Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:12 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sie 08, 2019 3:45 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lut 10, 2006 10:05 am
Posty: 307
Lokalizacja: myslowice
Czesc moi drodzy,
z gory przepraszam za brak polskich znakow.
Planuje wybrac sie ze znajomym w Tatry we wrzesniu -- i uzywajac mapy online udalo mi sie narysowac fajny szlak z Kondratowej do Piatki przez Orla. Jednakze, mam kilka pytan:
1) jak sie ma sprawa ze spaniem na glebie w Kondratowej?
2) czy szlak Swinica-Zawrat jest nadal zamkniety?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 08, 2019 4:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Według strony TPN jest zamknięty do odwołania.

---------------------------
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/orla_perc.htm

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 08, 2019 5:14 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 19, 2019 3:52 pm
Posty: 7
Hej
Ad. 2 - mój imiennik-przedmówca już napisał, ale tutaj złap linka bo masz w nim codziennie aktualizowane info na oficjalnie.

Ad. 1
Jeśli postępują zgodnie z tym co ogłosili już jakiś czas temu na swojej stronie - to gleby teoretycznie nie ma. Ale w tym roku nie byłem, więc nie potwierdzę ani nie zaprzeczę. Dawniej funkcjonowała gleba normalnie, około 22:00 sprzątanie z ławek i szykowanie podłogi.


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 10, 2019 7:18 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 12, 2009 11:21 am
Posty: 238
Lokalizacja: Katowice
jarlsg napisał(a):
uzywajac mapy online udalo mi sie narysowac fajny szlak z Kondratowej do Piatki przez Orla


Jesteś pewien że na mapie online był to szlak z Kondratowej a nie z Gąsienicowej ?

_________________
pozdrawiam Jan
http://www.kochamnarty.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 11, 2019 9:42 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lut 10, 2006 10:05 am
Posty: 307
Lokalizacja: myslowice
Jestem w stu procentach przekonany że była to Kondratowa ;) z Gąsienicowej nie byłoby problemu bo poszedłbym prosto na Zawrat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 12, 2019 6:55 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 12, 2009 11:21 am
Posty: 238
Lokalizacja: Katowice
jarlsg napisał(a):
Jestem w stu procentach przekonany że była to Kondratowa ;) z Gąsienicowej nie byłoby problemu bo poszedłbym prosto na Zawrat.

no i słusznie bo Orla Perć zaczyna się na Zawracie.

_________________
pozdrawiam Jan
http://www.kochamnarty.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 12, 2019 1:40 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lut 10, 2006 10:05 am
Posty: 307
Lokalizacja: myslowice
Naturalnie że tam się zaczyna. Ale z Kondratowej na Zawrat to jednak najlepiej przez Świnicę. Niemniej, z uwagi na brak szlaku sprawa poszła się myć i przenosimy aktywność na Rysy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 12, 2019 7:53 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Ale... ciągle z Kondratowej? :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 12, 2019 9:02 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lut 10, 2006 10:05 am
Posty: 307
Lokalizacja: myslowice
Nie rozumiem zaskoczenia. Wychodzi poniżej 15h że znaków. Wczesny start, lekki plecak i dobre tempo -- dlaczego nie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 13, 2019 7:35 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 12, 2009 11:21 am
Posty: 238
Lokalizacja: Katowice
jarlsg napisał(a):
poniżej 15h


jakie 15 godzinne wycieczki robiłeś do tej pory ?

_________________
pozdrawiam Jan
http://www.kochamnarty.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 13, 2019 8:14 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lut 10, 2006 10:05 am
Posty: 307
Lokalizacja: myslowice
Kilka. Głównie w Lake District i w Szkocji. W Atlasie Wysokim. Wcześniej sporo w Beskidach. Wystarczająco żeby wiedzieć z mapy że jeśli będę zmęczony w trakcie to mogę zejść z Koziego Wierchu do Piątki. Zatem: gdzie problem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 06, 2019 7:57 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt wrz 06, 2019 6:40 pm
Posty: 4
Skoro zamknięty jest szlak na Świnicę, to pytanko czy można dostać się na Liliowe od Doliny 5-stawów? Na mapach jest oznaczony trawers ścieżką po stronie słowackiej przez Sedlo Zavory. Pytanie, czy jest do przejścia i jakie zasady mają w Tatrach Słowacy jeśli chodzi o zbaczanie ze szlaku. Czy jest coś w rodzaju księgi wyjść? No jakoś na Tatry Zachodnie będę musiał przejść


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 06, 2019 8:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Kowin.Ansgar napisał(a):
Skoro zamknięty jest szlak na Świnicę, to pytanko czy można dostać się na Liliowe od Doliny 5-stawów? Na mapach jest oznaczony trawers ścieżką po stronie słowackiej przez Sedlo Zavory. Pytanie, czy jest do przejścia i jakie zasady mają w Tatrach Słowacy jeśli chodzi o zbaczanie ze szlaku. Czy jest coś w rodzaju księgi wyjść? No jakoś na Tatry Zachodnie będę musiał przejść

Na te wszystkie pytania uzyskasz odpowiedzi studiując - choćby - oficjalne strony TPN i TANAP. Jeśli nie lubisz czytać - albo nie umiesz - zadzwoń do informacji TPN.

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 06, 2019 10:53 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt wrz 06, 2019 6:40 pm
Posty: 4
(Osobom zainteresowanym tematem polecam wyłacznie ostatni akapit)


Ok, nie polubimy się. Znasz odpowiedź na moje pytanie, czy niekoniecznie? Wyobraź sobie bowiem, że nie po drodze mi ze słowackim, oraz że nie pojawiło by się tutaj moje pytanie gdybym odpowiedź na nie znalazł gdziekolwiek indziej.

A tak zupełnie niepoważnie, to zapytam o powód, który każe Tobie trwać tutaj na forum - przynajmniej w tym dziale. Bo wiesz... Tak od niechcenia to Twoja odpowiedź, nadaje się jak nic "kopiuj+wklej" na automatyczną odpowiedź, do każdego wątku w tym dziale. Zdajesz sobie sprawę z tego, tak mogło by być? - Nie? Nieistotne. Podoba mi się bowiem, że już w pierwszej myśli mogłem Cię szanowny kolego skojarzyć na równi z niezbyt rozgarniętym robotem udzielającym automatycznych wypowiedzi na zadane mu pytania. Coś jak w ZUSie, albo gorzej.

Niech ten post tutaj trwa, ku przestrodze forumowej butwy. Powiem Wam szanowni przyjaciele szlaków, że dawno nie uczestniczyłem w życiu żadnego forum - jednak era FB robi swoje - postanowiłem znów sprawdzić jak to jest... I co? Pierwsze o czym mi.przypomniałeś to forumowe "gura" - istoty wielkiej skrywanej wiedzy i niezwykłej arogancji, które znajdują ciepły kącik na każdym forum, by tylko wtrącić swoją mądrość jak Ty powyżej. Wyobrażasz sobie, abyś udzielił takiej odpowiedzi koledze na szlaku/w schronisku? Jeśli tak, to współczuję arogancji. Jeśli nie, to może znalazłeś dobry moment na refleksje.

[Edit:] i żeby nie było powyższe pytania są pytaniami retorycznymi, nie obchodzi mnie Twoja odpowiedź na nie. Jeśli znasz natomiast odpowiedź na pytanie, które pojawia się poniżej, to proszę o pomoc.

Więc ponawiam pytanie.

W Tatrach doświadczenie mam żadne, a chciałbym swoją dupę przerzucić z doliny 5-stawów w Tatry Zachodnie ale nie wiem jakie jest obejście zamkniętego odcinka na Świnicę - i czy w ogóle takie legalne obejście występuje. Prosił bym o pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 07, 2019 8:03 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Najszybsze legalne przejście z Piątki na Liliowe to prawdopodobnie trasa: Piątka -> Zawrat (ewentualnie Kozia Przełęcz)-> Hala Gąsienicowa -> Liliowe.

Obu wersji nie polecam jeśli nigdy wcześniej nie byłeś w Tatrach.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 07, 2019 8:56 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
Kowin.Ansgar napisał(a):
...to pytanko czy można dostać się na Liliowe od Doliny 5-stawów? Na mapach jest oznaczony trawers ścieżką po stronie słowackiej przez Sedlo Zavory. Pytanie, czy jest do przejścia i jakie zasady mają w Tatrach Słowacy jeśli chodzi o zbaczanie ze szlaku.
Zapewne obejrzałeś mapę dokładnie i najpierw musiałbyś wejść na Gładką Przełęcz a tam nie ma szlaku a więc łamiesz zakaz TPN i możesz zapłacić mandat w zł polskich za poruszanie się poza szlakiem, to jedno a drugie, to jak pójdziesz tym starym szlakiem z Zaworów na Liliowe to łamiesz zakaz TANAP-u i możesz zapłacić mandat w euro. Nie wiesz też jak wygląda ta nieuczęszczana ścieżka.
Kowin.Ansgar napisał(a):
W Tatrach doświadczenie mam żadne
To znaczy, że nigdy w Tatrach nie byłeś? W takim razie wg mnie oczywiście, najszybciej i najtaniej będzie zejść z Piątki do Palenicy wsiąść do busa do Zakopanego, tam zmienić bus na taki do Chochołowskiej i będziesz w Zachodnich.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 07, 2019 2:06 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt wrz 06, 2019 6:40 pm
Posty: 4
Dziękuję za rady i chyba faktycznie zejdę do Gąsienicowej na nocleg, a skoro šwit wyruszę na Ornak :)

Aha, tak byłem już w Tatrach bardzo dawno, ale uznajmy, że nad morskim latem nie wypoczywa duch gór ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 08, 2019 8:17 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Hahaha, bardzo ładnie odpowiedziałeś dziadzi. Niezbyt rozgarnięty robot hahaha.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 09, 2019 10:11 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
trebor napisał(a):
Dziękuję za rady i chyba faktycznie zejdę do Gąsienicowej na nocleg, a skoro šwit wyruszę na Ornak
Możesz też przejść przez Przełęcz Krzyżne. Jest łatwiej niż przez Zawrat i Kozią Przełęcz ale znacznie dłużej. Ale jak masz na to cały dzień i kondycję to nie ma problemu.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL