Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:19 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 392 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lip 10, 2013 9:37 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn paź 15, 2012 7:51 pm
Posty: 20
zerknij tez tutaj, głównie jest o słowackiej stronei ale o polskiej chyba tez cos było: viewtopic.php?f=4&t=249


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 10, 2013 9:57 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
ewelina.krzys napisał(a):
Wybieram sie z dziekiem 1.5roku. Generalnnue dobry z niego piechur ale jak to z dzieckiem 3 kroki w przod 5 do tylu:-) .nosidlo jest dla Niego straszne, wozek podobnie ale bierzemy lekka spacerowke, ktora jednak mimo malych kolek zima ppo zaspach daje rade to i w gorach da rade a dziecko moze troche posiedzi. Co polecacie dla dziecka ktore nie lubi nosidla. Jakies lekkie dolnki, krotkie, zeby jakies strumyczki byly, mostki, owieczki, bacowki itp. Myslimy o drodze pod regami, dolina strazycka, na gubalowke chcemy wiechac kolejka,na morskie oko w jedna strone na pieszo z powrotem konikiem. co jeszcze?


Dolina za Bramką (strumyczek po kamieniach na koniec).
Strążyska i Siklawica ( w sumie dla dziecka nic nadzwyczajnego, ale z braku laku... )

Tu kończą się moje pomysły na to co może trzylatka w górach polskich zaciekawić.
Reszta to łatwe szlaki z polanką i widokiem: Rusinowa p. Wiktorówki, Kościeliska, *, ale "ofertą dla dzieci" nazwać się tego nie da.

Dzieci w polskich Tatrach to będą najszczęśliwsze z oferty basenów, Antałówka, Bukowina...
No jeszcze z zakupów na Krupówkach, tylko co na to rodzice?

EDIT
Napisało mi się tam jeszcze "trawers Nosala", ale ponieważ ten nie jest taki znowu łatwy i w dodatku nawet z niebezpieczną ekspozycją na szczycie, postanowiłem usunąć - to już tak raczej dla bardziej przewidywalnych dzieci.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 10, 2013 5:00 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
ewelina.krzys napisał(a):
Wybieram sie z dziekiem 1.5roku

Małe. Może zamiast w nosidle wolałoby na barana.
Chochołowska - ciuchcia,koniki, baranki, motylki, jaszczurki (na Chochołowskiej Polanie)
Kościeliska- koniki, potok, motylki, nad Smerczyńskim Stawem o ile wniesiecie- ważki
W Dolinie Lejowej mało atrakcji ale moje dziecko nazywało ja "motylkową dolinką"
Morskie Oko z takim maluchem bedzie średnio miło chyba że koniki w obie strony.
Ale mozecie wyskoczyc na Słowacje nad Szczyrbskie Pleso - deptak dookoła jeziora i kaczuszki w dużych ilościach (również młode) :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 10, 2013 7:53 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 10, 2013 9:12 am
Posty: 4
WILCZYCA napisał(a):
Morskie Oko z takim maluchem bedzie średnio miło chyba że koniki w obie strony.
:


własnie to sobie odpuscicmy, w dwie sgtrony konikiem to spory wydatek. a koniki sa tez na innych trasach.
Co do brania na barana tatus z tych mało ruchliwych to się szybko męczy ale ja czasem an rece bede brała. Generalnie moje dziecko sporo chodzi, chodzimy czesto na spacery do lasu oddalonego 1,5 km+ po lesie z 1-2 km. i tylko czasem na raczki chce. Generalnie nie chodzi mi o dojscie rrasa od do, mogę w kazdej chwili wczesiej zawrocic, byleby własnie były motylki, koniki etc :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 10, 2013 7:55 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 10, 2013 9:12 am
Posty: 4
grubyilysy napisał(a):
[
Napisało mi się tam jeszcze "trawers Nosala", ale ponieważ ten nie jest taki znowu łatwy i w dodatku nawet z niebezpieczną ekspozycją na szczycie, postanowiłem usunąć - to już tak raczej dla bardziej przewidywalnych dzieci.


zdecydowanie bałabym się :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 10, 2013 11:24 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2009 2:22 pm
Posty: 15
Droga pod reglami to dość dobry pomysł ,ale kamiorki po drodze sprawiają trochę trudności dla spacerówki ,ale sporo jest alternatywnych dróżek biegnących równolegle, jak nie jest po deszczu to da radę nimi się przemieścić. Inaczej w niektórych miejscach trzeba odrobinę wysiłku aby przejechać jak przejechać ,ale żeby nie uszkodzić kółek wózka - nam się to udało niestety :/. Przy odrobinie szczęścia będą w pobliżu wypasane owieczki ,wiec maluch powinien mieć rozrywkę . Co do górskich miejsc typowo to poprzednicy napisali chyba wszystko . "Na barana" nasza nie znosi ,wiec to zależy od upodobań dziecka,jeślii tylko na nóżkach albo ewentualnie wózek to może Oravice? Spokój ,cisza i asfaltowe ,czy tez pseudo asfaltowe drogi gdzie dziecko może spokojnie się przejść albo podróżować wózkiem . Dolina Bobrowiecka chociażby, czy tez Ticha Dolina ,trochę krówek ja się trafi ,masa kwiatów no i motylki obowiązkowo - Moniśka biegała za nimi jak szalona :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 17, 2013 9:42 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 10, 2013 9:12 am
Posty: 4
Jak bede kolejka wjezdzac na gubalowke mozna miec wozek, tak samo na koniku i na tej ciuchci w dolinie chocholowskiej?czy płaci sie za wózek dodatkowo?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 17, 2013 2:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
W cenniku nie ma nic o wózkach
http://www.pkl.pl/gubalowka/Kolej_linow ... wka/Cennik
Zawsze można zadzwonić i się zapytać
http://www.pkl.pl/gubalowka/Gubalowka/Kontakt

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 10:31 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 21, 2013 9:32 pm
Posty: 3
Podobne pytanie zadalam na innym gorskim forum ale pozwole sobie rowniez tutaj wytrawnych wspinaczy podpytac;)

Witam
Wybieramy sie w gory (Zakopane, Krzeptowki Potok) z dwojka dzieci, jedna coreczka ma 3 latka, druga prawie 7. Niestety wiek 7 lat - w przypadku tej drugiej - nie swiadczy o tym ze moze byc dobrym piechurem;) niby uprawia sport, niby taka rezolutna ale na dluzszych dystansach lubi marudzic, nozki bolą itp. Tak wiec caly wyjazd ustawiamy pod 3 latkę. Nosidlo odpada, mąż zwyczajnie odpada w tej kwestii i nie ma sił targać małą. Wozek - ostatecznie skorzystac mozemy ale jest to juz tylko "parasolka" wiec nawet drogą pod reglami byloby nią ciezko chyba pojechac...

Opracowuje plan wyjazdu i prosze o porady czy ma on sens. Przeplatam dni z dluzszymi trasami spacerowymi z dniami lajtowymi typu wjazd gdzies kolejka itp. tak aby dzieci mogly odpoczac.
1. SO przyjazd, zwiedzanie Zakopanego, zapewne Krupowki, moze Park Miejski
2. ND spacerem Pod Reglami i wejscie do D.Strazyskiej - Siklawica - czy 3 latka da rade pokonac ten odcinek na nozkach?
3. PON rano wjazd na Gubalowke, popoludnie pozostanie do wykorzystania dowolnie
4. D. Chocholowska, przejazd "ciuchcia" jak najdalej sie da, spacerek, podobny powrot... innego pomyslu nie mam na Chocholowka z moimi malymi marudami.
5. Śr jakies baseny, moze Białka? gdzies gdzie najwiecej atrakcji dla dzieci
6. Kościeliska - Jaskinia Mrozna - moze Wawoz Krakow? zapewne takze z jakiejs ciuchci skorzystamy;)
7. wjazd na Kasprowy o ile w kolejce mąż wystoi;)
8. SO autem pod Wielka Krokiem i moze D.Bialego
9. MOrskie Oko na sam koniec zostalo aby dzieci do gor nie zniechecic na starcie;)
10. wyjazd i zapewne ten dzien zorganizujemy jakos lajtowo.

Prosze o ciekawe podpowiedzi!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 10:46 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Jak już będziecie na tych Krupówkach to tam jest Muzeum Tatrzańskie a w nim wypchane zwierzatka.
Strażyska - na pewno da rade do polany. A ten ostatni fragment za raczke tez powinna (moja była tam na własnych nózkach mając 3,5 roku.
Z Jaskini Mrożnej jest dosc strome zejscie jak ma 3latkę 7 latka sobie poradzi
Po bilet trzeba wyjsc wczesnym rankiem wtedy kolejka jest krótsza.
Może zamiast Doliny Białego -Rusinowa Polana od Wierch Porońca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 23, 2013 7:13 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
miska777 napisał(a):
Podobne pytanie zadalam na innym gorskim forum ale pozwole sobie rowniez tutaj wytrawnych wspinaczy podpytac;)

Witam
Wybieramy sie w gory (Zakopane, Krzeptowki Potok) z dwojka dzieci, jedna coreczka ma 3 latka, druga prawie 7. Niestety wiek 7 lat - w przypadku tej drugiej - nie swiadczy o tym ze moze byc dobrym piechurem;) niby uprawia sport, niby taka rezolutna ale na dluzszych dystansach lubi marudzic, nozki bolą itp. Tak wiec caly wyjazd ustawiamy pod 3 latkę. Nosidlo odpada, mąż zwyczajnie odpada w tej kwestii i nie ma sił targać małą. Wozek - ostatecznie skorzystac mozemy ale jest to juz tylko "parasolka" wiec nawet drogą pod reglami byloby nią ciezko chyba pojechac...

Opracowuje plan wyjazdu i prosze o porady czy ma on sens. Przeplatam dni z dluzszymi trasami spacerowymi z dniami lajtowymi typu wjazd gdzies kolejka itp. tak aby dzieci mogly odpoczac.
1. SO przyjazd, zwiedzanie Zakopanego, zapewne Krupowki, moze Park Miejski


Co już poleciła Wilczyca - Muzeum TPN przy Rondzie Kuźnickim - teraz są tam nie tylko wypchane zwierzęta ale wiele atrakcji dla dzieci - puzzle, zabawy "co zabrać do plecaka", filmy rysunkowe. Być może da się też wejść z jakąś grupą na film przyrodniczy (około 15 minut).
Poza tym dookoła jest ogród sensoryczny a w nim wiele ciekawych obiektów - np, figury zwierząt naturalnej wielkości, na których można usiąść, zabawa "poznaj ślady zwierzaka", platforma do obserwacji płazów w potoku, darmowa luneta z widokiem na Giewont itd.
To wszystko kosztuje tyle co bilet do TPN.
Mniej więcej na przeciw TOPR jest park linowy, ale nie wiem czy są trasy dla dzieci. Można sprawdzić, mają stronę w Internecie.

miska777 napisał(a):
2. ND spacerem Pod Reglami i wejscie do D.Strazyskiej - Siklawica - czy 3 latka da rade pokonac ten odcinek na nozkach?


Moim zdaniem tak - zwłaszcza jak się coś obieca ;)

miska777 napisał(a):
3. PON rano wjazd na Gubalowke, popoludnie pozostanie do wykorzystania dowolnie


Na samej Gubałówce można spędzić więcej czasu, a na dół ewentualnie zejść pieszo, ale nie czarnym szlakiem przy kolejce, tylko np. tym co wychodzi koło Hotelu Kasprowy.

miska777 napisał(a):
4. D. Chocholowska, przejazd "ciuchcia" jak najdalej sie da, spacerek, podobny powrot... innego pomyslu nie mam na Chocholowka z moimi malymi marudami.


Myślę, że do schroniska da się dojść, obiecaj pieczątkę w schronisku.

miska777 napisał(a):
5. Śr jakies baseny, moze Białka? gdzies gdzie najwiecej atrakcji dla dzieci


Białka jest OK. Ilość atrakcji mniej więcej porównywalna z Bukowiną, a tłum mniejszy (przynajmniej tak było na wiosnę).

miska777 napisał(a):
6. Kościeliska - Jaskinia Mrozna - moze Wawoz Krakow? zapewne takze z jakiejs ciuchci skorzystamy;)


Ciuchci tam nie ma, są tylko dorożki, niestety bardzo drogie (120 zł za przejazd jak się nie mylę).
Moim dzieciom w tym wieku niesamowicie podobał się Wąwóz Kraków i jaskinie, ale na drabince młodszego mąż asekurował.
Jaskinie to jest w ogóle coś co ich zachwyciło (starszemu synowi do dziś zostało)

miska777 napisał(a):
7. wjazd na Kasprowy o ile w kolejce mąż wystoi;)


Sam spacer pieszy do Kuźnic może być ciekawy, są tam teraz interesujące wystawy w obiektach TPN, a w szczególności wystawa przyrodnicza.

miska777 napisał(a):
8. SO autem pod Wielka Krokiem i moze D.Bialego
9. MOrskie Oko na sam koniec zostalo aby dzieci do gor nie zniechecic na starcie;)


Zamiast Doliny Białego może faktycznie Polana Rusinowa, lub ewentualnie Kopieniec.
Są tam owieczki, szałasy itd.

Do Morskiego Oka marudy mogą podjechać fasiagiem (też niestety drogi, z tego co pamiętam tylko do góry 40 zł/ osoby)

Załóż starszej córce książeczkę jakiejś odznaki turystycznej (np. "siedmiomilowe buty") i niech zbiera punkty i pieczątki - bardzo poprawia nastawienie do wędrówek i eliminuje marudzenie.

http://jaslo.pttk.pl/odznaki/siedmiomilowe_buty.html

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 23, 2013 12:33 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lut 28, 2009 11:32 pm
Posty: 29
Lokalizacja: KRK
moja prawie 2-letnia córa lubi nosidło i w niedzielę zaliczyła Starorobociański
po płaskim nawet dzielnie szła :)
w Chochołowskiej wiadomo: kamyki, potok, owce i krowy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 23, 2013 1:34 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 21, 2013 9:32 pm
Posty: 3
Wilczyca o tym muzeum czytalam, jest w planie;)

Hm Jaskinie Mrozna odwiedzi najwyzej maz ze starsza corka, ja z mala pospacerujemy w okolicy.

Rusinową Polanę rozważę. Tylko czy 3 latka da rade? Dolina Bialego wydawala mi sie latwiejsza i zawrocic mozna w dowolnym momencie... a na Rusinowa to wypadaloby juz dojsc jak sie wystartuje:) Piszą ze dorosly dojdzie w 1,5h, mala pewnie potrzebowalaby ze 3 i drugie tyle na powrot... hm ale moze to chodzi o dojscie z parkingu w Palenicy, przez Wiktorowki? Czy z Wierch Porońca bedzie szybciej? Łatwiej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 23, 2013 3:56 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
miska777 napisał(a):
Wilczyca o tym muzeum czytalam, jest w planie;)

Hm Jaskinie Mrozna odwiedzi najwyzej maz ze starsza corka, ja z mala pospacerujemy w okolicy.

Rusinową Polanę rozważę. Tylko czy 3 latka da rade? Dolina Bialego wydawala mi sie latwiejsza i zawrocic mozna w dowolnym momencie... a na Rusinowa to wypadaloby juz dojsc jak sie wystartuje:) Piszą ze dorosly dojdzie w 1,5h, mala pewnie potrzebowalaby ze 3 i drugie tyle na powrot... hm ale moze to chodzi o dojscie z parkingu w Palenicy, przez Wiktorowki? Czy z Wierch Porońca bedzie szybciej? Łatwiej?


Z Wierch Porońca jest prawie po płaskim - około godziny.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 23, 2013 4:06 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
miska777 napisał(a):
Piszą ze dorosly dojdzie w 1,5h

Koniecznie z Wierch Porońca a nie z Palenicy przy takim maluszku.
Tam sie tak długo nie idzie. Nie wiem gdzie znalazłaś taki opis. Może tam było że na Gęsią Szyję .
Ja raczej 3 latce tego ostatnego nie zaproponuję, 7 latce juz tak. No ale tez mozesz z młodszą poczekac na polanie
Na Rusinową jest łatwa bezproblemowa droga a na polanie śliczny widok na Tatry. Bywały owieczki ale nie zawsze nie wiem jak obecnie ostatni raz byłam tam 2lata temu i akurat z tego co pamietam nie było. Mozna zejśc do kościółka na Wiktorówkach ale mała moze potrzebowac odrobine pomocy , a nastepnie zejść do Zazadniej stamtad bus (zazwyczaj pełen, bo wracający z p. Palenicy) do Zakopanego. Wycieczka zdecydowanie ładniejsza niz do Doliny Białego
Miałam na mysli to muzeum
http://z-ne.pl/1g,pokazzdjecie,493,.html
Ale to o którym mówi Basia tez polecam.
http://z-ne.pl/s,doc,22102,1,1301.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 24, 2013 12:28 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
mm74 napisał(a):
Basia Z. napisał(a):
Załóż starszej córce książeczkę jakiejś odznaki turystycznej (np. "siedmiomilowe buty") i niech zbiera punkty i pieczątki - bardzo poprawia nastawienie do wędrówek i eliminuje marudzenie.

http://jaslo.pttk.pl/odznaki/siedmiomilowe_buty.html


Basia Z. ale ona nie dotyczy Tatr? czy źle czytam?


To chyba najbardziej zależy od osoby weryfikującej.
Moje dzieci zdobywały wszelkie odznaki między innymi w Tatrach.

Ale specjalistką od tych wszelkich odznak nie jestem.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 24, 2013 8:34 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 9:17 am
Posty: 160
Lokalizacja: Za daleko...
WILCZYCA napisał(a):
miska777 napisał(a):
Piszą ze dorosly dojdzie w 1,5h

Koniecznie z Wierch Porońca a nie z Palenicy przy takim maluszku.
Tam sie tak długo nie idzie. Nie wiem gdzie znalazłaś taki opis. Może tam było że na Gęsią Szyję .
Ja raczej 3 latce tego ostatnego nie zaproponuję, 7 latce juz tak. No ale tez mozesz z młodszą poczekac na polanie
Na Rusinową jest łatwa bezproblemowa droga a na polanie śliczny widok na Tatry. Bywały owieczki ale nie zawsze nie wiem jak obecnie ostatni raz byłam tam 2lata temu i akurat z tego co pamietam nie było. Mozna zejśc do kościółka na Wiktorówkach ale mała moze potrzebowac odrobine pomocy , a nastepnie zejść do Zazadniej stamtad bus (zazwyczaj pełen, bo wracający z p. Palenicy) do Zakopanego. Wycieczka zdecydowanie ładniejsza niz do Doliny Białego
Miałam na mysli to muzeum
http://z-ne.pl/1g,pokazzdjecie,493,.html
Ale to o którym mówi Basia tez polecam.
http://z-ne.pl/s,doc,22102,1,1301.html


My właśnie z dwulatką szliśmy z Zazadniej (dojechaliśmy busem). Droga przyjemna, pod koniec pod górkę, ale generalnie wydaje mi się, że 3latka da sobie radę. Faktem jest, że nasza gwiazda była w nosidle, ale tylko 1/3 drogi, część przeszła na własnych nóżkach, część na moich rękach, moment po schodach był najfajniejszy :) Droga powrotna była w kierunku Palenicy, przez wzgląd na busa powrotnego. Ciężko byłoby złapać busa w Zazadniej, bo tak jak powiedziała Wilczyca, jest on pełen. Potwierdzam również, że zdecydowanie łatwiej i szybciej aniżeli przez Dolinę Białego, no i widoki z Rusinowej są bajeczne :)

_________________
Nigdy nie mów nigdy....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 04, 2013 6:05 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 04, 2013 5:56 pm
Posty: 8
Witajcie :)
Bywałam na tym forum daaaawno temu, tak dawno że nawet nie pamiętam swojego nicka, więc teraz witam się po raz kolejny i od razu przechodzę do meritum.
Wybieram się w Tatry z dwójką dzieci - 1,5 roku i 4 lata. Prześledziłam chyba wszystkie wątki dotyczące wędrówek z dzieciakami, ale chciałabym jeszcze zapytać o zdanie osoby bardziej doświadczone.
Planuję -
1. Strążyską z podejściem do Siklawicy
2. Przysłop Miętusi z Nędzówki i potem ścieżką nad Reglami do Kościeliskiej
3. chciałabym się przejść z Kuźnic na Halę Kondratową...no i przełęcz pod Kopą Kondracką też mnie kusi, ale tak sobie myślę że z nosidłem (mąż będzie robił za wielbłąda) i czterolatką za rękę to chyba i tak nie damy rady (?)
4. i podobne pytanie do wyprawy na Halę Gąsienicową przez Boczań - czy ktoś tak wchodził z przedszkolakiem?
zastanawiam się jeszcze, czy da się wejść na Rusinową Polanę z wózkiem (niekoniecznie przez cały czas, ale mamy parasolkę, więc można ją złożyć i ciągnąć za sobą). Do tej pory nie zwracałam uwagi na takie szczegóły i skupiałam się raczej na wyższych partiach gór :) Tak więc jeśli jakiś rodzic z doświadczeniem miały jakieś uwagi, to będę bardzo wdzięczna :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 04, 2013 6:42 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Trudno oceniac 4-latka (nawet nie wiadomo czy 4 skończone), Moja mając 4,5 była na Kondratowej, ale na Kope nie wchodziłyśmy zrobiłysmy tylko spacer do połowy podejścia i dalej chyba nie chciała. Za to weszła na Gasienicową przez Boczań aż do Czarnego Stawu.
Na Rusinową - od Wierch Porońca byście musieli bo od Zazadniej są schody.
Strażyska spokojnie. Na Przysłup zawsze wchodzę od strony Małej Łąki i tam na pewno dacie radę (z nosidełkami dla mniejszego) i przy okazji widoki chyba piekniejsze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 04, 2013 8:08 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 04, 2013 5:56 pm
Posty: 8
Dzięki za odpowiedź! Moja kończy 4 latka w październiku, ale jest bardzo sprawna fizycznie i na nartach już śmiga ;) Bardziej się boję znużenia/znudzenia - więc Kopę sobie chyba darujemy, ale marzy mi się bardzo bardzo Gąsienicowa... :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 04, 2013 8:15 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
mayeczka napisał(a):
ale jest bardzo sprawna fizycznie

No tak ale tu nie tylko chodzi o sprawnosc co równiez o wytrzymałośc. Wprawdzie dzieciaki w tym wieku bardzo szybko sie regeneruja ale muszą miec gdzie położyc się np. pół godzinki i przespać. Bo to długa trasa dla takiego maluszka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 17, 2013 11:19 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 21, 2013 9:32 pm
Posty: 3
To teraz ja krotko - z doswiadczenia:)

Sciezaka pod reglami - Dolina Strazyska - wodospad Siklawica
Moja 3 letnia coreczka dala rade, czesciowo na nozkach, czesciowo "na barana" ale pod sam wodospad dotarla, tam gdzie droga byla łatwa to zaraz bylo nudno i nozki bolaly, a im bardziej stromo tym ciekawiej.
Koscieliska - calą doline mloda w wozku przejechala, dodam ze jest to zwykla "parasolka", nie zadne tam duze pompowane kola.
Rusinowa Polana - pomylilismy szlak i zamiast z Wierch Poronca wyszlismy z Zazadniej i mloda tez dala rade, czesciowo na barana...
Kasprowy - bilety koniecznie trzeba zamowic przez internet, wtedy formalnosci trwaja kilka minut, zas Ci ktorzy stoja tam w kolejkach to jakis dramat jest, po prostu masakra tyle godzin ludzie tam stoja.
Na Gubalowke tez proponuje zabrac dziecku wozek, mozna kawal drogi isc spacerkiem ogladajac piekne widoki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 22, 2013 8:43 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 12, 2012 7:04 pm
Posty: 27
Lokalizacja: Góral z okolic Żywca
witam rok temu planowałem trasę na gęsią szyję którą wcześniej tutaj opisywałem .Niestety wycieczka ta wypaliła dopiero w tym roku . Po Waszych wskazówkach trasę zmieniłem i trasa wyglądała tak Palenica, ,Gęsia Szyja ,Rusinowa polana - Palenica. Wycieczka oczywiście była z moim synkiem który teraz ma 7 lat. Za dwa tygodnie znów planuję wypad do Zakopanego teraz oczywiście z przyjaciółmi którzy maja syna w wieku około 10 lat. Jaką trasę proponujecie tak aby dzieci dały rady a znajomi byli zadowoleni z pięknych widoków...?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 22, 2013 8:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
rikiMor0102 napisał(a):
Za dwa tygodnie znów planuję wypad do Zakopanego teraz oczywiście z przyjaciółmi którzy maja syna w wieku około 10 lat. Jaką trasę proponujecie tak aby dzieci dały rady a znajomi byli zadowoleni z pięknych widoków...?

Ze względów pogodowych - za dwa tygodnie to z tymi widokami może być bardzo różnie. Jak również z "dawaniem rady" przez 7-10-latki. Zwłaszcza jak traficie na wilgotną, mglistą, niżową pogodę...
Przy ładnej widoczności - piękne widoki NA Tatry są z Gubałówki, natomiast ze szlaków to dopiero po osiągnięciu pewnej wysokości. Przy brzydkiej pogodzie nawet wjazd na Kasprowy może skończyć się bezwidokowo...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 22, 2013 8:56 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 12, 2012 7:04 pm
Posty: 27
Lokalizacja: Góral z okolic Żywca
czyli co proponujecie gdzie tych przyjaciół zabrać no i oczywiście dzieci..?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 22, 2013 9:04 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
Jak będzie dupówa, to może gdzieś pod ziemie? Wieliczka? Tarnowske Góry?

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 22, 2013 9:13 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 12, 2012 7:04 pm
Posty: 27
Lokalizacja: Góral z okolic Żywca
a szlaki w tatrach co proponujecie , może ktoś z dziecmi zna ciekawe szlaki w tatrach łatwe


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 22, 2013 9:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
W mojej opinii zabieranie dziatwy na "wypad do Zakopanego z przyjaciółmi" - to pomysł z gruntu kiepski...
Zwłaszcza na jesieni :)

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 22, 2013 9:56 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 12, 2012 7:04 pm
Posty: 27
Lokalizacja: Góral z okolic Żywca
pytanie nie brzmiało czy zabieranie jak piszesz dziatwy do Zakopanego to pomysł kiepski czy wspaniały ...tak to sobie to można zaśmiecać to forum a konkretnej odpowiedzi brak na takie porady nie liczyłem czy ma ktoś coś konkretnego do zaproponowania..?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 22, 2013 10:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Myślę, że przeglądając ten wątek jak i inne o dzieciach w Tatrach na pewno coś znajdziesz.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 392 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL