Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz kwi 18, 2024 7:24 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lip 21, 2019 1:39 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 21, 2019 1:37 pm
Posty: 6
Witam,

Wybieram się w Polskie Tatry i poszukuję informacji które pomogą mi zaplanować jakoś ten wypad przynajmniej w ogólnym zarysie :)

Wyjazd planuje na ostatnie dni sierpnia, pierwszy tydzień września. Będę miał do dyspozycji do 9 dni.
W Tatrach lazilem tylko raz i w dodatku było to tak dawno temu, że nie wiem kompletnie czego się spodziewać.
Mam więc moi drodzy do Was kilka pytań:

Dowiedziałem się, że trasy scramblingiwe są w Tatrach nie dostępne dla turystów i bez pelnej wspinaczki w planie będę ograniczony do używania tylko wyznaczonych szlaków pieszych, prawda?
Czytałem też, że po stronie słowackiej sytuacja wygląda jeszcze bardziej ponuro i tam bez opłaty i towarzystwa przewodnika na Gerlach juz na przyklad nie pójdę?
Czy może jest jakaś metoda żeby to obejść?

Które odcinki z wyznaczonych szlaków są godne polecenia pod względem trudności technicznej oraz ekspozycji? Na pewno orła perc, ale jakieś jeszcze?
Jeśli pogoda dopisze to mam zamiar zorientować ten wyjazd pod kontem takich właśnie wycieczek.

Skoro mowa o pogodzie, to jak bywa we wrzesniu w Tatrach?

W ktory przewodnik i mapę polecacie się zaopatrzyć i gdzie i w jaki sposób najlepiej szukać informacji o szlakach i odcinkach?
Czy są te rzeczy dostępne gdzieś w sieci w przystępnej i łatwej do ogarnięcia formie?

Czy Zakopane to dobra baza noclegowa?
Jade sam i planuje zostać w schronisku młodzieżowym bo tam zawsze weselej i taniej zarazem. Wypady w góry dłuższe, z noclegiem w schroniskach, lub jedniodniowe. Konkretny plan wyjść bez wątpienia będzie jednak dyktowany przez pogodę.

Czy niezbedna jest we wrzesniu rezerwacja w schroniskach górskich, czy należało by jednak zabrać ze sobą matę i śpiwór na wypadek noclegu na podłodze?
Czy może schroniska udostępniają w takich sytuacjach koce?
Wolę chodzić lekko więc jeśli są szanse, że ujdzie mi to na sucho to wolałbym zostawić niepotrzebny balast w domu.
Również, czy we wszystkich schroniskach można zjeść, lub przynajmniej czy jest w nich dostęp do wrzątku?

Czy jest w Zakopanem przechowalnia bagażu, np. na dworcu?

Było by świetnie usłyszeć wasze opinie wiec mam nadzieje, że nie upchnalem za dużo pytań w jednym wątku.

Pozdrawiam
Szymon


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2019 2:53 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
http://www.wtatry.net/

Sz. napisał(a):
Skoro mowa o pogodzie, to jak bywa we wrzesniu w Tatrach?
Różnie.

Sz. napisał(a):
Czytałem też, że po stronie słowackiej sytuacja wygląda jeszcze bardziej ponuro i tam bez opłaty i towarzystwa przewodnika na Gerlach juz na przyklad nie pójdę?
Legalnie - nie.

Sz. napisał(a):
W ktory przewodnik i mapę polecacie się zaopatrzyć i gdzie i w jaki sposób najlepiej szukać informacji o szlakach i odcinkach?
Czy są te rzeczy dostępne gdzieś w sieci w przystępnej i łatwej do ogarnięcia formie?
Google.

Sz. napisał(a):
Czy Zakopane to dobra baza noclegowa?
Zależy do czego. Lepiej w schronisku, bliżej gór. Nie trzeba co dzień schodzić.

Sz. napisał(a):
Czy niezbedna jest we wrzesniu rezerwacja w schroniskach górskich, czy należało by jednak zabrać ze sobą matę i śpiwór na wypadek noclegu na podłodze?
Tak

Sz. napisał(a):
Również, czy we wszystkich schroniskach można zjeść, lub przynajmniej czy jest w nich dostęp do wrzątku?
Tak

Sz. napisał(a):
Było by świetnie usłyszeć wasze opinie wiec mam nadzieje, że nie upchnalem za dużo pytań w jednym wątku.
Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz na stronach schronisk, w internecie (google). Wystarczy poszukać a nie iść na łatwiznę.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2019 3:21 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 21, 2019 1:37 pm
Posty: 6
Pierwsze koty za płoty ;))

Czyli zamiast papierowej kopii przewodnika sugerujesz żebym zabrał w wysokie góry telefon komórkowy z dostępem do Internetu?

No dalej, w druku jest przeciez wiele przewodników, jestes w stanie któryś polecić?

"Które odcinki z wyznaczonych szlaków są godne polecenia pod względem trudności technicznej oraz ekspozycji? Na pewno orła perc, ale jakieś jeszcze?"

Również za tym pytaniem nie ukrywa się żadne haniebne lenistwo co?

"Legalnie - nie."
A nie legalnie, czy jest to popularna praktyka, jakie realistycznie jest ryzyko przyłapania i z jaka kara należy się liczyc?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2019 3:23 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Sz., taki Ci napiszę...
Skoro jesteś tak leniwa/y, że przez miesiąc nie jesteś w stanie znaleźć przynajmniej większości potrzebnych Ci informacji m.in. na stronach tego forum, to... nie idź w Tatry. Zmęczysz się. Nie będzie Ci się podobało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2019 3:44 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Sz. napisał(a):
A nie legalnie, czy jest to popularna praktyka, jakie realistycznie jest ryzyko przyłapania i z jaka kara należy się liczyc?

A czy to, że ktoś ściąga nielegalnie filmy z internetu i jest to popularna praktyka, to jest to nadal fair i należy ten "proceder" powielać bo nikogo do tej pory nie złapano?

Sz. napisał(a):
No dalej, w druku jest przeciez wiele przewodników, jestes w stanie któryś polecić?
Skoro jest to idź do księgarni lub poszukaj opinii na stronach. Na pewno coś kupisz. Masz choćby 2 przewodniki po Tatrach Nyki.

Z resztą ta strona jest do określenia długości szlaku i czasu. Jeszcze istnieje takie coś jak drukarka i wersja papierowa bądź możesz sobie to wrzucić orientacyjnie na telefon albo nauczyć się na pamięć.

Sz. napisał(a):
Również za tym pytaniem nie ukrywa się żadne haniebne lenistwo co?
Skoro nie byłe/aś w Tatrach tyle czasu, to ja na pewno Ci nie polecę "ambitnego" szlaku bo a) nie znam Cię b) nie chce mieć Cię na sumieniu c) jest masa blogów w internecie o tematyce - w górach jest wszystko to co kocham, więc przy odrobinie chęci wystarczy poszukać i poczytać.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2019 3:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Sz. napisał(a):
Pomóżcie ogarnąć Tatry
Wiele odpowiedzi znajdziesz tu
http://forum.turystyka-gorska.pl/search.php
Wystarczy przejrzeć odpowiednie wątki. Odpowiedzi jest tam sporo.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2019 4:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10403
Lokalizacja: miasto100mostów
Sz. napisał(a):
Dowiedziałem się, że trasy scramblingiwe są w Tatrach nie dostępne dla turystów
Zdefiniuj pojęcie trasy scramblingowej. Według mnie to tego scramblingu szlakowego wystarczy spokojnie na 9-dniowy wyjazd a włączając Słowację to gdzieś tak na 3 takie minimum.
Ale może ja nie wiem co to jest scrambling.
Sz. napisał(a):
Czyli zamiast papierowej kopii przewodnika sugerujesz żebym zabrał w wysokie góry telefon komórkowy z dostępem do Internetu?
Józef Nyka - szukaj przewodników tego Pana.
Sz. napisał(a):
Które odcinki z wyznaczonych szlaków są godne polecenia pod względem trudności technicznej oraz ekspozycji? Na pewno orła perc, ale jakieś jeszcze?
W Tatrach Wysokich - większość szlaków prowadzących na wyższe szczyty i przełęcze. Niemal wszystkie szlaki dojściowe do Orlej Perci. Świnica. Kościelec. Rysy. Przełęcz pod Chłopkiem. Szpiglasowy Wierch.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2019 7:09 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 21, 2019 1:37 pm
Posty: 6
Dzięki Krabul,
Pocieszajaca wiadomosc, dokładnie chciałem to usłyszeć!

Miałem na myśli trasy UIAA I i II, które ja się okazuje nie są dostępne nawet do wspinania z asekuracja. To jest ścisły rezerwat przyrody, nie chcą tam tłumów, rozumiem.

Jednak tak jak napisałem nie znam Tatr, ale mam wyobrażenie co chciałbym w nich robić. Papierowy przewodnik to podstawa i chciałem dowiedzieć się jaki jest najpopularniejszy. Miałem też jefnak nadzieję, że jest może jakaś strona lub aplikacja gdzie można łatwo te szlaki poprzebierac, znajdując najbardziej interesujące opcje. Dziewięć dni to mało czasu, więc naturalnie chciałbym się do tego przygotowac. Nie chodzę, ani nie wspinam się w polskich górach i nie wiem po prostu jak to działa.
Nie miałem zamiaru naruszyć etykiety, ani broń boże obrazić swoim postem forumowe policji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2019 8:05 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Sz. napisał(a):
Nie chodzę, ani nie wspinam się w polskich górach i nie wiem po prostu jak to działa.
N
I Ty chcesz iść na Gerlach? Sam? :shock:

Idź na Orlą, a najlepiej na jej kawałek, najpierw a jak będzie fajnie to będziesz myśleć dalej.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2019 8:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10403
Lokalizacja: miasto100mostów
Sz. napisał(a):
Dzięki Krabul,
Pocieszajaca wiadomosc, dokładnie chciałem to usłyszeć!

Miałem na myśli trasy UIAA I i II, które ja się okazuje nie są dostępne nawet do wspinania z asekuracja. To jest ścisły rezerwat przyrody, nie chcą tam tłumów, rozumiem.

Jednak tak jak napisałem nie znam Tatr, ale mam wyobrażenie co chciałbym w nich robić. Papierowy przewodnik to podstawa i chciałem dowiedzieć się jaki jest najpopularniejszy. Miałem też jefnak nadzieję, że jest może jakaś strona lub aplikacja gdzie można łatwo te szlaki poprzebierac, znajdując najbardziej interesujące opcje. Dziewięć dni to mało czasu, więc naturalnie chciałbym się do tego przygotowac. Nie chodzę, ani nie wspinam się w polskich górach i nie wiem po prostu jak to działa.
Nie miałem zamiaru naruszyć etykiety, ani broń boże obrazić swoim postem forumowe policji.
Tu nie chodzi o żadną policję forunową tylko o podstawowe pytanie po co Ci trasy I lub II UIAA jak na głupiej Świnicy ani Zawracie nigdy nie byłeś???
Jak sobie wyobrażasz trasę II UIAA w Tatrach? Poza szlakiem. Jak byś miał tam pójść kiedy o topografii tych gór nie masz bladego pojęcia? I jak się asekurował? Bo rozumiem wycieczka samemu?

Może jesteś przyzwyczajony do via ferrat czy co?
No to w Tatrach działa to nieco inaczej.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2019 8:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Sz. napisał(a):
Nie chodzę, ani nie wspinam się w polskich górach i nie wiem po prostu jak to działa.
To dlaczego nie zaczniesz czytać i szukać tu na forum i w google?

Mapy Tatr
Przewodnik papierowy po Tatrach
Schroniska w Tatrach
Przechowalnia bagażu w Zakopanem
Pogoda, warunki i prognozy pogody
I wiele innych tematów.

Oraz przejrzyj sobie to
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2019 9:29 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
tomek.l napisał(a):
To dlaczego nie zaczniesz czytać i szukać tu na forum i w google?
Bo teraz jest moda na to, żeby zadawać pytania i żeby inni zrobili to za Ciebie... lenistwo nie zna granic.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2019 10:15 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 21, 2019 1:37 pm
Posty: 6
Ok, zanim się zapedzimy.

Gdyby te trasy były dostępne, być może mielibyśmy wtedy do wyboru kilka wariantów wejścia na ta przykladowa Świnice. Dokładnie opisy i skala trudnosci w przewodniku pozwoliłyby na wybranie ulubionego wariantu zgodnie z własnymi preferencjami/możliwościami. Nawet jesli jedziesz tam poraz pierwszy.
W Tatrach tak nie ma, ok. Ale jadąc w góry mogę chyba mieć życzenie żeby wybrać szczyty i przechodzić trasy, ktore przysporza mi najwiecej frajdy?
Nie wiem jak co wyglada w tartach.
To chyba jednak oczywiste, że nie rzucę się nagle bez niczego na najbardziej wyzywajaca rzecz o jakiej przeczytam na forum.

Przypomne, ze moje pytanie brzmiało tylko:

"Które odcinki z wyznaczonych szlaków są go9dne polecenia pod względem trudności technicznej oraz ekspozycji?"
 
Policja forumowe lubi się przyczepić o lenistwo, to miałem na myśli.

Zapytałem po prostu o wszystko co mi przyszło do głowy od razu po znalezieniu tego forum. Pytanie nie wyklucza dalszego researchu. Możesz już zsiasc ze swojego wysokiego konia kolego, jak Ci się nie podoba pytanie, to poprostu na nie nie odpowiadaj. Szkoda na to energii.


Ostatnio edytowano N lip 21, 2019 10:34 pm przez Sz., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2019 10:29 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 21, 2019 1:37 pm
Posty: 6
tomek.l
Dzięki za linki, jestem pewien, że znajdę tam wszystkie informacje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 22, 2019 6:07 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Sz. napisał(a):
Miałem na myśli trasy UIAA I i II

A czym wg twojego wyobrażenia są takie drogi? Jakbyś to opisał swoimi słowami?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 22, 2019 9:10 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
Sz. napisał(a):
Gdyby te trasy były dostępne, być może mielibyśmy wtedy do wyboru kilka wariantów wejścia na ta przykladowa Świnice.


Są dostępne. Skoro podajesz przykład Świnicy - na wierzchołek główny można np. wejść jedynkową granią od wierzchołka północno-zachodniego (tzw. "taternickiego").

Żeby było to legalne należy wpisać się do książki wyjść. W powszechnym przekonaniu (ja mam osobiście pewne wątpliwości, ale to może wyłącznie mój problem), jest to całkowicie wystarczające, by zgodnie z przepisami przejść tę drogę.

Co do przewodników, jeżeli szukasz dróg I-II UIAA - IMHO najlepszy jest Paryski (dla mnie zawsze podstawa, choć należy mieć na uwadze upływ czasu, który mógł wpłynąć na zmiany w terenie) i Cywiński.

Ale jeżeli nie znasz jeszcze specjalnie Tatr, to w pierwszej kolejności wybrałbym się na dostępne szlakami "zeroplusy", takie jak choćby Orla Perć (polecam albo wcześnie rano, albo późnym popołudniem).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 22, 2019 11:26 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 21, 2019 1:37 pm
Posty: 6
Dzieki za merytoryczną odpowiedź Rambubu.
Orla perc zdecydowanie w planach. Rozumiem więc, że we wrzesniu dalej w Tatrach tłumy. Czy mozesz nakierowac mnie na wiecej podobnych 0+ odcinkow? Poczytam też o jedynkowej grani i sprobuje dowiedziec sie wiecej na temat legalności wejścia. Czy jest więcej takich szarostrefowych I? Mieszkam za granica i chwilę potrwa nim dostanę w swoje ręce przewodnik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 22, 2019 11:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Sz. napisał(a):
Jednak tak jak napisałem nie znam Tatr, ale mam wyobrażenie co chciałbym w nich robić.

To napisz sobie na papierze - a potem ewentualnie, gdy nie znajdziesz w drukowanych przewodnikach żadnej informacji - "uruchamiaj" internet. A i to radzę zacząć od stron parków narodowych, przewodników licencjonowanych. Strona taka jak ta - to mniej więcej to samo co facebook. Tyle, że tu intelektualnie nie zdzierżysz krytyki, a na fb, procedury "poprawności politycznej" oszczędzą Ci upokorzenia...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 23, 2019 8:43 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
Sz. napisał(a):
Czy mozesz nakierowac mnie na wiecej podobnych 0+ odcinkow?


W dużej części odpisał Ci Krabul:

Krabul napisał(a):
Niemal wszystkie szlaki dojściowe do Orlej Perci. Świnica. Kościelec. Rysy. Przełęcz pod Chłopkiem. Szpiglasowy Wierch.


Same ww. szlaki dojściowe są często dość ciekawe, dlatego jeżeli chcesz iść spokojnie i podzielić sobie Orlą np. na dwa dni, to warto przejść nie tylko szlak na Zawrat, ale też choćby czarny szlak Żlebem Kulczyńskiego albo żółty, prowadzący na Kozią Przełęcz (zarówno od północy, jak i od południa).

A po stronie słowackiej przede wszystkim: Grań Banówki, Rohacze (generalnie polecałbym przejść cały odcinek pomiędzy Brestovą a Wołowcem), Czerwona Ławka, Rohatka, Jagnięcy Szczyt, Bystry Przechód.

Sz. napisał(a):
Poczytam też o jedynkowej grani i sprobuje dowiedziec sie wiecej na temat legalności wejścia. Czy jest więcej takich szarostrefowych I?


Nie wiem czy można to nazwać "szarą strefą", po prostu ja sam mam jakieś tam wątpliwości co do interpretacji przepisów. Zauważyłem jednak, że wiele osób przyjmuje, że po polskiej stronie Tatr, aby wybrać się na podobną "jedynkową" drogę, należy:

1) poruszać się po terenie udostępnionym dla taternictwa (czyli np. właśnie okolice Hali Gąsienicowej),
2) wpisać się do książki wyjść w schronisku.
I tyle.

Na Słowacji jest inaczej, musisz należeć do KW (ważna legitymacja) oraz poruszać się po drogach o trudności min. III UIAA.

Sz. napisał(a):
Rozumiem więc, że we wrzesniu dalej w Tatrach tłumy


Tak naprawdę to może być różnie, tymi tłumami to chyba nie ma co się specjalnie przejmować, choć oczywiście - jeżeli jest możliwość - to lepiej wybierać terminy / godziny, w których prawdopodobieństwo spotkania sporej liczby osób jest mniejsze.

Co do samego września, to mnie np. mocno zapadło w pamięć jak parę dobrych lat temu, w sobotni, słoneczny, wrześniowy dzień robiliśmy sobie długi popas w Dolinie Batyżowieckiej, mniej więcej w miejscu startu Motylego Filara na Mały Gerlach. Było coś w okolicy południa, siedzieliśmy sobie i liczyliśmy osoby szturmujące dolinę, w zdecydowanej mierze wracające z Gerlacha (na ogół z przewodnikami). Ciekawiło mnie to, bo słyszałem wówczas o jakichś limitach, coś bodajże, że na Gerlach może wejść maksymalnie 30 osób dziennie :lol: W każdym razie nie pamiętam już dokładnie liczby, ale w przeciągu godziny - dwóch spokojnie naliczyliśmy tych "trzydziestek" kilka, pewnie jakbyśmy trochę dłużej posiedzieli, to mogłoby się zrobić i kilkanaście :wink:

A na Orlej byłem też i ostatnio, w tym miesiącu (lipiec, słoneczna sobota), startowałem z Zawratu o 16tej i naprawdę liczbę spotkanych osób można było policzyć na palcach dwóch rąk. Piszę o odcinku Zawrat - Krzyżne, bo do samego Zawratu oczywiście ludzi było znacznie więcej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 25, 2019 10:23 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
Krabul napisał(a):
na głupiej Świnicy

Obraziłeś Górę

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 26, 2019 1:13 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
TataFilipa napisał(a):
Krabul napisał(a):
na głupiej Świnicy

Obraziłeś Górę

Kurcze ja od zawsze Łomnice nazywam dz. iwk. ą :oops:
PS. Cenuzruje słowo d z i w ka

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 26, 2019 3:02 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
Dzwoniła Świnica i mówiła, że Krabul jest świnia. Łomnica to tylko smsa przysłała, że to był wasz ostatni raz i więcej za darmo jej nie weźmiesz. One nie mają waszych numerów czy jak ?

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 26, 2019 3:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10403
Lokalizacja: miasto100mostów
Może być, odwiedziałem Świnicę z 5 razy, ale ostatnio to ze 12 lat temu.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 26, 2019 11:38 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
To może ona tęskni ?

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 29, 2019 8:03 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Mnie znowu Miegusz wzywa..

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 29, 2019 8:17 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt mar 10, 2009 2:07 pm
Posty: 622
Lokalizacja: Szczaksa Riwiera
Ja polecam: SŁOWACKIE TATRY WYSOKIE - TADEUSZ SZCZERBA
- opisy fajnych przejść w Tatrach Słowackich.

_________________
pozdr. farix

Pewnego przyjaciela poznasz w niepewnej sytuacji...
zdjęcia na ++ flickrze ++


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 29, 2019 10:05 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
prof.Kiełbasa napisał(a):
Mnie znowu Miegusz wzywa..

Zetka od północnej strony ?

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL