Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
relacje na mapie
Regulamin forum

Teraz jest Pn wrz 24, 2018 4:00 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2016 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ORLA PERĆ
PostNapisane: Pt cze 22, 2018 12:04 pm 
Stracony

ostatnim razem jak szedłem granaty a było to parę lat temu to również trafiłem na taki jarmark min. kilku kolesi w dżinsowych krótkich gaciach bez koszulek i walącymi browce itp. Po 5min musiałem iść dalej bo psychicznie nie mogłem wytrzymać. Dlatego PL stronę Tatry omijam szerokim łukiem.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pt cze 22, 2018 1:53 pm 
Zasłużony

Ha, onegdaj widziałem rozpacz w oczach i dylemat młodzieńca w szortach i białych adikach, kiedy - idąc na Świnicę - dotarł do łańcuchów. W ręku kurczowo ściskał puszkę piwa... :roll:

PostNapisane: Pt cze 22, 2018 8:33 pm 
Weteran

Ja nie miałam jeszcze możliwości oglądać takich widoków na Orlej czy Świnicy, bo po prostu mnie tam jeszcze nie było :D ale nieświadomi turyści czają się wszędzie... Na Przełęczy między Kopami rodzicie z kilkuletnim dzieckiem mieli przy sobie tylko butelkę wody w ręce i... ciupagę, żadnych plecaków, niczego... Ciekawe, jak przyjemnie by im się szło, jakby ich nagle deszcz złapał (a buty mieli sandałkowate). Inny przykład, przy szlaku do Jaskini Mylnej grupka osób się zastanawiała, "czy może by tam nie pójść", ale podsłyszałam, że jakaś kobieta im odpowiednia wytłumaczyła, że "w takim stroju? w żadnym wypadku" :D

Dziwne to jest, że ludzie wybierając się w góry nie są w ogóle świadomi, jak powinni się przygotować, nawet na te łatwiejsze trasy

PostNapisane: So cze 23, 2018 10:52 am 
Zasłużony

Do Mylnej to akurat w każdym stroju można WEJŚĆ :lol: .
Wyjść zasadniczo w sumie też... A ile wrażeń!!! 8)

PostNapisane: So cze 23, 2018 5:00 pm 
Weteran

Pancernik napisał(a):
Do Mylnej to akurat w każdym stroju można WEJŚĆ :lol: .
Wyjść zasadniczo w sumie też... A ile wrażeń!!! 8)

Teoretycznie to wszędzie można wejść w każdym stroju, ale w Mylnej po tych kałużach w jakichś "adaśkach" bądź trampkach bym nie chciała dreptać :D

PostNapisane: Śr lip 04, 2018 11:47 am 
Swój

Bez przesady. Adidasy szybko schną ;) Poza tym są lekkie więc nawet można mieć dwie pary (druga na przebranie po wyjściu z jaskini) choć o takie przygotowanie bym tego typu turystów nie posądzał. Sam pewnie niebawem będę traktowany jak taki turysta, bo testowo mam zamiar odpuścić sobie chodzenie w sierpniu w trekkingach za kostkę na rzecz lekkich butów do biegania. Jak się sprawdzą to możliwe, że kupię jakieś lekkie trekkingi przed kostkę. Tatry to nie Himalaje i nawet jak kogoś deszcz złapie to przecież nic się nie stanie. Latem się od tego nie wychłodzi. Choć dzieci powinny być lepiej zabezpieczone na każdą okazję. No i mimo wszystko adidasy jeszcze, ale sandały...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2016 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68

Strefa czasowa: UTC + 1