Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:27 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 392 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 06, 2010 9:21 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 5:36 pm
Posty: 16
Lokalizacja: śląsk opolski
Jako mama chłopców 2 i 6 lat, "lajkonik" górski, powiem - Wąwóz Kraków - odpada-na drabince i tych kilku metrach łańcucha mało zawału nie dostałam z obawy o syna. On nie zdawając sobie sprawy z zagrożenia zadowolony wspinał się ochoczo :shock:
Podobnie wejście na Czarny Staw - schody są dosyć strome i stopnie wysokie - nie dla takich małych dzieci. 2latek jechał w nosidle, ale i tak stracha mieliśmy-nie polecam z maluchami :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 08, 2010 1:18 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 12:59 pm
Posty: 859
Lokalizacja: Tarnów Biegun Ciepła
Najgorsze w takich wędrówkach z dzieciakami jest chyba to że one neizdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa. Jak to pisała Małgośka dzieciaki gonią na przód nie oglądając się za siebie i niemyśląc o konsekwencjach. Ciocia opowiadała mi jak wychdziła z córką na Szpiglasowy Wierch z już niemałą dziewczynka bo miała jakieś 14 lat, więc problemów techniczych z zawysokimi stopniami niemiała ale problem w tym że gnała na przód jak szalona i nawet niesłuchała uwag rodziców żeby poczekała, była to dla niej zabawa, w efekcie dotarła na szczyt 15min przed rodzicami, można powiedzieć że sama. Takie to właśnie są dzieci w górach. :wink:

_________________
"Na szczytach Tatr...
Na szczytach Tatr,
Na sinej ich krawędzi
Króluje w mgłach świszczący wiatr
I ciemne chmury pędzi..."
________________________________________
"Nawet podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 08, 2010 7:18 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
Cytuj:
dzieciaki gonią na przód nie oglądając się za siebie i niemyśląc o konsekwencjach.
a jakież to konsekwencje mogły spotkac 14latke bez rodziców na szczycie Szpiglasowego...?

a sam Wąwóz Kraków dla dzieci moge polecić jak najbardziej - piekny i ciekawy widokowo, urozmaicenie po spacerze samą Kościeliską, a podejście do Jaskini Smoczej nie jest obowiazkowe (chociaz 5latek w tym roku z tata za plecami jak najbardziej dal rade tam wejść)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 12, 2010 12:47 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 12:59 pm
Posty: 859
Lokalizacja: Tarnów Biegun Ciepła
adhezja napisał(a):
dzieciaki gonią na przód nie oglądając się za siebie i niemyśląc o konsekwencjach.
a jakież to konsekwencje mogły spotkac 14latke bez rodziców na szczycie Szpiglasowego...?

No fakt, poleciałem sobie :roll:
14latka to juz nie takie dziecko :lol:
Więc przykład zły ale ta sama sytuacja z 9 latkiem juz brzmi inaczej :mrgreen:

_________________
"Na szczytach Tatr...
Na szczytach Tatr,
Na sinej ich krawędzi
Króluje w mgłach świszczący wiatr
I ciemne chmury pędzi..."
________________________________________
"Nawet podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 13, 2010 5:04 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 5:36 pm
Posty: 16
Lokalizacja: śląsk opolski
Wąwóz jest w zasadzie jednokierunkowy. Nie jest ciasno i wrócić się da, fakt. Ale jeśli ktoś pierwszy raz tam jest i słyszy - Spokojnie to tylko kilka stopni, potem tylko chwilę trzeba się przytrzymać łańcuchem, i uwierzy w takie zapewnienia, to może się zdziwić. Przynajmniej ja, raczej odpowiedzialna i stawiająca bezpieczeństwo dzieci na pierwszym miejscu matka. Jak pisałam mój syn był zadowolony i radził sobie dobrze, co jeśli by się poślizgnął, czy puścił łańcuch??? :( Ja za jego plecami mogłabym nie zdążyć zareagowac... Trochę wyobraźni...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 25, 2011 9:10 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Cytuj:
Witam proszę o radę czy z sześciolatką da radę przejść na Grzesia , Rakoń i Wołowiec czy może dla dziecka to jest za długa droga co o tym sądzicie? dodam że corka duzo chodzi nie marudziła gdy szła (i to niejednokrotnie) np. do Moka czy gdy wchodziła na Sarnią.A może mi coś zaproponujecie innego. Proszę o radę i pozdrawiam

Pamiętam jak brat miał 6 latek, może 6 i pół i zrobił tę trasę spokojnie, dodam że był to pierwszy wyjazd w Tatry.
Ale jak wiadomo to wszystko zależy.
Dodam tylko, że spaliśmy w Chochołowskiej.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 25, 2011 8:42 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lip 23, 2011 11:58 am
Posty: 5
proszę o pomoc, chcę na kilka dni(5-6) wybrać się z dziećmi (7 i 9 lat) w góry, czy macie jakieś propozycje tras, chcemy nocować w schroniskach, najlepiej 2 lub 3, bo sama muszę wszystko nosić. Nie mamy dużego doświadczenia ale jesteśmy wytrwali. Za nami Tatry zach (a tu przejście z schr.Ornak przez Ciemniak na Kopę i zejście do Kuźnic) i Karkonosze. Z góry dziękuję


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 25, 2011 8:43 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
Cytuj:
chcemy nocować w schroniskach

rezerwacja jest ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 25, 2011 9:00 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lip 23, 2011 11:58 am
Posty: 5
Jeszcze nie, ale jak nie będzie miejsc w sierpniu to może być też wrzesień


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 25, 2011 9:28 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
hania03 napisał(a):
Jeszcze nie, ale jak nie będzie miejsc w sierpniu to może być też wrzesień


To najwyższy czas podzwonić, bo już nawet na wrzesień może nie być i wtedy trzeba być rano osobiście, żeby dostać coś z puli rezerwowej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 27, 2011 2:31 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Z dziećmi wszystko zależy od kondycji-niedawno mijalam matkę z 2 synami (około 10-12 lat)zasuwających ostro na Starobociański...i bardziej zmęczona matka niż synowie,tego samego dnia widziałam też ojca "wciągającego",a raczej wnoszącego córkę (około 11 lat)na Ornak...oboje byli w połowie drogi i ledwo trzymali się na nogach ze zmęczenia.
A mój ponad 3 letni kawaler ani myśli chodzić po górach i już po 10 minutach ma dość i kapituluje,podczas gdy jego kuzynka już rok młodsza zasuwała równo po górach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 28, 2011 8:22 am 
Swój

Dołączył(a): Śr lip 22, 2009 12:58 pm
Posty: 54
Lokalizacja: spod stolicy
hania03 napisał(a):
proszę o pomoc, chcę na kilka dni(5-6) wybrać się z dziećmi (7 i 9 lat) w góry, czy macie jakieś propozycje tras, chcemy nocować w schroniskach, najlepiej 2 lub 3, bo sama muszę wszystko nosić. Nie mamy dużego doświadczenia ale jesteśmy wytrwali. Za nami Tatry zach (a tu przejście z schr.Ornak przez Ciemniak na Kopę i zejście do Kuźnic) i Karkonosze. Z góry dziękuję


Polecam jako baze schronisko na Ornaku.
Mozecie zrobic takie trasy:
1 - do Chocholowskiej i ewentualnie na Grzesia
2 - na Ciemniak, ewent. dalej po Czerwonych jak sil starczy
3 - na Ornak a jak starczy sil i czasu to dalej na Siwa Przelecz i Blyszcz
4 - jak bedzie deszcz padal - to zwiedzic jaskinie - Raptawicka, Smocza Jama, Mylna
5 - droga nad reglami wrocic do Zakopca
Na Ornaku dzieciaki znajda tez fajne miejsca do zabawy - strumienie, laczka, staw itd.

Mozna tez na 2 dni sie przeniesc np. do Starej Roztoki (jest szansa ze jeszcze sa miejsca) i pojsc do Schroniska D5SP a potem przez Swistowke do Moka i wrocic asfaltem. Albo asfaltem na Moko i Wrota Chalubinskiego.

Roblem te trasy kiedy bylem w gorach pierwszy raz z moim mlodszym synem, on mial wtedy 8 lat i spokojnie dal rade. Generalnie dzieciaki nie lubia lazenia przez las, za to chetnie laza po jaskiniach i po skalkach.

_________________
ide w gory


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 28, 2011 9:27 am 
Nowy

Dołączył(a): So lip 23, 2011 11:58 am
Posty: 5
Mam rezerwację w schronisku Roztoka 20 i 21 sierpnia, więc tam chcielibyśmy pochodzić, no i wcześniej muszę coś zarezerwować na jakiejś kwaterze bo rzeczywiście z miejscami w schr ciężko.I wtedy stamtąd trasy Dzieciaki są bardzo wytrwałe, o na Ornaku byliśmy w zeszłym roku i dzieci dały radę przejść z Ornaka przez Ciemniak na kopę a stamtąd do Kuźnic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 28, 2011 6:23 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz gru 02, 2010 8:54 pm
Posty: 11
Lokalizacja: Pułtusk
hania03 napisał(a):
w schronisku Roztoka

No to polecam Rusinową Polanę, gdzie można przytulić owieczkę, poleżeć na trawce, albo wejść na Gęsią Szyję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 28, 2011 7:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
hania03 napisał(a):
Mam rezerwację w schronisku Roztoka 20 i 21 sierpnia, więc tam chcielibyśmy pochodzić,
To faktycznie zróbcie sobie wycieczkę przez Doline 5 Stawów do Morskiego Oka.
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/kepa.htm

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 01, 2012 10:31 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 8:08 pm
Posty: 90
Lokalizacja: krk.pdg
(nie)stety sezon letni tuż tuż...gdzie w tym roku wybieracie się ze swoimi dziećmi?:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 01, 2012 10:43 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 23, 2011 10:23 am
Posty: 142
Lokalizacja: Tarnów
oxygenic napisał(a):
(nie)stety sezon letni tuż tuż...gdzie w tym roku wybieracie się ze swoimi dziećmi?


Ja z Tymkiem mamy zaplanowaną jego pierwszą w życiu " męską" wyprawę w góry , pewnikiem będzie to Beskid Sądecki , w Tatrach planujemy jakieś dolinki i Sarnią bedź Gęsią szyję.
W ubiegłym roku Tymek był z nami na Nosalu - bardzo mu się podobało, a miał wtedy niecałe 3 lata ;)
Tomek

_________________
"Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to? "
Kłapouchy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2012 5:54 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 8:00 am
Posty: 210
Lokalizacja: Bełchatów
My z Frankiem już jutro będziemy w górach :D Plany są takie( o ile pogoda będzie :twisted: )
Sarnia Skała i oczywiście Siklawica bo dużooo wody :lol:
Nosal
Rusinowa i Gęsia Szyja
Kościeliska i Smreczyński Staw
Chochołowksa i tu myslałam o Grzesiu/ tylko nie wiem czy tyle mi wysiedzi w nosidełku :? /
poza tym oczywiście Muzeum Tatrzańskie i niezmienna Gubałówka :)
Franek ma dopiero niecałe 3 lata także wszystkie plany i tak są zależne od niego...
A co ewentualnie byście polecili jeszcze? :)

_________________
Padają miasta, inny świat

mijają wieki całe

Aniele Stróżu strzeż nam gór

niech będą wciąż te same.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2012 9:48 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 8:08 pm
Posty: 90
Lokalizacja: krk.pdg
ja poleciłbym z dzieckiem przejechać się kolejką na kasprowy, moja, w zeszłym roku jeszcze 2letnia, córka była zachwycona, i do dzis te wycieczkę wspomina.

http://www.youtube.com/watch?v=V3tDlatSba4 frament filmu mniej więcej od 4 minuty;)

a oprócz tego hala gąsienicowa w okolicy schroniska, morskie oko w czasie mniejszego ruchu turystycznego
i myślę, że możnaby spróbować kawałek jakiejś jaskini przejść (przy suchej skale i dobrym nosidełku raptawicka?) , ale tu trzeba dziecko zaopatrzyć w kask, ochraniacze i czołówkę dla malucha. dla dziecka niezła frajda, bo latarka, bo kałuże, i coś nowego, o ile dziecko nie boi się ciemności :)[url][/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2012 10:00 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
a kolejka na Lomnice to jeszcze wieksze wrazenia dla dziecka. Mozna ewentualnie podjechac do kolejki posredniej (Skalnate Pleso), zjesc cos w Skalnatej Chacie (nieco ponizej stacji kolejki, przy magistrali), a nie w "fast-foodzie" przy kolejce. A potem nieco sie przejsc magistrala, to i dziecko da rade.

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2012 10:08 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 8:08 pm
Posty: 90
Lokalizacja: krk.pdg
kozica szwedzka napisał(a):
a kolejka na Lomnice to jeszcze wieksze wrazenia dla dziecka.


a kolejka od kiedy czynna?
i jaka cena biletu?:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2012 10:53 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
oxygenic napisał(a):
kozica szwedzka napisał(a):
a kolejka na Lomnice to jeszcze wieksze wrazenia dla dziecka.


a kolejka od kiedy czynna?
i jaka cena biletu?:D


cos takiego znalazlam:
http://www.slovakia.travel/entitaview.aspx?l=5&idp=4098
nie wiem czy aktualne, ale to mozesz sobie przeciez w necie poszukac

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 07, 2012 10:22 am 
Nowy

Dołączył(a): N maja 27, 2012 12:23 pm
Posty: 5
Gdzie polecacie się wybrać z dzieckiem w nosidełku(lub w wózku ewentualnie)?Chodzi o jakąś nie za długą wycieczkę oczywiście-może Rusinowa Polana lub Dol.Strążyska?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 07, 2012 7:00 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 8:08 pm
Posty: 90
Lokalizacja: krk.pdg
a ile dziecko ma? samodzielnie już chodzi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 07, 2012 8:30 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Rusinowa Polana to przepiękne miejsce, ale pod górkę więc wózek odpada. Z Dolin to do wyboru do koloru, Kościeliska jest pełna rodziców z małymi dziećmi.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 08, 2012 4:31 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 2:19 pm
Posty: 350
W tym roku dalszy ciąg podnoszenia poprzeczki dla już 5 letniego syna.
3 lata- Gubałówka
4- Nosal.
5-? W planach G. Szyja i coś na Słowacji. Myślę nad Osterwą lub S. Soliskiem, z wjazdem lub zjazdem na krześle.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 08, 2012 5:00 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 8:08 pm
Posty: 90
Lokalizacja: krk.pdg
wczoraj na świnicy widziałem grupkę (+/-) 8latków z opiekunami (szli z kasprowego), posiedzieli z pół godziny i dalej na zawrat. dzieciaki były zachwycone na łańcuchach :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 09, 2012 6:52 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 06, 2012 4:15 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Chodzież
maciej76 - proponuję jeszcze sarnią skałę i oczywiście murowaniec /no chyba że już tam byliście/
Ja,moja druga połowa i nasza 3 letnia córka byliśmy w zeszłym roku właśnie w murowańcu i mała była zachwycona widokiem na orlą perć /wejście przez boczań a zejście jaworzynką a pierwszym szczytem zdobytym w tatrach był nosal też w zeszłym roku /z jaszczurówki/ .
hejka!

_________________
http://obiezyswiat.org/index.php?user=knfred


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 09, 2012 12:25 pm 
Nowy

Dołączył(a): N maja 27, 2012 12:23 pm
Posty: 5
oxygenic napisał(a):
a ile dziecko ma? samodzielnie już chodzi?
Bedzie miał 1,5 roku jak będziemy w górach.Chodzi już sam ,ale oczywiście po szlaku nie da rady więc nosidełko planuję wypożyczyć.Ogólnie będę samotnie wędrował,raz tylko planuję zabrać małego najlepiej w miejsce w którym jeszcze nie byłem lub gdzie nie byłem już dawno stąd pytanie o Rusinową Polanę i Dol.Strążyską.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 14, 2012 3:53 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 8:08 pm
Posty: 90
Lokalizacja: krk.pdg
z nosidełkiem to bez problemu można chodzić na wszystkie łatwe szlaki :) ale polecam (z doświadczenia) zabrać kijki ze sobą, są nie do przecenienia, gdy się schodzi po kamieniach :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 392 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL