Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:46 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 10, 2021 9:02 am 
Witam, w terminie 15-17 sierpnia będę na 3 dni w Tatrach. Dla mnie to nie nowość, jednak żona będzie pierwszy raz, do tej pory była tylko raz w górach w Karkonoszach, chciałbym jej pokazać najsłynniejsze rzeczy, jednak brakuje mi obeznania z tematem. Chciałem zobaczyć jednego dnia Morskie oko i dolinę pięciu stawów, drugiego dnia kasprowy wierch i dolinę kościeliską (przynajmiej jej częśc), a trzeciego dnia może spływ kajakiem po dunajcu. Zatrzymujemy się w Białce Tatrzańskiej. Czy mógłby ktoś nam polecić jakimi trasami podróżować aby zobaczyć te rzeczy, prosiłbym o w miarę szczegółowe informacje tzn, gdzie wejść, gdzie zejść, ile to trwa, jak się tam dostać z Białki i do Białki z powrotem, czy istnieje jakiś transport publiczny, aby nie poruszać się autem?Na Kasprowy Wierch chciałbym wjechać kolejką. Może są inne szlaki, które nie przychodzą mi do głowy a są znacznie lepsze? W miarę możłiwości chciałym innym szlakiem wejść a innym zejść. Np nad Morskie oko, moze w jedną stronę przed wodogrzmoty, a w drugą przez dolinę pięciu stawów. Na kasprowy w jedną kolejką w druga przez doline kościeliską, jednak potrzebowałbym szczegółowych informajci ile to trwa, którędy iść, gdzie zacząć i gdzie skończyć i jak dojechać tam z białki i potem do białki. Bardzo proszę o pomoc.


Góra
  
 
PostNapisane: Cz cze 10, 2021 11:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Józef Nyka - Tatry Polskie, polecam

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 10, 2021 1:06 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Nie hipsterujmy z tym (z całym szacunkiem) wielkim Nyką.
Żeby spędzić dwa miłe dni w Tatrach (spływu Dunajcem nie liczę) nie trzeba tego czytać.
To bogata i uznana pozycja (pomnikowa wręcz), ale np. dla mnie kompletnie niestrawna... :oops:
Uwaga generalna - długie weekendy w Tatrach to skrzyżowanie galerii handlowej w czasie wyprzedaży z dużą przerwą w podstawówce... co kto lubi. Ale, jak już musicie...
Pomysł wjazdu na Kasprowy i zejście via Czerwone Wierchy czerwonym do Chudej Przełączki i potem (możliwy popas w schronie Ornak) zielonym do Kir jest niezły.
Sugeruję wyjazd kolejką pierwszym możliwym kursem, po wcześniejszym kupnie biletów w sieci. Ile się idzie i jak, nalegam na wgląd do mapa-turystyczna.pl.
A drugie przejście - z Palenicy do Morskiego Oka... w długi sierpniowy weekend... brakuje mi wyobraźni :wow: . W pozostałych terminach chyba lepiej najpierw do "piątki", obejrzeć Siklawę, te sprawy, a potem zmierzyć się ze Świstówką, idąc do Morskiego Oka. Dla mnie najgorszym elementem tej układanki byłby powrót asfaltem w towarzystwie setek innych osób do Palenicy, uwieńczony walką o byt i miejsce w busie powrotnym :2guns: .
Jeśli żona nie była w Tatrach, idźcie sobie mniej nerwowo w Tatry Zachodnie, może np. na Grzesia? Tam też będzie tłoczno, ale trochę mniej.
Co do dojazdu komunikacją zbiorową - tu nie pomogę, precyzyjne rozkłady jazdy nie wszędzie na Podhalu się przyjęły... :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 10, 2021 1:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Rada. Jak żona nie kocha gór i zmęczenia to nie zabieraj jej na te wycieczki, które zaproponowałeś.
Nie dziękuj.
Druga sprawa. Omiń 15 sierpnia. W owym czasie nie będzie większej różnicy między Krupówkami a tamtymi szlakami.

Pewnie zamiast odpowiedzi pojawi się tu link w tekście :)

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 14, 2021 8:00 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn cze 14, 2021 6:31 pm
Posty: 32
Hej!

Na pierwszy trekking w Tatrach wybrałbym się na wędrówkę dolinami, np. Hala Gąsienicowa, Dolina Pięciu Stawów. Na trasie zawsze będziecie mogli podziwiać piękno gór, ale nie powinno być szczególnie trudnych i eksponowanych podejść.

Pozdrawiam,
---- Łukasz

_________________
Kartka z podróży - podróże i góry.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 15, 2021 8:32 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Hala Gąsienicowa jest dobrym pomysłem, ja akurat mam sentyment do Murowańca (w szczególności do pierogów z rydzami... :oops: ).
Można wjechać na Kasprowy i potem sobie, pyku-pyku, przejść na rzeczone pierogi, i potem na dół - jest kilka opcji do wyboru.
Do Doliny Pięciu Stawów wejść jednak trzeba "perpedesem", nie jest to przesadnie trudne, choć w sierpniowo-weekendowej ciżbie może być wk...urzające.
A jak żona poprzedniego dnia zirytuje, to sugeruję przegonić ją schodami na Gęsią Szyję. Jeśli będzie pogoda, widoki i tak to podejście zrekompensują, a jeśli nie - będzie co wspominać :lol: .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 27, 2021 9:30 am 
Swój

Dołączył(a): Pn cze 14, 2021 6:31 pm
Posty: 32
Pancernik napisał(a):
Hala Gąsienicowa jest dobrym pomysłem, ja akurat mam sentyment do Murowańca (w szczególności do pierogów z rydzami...)

Taki wariant gastroturystyki tatrzańskiej też mi odpowiada. Zimnie piwo w Murowańcu też jakoś lepiej smakuje.
---- Ł.

_________________
Kartka z podróży - podróże i góry.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 27, 2021 3:42 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49. ... 0.10498/13

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49. ... 9.98138/12

Na Kasprowy wjeżdżasz pierwszą kolejką zakup biletów przez internet. Możesz wejść oczywiscie ale jak żona tylko raz w Karkonoszach to może nie byc zadowolona z długosci wycieczki.
Na Palenice na parking bilety kupujesz kilka dni wczesniej przez internet info na stronie TPN.
Dojazd z Białki busem jest wszędzie kiepski.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 27, 2021 5:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
tomek.l napisał(a):
Pewnie zamiast odpowiedzi pojawi się tu link w tekście
A nie, misiu dodał linki w podpisie.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 27, 2021 7:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Jak dzieci...
EleanorWyatt napisał(a):
Witam, w terminie 15-17 sierpnia będę na 3 dni w Tatrach. Dla mnie to nie nowość, jednak żona będzie pierwszy raz, do tej pory była tylko raz w górach w Karkonoszach, chciałbym jej pokazać najsłynniejsze rzeczy,

versus
EleanorWyatt napisał(a):
jednak brakuje mi obeznania z tematem.

1.
EleanorWyatt napisał(a):
Dla mnie to nie nowość

versus
EleanorWyatt napisał(a):
Chciałem zobaczyć jednego dnia Morskie oko i dolinę pięciu stawów, drugiego dnia kasprowy wierch i dolinę kościeliską (przynajmiej jej częśc), a trzeciego dnia może spływ kajakiem po dunajcu.

versus
EleanorWyatt napisał(a):
jednak brakuje mi obeznania z tematem.

2.
EleanorWyatt napisał(a):
Dla mnie to nie nowość

versus
EleanorWyatt napisał(a):
Zatrzymujemy się w Białce Tatrzańskiej. Czy mógłby ktoś nam polecić jakimi trasami podróżować aby zobaczyć te rzeczy, prosiłbym o w miarę szczegółowe informacje tzn, gdzie wejść, gdzie zejść, ile to trwa, jak się tam dostać z Białki i do Białki z powrotem, czy istnieje jakiś transport publiczny, aby nie poruszać się autem?

versus
EleanorWyatt napisał(a):
jednak brakuje mi obeznania z tematem.

3.
EleanorWyatt napisał(a):
Dla mnie to nie nowość

versus
EleanorWyatt napisał(a):
Na Kasprowy Wierch chciałbym wjechać kolejką. Może są inne szlaki, które nie przychodzą mi do głowy a są znacznie lepsze?

versus
EleanorWyatt napisał(a):
jednak brakuje mi obeznania z tematem.


i tak dalej...
Jak dzieci... - nawet na fejsie takie podpuchy są rozpoznawane w przeciągu pierwszych piętnastu minut...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL