Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz kwi 18, 2024 5:36 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2056 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 69  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2005 2:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Witam!
Niedługo wybieram się w Tatry i zamierzam przejść Orlą do końca (jak na razie przeszedłem Świnica - Kozia Przełęcz i zeszedłem do DPSP) i chcę wejść na Kozią Przełęcz od Doliny Gąsienicowej...
Teraz 3 pytanka:
1. Czy możecie mi powiedzieć jakie jest tam podejście i czego się mogę spodziewać?
2. Czy jest to trudniejsze podejście niż na Zawrat?
3. Czy może ktoś szedł tym szlakiem niedawno i wie czy leży jeszcze śnieg?

Z góry dziękuję za odpowiedzi...

Pozdrawiam!
Bartek :D

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2005 2:44 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
KWAQ9 podejscie na Kozią i Zawrat z Murowańca technicznie i czasowo jest bardzo podobne (z CzStGąsienicowego na Kozią 1,4 h a na Zawrat chyba 2 h o ile dobrze pamiętam)

Na Kozią od rozwidlenia szlaków niebieskiego i żółtego, jeszcze jakiś czas idzie się wygodnymi schodami, na samym końcu pojawiają się łańcuszki i ostatnie metry pod przełeczą to prawie pionowe wejscie.
Teraz powinno być ok...w czerwcu było dużo topiniejącego śniegu i średnio wygodnie się wchodziło...;)

Jeśli chcesz mogę Ci podesłać fotki z czerwca z Koziej


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2005 2:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
OlkaS napisał(a):
Jeśli chcesz mogę Ci podesłać fotki z czerwca z Koziej


Olcia jeśli byś mogła mi przesłać to bardzo byłbym wdzięczny...
Mój adres to kwaq9@wp.pl
Z góry Ci dziękuję... :-*

Pozdrawiam!
Bartek :D

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2005 3:19 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
No tak odcinek Świnica-Kozia masz za sobą a teraz...?
Wchodzisz na Kozią i dokąd chcesz dojść? Do Skrajnego i zejść czy może dalej do Krzyżnego? :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2005 3:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
OlkaS napisał(a):
No tak odcinek Świnica-Kozia masz za sobą a teraz...?
Wchodzisz na Kozią i dokąd chcesz dojść? Do Skrajnego i zejść czy może dalej do Krzyżnego? :?:


Wielkie dzięki Olcia za super fotki!!! :)
Już sam śnieg mrozi krew w żyłach... :)

Teraz planuję dość do Skrajnego Granatu... Mam nadzieję że nie będę miał problemów choć podobno najcięższy odcinek Orlej (podejście pod Duży Kozi) jeszcze przede mną...

Pozdrawiam!
Bartek :D

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2005 4:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
O odcinku Kozia Przełęcz - Granaty możesz sobie poczytać tu
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/orla_perc.htm

Podejście z Wyżniej Koziej Przełęczy na Kozi Wierch nie jest moim zdaniem najcięższym odcinkiem. To tylko jakaś 50 metrowa wspinaczka. Trochę z łańcuchami a trochę bez.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 5:51 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
Tomek ma rację. Widok komina na Kozi z Wyżniej Koziej jest widokiem imponującym bo z tego miejsca robi on wrażenie permanentnego pionu :shock: . Jednak gdy już w niego wejdziemy od razu robi nam się raźniej bo skała jest obfita w stopnie i wspinaczka idzie gładko. Ewentualny lęk wysokości- inny temat :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 7:40 am 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Dla mnie najtrudniejszy jest odcinek podejscia z Koziej Przeleczy na Kozie Czuby...samo podejscie na Kozi juz nie jest dla mnie takie klopotliwe ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 8:08 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
OlkaS napisał(a):
Dla mnie najtrudniejszy jest odcinek podejscia z Koziej Przeleczy na Kozie Czuby...samo podejscie na Kozi juz nie jest dla mnie takie klopotliwe ;)


Kiedyś na tym odcinku miałem schizę.... teraz już się tak nie boję ekspozycji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 8:29 am 
ja zawsze mam tam niezły rebusik...nózek i rączek mi brakuje ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 8:31 am 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Gapa - OlkaS zapomniała się zalogować

Post powyzej jest mój :))


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 07, 2005 4:30 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
Dla tych ktorzy wybieraja sie na Orla Perc polecam moje amatorskie zdjecia ciekawych momentow na szlaku mam duzo wiecej fotek ale nei wszystkie jest sposob pokazac.

Zapraszam do strony http://zig.eggs.pl/tatry2005/

i zapoznania sie z postem pod adresem http://www.turystyka-gorska.pl//forum// ... =3335#3335

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 23, 2005 12:17 pm 
Swój

Dołączył(a): So lip 09, 2005 9:19 am
Posty: 35
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki 4
Kto był w ostatnich dniach na OP :?: Interesuje mnie stan szlaku, gdyż mam zamiar wybrać się na niego 3-4 lub 10-11 września. :D Może wreście warunki pogodowe będą mi sprzyjac :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 23, 2005 3:46 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr sie 10, 2005 5:15 pm
Posty: 255
Lokalizacja: Kielce
Śniegu od Zawratu do Koziego brak. Nie było problemów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Orla
PostNapisane: Śr sie 24, 2005 12:37 am 
Ja byłem pierwszy raz w poprzednią niedzielę na Orlej Perci. Wrażenie piorunujące. Wogóle to drugi czy raz chodziłem po Tatrach i strzeliliśmy z kumplem niezłą trasę z 25kg placakami. Kuźnice - Boczań-Murowaniec-Czarny Staw Gąsienicowy-Zawrat-Mały Kozi Wierch- Zamarła Turnia-Kozia Przełęcz-Dolina Pięciu Stawów Polskich -Świstówka-Morskie Oko-Parking na Palenicy. Ja tą trasę zaliczyłem z dojazdem w obie strony z Bielska Białej.Byłem naprawdę z siebie dumny. A co do wspomnianej Orlej to jak tam wrócę, a wrócę to wiem na pewno że: pójdę bez tak dużego plecaka (który w niektórych miejscach mi przeszkadzał) i że na pewno obiorę drogę od zawratu w drugim kierunku to nie ma sensu chyba chodzić bo z tego co zauwazłem szłoby się pod prąd (i tak na marginesie to po przeczytaniu w necie jakiś opisów dwóch słowackich szlaków to zastanawiam się czy nie było by lepiej by orlą zrobić jednokierunkową). I jeszcze jedna moja refleksja chyba całej Orlej z dojściem z dołu tzn nie ze schroniska to się przejść nie da. Ponoć sama grań zajmuje 6godzin licząc dojście z Kuźnic te wydaje się najkrótsze to do zawratu ok 4 godz zejście z Krzyżnego to chyba najkrótsze jest do Palenicy i zajmie też na ok 4 godziny łacznie robi się z tego 14 a gdzie przerwy na odpoczynek, posiłek robienie zdjeć. Czy ktoś temu dał radę?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2005 12:43 am 
Ktoś się tu pytał o śnieg. Na odcinku na którym byłem czyli zawrat - kozia przełecz śniegu raczej nie ma jedynie jak schodzi się na północną stronę grani w masywie Małego Koziego Wierchu bodaj się to Zamarzłe Czuby nazywają to tam troszkę się trzeba pogimnastykować. Mnie osobiście największy kłopot spariło wejście na zawrat łancuchy w górnym odcinku były zasypane śniegiem a dodatkowo istne korki jak na krupówkach sprawiły że od zamrzłego wychodziliłem coś koło 1h45min.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2005 12:46 am 
aha mam jeszcze jedno pytanie dla tych, dla których Orla Perć to drugi dom. Czy drabinka którą się schodzi na kozią przełecz była wcześniej troszkę poluzowana? Ma 3 częsci i ta druga to od góry ma lekkie luzy.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2005 7:54 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
Gdy ostatni raz miałem ją w rękach, w sierpniu 2004, był wyczuwalny lekki luz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Orla
PostNapisane: Śr sie 24, 2005 8:56 am 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Sławek napisał(a):
I jeszcze jedna moja refleksja chyba całej Orlej z dojściem z dołu tzn nie ze schroniska to się przejść nie da. Ponoć sama grań zajmuje 6godzin licząc dojście z Kuźnic te wydaje się najkrótsze to do zawratu ok 4 godz zejście z Krzyżnego to chyba najkrótsze jest do Palenicy i zajmie też na ok 4 godziny łacznie robi się z tego 14 a gdzie przerwy na odpoczynek, posiłek robienie zdjeć. Czy ktoś temu dał radę?


Znam osoby, którym udało się zrobić nawet więcej niż OP bo odcinek Kużnice-Murowaniec_Krzyżne aż do "kasprusia" więc da sie bankowo, jak się zaoszczędzi jakąś godzinkę na Murowaniec i godzinkę na Krzyżne i już ma się 2 w zapasie ;) dalej na OP nie da się przyspieszyć ale już za Świnicą przez Beskid i Liliowe można pomykać szybciutko i cosik nadrobić
Nie jestem zwolenniczką wyścigów w górach (żeby była jasność ;) ) ale jak się założy taki cel to jest on do zrobienia

A Ty rzeczywiście zrobiłeś fajną traskę...podoba mi się :lol:

A co do jednokierunkowych szlaków na Słowacji to...to się jakoś nie sprawdza chyba taki np szlak na Bystry Przechód jest jednokierunkowy a ludziska tną jak przecinaki w odwrotnym kierunku i kto to upilnuje??? Na OP pewnie byłoby podobnie...chociaż pomysł taki miał TPN...zobaczymy...

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2005 8:58 am 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Sławek napisał(a):
aha mam jeszcze jedno pytanie dla tych, dla których Orla Perć to drugi dom. Czy drabinka którą się schodzi na kozią przełecz była wcześniej troszkę poluzowana? Ma 3 częsci i ta druga to od góry ma lekkie luzy.



Troszke...troszuńke....;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2005 10:36 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
Sławek napisał(a):
aha mam jeszcze jedno pytanie dla tych, dla których Orla Perć to drugi dom. Czy drabinka którą się schodzi na kozią przełecz była wcześniej troszkę poluzowana? Ma 3 częsci i ta druga to od góry ma lekkie luzy.


Drabinka mi sie bardzo podobala mozna sie na niej pobawic troche. Tak jak przypuszczasz jest lekki loz ona tak drga. Ale prawie sie tego nie odczuwa. Bardziej odczujesz w tym rejonie korki :) z powodu gestych tłumów.

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2005 10:42 am 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
zigulec napisał(a):
Drabinka mi sie bardzo podobala mozna sie na niej pobawic troche. Tak jak przypuszczasz jest lekki loz ona tak drga. Ale prawie sie tego nie odczuwa. Bardziej odczujesz w tym rejonie korki :) z powodu gestych tłumów.



Pobawić...? najlepiej w miarę szybko ją opuścić...

a co do luzów...większym utrudnieniem jest zwykle to, ze jest mokra i śliska...

a teraz na koniec sierpnia i wrzesień to ludzików będzie mniej...nie powinno być jakiś wielkich tłumów...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2005 11:10 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
pobawic: np schodzic przodem lub tylem albo na samych rekach :o jak to lubi ale widzialem na wlasne oczy ze przez glupote koles by spadl z tej drabinki do gasienicowej

Ja jak bylem to ona ani sliska ani mokra nie byla. Choc moze sliska od wytarcia tego zelaza.

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 24, 2005 9:16 pm 
Do Oli. Zauważ że jeśli dotrzesz na kasprowy to nie jestes jeszcze na dole a ja się pytałem czy koś dał radę zaliczyć to wszystko npp z kuźnic?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2005 9:20 pm 
Ale ta drabinka naprwdę drga i ja bym raczej tego lekko, lekkutko nie nazwał.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2005 9:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Ale Ola jest Twardziel i jak coś nie lata o metr w każdą stronę, to jest lekko, a jak mniej, niż pół metra, to lekkutko :lol:

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2005 9:23 pm 
Mam kolejne pytnie. Jaki jest wg was najtrudniejszy szlak w całych tatrach. I jak na tle tego rankigu wypada orla. Czy jesteś coś takiego jak skala trudności szlaków. Kiedyś się napotkałem na coś takiego jak jakaś klas 0 0+ (nie wiem czy czegoś nie przekręciłem) ale nie kumam o co chodzi.


Góra
  
 
PostNapisane: Śr sie 24, 2005 9:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Sławek napisał(a):
Do Oli. Zauważ że jeśli dotrzesz na kasprowy to nie jestes jeszcze na dole a ja się pytałem czy koś dał radę zaliczyć to wszystko npp z kuźnic?

Weź mapę lub przewodnik, zsumuj sobie wszystkie czasy i się dowiesz czy da się to zrobić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2005 9:51 pm 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
i dodaj do nich jeszcze zmęczenie...

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 24, 2005 11:54 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
Sławek napisał(a):
Do Oli. Zauważ że jeśli dotrzesz na kasprowy to nie jestes jeszcze na dole a ja się pytałem czy koś dał radę zaliczyć to wszystko npp z kuźnic?


Z Kuznic przez Jaworzynke i Przelecz Swinicka na Swinice, do Krzyznego i w dol. Z popasem w Panszcycy i pstryknieciem 2 filmow 16 godzin w pogodzie typu lampa.

Co do pytania o najtrudniejszy szlak. Lepiej zapytac o najtrudniejsze miejsca, bo przeciez trasy mozna robic kombinowane. Poza tym, warto okreslic warunki - czy trudnosc ma byc techniczna, czy psychiczna, czy moze zalezna od warunkow pogodowych? Typowy przyklad, Galeryjka pod Chlopkiem: w optymalnych warunkach technicznie okragle zero (a psychicznie dla wrazliwych bardzo ciezka sprawa), ale parenascie lat temu czesto do polowy lipca lezal na niej plat sniegu i bez rakow nie bylo mowy. Odwrot nia w ulewie, kiedy wszystko plynie i ucieka spod nog, malowniczo lecac w dol Bandziocha tez nie nalezy do rozkosznych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2056 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 69  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL