Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt cze 25, 2024 11:44 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 3:33 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2014 1:57 pm
Posty: 138
Dzień dobry,
planuję wycieczkę - Kieżmarska Biała Woda (Parking) > Schronisko nad Zielonym Stawem > Wielki Biały Staw > Schronisko pod Szarotką > Kieżmarskie Żłoby.
Mam pytanie czy istnieje połączenie jakąś leśną ścieżką pomiędzy parkingiem Kieżmarska Biała Woda a Kieżmarskimi Żłobami, odległość około 1 km. Czy tylko możliwe jest przejście drogą asfaltową ?
Planuję wybrać się na taką wycieczkę z osobą starszą sprawną fizycznie (60 lat) czy na szlakach jak wyżej można napotkać jakieś większe trudności? (nigdy tam nie byłem).

Jeżeli ktoś ma pomysł prosiłbym o sugestię jakiejś ciekawej wycieczki do 7-8h. Bez jakiś większych ekspozycji trudniejszych niż przejście Świstówką Roztocką. Zasadniczo dużego wyboru chyba nie ma przejście przez Szpiglasową Przełęcz czy Krzyżne nie będzie odpowiednie dla osoby mało doświadczonej (chociaż czytając na ten temat ile ludzi tyle opinii). Może po stronie słowackiej są jakieś długie atrakcyjne szlaki nie za bardzo eksponowane. Oczywiście najlepiej nie wracać tym samym szlakiem.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 3:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5458
Lokalizacja: Białystok
Adam_21 napisał(a):
Jeżeli ktoś ma pomysł prosiłbym o sugestię jakiejś ciekawej wycieczki do 7-8h. Bez jakiś większych ekspozycji trudniejszych niż przejście Świstówką Roztocką.


1. Czerwone Wierchy
2. Kasprowy -> Kopa
3. Krzyżne
4. Świnicka Przełęcz -> Kasprowy
5. Karb

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 4:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Adam_21 napisał(a):
Może po stronie słowackiej są jakieś długie atrakcyjne szlaki nie za bardzo eksponowane. Oczywiście najlepiej nie wracać tym samym szlakiem.


A może zacząć w miejscowości Zdziar i iść tzw ścieżką dydaktyczną na Szeroką Przełęcz Bielską? Dalej na Przełęcz pod Kopą Bielską? I potem zejść do Tatrzańskiej Jaworzyny przez Zadnie Koperszady? Nie wracasz tym samym szlakiem, wychodzisz w innym miejscu. Tam po drodze kawałeczek łańcucha jest, ale totalnie nic strasznego, osobiście wyminęłam. Może być ślisko w początkowym odcinku po deszczu.
Trochę problem jak się poruszasz autem, bo wychodzisz w innym miejscu, no i trzeba wrócić do auta, w sezonie to raczej problem wielki nie jest, bo kursują słowackie autobusy.

Szlak na Baraniec w Zachodnich jest spokojny, długi, w moim odczuciu ekspozycji nie ma, no ale każdy inaczej odczuwa

Może do Popradzkiego Stawu a dalej na Staw Hińczowy? Można i o Koprowy Szczyt zahaczyć, tylko powrót tym samym szlakiem potem.

Albo np zacząć w Strbskim Plesie, podejść szlakiem do schroniska pod Soliskiem, wejść na Skrajne Solisko, wrócić do schroniska i zejść na dół drugim szlakiem. W razie zmęczenia można zjechać wyciągiem.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 5:36 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2014 1:57 pm
Posty: 138
Dziękuję za sugestie.
Fajnym rozwiązaniem będzie wycieczka na Koprowy Wierch szczególnie że trudności techniczne oceniane są na małe. Jakby co zawsze można przecież zawrócić. Dziękuję za pomysł, realizacja planowana na 16 jeżeli będzie pogoda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 7:31 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Adam_21 napisał(a):
Dzień dobry,
planuję wycieczkę - Kieżmarska Biała Woda (Parking) > Schronisko nad Zielonym Stawem > Wielki Biały Staw > Schronisko pod Szarotką > Kieżmarskie Żłoby.
Mam pytanie czy istnieje połączenie jakąś leśną ścieżką pomiędzy parkingiem Kieżmarska Biała Woda a Kieżmarskimi Żłobami, odległość około 1 km. Czy tylko możliwe jest przejście drogą asfaltową ?

Tylko asfaltem, ale to stosunkowo krótki odcinek.

Adam_21 napisał(a):
Planuję wybrać się na taką wycieczkę z osobą starszą sprawną fizycznie (60 lat) czy na szlakach jak wyżej można napotkać jakieś większe trudności? (nigdy tam nie byłem).

Trudności nie ma żadnych, ale trzeba brać pod uwagę że to dość długa trasa (ponad 21km i 930m podejść).

Adam_21 napisał(a):
Jeżeli ktoś ma pomysł prosiłbym o sugestię jakiejś ciekawej wycieczki do 7-8h. Bez jakiś większych ekspozycji trudniejszych niż przejście Świstówką Roztocką. Zasadniczo dużego wyboru chyba nie ma

Takich bez ekspozycji to jest ponad 90% szlaków w Tatrach, więc wybór jest bardzo duży.

Elfka napisał(a):
A może zacząć w miejscowości Zdziar i iść tzw ścieżką dydaktyczną na Szeroką Przełęcz Bielską? Dalej na Przełęcz pod Kopą Bielską? I potem zejść do Tatrzańskiej Jaworzyny przez Zadnie Koperszady?

To jest bardzo dobra propozycja. Piękny widokowo szlak (zwłaszcza jesienią) i nie nabija się aż tyle kilometrów (16,5km i 1020m podejść).
Jeżeli ta starsza osoba kondycyjnie da radę na tym szlaku, to można potem myśleć o Barańcu czy Koprowym.
Z Tatrzańskiej Jaworzyny do Zdziaru bez problemu wrócisz miejscową komunikacją, ale na wszelki wypadek sprawdź wcześniej rozkład jazdy:
http://cp.atlas.sk/vlakbus/spojenie/

I nie zapomnij ubezpieczyć siebie i osobę towarzyszącą idąc gdziekolwiek w słowackie góry:
https://www.union.sk/poistenie-nakladov-na-zasah-hzs


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 8:00 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Elfka napisał(a):
A może zacząć w miejscowości Zdziar i iść tzw ścieżką dydaktyczną na Szeroką Przełęcz Bielską? Dalej na Przełęcz pod Kopą Bielską? I potem zejść do Tatrzańskiej Jaworzyny przez Zadnie Koperszady? Nie wracasz tym samym szlakiem, wychodzisz w innym miejscu. Tam po drodze kawałeczek łańcucha jest, ale totalnie nic strasznego, osobiście wyminęłam. Może być ślisko w początkowym odcinku po deszczu.

Potwierdzam i polecam: fenomenalny szlak, ze świetnymi, urokliwymi widokami. Tyle, że pokonywałem w przeciwnym kierunku. Kierunek zaproponowany przez Efkę będzie łatwiejsz - bo podejście od Zdziaru tam gdzie jest troszkę stromiej i jest kilka skałek. Prostych, ale schodząc po deszczu trzba było odrobinę uważać. Aż szkoda, że to jedyna trasa w Tatrach Bielskich.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 8:27 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 21, 2014 5:24 pm
Posty: 18
Adam_21 napisał(a):
ieżmarska Biała Woda (Parking) > Schronisko nad Zielonym Stawem > Wielki Biały Staw > Schronisko pod Szarotką > Kieżmarskie Żłoby.


Ja taka trase, ale z meta w Jaskini Bielskiej robiłem jakiś tydzień temu, polecam odwiedzenie jaskini jeśli zrobisz taką trasę i będziesz mieć czas, bo jest naprawdę warto, podobno najładniejsza jaskinia na Słowacji.

Trasa jest bardzo ładna, ale mimo, że nie padało to miejscami było dużo błota, trudności nie było, ale jest kilka godzin chodzenia. W razie potrzeby mogę przesłać kilka zdjęć gdzie widać ścieżkę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 8:57 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2014 1:57 pm
Posty: 138
Dziękuję Państwu za informacje.
Jeżeli chodzi o moją wycieczkę nad Zielony Staw Kieżmarski szkoda, że nie ma szlaku łączącego z Kiezmarskimi Żłobami, ale w końcu asfaltem też można się przejść.
Cytuj:
A może zacząć w miejscowości Zdziar i iść tzw ścieżką dydaktyczną na Szeroką Przełęcz Bielską? Dalej na Przełęcz pod Kopą Bielską? I potem zejść do Tatrzańskiej Jaworzyny przez Zadnie Koperszady?

Tak zrobię w końcu fenomenalny szlak :). Dziękuję z rozkład jazdy komunikacji. Już dzisiaj rano wykupiłem sobie ubezpieczenie w "Banku M" na 8 dni koszt stosunkowo nie duży jakoś 16-17zł, ale widzę link do jakieś słowackiej strony, zapoznam się i pewnie też wykupię tam ubezpieczenie pewnie bardziej wartościowe, wiadomo rożnie bywa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 9:52 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Adam_21 napisał(a):
Już dzisiaj rano wykupiłem sobie ubezpieczenie w "Banku M" na 8 dni koszt stosunkowo nie duży jakoś 16-17zł, ale widzę link do jakieś słowackiej strony, zapoznam się i pewnie też wykupię tam ubezpieczenie pewnie bardziej wartościowe, wiadomo rożnie bywa.

Jeżeli masz już odpowiednie ubezpieczenie z banku, to nie musisz go dublować dokupując drugie- słowackie.
Z tym że doczytaj w OWU czy na pewno to ubezpieczenie które wykupiłeś obejmuje pokrycie kosztów ratownictwa przy wędrowaniu po szlakach na Słowacji.
Jeżeli miałbyś wątpliwości to wykup także to które podałem w linku.
Koszt to 0,5 euro (ok. 2zł)/osobę/dzień.
Tutaj instrukcja wypełniania:
viewtopic.php?p=665290#p665290


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 9:57 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2014 1:57 pm
Posty: 138
Dobrze. Dziękuję. Muszę dokładnie przeczytać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL