Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt kwi 19, 2024 1:18 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N mar 17, 2019 6:14 pm 
Nowy

Dołączył(a): N mar 17, 2019 6:12 pm
Posty: 1
Pod koniec kwietnia (ok.23.04) planujemy wybrać się z kolegą na 3-4 dni uciorać się w Tatrach. Mamy spore doświadczenie w trekingu górskim, lecz nie w zimie i nie w Tatrach. Chcielibyśmy "liznąć" nieco naszych pięknych gór bez konieczności użycia sprzętu zimowego. Wiemy, że warunki panują zasadniczo zimowe, odpuszczamy sobie górne partie, ale czy można liczyć na bezpieczny treking w dolinkach? Polecacie jakieś trasy dziennych wycieczek między dolinami, pośród kwitnącej flory, z widokiem na szczyty, aby przechodząc między nimi unikać wyższych przejść?

Co prawda będziemy tam poza weekendem, ale czy i tak nie grożą nam tłumy?

Czy może w tym okresie lepiej wybrać się w słowackie Tatry Niskie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 17, 2019 6:45 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
W tej chwili trudno powiedzieć, musisz śledzić warunki na bieżąco i na bieżąco podejmować decyzje. Nikt Ci teraz nie powie jak sytuacja w Tatrach będzie wyglądać za ponad miesiąc.

Ale myślę, że szansa jest i na to, żeby pochodzić gdzieś wyżej. W zeszłym roku o podobnej porze (na majówkę) udało mi się parę "bezsprzętowych" (no, prawie) spacerów zaliczyć, m.in. pętelkę Chochołowska parking - Trzydniowiański - Bystra - Ornak - Kiry - Chochołowska parking, następnego dnia Kościelec i Świnicę, dwa czy trzy dni później Orlą na odcinku Granaty - Kozi Wierch. Raki wyciągnąłem tylko raz, a i w sumie spokojnie można byłoby się bez nich obejść - na podejściu na Świnicką Przełęcz.

Wbrew pozorom, mimo że była to majówka (moja pierwsza w Tatrach od 11 lat, zwykle wybieram inne terminy), wcale tak dużego tłoku na szlakach nie zastaliśmy. W Zachodnich i na Kościelcu trochę ludzi było, ale bez przesady, na Świnicy spotkaliśmy jedną parę, na Orlej - do Koziego Wierchu - kompletnie nikogo (inna sprawa, że w tym dniu warunki były raczej kiepskie).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL