Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:45 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1791 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 60  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 15, 2009 10:45 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
grubyilysy napisał(a):
Hi hi, na takich dyskusjach właśnie polega nieśmiertelnośc wątku o łańcuchach. Kol. mpik, czy ty się odnosisz jakkolwiek do merytoryki mojego postu, czy w emocjonalny sposób chcesz coś, w sumie cholera nie wiem co, wyrazić?


W sumie to odniosłem się do Twojego postu, ale raczej nie w emocjonalny sposób. Ale do rzeczy...

Generalnie uważam że ilość żelastwa w Tatrach jest zdecydowanie za duża. I choć niejednokrotnie pomagały mi przejść dany fragment szlaku, to jestem raczej przeciwny dokładaniu kolejnych metrów łańcuchów, czy nowych klamer. Zgadzam się że sposób ubezpieczania znakowanych szlaków w Tatrach nie należy do najbezpieczniejszych, jednak wzrost bezpieczeństwa turystów nie poprawimy poprzez takie działania. Owszem, być może Chłopek zrobi się łatwiejszy (bardziej dostępny), ale w ogólnej skali bezpieczeństwa na szlakach nie będzie to miało wymiernego znaczenia.
I fakt że ktoś gdzieś miał wypadek, czy nawet zginął, nie jest dla mnie jednoznacznym sygnałem ze w to miejsce należy od razu dołożyć kawałek żelaza.

Kłóciłbym się także ze stwierdzeniem co do najtrudniejszego miejsca. Abstrachując od warunków pogodowych, które nawet najłatwiejszy odcinek potrafią przeistoczyć w bardzo niebezpieczne miejsce, palmę pierwszeństwa dałbym raczej szczelinie w Granatach. Owszem, da się je obejść dołem bez problemu, ale to jednak nie jest już szlak, więc...
Nie jest to akurat moja opinia, bo ja idąc tam pierwszy raz nawet nie zarejestrowałem że był tam jakiś łańcuch, ale wiele innych znajomych osób właśnie tam czuło największy dyskomfort psychiczny.
Mała dygresja: jak dla mnie to takim miejscem jest drabinka na Kozią Przełęcz :)

Reasumując za Twoim tokiem myślenia, nie jestem za opcjami B ani C. I faktycznie najbardziej pasuje mi A, ale przed nicnierobieniem chyba co bym jeszcze zrobił... :?

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 15, 2009 10:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 8:51 am
Posty: 3860
Lokalizacja: Bathgate/Wawa
Przeczytaj jeszcze raz mój post. Czym jest jedna mała dodatkowa klamerka przy ilości złomu na szlaku np. na Rysy - teraz jaśniej? :)

Rysy uważam akurat za łatwiejsze od Chłopka.

_________________
[https://wordpress.com/view/3000stop.home.blog]239, zostało 43[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 16, 2009 12:27 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
mpik napisał(a):
jednak wzrost bezpieczeństwa turystów nie poprawimy poprzez takie działania. Owszem, być może Chłopek zrobi się łatwiejszy (bardziej dostępny), ale w ogólnej skali bezpieczeństwa na szlakach nie będzie to miało wymiernego znaczenia. I fakt że ktoś gdzieś miał wypadek, czy nawet zginął, nie jest dla mnie jednoznacznym sygnałem ze w to miejsce należy od razu dołożyć kawałek żelaza.

Sam wypadek jeszcze nie, ale w połączeniu z opinią wielu ludzi daje nazwijmy to "materiał do analizy". Pojęcia nie mam jak zapadają takie decyzje w TOPR, ale z mojego punktu widzenia sprawa jest ewidentna, o niebezpieczeństwie tego odcinka decydją trzy rzeczy
- obiektywnie dość wysokie trudności, które na dość krótkim odcinku wyceniłbym jednak na 0+.
- ekspozycja
- nachylenie zbocza w kierunku ekspozycji (!)
Przebieg wspomnianego wypadku potwierdza moje wyobrażenia. Dla porównania słynny łańcuszek na granatach nie zaliczył chyba nawet jednego wypadku śmiertelnego. Tam jest owej przepaści kilka metrów więc nawet odpadnięcie ma spore szanse skończyc się ogólnymi potłuczeniami, a to co innego niż śmierć.

mpik napisał(a):
Kłóciłbym się także ze stwierdzeniem co do najtrudniejszego miejsca.

Masz prawo. To przy tak niedużych różnicach kwestia dość indywidualna.

mpik napisał(a):
Reasumując za Twoim tokiem myślenia, nie jestem za opcjami B ani C. I faktycznie najbardziej pasuje mi A, ale przed nicnierobieniem chyba co bym jeszcze zrobił... :?

Tak poczytałem pewien poboczny wątek i muszę się zgodzić z twoim adwersarzem - piszesz czasem jakimiś niejasnymi aluzjami co czyni rzeczową rozmowę trochę trudną. jeśli napiszesz co takiego byś konkretnie zrobił to będę w stanie się do tego ustosunkować. Co do opcji a - nic nie robienia, no tak właśnie obecnie jest że jak narazie TOPR nic na tym odcinku nie robi (chociaż nie wiem, bo mnie tam od dawna nie było), natomiast ciekaw jestem co zrobi rodzina kolejnej ofiary tego odcinka. Oczywiście ja ze swej strony nie obwiniałbym TOPR'u z tego powodu, bo wiem jak ciężką sprawą jest owo "wyważenie" za i przeciw dokładania klamer. Jednak TOPR jest powołany właśnie do owego dokładania lub nie dokładania. Zasadą powinno być że jak już nie wiadomo co robić, to przynajmniej należy robić to co nakazuje "tradycja". Akurat te łańcuchy i klamry na szlakach to taka "tradycja" Tatr, mająca swoją rację i trzeba by mieć wyraźny powód i uzasadnienie, by zmieniać tradycyjne "metody".

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 16, 2009 7:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
leppy napisał(a):
grubyilysy napisał(a):
Uważam że w odniesieniu do "szlaków turystycznych", powinno się stosować kryteria "obicia" drogi skupione na wyważonych potrzebach przeciętnych userów tych "dróg".

Po długim zastanowieniu i przetrawieniu - moim zdaniem masz rację, dokładnie tak.

Choć czasem trudno uniknąć odrobiny samochwalstwa (przynajmniej mi), że np. przeszło się jakiś szlak bez dotykania żelastwa, albo że jakiś szlak wydał nam się łatwiutki (np. na MPpCh byłem dwukrotnie, przy ładnej pogodzie, nie stwierdziłem ani jednego trudniejszego miejsca), to jednak pamiętać należy że to szlak turystyczny, dla turystów o różnej sprawności. Cieszmy się więc w takim przypadku swoją sprawnością, a potem pokażmy na drogach taternickich na co nas stać. Chwalenie się swoimi dokonaniami na łatwych przecież obiektywnie (w skali "dolomickiej" lub zgoła taternickiej - 0!) znakowanych tatrzańskich szlakach zostawmy naszym dzieciom. ;) Jeśli szukamy większych trudności niż mogą nam dostarczyć znakowane szlaki, ruszmy na nieznakowane (wielu to robi), w Dolomity, na tatrzańskie drogi taternickie i w Alpy - a szlaki niech będą ubezpieczone jak dla średnio sprawnego, przeciętnego turysty.


Leppy - tu nie chodzi o chwalenie się. Tylko o stwierdzenie faktu, że średnio sprawny turysta ( czyli ja ) może tam przejść bez pomocy żelastwa. W dobrych warunkach pogodowych.

Vespa - a jak chccesz ominąć te miejsca pod Kazalnicą to proponuję :wink: taki szlak na Przełęcz:

Morskie - Ceprostrada - Dolinka za Mnichem- Mnichowe Plecy- Galerie-Hińczowy Żleb-Hińczowa Przełęcz-Cubryna-Hińczowa Przełęcz-Droga po Głazach- Przełęcz pod Chłopkiem. Niestety - do Moka wracalismy po szlaku więc i tak musieliśmy pod Kazalinicą iść :cry: :cry: :cry: ...... :D

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 16, 2009 9:41 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1227
Lokalizacja: Warszwa
grubyilysy napisał(a):
że jak narazie TOPR nic na tym odcinku nie robi

mi wydaje sie że od dokladania czy usuwania jakichkolwiek ułatwień nie jest TOPR ale TPN
chyba że sie mylę

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 16, 2009 9:43 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
tatromaniak24 napisał(a):
mi wydaje sie że od dokladania czy usuwania jakichkolwiek ułatwień nie jest TOPR ale TPN
chyba że sie mylę

Mylisz się. :)

Owszem, to TPN jest właścicielem i utrzymuje szlaki, ale w sprawach bezpieczeństwa wykładnią jest TOPR. Często zresztą sfery działania tych dwóch instytucji zazębiają się i przenikają.
Zgodnie z par. 3 ust. 1 pkt 5 i 6 Rozporządzenia MSWiA z dnia 12 listopada 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu obowiązków i uprawnień specjalistycznych organizacji ratowniczych, warunków ich wykonywania przez inne organizacje ratownicze oraz rodzaju i wysokości świadczeń przysługujących ratownikom górskim i wodnym w związku z udziałem w akcji ratowniczej, TOPR jest obowiązany i uprawniony do:
5) programowania i prowadzenia profilaktycznej działalności w zakresie bezpieczeństwa osób;
6) stwierdzania zagrożeń bezpieczeństwa osób, na swoim terenie działania.
TOPR to eksperci i fachowcy od spraw bezpieczeństwa, TPN to przyrodnicy - możnaby chyba tak kolokwialnie powiedzieć. Dlatego to TOPR ocenia stan ułatwień i ewentualnie wymienia lub doposaża w te ułatwienia znakowane szlaki, nadzorując jednocześnie wykonawców tychże prac (bo, jak pamiętam, to nie ratownicy wiercą w skałach otwory pod kotwy, tylko firmy powiedzmy budowlane).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 16, 2009 11:02 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
grubyilysy napisał(a):
Sam wypadek jeszcze nie, ale w połączeniu z opinią wielu ludzi daje nazwijmy to "materiał do analizy". Pojęcia nie mam jak zapadają takie decyzje w TOPR, ale z mojego punktu widzenia sprawa jest ewidentna,

Masz rację.
Ja też wprawdzie nie wiem jak to działa w toprze, ale nie jestem jeszcze przekonany czy już musimy dokładać kolejne żelastwa

grubyilysy napisał(a):
Tak poczytałem pewien poboczny wątek i muszę się zgodzić z twoim adwersarzem - piszesz czasem jakimiś niejasnymi aluzjami co czyni rzeczową rozmowę trochę trudną. jeśli napiszesz co takiego byś konkretnie zrobił to będę w stanie się do tego ustosunkować.

w tym konkretnym miejscu zgadzam się, moje słowa są niejasne do końca, ale to wynika głównie z tego że sam nie wiem co bym zrobił... najbardziej pasuje mi opcja A, ale jednak mam wrażenie że nie można tego tak zostawić zupełnie bez żadnej reakcji...
może inne ułatwienie, może zmiana szlaku, może tylko zasięgnięcie jakiejś opinii... sam nie wiem do końca...

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 16, 2009 1:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 8:51 am
Posty: 3860
Lokalizacja: Bathgate/Wawa
Łukasz T napisał(a):
Vespa - a jak chccesz ominąć te miejsca pod Kazalnicą to proponuję :wink: taki szlak na Przełęcz: (...)

Ok. Spróbuję jeszcze raz:
Weszłam i zeszłam z Chłopka bezproblemowo. Niczego nie chcę omijać. Uważam, że w górach radzę sobie nieźle - a cykor, cóż, niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kogo nigdy i nigdzie nie złapał.
Bawi mnie natomiast dzielenie turystów na "kozaków", co to im nie honor dotknąć żelastwa po drodze, i tych gorszych.
I nie róbcie ze mnie czołowego reprezentanta koncepcji o dokładaniu biżuterii gdzie się da. Napisałam o pojedynczym, konkretnym miejscu, uzasadniłam, dodałam "IMHO" bo wiadomo że to subiektywna opinia. Jeśli dokładanie tak was mierzi - ok, niechby jedna z tych dwu klamer została przeniesiona na początek ścianki, ilość się nie zmieni a będzie bezpieczniej.
I pamiętajcie, czytanie ze zrozumieniem nie boli.

_________________
[https://wordpress.com/view/3000stop.home.blog]239, zostało 43[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 16, 2009 1:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Vespa , a nie uważasz, że podejście z humorem i luzem do powyższych zdań też nie boli ?
Zdań , w których występują mityczne :wink: emotki .

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 16, 2009 1:19 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 8:51 am
Posty: 3860
Lokalizacja: Bathgate/Wawa
Spoko Łukasz, tak mi się raczej nazbierało pod wpływem całej powyższej dyskusji :)

_________________
[https://wordpress.com/view/3000stop.home.blog]239, zostało 43[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 16, 2009 1:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Vespa napisał(a):
Bawi mnie

To wszystko w porządku. Gorzej, gdyby denerwowało, czy coś. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 16, 2009 1:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Więc chyba wiesz, że nikt z powyższych nie wywyzszał się :lol: , nie dzielił na poważnie na "kozaków" i "łańcuchowców" ? My tu ludzie skromne, świadome swych umiejetnosci i miłe. I uczynne :lol:

P.s. A ta droga od Cubryna to piekna rzecz. Tylko lepiej wcześniej znać przebieg Drogi po Głazach :lol: 8)

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 16, 2009 1:31 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1227
Lokalizacja: Warszwa
leppy napisał(a):
Owszem, to TPN jest właścicielem i utrzymuje szlaki, ale w sprawach bezpieczeństwa wykładnią jest TOPR. Często zresztą sfery działania tych dwóch instytucji zazębiają się i przenikają.

ok nie wiedzialem

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 19, 2009 9:21 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 07, 2006 7:59 am
Posty: 153
Lokalizacja: Kraków
Vespa napisał(a):
FX napisał(a):
teraz zostaly tylko 4 klamry w dosc "odpowiednich" miejscach na Kazalnicy - gdzie zwykle jest wilgotno i slisko:)

IMHO przydała by się jeszcze jedna, na początku tej ścianki w którą wkute są dwie u góry.
O łańcuchach na galerycje pierwsze słyszę... Fakt, przy załamaniu pogody mogłyby się okazać pomocne.


No bo to byla dawno i nieprawda... a raczej prawda przedwojenna..:D

_________________
DRAGONISCH LUSTIGE SACHE :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 05, 2009 10:36 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
W kwartalniku "Tatry" w dziale "Listy, polemiki..." pojawił się temat "Głos w sprawie Orlej Perci", lecz o usunięciu łańcuchów, ani słowa... natomiast usunięto sporo postów w tym dziale zdaje się, ale czy to poprawi bezpieczeństwo na OP?!

POROZMAWIAJMY. WARTO ROZMAWIAĆ.

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 10, 2009 10:14 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
A moze by tak przykleić temat??!! :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 11:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Ja uważam, że usunięcie łańcuchów to jest zdecydowanie zły pomysł.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 11:48 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
:mrgreen: :rofl_an: :mrgreen: :rofl_an: :mrgreen: :rofl_an: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 11:51 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
leppy napisał(a):
:mrgreen: :rofl_an: :mrgreen: :rofl_an: :mrgreen: :rofl_an: :mrgreen:

:mrgreen: :rofl_an: :mrgreen: :rofl_an: :mrgreen: :rofl_an: :mrgreen: :rofl_an: :mrgreen: :rofl_an: :mrgreen:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 12:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
grubyilysy napisał(a):
Ja uważam, że usunięcie łańcuchów to jest zdecydowanie zły pomysł.

Też tak uważam. Ale , że nie jestem takim radykałem, to może by usunąć niektóre ogniwka?

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 12:01 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Prowokator :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 12:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
don napisał(a):
...to może by usunąć niektóre ogniwka...

Mam pewne podejrzenia co do pewnego podejrzanego osobnika z forum, podobno widziano go w okolicach Kościelca w okularach spawalniczych. Całe szczęście, że akurat tam to nie ma żadnych łańcuchów, cienias pewnie nie umiał nawet na OP trafić...

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 12:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Ali7 napisał(a):
grubyilysy napisał(a):
Ja uważam, że usunięcie łańcuchów to jest zdecydowanie zły pomysł.

Obraziłeś w ten sposób wszystkich nie używających łańcuchów. Ja bym uważał.

Ja się czuję obrażony ... to tak jakby mi prosto w twarz powiedziano :
Cytuj:
Gustaw, jesteś stary, gruby (ale nie łysy) i mało rozgarnięty więc się trzymaj z dala od OP bo sobie krzywdę zrobisz albo córkę osierocisz ... . ...

:|

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 12:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
don napisał(a):
może by usunąć niektóre ogniwka?
Zróbmy ankietę, czy lepiej te przy kotwach, czy w połowie długości.
Wpisujcie miasta.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 12:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
grubyilysy napisał(a):
cienias pewnie nie umiał nawet na OP trafić...

Pewnie, chciał w komin... tego, ale nie umiał przeczytać , czy zrozumieć przewodnika to ...hm powiem soczyście ...poszedł sie yebać...

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 1:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Ali7 napisał(a):
grubyilysy napisał(a):
Ja uważam, że usunięcie łańcuchów to jest zdecydowanie zły pomysł.

Obraziłeś w ten sposób wszystkich nie używających łańcuchów. Ja bym uważał.

Dziękujemy Bombadilu za nową odzywkę forumową. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 1:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4449
Lokalizacja: lkr
ciekawe co na ten temat powiedział by Chmielowski... i jakby to opisał

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 4:00 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
grubyilysy napisał(a):
Ja uważam, że usunięcie łańcuchów to jest zdecydowanie zły pomysł.
A czy jak powiem że to znaczy iż jesteś zwolennikiem dołożenia nowych, to kogoś obrażę :?: :?

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 5:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
mpik napisał(a):
grubyilysy napisał(a):
Ja uważam, że usunięcie łańcuchów to jest zdecydowanie zły pomysł.
A czy jak powiem że to znaczy iż jesteś zwolennikiem dołożenia nowych, to kogoś obrażę :?: :?

Niewątpliwie jeśli powiesz, że powiedziałem coś czego nie powiedziałem, to będę się czuł w obowiązku sprostować.
Ale tak na serio, dołożenie nowych przeszkadzałoby mi znacznie mniej niż usunięcie starych.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 5:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
A ja myślę, że obrażacie nie tylko mnie ale i innych uzytkowników forum, którzy wykupili kartę stałego klienta w dark roomie w Krakowie przy ulicy Świętego Tomasza 6.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1791 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 60  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL