:

Tak podejrzewam. Nie brakowało mi ich wtedy, więc raczej chyba przy ich używaniu przeszkadzają. Ale przy mnie kobitka się parę metrów sturlała, mokra skała była.
zbych napisał(a):
Cudowna rzecz. Po raz kolejny polecam to Bydle.

To skorzystam.
Łukasz T napisał(a):
Mam pytanie ( może głupie ). Czy po tych zmianach granicznych swobodnie wejdę na Bystrą od "naszej" strony? Nie chce mi się na nią drugi raz iść przez Dolinę Kamienistą , a mam Bystrą w planach na 2009.

Hmm. Nie byłem na Bystrej, ale z mapy wnioskuję, że można z Gaborowej po obecnym nazewnictwie przejść do Bystrego Karbu, a potem na Bystrą. Na Gaborowej Przełęczy jak najbardziej można przechodzić. Ale coś mi się wydaje, że na jakiejś mapie szlak niebieski nie dochodził do Bystrego Karbu. Więc jak on w końcu idzie - styka się z czerwonym granicznym, czy nie :?:
Natomiast z Błyszcza na Bystrą to chyba nie ma co ryzykować. Wymarzone miejsce dla filanców. Miałem w planach kiedyś Bystrą z Błyszcza, ale pogranicznicy się kręcili. A to było jeszcze wtedy przestępstwo.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 2:59 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
zbych napisał(a):
Natomiast z Błyszcza na Bystrą to chyba nie ma co ryzykować. Wymarzone miejsce dla filanców. Miałem w planach kiedyś Bystrą z Błyszcza, ale pogranicznicy się kręcili. A to było jeszcze wtedy przestępstwo.

no to sam sobie odpowiedziałeś :lol:
skoro jest kajnegrencen to można smigac z Błyszcza na Bystrą -choć polecam to przy zejściu bo trawers wygodniejszy (nie zimą oczywiście)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 3:08 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
! napisał(a):
no to sam sobie odpowiedziałeś :lol:
skoro jest kajnegrencen to można smigac z Błyszcza na Bystrą -choć polecam to przy zejściu bo trawers wygodniejszy (nie zimą oczywiście)

Nie sobie odpowiadałem, ale próbowałem odpowiedzieć Łukaszowi. :D
Wtedy to było jeszcze przestępstwo, bo obecnie nielegalne przekroczenie granicy jest tylko wykroczeniem. Kiedyś o tym pisałem z podaniem odpowiednich paragrafów.
Dla mnie zasadnicza sprawa, bo za przestępstwo umyślne to by mnie pewno z roboty wywalili, a sprawa dyscyplinarna murowana. A o wykorczeniu pracodawca niekoniecznie by się dowiedział, a i skutki inne.
Natomiast szlaku Słowacy pomiędzy Błyszczem a Bystrą nie zrobili (chyba że o czymś nie wiem), więc jest to obecnie normalny OR, z normalnym zagożeniem za to, a już nie wykroczenie nielegalnego przekroczenia granicy.
Tak samo jak np. przejście przez Wrota, czy po naszej stronie od D5SP na Zawory.

Edit: dawny przepis kk
Cytuj:
Art. 264. § 1. Kto wbrew przepisom przekracza granicę Rzeczypospolitej Polskiej,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

uchylony z dniem 24 sierpnia 2005 roku.

Obecnie kodeks wykorczeń:
Cytuj:
Art. 49a. (54) § 1. Kto wbrew przepisom przekracza granicę Rzeczypospolitej Polskiej,
podlega karze grzywny.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Ostatnio edytowano Cz sty 29, 2009 3:19 pm przez zbych, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 71  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL