Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:01 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 71  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sty 03, 2016 6:07 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr cze 11, 2014 4:29 pm
Posty: 137
e_l napisał(a):
no i będzie mniejszy tłok :mrgreen: (bo Ciebie nie będzie :wink: :mrgreen: )

Ja jestem oszczędnie zbudowany, więc raczej nie robię takiego tłoku :mrgreen:

e_l napisał(a):
Ja zimą niestety nie, bo mam zerowe zimowe doświadczenie górskie


Moje zimowe doświadczenie górskie też jest zerowe. Dlatego jeśli w ogóle pojadę ( bo to nie jest pewne) to z kimś kto już takie doświadczenie ma :D

A co do fotek to jeszcze nie wrzucałem nigdy żadnych na tym forum :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 03, 2016 6:36 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
(en) napisał(a):
Ja jestem oszczędnie zbudowany,
To nie ważne, sztuka (ilość) się liczy :mrgreen:
(en) napisał(a):
A co do fotek to jeszcze nie wrzucałem nigdy żadnych na tym forum
To pora najwyższa, ale chyba nie tutaj :wink: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 04, 2016 11:26 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
Mike Groom napisał(a):
jedrzej96 napisał(a):
trzeba zejść z grani Tatr Zachodnich i podejść pod nią jeszcze raz

Nie trzeba,.... 8)
Nie trzeba... 8)


Ostatnio edytowano Wt sty 05, 2016 11:32 am przez e_l, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 04, 2016 2:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
e_l, Mike Groom - przeginacie.
Po co te fotki i teksty? Tylko potem inni na tym tracą.
To co widzieliście to Wasze, nie ma sensu wywoływać demonów.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 04, 2016 2:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
@jędrzej, z tym 'jak nie teraz to kiedy' to nie przesadzaj. Jeżeli się nie zapuścisz to Twoja wytrzymałość będzie dopiero rosnąć a nie maleć. 19 lat to bardzo bardzo młody wiek, być może teraz pobiegłbyś swojego maxa na 1000m, ale na pewno nie półmaraton/maraton. Maksymalną wytrzymałość (nie biorąc pod uwagę czynnika wytrenowania itp.) osiąga się średnio w wieku 30-35 lat.
Może się zdarzyć tak, że teraz wbiegniesz z Czarnego Stawu na Rysy w godzinę z hakiem, a tak długiej trasy jak zaplanowałeś nie przejdziesz, a za 10 lat (nie trenując specjalnie) wspomniana trasa zajmie Ci pół godziny więcej, ale będziesz w stanie przejść taki ultramaraton.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 04, 2016 2:57 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt lip 21, 2015 9:25 pm
Posty: 69
@jedrzej96, na Twoim miejscu odstawiłbym Rysy na inną, spokojniejszą okazję i z okolic Morskiego Oka od razu walił do Piątki przez Świstówkę. Wtedy miałoby to znacznie większe szanse powodzenia. Obawiam się, że jeśli mimo wszystko uprzesz się na Rysy, to tak jak ktoś wcześniej napisał: dojdziesz maksymalnie w okolice Ornaka, o ile nie odpadną Ci nogi po zejściu z Ciemniaka :P

Powodzenia!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 2:59 pm 
Swój

Dołączył(a): So gru 26, 2015 11:06 pm
Posty: 30
Planuję wybrać się w drugiej połowie lutego po sesji. Jadę żeby popatrzeć na góry bardziej z dołu ;p
moje doświadczenie zimowe również jest takie średnie, dlatego poszukuję teamu. Być może namówię kolegę. Chcemy iść ostro. Np. przejść "na raz" całą Kościeliską itp. ;) Tym bardziej jak czytam o tym co teraz dzieje się w górach to zdecydowanie nie planuję wychodzić wyżej jak jest śnieg/lód. Chcę dotrwać do lata ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 4:36 pm 
Swój

Dołączył(a): So gru 26, 2015 11:06 pm
Posty: 30
Cytuj:
Mike Groom napisał(a):


jedrzej96 napisał(a):

trzeba zejść z grani Tatr Zachodnich i podejść pod nią jeszcze raz

Nie trzeba,.... 8)Nie trzeba... 8)


Tak jak pisałem na początku. Chcę iść po szlakach. Zastanawiam się tylko tak teoretycznie czy jest tam jakieś przejście. Od polskiej strony szlakowanego nie ma. To oczywiste. Od słowackiej strony prawdę mówiąc nie mam pojęcia, ale pewnie nie. Natomiast czy jest tam jakaś wydeptana ścieżka? Chodzi mi o takie przejście jak jest z Błyszcza na Bystrą. Według mapy chcąc zdobyć te dwa szczyty należy najpierw z Banistej Przełęczy wybrać czerwony szlak na Błyszcz, wrócić na Banistą i niebieskim na Bystrą. Jednak będąc na Błyszczu droga idzie dalej. Niejednokrotnie słyszałem jak ktoś nie mający zbyt dużej wiedzy o szlakach nieświadomie docierał na Bystrą przez Błyszcz nie wiedząc że minął już wierzchołek tego niższego szczytu.

Krabul masz rację co do wytrzymałości. Sam widziałem to po moim kuzynie z którym przez kilka lat chodziłem. On mając już ponad 30 (31-32) miał najlepszą kondycję. Jednakże nie planuję skończyć chodzić teraz. Chcę pokonywać jakieś tam swoje granice, aby mając już ten najlepszy wiek dawać radę na dłuższych czasach.

Inna sprawa to, tak jak mówisz, wytrenowanie. Mam nadzieję że się nie zapuszczę ;d jestem uzależniony od sportu, ale zobaczymy jak to będzie dalej. Jeśli chodzi o mnie to większe możliwości ma na dłuższych dystansach. Czy to w biegach czy chodzeniu na krótszych dystansach raczej zostawałem w tyle. Wolę równiej a dłużej, co oczywiście nie zmienia faktu że wiek 19 lat to nie jest moment kiedy człowiek jest najbardziej wydolny.
Podsumowując, może to nienajlepszy moment ale chcę iść do przodu i się rozwijać. Chociaż do 30 ;) a później będę szlakowym zawadzidrogą xD

P.S. Jak dla mnie dwa wyjazdy podczas których idziesz bardziej sportowo a raz tylko dla widoków jest świetnym rozwiązaniem ;) Robię tak od trzech lat i jestem zadowolony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 4:47 pm 
Swój

Dołączył(a): So gru 26, 2015 11:06 pm
Posty: 30
Krasz zgadzam się z Tobą, że przez Rysy szanse są małe. Mój plan minimum zakłada dotarcie do Ornaku, tak jak to napisał kolega kilka postów wcześniej. Jeśli uda się dojść gdzieś dalej, np. Starorobociański Wierch to będzie mały cud ;p

Natomiast jeśli mam wybierać, odpuścić sobie Rysy na rzecz odcinka schronisko Ornak - Wołowiec, albo wejść na Rysy i dotrzeć do schroniska na Hali Ornak to wybieram drugą opcję.

Z dwóch względów. Wolę te najbardziej strome odcinki pokonywać na początku kiedy nie ma zmęczenia. Tak więc albo mogę wdrapać się na Rysy (teoretycznie męczący odcinek) i później już bardziej lajtowo dotrzeć do schrona Ornak. Albo na początku mieć lekko a męczarnie zostawić sobie na koniec. Teoretycznie mogę po prostu odwrócić kierunek w którym idę, ale wtedy najprawdopodobniej natrafię na korki na odcinku Świnica-Zawrat.

Drugi czynnik, że grań Wołowiec - Stararobota jest dla mnie oklepany ( byłem kilka razy ), a na Rysach od polskiej strony nie byłem (wiem jakie teraz padną komentarze....) + chcę zobaczyć Morskie o wschodzie.

Cytuj:
Powodzenia!

ale dzięki Krasz za słowa otuchy ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 4:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
jedrzej96 napisał(a):
jestem uzależniony od sportu
Też byłem uzależniony od sportu...




...a potem wprowadziłem się do akademika...

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 4:52 pm 
Swój

Dołączył(a): So gru 26, 2015 11:06 pm
Posty: 30
Jedynie martwi mnie zejście z grani do Siwej Polany, bo muszę to zrobić tak do 22.30, czyli muszę zacząć schodzi z góry około 20.30. W takim czasie nie jestem wstanie dojść do Wołowca, co najwyżej na Starorobociański max.

Pójdę z kamerką więc jak się uda/albo nie ( co jest bardziej prawdopodobne ) wrzucę filmik. Martwi mnie jeszcze czy trafię z pogodą ( żeby nie było burzy), bo to definitywnie pokrzyżuje plany. Wiecie może gdzie mogę sprawdzić pogodę z dosyć dużym prawdopodobieństwem że się sprawdzi (wiem że w górach to trudne) na około 24 h do przodu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 4:54 pm 
Swój

Dołączył(a): So gru 26, 2015 11:06 pm
Posty: 30
Cytuj:
jedrzej96 napisał(a):

jestem uzależniony od sportu
Też byłem uzależniony od sportu...




...a potem wprowadziłem się do akademika...



hahah ;) to jak większość moich kumpli. Ja na razie jeszcze nie chcę. Nie muszę, bo mam dojazd ok. Może później na semestr, dwa, żeby "zasmakować" studenckiego życia xD


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 6:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
jedrzej96 napisał(a):
Wiecie może gdzie mogę sprawdzić pogodę z dosyć dużym prawdopodobieństwem że się sprawdzi (wiem że w górach to trudne) na około 24 h do przodu?


Tu masz kilka serwisów pogodowych:
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/pogoda.htm

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 6:34 pm 
Swój

Dołączył(a): So gru 26, 2015 11:06 pm
Posty: 30
Dzięki _Sokrates_ za link. Wcześniej tego nie zauważyłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 10:39 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
Andy Harris napisał(a):
Mike Groom napisał(a):
Nie trzeba,....

Cenzura na tym forum większa niż w "demokratycznej" TVP i u szechtera. Niedługo to chyba jakiś przejęty rolą będzie wykropkowywał wszystkie nazwy szczytów na które nie ma znakowanego szlaku :lol:

To ja Ciebie skutecznie wykropkowałam :lol: siebie zresztą też 8) w trosce o ochronę przyrody :lol: (coby nie było tłoku jak na autostradzie) :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 06, 2016 10:20 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
Andy Harris napisał(a):
Tam nigdy nie ma tłoku 8)
Wiem, przez cały dzień spotkałam tylko dwóch Słowaków (i to nie filanców :mrgreen:) idących w przeciwnym kierunku 8).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 02, 2016 9:59 am 
Nowy

Dołączył(a): N mar 27, 2016 8:28 am
Posty: 2
Witam wszystkich szukam osoby chetnej do wyjscia na gerlach koncem lipca , mam juz rezerwacje wstepna u przewodnika.
Kontakt :michalkrzak@op.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 12, 2016 6:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Rezerwacje zrobione - tak więc standardowo w wakacje miesiąc w Tatrach! :mrgreen:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 12, 2016 6:57 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
_Sokrates_ napisał(a):
Rezerwacje zrobione - tak więc standardowo w wakacje miesiąc w Tatrach! :mrgreen:

Nie wkurzaj ludzi :mrgreen:

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 12, 2016 7:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Nie mogłem się powstrzymać 8)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 3:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
mm74 napisał(a):
Po m-cu to bym nie miała gdzie wracać zarabiać :D :D


Bo do pracodawcy też trzeba mieć szczęście 8)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 6:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
mm74 napisał(a):
To kiedy będziesz? Sierpień?


Czerwiec, lipiec, sierpień 8)
Razem wyjdzie miesiąc. Tak więc przykro mi ale w tym roku wakacje w Tatrach zapowiadają się deszczowe :lol:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 14, 2016 1:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
mm74 napisał(a):
Od 9 sierpnia ma być pięknie i słonecznie przez tydzień


To nawet by i pasowało - ja 10 sierpnia zawijam się do domu :lol:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 28, 2016 9:02 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Zmiany w ruchu granicznym w wakacje miedzy 4 lipca a 2 sierpnia.

6. Czy turysta będzie mógł przejść przez zieloną granicę, np. w Tatrach z Polski na Słowację?

Nie. Obecnie obywatel kraju Schengen może przekraczać granicę w dowolnym punkcie (także "zieloną granicę", np. w lesie). Między 4 lipca a 2 sierpnia będzie mógł to robić jedynie w wyznaczonych punktach. Przejście szlakiem z Polski na Słowację będzie w tym okresie wykroczeniem, zagrożonym mandatem do 500 złotych.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... icach.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 28, 2016 10:02 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Ciekawy jest punkt siódmy:
Cytuj:
7. Jakie dokumenty musi mieć obcokrajowiec, żeby wjechać do Polski?

Już teraz, podróżując po strefie Schengen każdy obywatel kraju Schengen powinien mieć przy sobie dowód bądź paszport. W momencie przywrócenia kontroli, aby wjechać do Polski taki dokument będzie musiał mieć. Obywatele państw trzecich, np. Ukrainy, Rosji, USA, muszą mieć ze sobą paszport i ewentualnie wizę (jeśli jest wymagana).


Dotychczas byłem święcie przekonany że wjeżdżając na Słowację czy do dowolnego innego kraju strefy Schengen należy zawsze mieć przy sobie dowód osobisty bądź paszport.
Więc jak to jest? :scratch:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 28, 2016 10:34 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Pawel_Orel napisał(a):
Więc jak to jest?


Wyraźnie w cytowanym tekścei zaznaczono różnice:
Obecnie powinieneś miec dokument tożsamości (np na wypadek wylegitymowania, ktore jest bardzo mało prawdopodobne), ale praktycznie, ze względu na brak kontroli granicznych nia ma technicznych problemó by przekroczyć granicę (w obszarze szengen). Po wprowadzeniu kontroli dokument będziesz musiał mieć, ponieważ na przejściach będa przeprowadzane lotne/wyrywkowe kontrole. Bez dokumentu będziesz miał praktycznie problemy by przekroczyć granicę.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 29, 2016 8:29 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
W punkcie 6
Cytuj:
Między 4 lipca a 2 sierpnia będzie mógł to robić jedynie w wyznaczonych punktach. Przejście szlakiem z Polski na Słowację będzie w tym okresie wykroczeniem, zagrożonym mandatem do 500 złotych.
Ciekawe, kto wyznaczy te punkty? Zamkną przejście na Rysach i z Wołowca na Rohacze?
Cytuj:
Obywatele państw trzecich, np. Ukrainy, Rosji, USA, muszą mieć ze sobą paszport
Obywatele tych państw zawsze musieli mieć paszport przy wjeździe do Unii, a wiec to nic nowego.
Pawel_Orel napisał(a):
Dotychczas byłem święcie przekonany że wjeżdżając na Słowację czy do dowolnego innego kraju strefy Schengen należy zawsze mieć przy sobie dowód osobisty bądź paszport.
Ja też tak uważałam i nigdy bez dokumentu tożsamości (dowód lub paszport) nie wyjeżdżałam z Polski.
Dziennikarz jest mało precyzyjny albo niekumaty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 29, 2016 10:59 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
e_l napisał(a):
W punkcie 6
Cytuj:
Między 4 lipca a 2 sierpnia będzie mógł to robić jedynie w wyznaczonych punktach. Przejście szlakiem z Polski na Słowację będzie w tym okresie wykroczeniem, zagrożonym mandatem do 500 złotych.
Ciekawe, kto wyznaczy te punkty? Zamkną przejście na Rysach i z Wołowca na Rohacze?


Dostrzegam kolejną nielogiczność w zapisie "z Polski na Słowację". Czy nie chodziło o "ze Słowacji do Polski"?


Na Rysach akurat w czasach (przed Schengen) było okresowe przejście ( i pare innych, turystycznych). Takie wyznaczenie sprowadziłoby siędo wykopania z archiwum regulacji sprzed 10 lat i ich wykorzystanie. Obawiam się, że z Wołowca na Rochacze przejścia nie było :-).

Czyli w lipcu robienie pozaszlakowych lewizn w rejonie granicznym będzie ryzykowne podwójnie: raz to przepisy parku, dwa to przepisy graniczne.
Mandat i 500 zł to w porównaniu z przeszłością i tak łagodnie. Był przypadek (znowu, przed 2007 r), że delikwenci lądowali w areszcie. To już jest sprawa która zachacza o kodeks karny:

http://statystyka.policja.pl/st/kodeks-karny/przestepstwa-przeciwko-13/63620,Nielegalne-przekroczenie-granicy-art-264.html

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 29, 2016 5:38 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Wolf_II napisał(a):
Obecnie powinieneś miec dokument tożsamości (np na wypadek wylegitymowania, ktore jest bardzo mało prawdopodobne)

Rozumiem "ma obowiązek mieć" lub "nie ma obowiązku mieć".
Ale na jakich zasadach w prawie funkcjonuje "powinien mieć"?
I co jeżeli "powinien mieć ale nie ma"?

Cytuj:
Dostrzegam kolejną nielogiczność w zapisie "z Polski na Słowację". Czy nie chodziło o "ze Słowacji do Polski"?

Ja jestem ciekaw jak to będzie wyglądało w praktyce.
Wiele szlaków (nie tylko w Tatrach) biegnie wzdłuż granicy.
Jak stwierdzić czy gość który wszedł na Rakoń od strony Grzesia swoją wycieczkę zaczął w Dolinie Chochołowskiej czy w Dolinie Rohackiej?
Przecież nikt pieczątek w paszportach miał nie będzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 30, 2016 7:16 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Co do aspektu prawego - ten tekst jest beletrystyką dziennikarską. Teoretycznie, wg kodeksu karnego możesz za nielegalne przekraczanie granicy dostać nawet 2 lata ;-).
Czy wogóle jeszcze są strażnicy graniczni, ktorzy maja kondycje do chodzenia po gorach? :).
Mam wrażenie, że przez ostatnie lata to nawet stanu słupków granicznych nie monitorowali.
Wg mnie impet ochrony na granicach pójdzie na przejścia granicze "cywilizowane": przejścia samochodowe, kolejowe, może pieszcze, ale w latwo dostepnym terenie.
Bo jakie jest prawdopodobienstwo, że jakiś islamista będzie przedzieral się przez Rysy albo grań Tatr zachodnich po to by wysadzić się w powietrze w czasie szczytu NATO albo światowych dni młodzieży?

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 71  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL