Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:44 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2913 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 98  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Schronisko
PostNapisane: So lip 09, 2005 5:58 pm 
jak jest w Chacie Pod Rysami, i jak W Dolinie roztoki ?
Pozdro dle wszystkich maniaków Gór !!!!!!!!!!! 8) 8)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 12, 2005 8:23 pm 
Hej małe pytanko onośnie schronisk w Tatrach. Pdłoga w schroniskach jest dostępna tlko w przypadku pełnych pokoi? Ceny powaliły mnie na kolana a więc szukam wyjścia z sytuacji....


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 12, 2005 8:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Nie dostaniesz podłogi do póki są wolne łóżka. Więc albo będziesz pytał o łóżko tak późno, że będziesz miał pewność, że wszystkie łóżka są już zajęte albo tak jak niektórzy możesz spróbować spać przed schroniskiem. Ale wtedy możesz czasem przespać się w jednym śpiworze z misiem. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 12, 2005 8:40 pm 
To brzmi całkiem obiecująco ale zniechęcają mnie zimne wrześniowe noce :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 17, 2005 4:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Mam pytanie do Janka.
O której godzinie najwcześniej można dostać śniedanie w słowackich schroniskach czy hotelach górskich?

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 17, 2005 4:35 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Słyszałem, że personel zabardzo nie przepada za Polakami. Wstaja oni wcześnie a śniadanko to dopiero po 9 mozna dostać. Tak słyszałem i sorki że się wtrąciłem :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 17, 2005 5:01 pm 
Nowy

Dołączył(a): So cze 25, 2005 9:18 pm
Posty: 17
Lokalizacja: wlkp
dresik napisał(a):
Słyszałem, że personel zabardzo nie przepada za Polakami.

si, nie przepada. nie wiedzieć czemu. mozna uogolnic do obslugi niemal wszedzie, sklepy, bary, kasy etc. choc sa oczywiscie wyjatki np. obsluga Meander Park w Oravicach; troche zboczylem z tematu :oops:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Schronisko
PostNapisane: N lip 17, 2005 6:28 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 15, 2005 1:25 pm
Posty: 51
Lokalizacja: Osieczna
Michał napisał(a):
jak jest w Chacie Pod Rysami, i jak W Dolinie roztoki ?
Pozdro dle wszystkich maniaków Gór !!!!!!!!!!! 8) 8)

To ja napisałem, hehe

_________________
Góry...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 18, 2005 7:26 pm 
Swój

Dołączył(a): So lip 09, 2005 9:19 am
Posty: 35
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki 4
Co do schronisk, to jak wygląda sprawa bagażowania na Gąsienicowej??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 18, 2005 7:30 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Poczytaj tutaj:
http://www.murowaniec.e-tatry.pl/wer_pl.php?m=oferta


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 31, 2005 6:39 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 30, 2005 1:11 pm
Posty: 204
Lokalizacja: Poznań
Jesli chodzi o Murowaniec, to wcale mnie ta sytuacja nie zdziwila,bo sam sie z tym spotkalem...Szlismy z ekipa od schroniska do schroniska..Tego dnia wyruszylismy ze schroniska pod Ornakiem w Koscieliskiej przez Czerwone i Kasprowy do Murowanca..Dotarlismy wieczorem,padnieci,bo pogoda na Suchej znacznie sie pogorszyla i cos kapalo z gory, a w recepcji powiedziano nam,ze "podlogi nie ma" a pokoje zajete i mamy isc do Zakopanego..Stwierdzilismy,ze spimy w kosowce ;P -podpytalismy dyskretnie w barze i dzieki uprzejmosci pewnych osob,przenocowalismy w jednej z chatek (nie byla to Betlejemka).Malo tego...gdy przyszlismy sie umyc okazalo sie,ze zaczeli sprzedawac miejsca na podlodze...Zdecydowanie nie polecam tego schroniska - komercja jakich malo!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 31, 2005 7:32 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
margeo napisał(a):
Jesli chodzi o Murowaniec (..) komercja jakich malo!!!!!

No rzeczywiście klimat daleko odbiega od Kondratowej czy Piątki. Ludzi pełno, choć na standart świadczonych usług nie moge narzekać, póki co :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 10, 2005 8:07 pm 
może ktos wie z doświadczenia, jak to wyglada w tym roku? kilka dni temu dzwoniłam do schroniska Murowaniec z zapytaniem, co będzie, jeśli nie bedzie juz dostepnych miejsc w pokojach (do wrzesnia wszystko zarezerwowane, maja w rezerwie troche miejsc dodatkowych, ale tzreba byc osobiscie, zeby je zarezerwowac- czyli sie spieszyc). chciałam sie upewnić, co do spania na podłodze, co przytrafiło mi sie juz ze dwa razy kilka lat temu-nie było z tym żadnego problemu. Usłyszałam w odpowiedzi, że 'u nas na podłodze sie nie śpi'. Czyli w zasadzie w ciemno do Murowańca- to spore ryzyko. Dla odmiany pani w 5tce powiedziała, ze nie ma zadnego problemu, zawsze bedzie miejsce do spania (a że mam zamiar zabrac tylko karimaty- dostaniemy rowniez koce, jesli przyjdzie nam spac na podłodze) no i co Wy na to? czy warto ryzykowac i iśc po południu do Murowańca? nie jestem doświadczoną turystką, więc proszę o radę tych doświadczonych:)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 10, 2005 8:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Tu jest regulamin
http://www.pttk.pl/pttk/przepisy/index. ... schronisko
Tam jest napisane, że jeśli nie możesz zejść bezpiecznie z gór aby przenocować to mają obowiązek udzielić ci noclegu. Jest tylko problem, że oni czasem mają inna definicję "bezpiecznego dotarcia do innego schroniska" niż turyści. Poczytaj sobie ten temat od początku
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=221
Więc jeśli zjawisz się tam jeszcze w miarę wcześnie to mogą ci powiedzieć, że możesz jeszcze bezpiecznie dotrzeć do Zakopanego. Reguły w tym schronisku chyba nie ma. Ostatnio słyszę różne nawet skrajne opinie.
Ale uważam, że jeśli dotrzesz tam jak już będzie zmierzchać to muszą ci udzielić noclegu na podłodze. Ale jak przeczytasz sobie ten cały wątek i link na forum pttk to już pewności co do noclegu nie będziesz miała.
Nie wiem co bym zrobił w takiej sytuacji ale opierając się na regulaminie chyba bym dobrowolnie stamtąd nie wyszedł. :)


Ostatnio edytowano N sty 13, 2008 12:12 am przez tomek.l, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 10, 2005 9:44 pm 
Tak w rzeczywistości to dyskutujemy o rzeczach, które w ogóle nie powinny mieć miejsca. Jakim prawem szef schroniska może kogolwek wysłać o zmierzchu w dół do Zakopanego?
Przecież są odpowiednie punkty w regulaminie. To jak jest? Ci goście są nie do ruszenia? Nie można się poskarżyć, w ostateczności nawet założyć sprawy? Przecież ten szef Murowańca się jakoś nazywa, prawda?
A może czekamy na precedens - szef schroniska odmówi noclegu, turysta będzie wracał w dół i gdzieś przypadkiem poleci, stanie mu się krzywda, nie daj Boże straci życie... Dopiero się wtedy ruszy i zrobi normalnie? Przecież to paranoja...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 10, 2005 9:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
To są pytania do PTTK
Nie wiem jak inni, ale ja o zmierzchu z Murowańca dobrowolnie bym nie wyszedł. :)

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 11, 2005 5:44 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
Jeszcze słówko na temat Murowańca:
Najczęściej gościłem tam w okresie wakacji i co najmniej dwa razy był to nasz tygodniowy "base camp" w Tatrach. Mieliśmy pokój i obce nam były kłopoty z noclegami. Rezerwację przezornie robiliśmy dużo wcześniej- nawet bez zbędnych pytań z ich strony ale......
Po lekturze linków z forum PTTK i obserwacjach własnych zaczynam układać tą sprawę w logiczną całość. Otóż zawsze wieczorem przy recepcji kłebili się zmęczeni i obładowani ludzie i musieli tam stać naprawdę długo, oczekując na...na co? Na decyzję? Nie wiem.
Inna sprawa to dziwne i dość szczególne podejscie recepcji do gosci. Tak, wiem, nie jest to pięcio gwiazdkowy Sheraton za 300$ ale przecież minimum pozorów w tak wspaniałym przybytku jak schronisko górskie można zachować wobec gości. Podobno zawodowy uśmiech można opanować tak aby goście nie unikali obsługi bo po kilku nieudanych podejściach mają nauczkę że nie tylko bazyliszek zabija wzrokiem.

eeee.....czepiam się :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 11, 2005 7:33 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Ja też nie miałem w Murowańcu żadnych problemów, ale tez nigdy nie musiałem spać na podłodze.
Co więcej - jak pomieszkiwałem w Betlejemce, to w Murowańcu udawało mi się za darmo wykąpać. Ale ajent chyba o tym nie wiedział :P

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 11, 2005 11:25 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 15, 2005 6:58 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Września
Wróciłam właśnie z tygodniowego pobytu w Murowańcu i nie mogę narzekać. Pokoju zarezerwowanego nie mielismy, ale łózek dla nas starczyło, musieliśmy tylko 2 razy pokój zmienić. Z tego, co widziałam, bez problemu nocowano późno przybyłych gości na podłodze. Na obsługę równiez narzekać nie mogę. Może panowie nie zawsze są pięknie uśmiechnięci, ale przy takim natłoku turystów, hałasie, zamieszaniu, to nic dziwnego. Sama byłam kiedyś recepcjonistką w hotelu i wiem jak całodzienne obsługiwanie gości może męczyć. A ludzie to potrafią z każdego drobiazgu problem robić. Pan w recepcji okazał się nawet tak miły, że podładował mi odtwarzacz mp3, chociaż musiał w tym celu dwa razy prawie cały pod biurko się zanurzyć:) Zdziwiło mnie też pozytywnie codzienne sprzątanie pokoi, ciepłej wody nie brakowało. Za wrzątek niby powinno się płacić 50gr za pół litra, ale nie widziałam, żeby ktokolwiek płacił a panie z kuchni uwagi na to nie zwracały. Mogę więc z czystym sumieniem polecić Murowaniec. Aaa i jeżeli śpi się na podłodze, to mają nawet karimaty i koce.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 12, 2005 3:15 pm 
no to mnie pocieszyłaś nieco:) ale i tak nie wiem, czy pomna wcześniejszych wypowiedzi zdecyduję sie na 'dobrowolny' nocleg w tym schronisku. sprawa do przemyślenia:) tymczasem zmodyfikowałam swoje plany na 4- 5 dniowy wypad w góry w przyszłym tygodniu: 2 dni w Zachodnich- Chochołowska, potem z Łysej przez Morskie Oko do Piątki i powrót stamtąd(?z) przez Krzyżne i Murowaniec do Kuźnic. To tak dla niewprawnych turystów, mam nadzieję...;)Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2005 5:22 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
A propo Zbójnickiej chaty. Nastawiam się na pełne ograniczenia wagowe więc karimata i spiwór nie są milewidziane. Kimał ktoś w owym schronie :?: Nie wiecie czy maja jakieś kocyki na zbyciu na jedną nocke tak jak w Piątce :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2005 5:28 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
dresik napisał(a):
A propo Zbójnickiej chaty. Nastawiam się na pełne ograniczenia wagowe więc karimata i spiwór nie są milewidziane. Kimał ktoś w owym schronie :?: Nie wiecie czy maja jakieś kocyki na zbyciu na jedną nocke tak jak w Piątce :?:



Nie wiem jak jest z kocykami ale z kąpielą będziesz miał problem...lód a nie woda :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2005 5:31 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Piątke przeżyłem to i tam dam radę :D No ale kocyk musi być 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2005 5:36 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 08, 2005 6:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Ale jaja. Wykonałem fona do piątki a tam mila pani informuje mnie że została tylko podłoga. Zero lóżek. Nie byloby problemu, ale nie posiadam śpiworka, to po pierwsze a po drugie nastawiłem się na wygodne spanko. Ale jaja. Ps. Do Zbójnickiej nawet nie dzwonię bo to samo pewnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 08, 2005 6:21 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Roztoka to samo :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 08, 2005 6:37 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Jednak zadzwoniłem. Tylko podłoga, śpiwór + karimata. Hehe wszystko jasne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 08, 2005 7:28 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 11:56 am
Posty: 87
Lokalizacja: Gliwice
dresik napisał(a):
Jednak zadzwoniłem. Tylko podłoga, śpiwór + karimata. Hehe wszystko jasne.


to że wrzesień i szlaki nieco luźniejsze nie oznacza że łożko znajdziesz w schronisku. Ja chciałem rezerwować łożko na ten wekkend w moku będąc tam 14 sierpnia kobita powiedziała że do 25 września full. Ja już jestem przyzwyczajony do podłogi. A co do śpiwora to już niezły można kupić za nieco mniej niż 100zł, warto zainwestować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 23, 2005 9:44 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt wrz 23, 2005 8:45 am
Posty: 6
Lokalizacja: Piła/Poznań
Witam ciepło bo w Tatrach zimę wolę!

Co powiecie o mieszkaniu w schronie na Ornaku? Jadę z moją połowicą a ona nie ma dużego doświadczenia o Tatrach, więc najpierw Zachodnie chcę jej pokazać! Tyle, że pojedziemy zimą (patrz temat o chodzeniu w zimie)... Miło tam jest? Byłem ale nie nocowałem...

Będę wdzięczny za szczegółowe relacje ;-)

_________________
Pamiętajmy o Tych co z Górami zostaną na zawsze...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 23, 2005 4:36 pm 
Hejka,

Ja też się dołanczam do pytania o Schronisku w Ornaku, jak tam jest?? Mam zamiar wybrać się tam 7-9.10. Pozdrawiam pomocne dłonie:)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2913 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 98  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL