Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:26 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 22, 2010 12:18 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt paź 25, 2005 4:04 pm
Posty: 1275
A co to są refleksje? Czy ktoś je widział ? Dotykał ?
Mnie nachodzą jedynie Świadkowie Jehowy, no może czasami wątpliwości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 22, 2010 12:39 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
Piotr_Tatry napisał(a):
Piszcie jakie was nachodza refleksje ze Szpiglasowej :)


To zależy.

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 22, 2010 1:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Piotr_Tatry napisał(a):
Piszcie jakie was nachodza refleksje ze Szpiglasowej Smile

Nie wiem czy ktoś na Szpiglasowej akurat będzie miał dostęp do neta żeby Ci odpisać. A tak na serio to dużo kruków tam lata, widok rozp.ierdala (zwłaszcza w zimie) i ogólnie o ile nie ma tłumów to bardzo przyjemne miejsce.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 9:37 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 18, 2015 2:48 pm
Posty: 23
Zamierzam zdobyć Szpiglasowy we wrześniu , choć powiem szczerze jak patrze na filmiki z przejścia to niektóre urwiska na przełęczy trochę straszą ale mam nadzieję że tylko na filmie :) Potem z przełęczy wydaje się bardzo wąsko przy wejściu na szczyt .

To nie zmienia faktu że dla mnie magiczny szczyt super widoki i dla tego chcę zmierzyć się ze sobą i ze szczytem . Może przywita mnie miło :) na pewno dam znać czy się udało :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 12:07 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Piter napisał(a):
powiem szczerze jak patrze na filmiki z przejścia to niektóre urwiska na przełęczy trochę straszą ale mam nadzieję że tylko na filmie :) Potem z przełęczy wydaje się bardzo wąsko przy wejściu na szczyt .


Urwisko jak urwisko
Nie należy podchodzić zbyt blisko :mrgreen:

Nie sugeruj się filmikami. Ludzie lubią dramatyzm. Jak masz głowę na karku i nie masz lęku wysokości, to wejście na Szpiglas jest bardzo fajne.

Głowa na karku dot. np warunków atmosferycznych. Do uroków września należą np.opady śniegu :D

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 12:18 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 18, 2015 2:48 pm
Posty: 23
Ja będę w pierwszym tyg września , może pogoda dopisze .
Wiem że na filmie to co innego i nie ma co się sugerować. To będzie mój pierwszy dwutysięcznik dlatego są takie małe obawy ale jak zobaczę widoki to mam nadzieję że wejdę bez problemu


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 27, 2015 7:49 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn lut 10, 2014 6:47 pm
Posty: 106
Piter napisał(a):
powiem szczerze jak patrze na filmiki z przejścia to niektóre urwiska na przełęczy trochę straszą ale mam nadzieję że tylko na filmie Potem z przełęczy wydaje się bardzo wąsko przy wejściu na szczyt .

To prawdopodobnie efekt użycia kamery z obiektywem typu rybie oko. Z rzeczywistością to nie musi mieć wiele wspólnego :lol: (chociaż dla każdego słowo "urwisko" zapewne znaczy trochę co innego)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 27, 2015 1:12 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt wrz 03, 2013 9:43 am
Posty: 10
który to filmik tak straszy tymi urwiskami? aż z ciekawości bym zobaczył :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 27, 2015 8:50 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 18, 2015 2:48 pm
Posty: 23
Nie pamiętam konkretnego jakiegoś ale chodziło głównie o widok z przełęczy jak idziesz na szczyt, a potem widok ze szczytu. Wiem że na kamerze inaczej widać ale tak jak pisałem to mój pierwszy dwutysiecznik :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 28, 2015 6:37 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt wrz 03, 2013 9:43 am
Posty: 10
nie licząc prostych czerwonych wierchów, to również był mój pierwszy dwutysięcznik i zgadzam się z przedmówcami - nie ma się czego obawiać, nie wygląda to przerażająco :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 29, 2015 5:09 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Bez śniegu łatwizna, a nawet jak pamiętam to i w śniegu nie było większych problemów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 01, 2015 5:24 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 11, 2014 1:15 pm
Posty: 5
Byłem w ubiegłym roku od doliny pięciu do morskiego oka. Filmiki są troche przekłamane, w rzeczywistości nie jest to trudne podejście, a też się obawiałem. Niestety liczba ludzi na łańcuchach to żal. Jest to piekielnie męczące, że wisisz pół godziny na łańcuchu I czekasz aż jedni zlezą drudzy wlezą. Osobiscie jakbym miał iść ponownie to tylko wcześnie rano jak nikogo nie ma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 05, 2015 8:32 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 25, 2015 7:55 pm
Posty: 9
Witam. Ja byłem niedawno na urlopie oczywiście w górach :) Wybrałem się na szpiglasową od strony MOKA bo wolałem zejść do D5SP. Pogodę miałem świetną więc i widoczki miałem cudne, będąc na szpiglasowej żalem byloby nie skoczyć na wierch. Trochę wiało ale widok bezcenny. Polecam trasę od MOKA na Szpiglasową potem wierch i zejście do D5SP no i wodospad koniecznie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 12, 2015 5:16 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
Niestety przy zejsciu z. Rysow tez natknalem sie na zatory na lancuchach kolo 14.00. Do 9 rano jeszcze bylo pustawo 3go lipca. Szlak na. Szpiglasowa to banal latem i jesienia. Zawsze podchodzilem od. Moka. Tak jest lepiej a i nastromienie szlaku nieduze. Przed 5 rano na szlaku mozna spotkac sarny i swistaki. Widoki jedne z piekniejszych w polskich. Tatrach.

Ps: Zima szlak przez szpiglasowa jest mocno narazony na lawiny i gdy jest lawinowa dwojka lub wiekszy stopien zagrozenia lawinowego to stanowczo odradzam ( smiertelne wypadki lawinowe od strony 5 stawow i deski sniezne do dolinki za mnichem)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 16, 2015 9:34 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 18, 2015 2:48 pm
Posty: 23
http://www.portaltatrzanski.com/aktualn ... uszkodzony


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 17, 2015 10:00 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 18, 2015 2:48 pm
Posty: 23
Może ktoś ostatnio szedł tym szlakiem i może powiedzieć jakie trudności można spotkać? W jakim stopniu jest uszkodzony szlak?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 17, 2015 6:06 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Zapewne zaleca się paniom zdjęcie szpilek na tym 10-metrowym odcinku 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 28, 2019 11:06 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 8:32 pm
Posty: 216
Wybierałem się tam i nie mogłem się wybrać, ale w końcu się udało.
Prognozy niepewne, przez większość dnia ciemne chmury przesuwały się nam nad głowami, a na przełęczy niebo przybrało groźne kolory - na szczęście po wejściu na szczyt się poprawiło (choć nie na długo) - kręciła się tam młoda kozica. Widoki świetne, w końcu się dowiedziałem gdzie jest staw, który mam na tapecie na kompie :mrgreen:
Na ceprostradzie coś tam popadało i raz zagrzmiało, ale potem się uspokoiło. Zejście łagodne, kolanom nie dowala, widok imponujący, ale nieco nudnawo się robi w pewnym momencie. Ogólnie jedna z najlepszych spośród kilkunastu wycieczek jakie zaliczyłem w Tatrach, ale Granaty jednak wciąż na pozycji lidera.

Miejsce gdzie kończy się szlak jest faktycznie najwyższym punktem? Bo położona kawałek dalej skała (po przeciwnej stronie niż przełęcz) wydawała się nieco wyższa.

_________________
......................................


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 28, 2019 4:24 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lis 01, 2017 6:55 pm
Posty: 510
Lokalizacja: Gdynia/ Reda
Ja na Szpiglasowy szłam, idąc najpierw do M. Oka, a potem ceprostradą (dla moich stawów łagodne podejście jednak jest lepszym wyborem ;)) i co chwilę zerkałam za siebie, w stronę M. Oka, Czarnego Stawu i Wrót Chałubińskiego... Widoki nieziemskie, ale potem schodząc od Szpiglasowej Wielki Staw też robił kolosalne wrażenie, szczególnie, kiedy znalazłam się mniej więcej na wysokości środka stawu... Jak poniżej:

Obrazek

Mnie też się ta trasa bardzo podobała. Dość łatwo się tam dostać, a widoki rewelacyjne.

_________________
Jeśli są zasady, to nie ma kwasów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 02, 2019 5:08 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Cytuj:

Bardzo długo szlak na Szpiglasowy Wierch był obity łańcuchami tylko od strony Doliny Pięciu Stawów. Teraz zamontowano je również na szlaku prowadzącym z Doliny Rybiego Potoku.

Wejście od Morskiego Oka - uznawane za łatwe - nie było wyposażone w sztuszne ułatwienia. Niedawno, między 6 a 9 sierpnia, na szlaku na Szpiglasowy Wierch od strony Morskiego Oka pojawił się łańcuch. Zamontowano go ze względów bezpieczeństwa zaraz po osunięciu się fragmentu szlaku, które miało miejsce pod koniec lipca.


http://portaltatrzanski.pl/aktualnosci/ ... o-oka,2557

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 02, 2019 5:47 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 8:32 pm
Posty: 216
Kiedy było to osunięcie?
Byłem 26 lipca i było po drodze takie jedno miejsce z pochyłą skałą przy której nie bardzo było po czym iść, no i tam nienawykłe do używania rąk w górach osoby z mojej ekipy miały trochę problemów...

_________________
......................................


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL