Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So maja 04, 2024 12:43 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lip 07, 2006 9:30 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 9:55 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Bydgoszcz
Tak myślę, że można by zrobić jeden zbiorczy temat, gdzie będziemy wrzucać relacje z tegorocznych pobytów w Tatrach; co Wy na to :?:

Jak jest coś podobnego to dajcie znać (choć szukałem i nic nie znalazłem) to się to wywali

_________________
Bezapelacyjnie, do samego końca...


Ostatnio edytowano Pt lip 07, 2006 10:04 pm przez Kuba777, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 07, 2006 9:40 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Nie wiem czy to dobry pomysł,bo tego bedzie strasznie duzo i po niedługim czasie zacznie się to mieszać<relacje,komentarze i ewentualne pytania>/poza tym ciężko będzie poszukać relacji jakiejś konkretnej osoby.Także moim zdaniem lepiej jak każdy na swoją relację założy sobie oddzielny topic.

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 07, 2006 10:04 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 9:55 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Bydgoszcz
W takim razie zmieniam :wink: 8)

_________________
Bezapelacyjnie, do samego końca...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 07, 2006 10:05 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 9:55 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Bydgoszcz
Zajechaliśmy w sobotę 1.07, jako że cały dzień padało nawet na Nosal nie weszliśmy.

W niedzielę od rana ładnie i ruszyliśmy do Morskiego Oka; niewiele brakowało a byśmy się spotkali z Łukaszem, ale i on i my zmieniliśmy plany i ze spotkania na Czerwonych nic nie wyszło...
Asfaltem szło się o dziwo całkiem całkiem, przy Morskim mało ludzi, za to widoki super, ale niestety po jakimś czasie przyszła mgła i koniec.
Ruszyliśmy na Szpiglasową Przełęcz, szlak spoko, choć niestety trochę powyżej rozwidlenia na Wrota zaczęło się wspomniane mleko i tyle z widoków. Na przełęczy nie zabawiliśmy długo, ruszyliśmy od razu w dół, ostatnie łańcuchy w śniegu i później kilka sporych pól śnieżnych + mgła = kłopoty w orientacji, jako że oznaczenia szlaków w niektórych miejscach były zakryte.
Jakoś jednak trafiliśmy na dół do schroniska do "5". Tam obowiązkowo szarlotka i wizyta w kultowej toalecie :wink: a potem do Palenicy i na chatę.
Obrazek Obrazek Obrazek

W poniedziałek wyruszamy do Doliny Rohackiej. Pogoda dobra, widoki ekstra, (choć gdy zaczęliśmy się zbliżać do przełęczy chmury zakryły szczyty), zwłaszcza Rohacze robią niesamowite wrażenie. My niestety docieramy tylko do Smutnej Przełęczy z powodu kontuzji Rusałki, ale co tam kiedyś wrócimy w to piękne miejsce i upolujemy Rohacze :wink: Polecam :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jadłospis schroniska (Tatliakova chata):
Obrazek Obrazek

Wtorek. Wjeżdżamy na Kasprowy z zamiarem wejścia na Świnicę i zejścia do Murowańca przez Liliowe - taka lekka trasa :wink: Wyszło troszkę inaczej. W drodze na Przełęcz Świnicką spotykamy stadko kóz, dwie dają się z bliska fotografować. Świnica początkowo we mgle, później się przejaśnia, tylko Orla zamglona. W końcu i ona się odsłania i widoki super we wszystkie strony. Plan został zmieniony, zeszliśmy na Zawrat, droga ciekawa, do tego piękne widoczki. Na Zawracie mały postój a potem trochę w śniegu ruszyliśmy do Murowańca. Zdecydowanie najlepsza nasza wyprawa, widoki świetne, żal było schodzić do Zakopca - chciało by się zostać w schronisku i napawać się widokami :D :D :D
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Resztę dorzucę jutro, bo od 1.40 na nogach jestem i trochę spać mi się chce :wink:

_________________
Bezapelacyjnie, do samego końca...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 07, 2006 10:09 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 30, 2006 3:52 pm
Posty: 721
Lokalizacja: Warszawa
no ładne te foty :D

_________________
co Cię nie zabije to Cię wzmocni


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 07, 2006 10:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Kuba jeszcze raz Ci :bowdown: za opis i fotki!!! 8) Najbardziej cieszy mnie ta ostatnia gdy widzę że śniegu wcale nie ma dużo i na Kozią można będzie śmiało walić za 3 tygodnie!!! :twisted:

Pozdrawiam!
Bartek :D

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 07, 2006 11:28 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
fajne zdjecia fajna relacja.

A co do propozycji to wg mnie dobra sprawą bylo by umieszczanie poprostu w dziale Tatry relacji z eskapad zaczynajac temat od slowa Relacja: data miejsce czy cos takiego.

W jeden temat nie ma co wrzucac bo bedzie malo przejrzyscie. Niech jeden temat tyczy sie jeden wyprawy i luz.

KWAQ9 widze silniki grzejesz juz :-)

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 08, 2006 8:11 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
zigulec napisał(a):
KWAQ9 widze silniki grzejesz juz :)


Od miesiąca... :twisted: 8) :lol:

Pozdrawiam!
Bartek :D

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 08, 2006 8:45 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 1:39 pm
Posty: 335
Lokalizacja: Szczecin
Eh... też tam będe, coś widze, że szlak Świnica-Zawrat bardzo popularny. Dzięki za opis i cudne fotki :).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 08, 2006 11:54 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 9:55 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Bydgoszcz
W środę decydujemy się ruszyć na Czerwone Wierchy. Pogoda piękna, z tym, że bardzo gorąco, całe szczęście, że część trasy na Kondratową wiedzie lasem 8) Ostatecznie dochodzimy na Przełęcz pod Kopą (strasznie tam wiało), gdzie ja i Rusałka zostajemy i podziwiamy już stamtąd cudne widoki, zaś nasi bracia ruszają jeszcze na Kopę.
Obrazek Obrazek Obrazek

W czwartek - ostatni dzień pobytu, pogoda jak w dni poprzednie po prostu cudna, słoneczko, ciepełko, widoki na wszystko... Wyruszamy do Doliny Strążyskiej, pod Siklawicę, dalej na Sarnią Skałę i do Doliny Białego. W dolinie ludzi pełno, pod wodospadem aż było mi wstyd, że tam jestem, bo oprócz nas chyba były tylko rodziny z dziećmi - panowała atmosfera pikniku, ludzie porozbierani - jak nad morzem prawie. Ze Strążyskiej imponujący widok na masyw Giewontu, z Sarniej widać było i Gorce i Tatry Wysokie. A o pięknych strumieniach i odbijających się w nich słońcu pisać chyba nie muszę :wink:
W drodze powrotnej (przez Krupówki oczywiście) niedaleko skoczni odkrywamy 'małpi gaj' jak to ktoś nazwał. Oczywiście weszliśmy przejść trasę (dla wspinaczkowych wyjadaczy to pewnie nic, ale jak dla nas niezła frajda :) ).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Podsumowując, tak pięknej pogody jeszcze w górach nie miałem. Naprawdę ciężko było wyjeżdżać, zwłaszcza, że tak krótko mogliśmy być :(
Żal tylko, że na Szpiglasowej nie mieliśmy widoków, kontuzji Rusałki i śniegu - bo na Orlą można by ruszyć...
No nic, jak dobrze pójdzie to jeszcze w połowie września i/lub na początku października przybędę znowu w Tatry :D :D :D

Życzę Wam wszystkich równie pięknej pogody i super widoków :) :wink:

Ave :!:

_________________
Bezapelacyjnie, do samego końca...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 08, 2006 12:25 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 1:39 pm
Posty: 335
Lokalizacja: Szczecin
Świetna wyprawa!!! Dziękuje za życzenia pięknej pogody :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 08, 2006 12:26 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
Super wyprawa !! fajowe foty :-)

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 08, 2006 1:45 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 1:26 pm
Posty: 409
Lokalizacja: C.K. Miasto Kraków
zigulec napisał(a):
Super wyprawa !! fajowe foty :-)

Zgadzam sie :)

Nie rozumiem tylko czemu wszyscy tak unikacie sniegu? Ja uwielbiam wprost, wrecz specjalnie we wtorek szedlem Rysa, zeby jeszcze troche sie pobawic...

...i w ten sposob kontuzjowalem sobie noge, ale to szczegol :wink:

_________________
Chcemy waszego dobra!

...i bedziemy je mieli ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 08, 2006 2:01 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
no ja nie wiem szczegolnie w tym temperaturach slowo snieg mi sie podoba :-) jak nigdy... :D

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 08, 2006 3:19 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt gru 30, 2005 11:21 am
Posty: 233
Popieram śnieg zimą a latem bee :wink: .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 08, 2006 4:30 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 1:26 pm
Posty: 409
Lokalizacja: C.K. Miasto Kraków
eeeee... przesady. Wiem ze pewnie zbluznie, ale np. OP "na sucho" juz mi d*** wylazi :lol: Chyba sie tego lata nie pojawiam, do zobaczenia w listopadzie :wink:

_________________
Chcemy waszego dobra!

...i bedziemy je mieli ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 08, 2006 4:30 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 9:55 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kovik napisał(a):
Nie rozumiem tylko czemu wszyscy tak unikacie sniegu? Ja uwielbiam wprost, wrecz specjalnie we wtorek szedlem Rysa, zeby jeszcze troche sie pobawic...


Ja się cieszę, że mogłem pochodzić trochę w śniegu, pierwszy raz w Tatrach Wysokich 8) Niezła frajda a i można się sprawdzić w nowych warunkach. Co nie zmienia jednak faktu, że na trasę np. Skrajny-Krzyżne bałbym się po prostu wyjść bez prawdopodobnie potrzebnego sprzętu :wink:

_________________
Bezapelacyjnie, do samego końca...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 08, 2006 4:36 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 1:26 pm
Posty: 409
Lokalizacja: C.K. Miasto Kraków
Kuba777 napisał(a):
Kovik napisał(a):
Nie rozumiem tylko czemu wszyscy tak unikacie sniegu? Ja uwielbiam wprost, wrecz specjalnie we wtorek szedlem Rysa, zeby jeszcze troche sie pobawic...


Ja się cieszę, że mogłem pochodzić trochę w śniegu, pierwszy raz w Tatrach Wysokich 8) Niezła frajda a i można się sprawdzić w nowych warunkach. Co nie zmienia jednak faktu, że na trasę np. Skrajny-Krzyżne bałbym się po prostu wyjść bez prawdopodobnie potrzebnego sprzętu :wink:


Snieg w lecie + sprzet odpowiedni to masa uciazliwosci. Poniewaz przewaznie jest w platach, mozna dostac pierd*lca zdejmujac i zakladajac raki co 100m. Na znakowanych szlakach sytuacje ratuje fakt, ze przewaznie jest przedeptane :) Wtedy przydatny moze byc jedynie czekanik, zeby w razie czego wbic i miec chwyt, tudziez wychamowac jesli sie obsuwasz. W ogole jestem zdania ze o ile nie ogranicza sie chodzenia po Tatrach Wysokich do miesiecy stricte letnich (2. pol lipca, sierpien, przewaznie wrzesien) to zaopatrzenie sie w taka "zabawke" nie jest glupie. Nawet jesli nie mamy zamiaru loic w zimie :? :wink:

_________________
Chcemy waszego dobra!

...i bedziemy je mieli ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 08, 2006 4:44 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 9:55 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kovik napisał(a):
Wtedy przydatny moze byc jedynie czekanik, zeby w razie czego wbic i miec chwyt, tudziez wychamowac jesli sie obsuwasz. W ogole jestem zdania ze o ile nie ogranicza sie chodzenia po Tatrach Wysokich do miesiecy stricte letnich (2. pol lipca, sierpien, przewaznie wrzesien) to zaopatrzenie sie w taka "zabawke" nie jest glupie.


O to mi właśnie chodziło. Bo to zabawka dość przydatna, co pewnie potwierdzi np. Michaś po swoim ostatnim pobycie na Słowacji :wink:
W sumie to chyba racja, może warto będzie pomyśleć o czekanie i szybkim kursie posługiwania się nim 8)
A do tego jaki lans na szlaku :lol: :lol: :lol:

_________________
Bezapelacyjnie, do samego końca...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 08, 2006 4:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Kuba777 napisał(a):
Zajechaliśmy w sobotę 1.07, jako że cały dzień padało nawet na Nosal nie weszliśmy.

Padało i padało - trzeba było napierać!
Kuba777 napisał(a):
niestety po jakimś czasie przyszła mgła i koniec.

Widziałem tą mgłę od Słowacji - u nas słoneczko (co widać), a za granią się kłębi.
Ale wyjazd pięknie się wam udał.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 08, 2006 5:04 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 9:55 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Bydgoszcz
piomic napisał(a):
Padało i padało - trzeba było napierać


Hehe, do Zakopca dotarliśmy dopiero po 14, straszny korek od Myślenic, w związku z głośnym wypadkiem na budowie i zanim się rozlokowaliśmy trochę czasu minęło a deszcz nas nie przynaglał :wink: Ruszyliśmy tylko na miasto coś zjeść a potem trzeba było Mundial oglądać 8) :wink:
A padać skończyło chyba dopiero koło 20.30

piomic napisał(a):
Ale wyjazd pięknie się wam udał.


Nie da się zaprzeczyć :D
Wam chyba też :) choć pewnie deszcz przeszkadzał Wam bardziej niż nam :wink:

_________________
Bezapelacyjnie, do samego końca...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 08, 2006 5:08 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 1:26 pm
Posty: 409
Lokalizacja: C.K. Miasto Kraków
Kuba777 napisał(a):
Kovik napisał(a):
Wtedy przydatny moze byc jedynie czekanik, zeby w razie czego wbic i miec chwyt, tudziez wychamowac jesli sie obsuwasz. W ogole jestem zdania ze o ile nie ogranicza sie chodzenia po Tatrach Wysokich do miesiecy stricte letnich (2. pol lipca, sierpien, przewaznie wrzesien) to zaopatrzenie sie w taka "zabawke" nie jest glupie.


O to mi właśnie chodziło. Bo to zabawka dość przydatna, co pewnie potwierdzi np. Michaś po swoim ostatnim pobycie na Słowacji :wink:
W sumie to chyba racja, może warto będzie pomyśleć o czekanie i szybkim kursie posługiwania się nim 8)
A do tego jaki lans na szlaku :lol: :lol: :lol:


Hehe. moge Cie przeszkolic, ustawimy sie :lol: A co do lansu - hmm... ja zauwazylem trynd wrecz w druga strone :wink: Tyle ze ja sie nie przejmuje, bo nie dla patafianow z asfaltu do Moka tacham takie zelastwa rozne :lol: :lol:

_________________
Chcemy waszego dobra!

...i bedziemy je mieli ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 08, 2006 5:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11085
Lokalizacja: Poznań
Kovik napisał(a):
Nie rozumiem tylko czemu wszyscy tak unikacie sniegu? Ja uwielbiam wprost, wrecz specjalnie we wtorek szedlem Rysa, zeby jeszcze troche sie pobawic...

Może dlatego aby nie podbijać statystyk wypadków. Ostatnio zwłaszcza na Rysach
Ktoś nie lubi lub nie umie chodzić po śniegu to i bardzo dobrze, że śniegu unika.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 08, 2006 5:16 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 1:26 pm
Posty: 409
Lokalizacja: C.K. Miasto Kraków
:P Ja soba nie podbilem statystyki, chociaz dzien pozniej byl wypadek... Ach, jak ja dzialam na te kobiety, ze nawet dzien po moim przejsciu rzucaja sie moim sladem :P :P :P A ogolnie to masz racje :cry: :wink:

_________________
Chcemy waszego dobra!

...i bedziemy je mieli ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 08, 2006 5:37 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 9:55 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Bydgoszcz
To może niech ktoś powie czym się sugerować wybierając czekan... Bo jestem kompletnie zielony w tym temacie :?

Najlepiej pewnie opinie będzie wrzucać tutaj: http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=315
żeby bałaganu nie było :wink:

_________________
Bezapelacyjnie, do samego końca...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 08, 2006 6:05 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
Kuba- relacja, zdjęcia super :brawo: :brawo: życzę dalszych równie udanych wypadów :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL