Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:33 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sie 19, 2020 2:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Czy ktoś wie jak teraz wygląda przejazd autobusem z Tatranska Javorina, Lysa Polana w stronę Starego Smokovca?
Ten pierwszy autobus o 7.05 jeździ? Rozkład na https://cp.hnonline.sk/bus/spojenie/ pokazuje, że jest.
Bilet można kupić u kierowcy? Można płacić kartą?

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 20, 2020 2:28 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Nie wiem jak jest TERAZ bo skutecznie zniechęciłeś mnie do korzystania z busów. :mrgreen: W poprzednich latach bilet moŻna było zawsze kupić u kierowcy i płaciłam w euro - nie widziałam żeby ktoś płacił kartą. A te autobusy bez dodatkowych oznaczeń to były pewniaki ...

Ale daj znać jak Ci poszło bo może jeszcze we wrześniu mi sie przyda ta informacja. O ile nie zamkną granic i w ogóle terenu... :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 20, 2020 5:06 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt gru 25, 2009 8:27 pm
Posty: 172
Bilet można kupić u kierowcy, nie widziałam,by ktoś płacił kartą. Odnośnie godziny odjazdu,to dane cp.sk pokrywały się z rzeczywistością (byłam na początku sierpnia). ps. W autobusie i elektriczce 99procent osób w maseczkach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 20, 2020 7:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Ta karta to taka ich karta na przejazdy. Przykładają ją do czytnika i pobiera im za przejazd. Mniej niż gdy płaci się gotówką.
Ceny za przejazd takie jak na stronie cp.sk. Do Starego Smokovca 2,30 euro. W Starym Smokovcu autobus zjeżdża na przystanek na dużym parkingu wiec nie da się go przegapić.
Czytników kart płatniczych nie widziałem. W autobusie wszyscy w maseczkach.
Generalnie nie jeżdżę teraz busami ale żeby zamknąć pętle i wrócić do auta na parkingu musiałem podjechać autobusem.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 09, 2021 9:33 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
A jak wygląda teraz sprawa biletów na elektriczke? Da się je kupić rano na stacji czy tylko w pociągu?

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 02, 2021 5:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Sobie odpowiem.
Na małych stacjach nie da się kupić. Czasem są jakieś punkty w wioskach z biletami, np. sklepy. Ale wcześnie rano raczej się nie da. Lista punktów i informacje o elektriczce, biletach na stronę https://www.zssk.sk/zlavy-cestovne/tatr ... a-zubacka/
W dużych miejscowościach są kasy i automaty biletowe. Więc w dzień przyjazdu trzeba tam wejść i kupić bilety zawczasu.
Są bilety
- na konkretną trasę kupowane w kasie,
- listki, czyli bilety za 1 euro czy 0,5 euro. Które można kupić w większej ilości i codziennie sobie odbijać w pociągu. Nominały można łączyć. Na listkach są mapki z ilościami km między miejscowościami i ceny za dany odcinek w km. Można sobie wyliczyć za ile odbić.
- bilety dobowe, tygodniowe i miesięczne. Jak ktoś więcej jeździ mogą się bardziej kalkulować.

Automaty biletowe. Widziałem w Smokovcu na dworcu. Można kupić listki. Ale przyjmują tylko monety. Więc lepiej kupić w kasie niż z nimi walczyć.

Podobno awaryjnie można kupić w pociągu 24 h. Ale nie wiem u kogo. Bo w pociągu chodzą kanary tylko.

I uwaga co do rozkładu jazdy elektriczki. Warto przestudiować znaczki przy godzinach odjazdu. Np. + oznaczający niedzielę. Niektóre pociągi nie jeżdżą w niedzielę. I wtedy wypadnie z godzina czekania na następny.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 03, 2021 7:30 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Jest jakaś stona gdzie można kupić przez internet będąc w pociągu ale nie znam. Na tatromaniakach ktoś kiedyś podawał. Ja jak jeździłam na 2 tyg zawsze kupowałam miesięczny i się opłacał. No ale od czasu covida tam nie byłam. No i była wtedy info w schronisku w Popradzkim .z mają "predaj cestovnych listków".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 03, 2021 8:01 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
A właśnie można kupić jeszcze przez sms. Ale tylko jak ma się telefon w sieci słowackiej.
Między tygodniowym a miesięcznym jest 2 euro różnicy.
Jak się dużo jeździ tylko w wysokie można kupić. No ale nie ma w wysokich tyle szlaków na 2 tygodnie dostępnych z elektriczki. Jak się jeszcze jeździ w zachodnie autem to lepiej chyba kupić listki.

Niestety komunikcja autobusowa SAD w zachodnie leży. Ze Štrbské Pleso nie ma na zachód żadnego autobusu. A przydałby się. Zostaje auto.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 03, 2021 8:19 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Piękne dzięki przedpiszcom za informacje.
Właśnie się zarejestrowałem "kowidowo", teraz kombinuję elektriczki, bo ruszam w niedzielę (a pod górę, konkretnie, w poniedziałek).
Potwierdzam kompletną posuchę busową w kierunku zachodnim od Szczyrbskiego, niestety (wg internetu).
Szkoda, bo używając maszyny spalinowej własnej jestem skazany na pętle szlakowe, no i... ten ślad węglowy... :roll: .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 03, 2021 8:50 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2016 9:13 am
Posty: 300
Lokalizacja: Mazovia
Nocowałam niedawno w Novej Lesnej, kwaterę miałam równo czasowo odległą od stacji Nova Lesna i Pod Lesom. O ile ta pierwsza, jak już wiadomo, jest zabita dechami na głucho, to w Dolnym Smokovcu (Pod Lesom) jest kasa, ale czynna dopiero od 7.30 ( i chyba do 14 lub 14.30) Natomiast w samej NL listki są na poczcie oraz w jednym ze sklepów (Potraviny Velicka), szukając noclegu znalazłam też jedną kwaterę, której właściciel rozprowadza bilety ;) To się nazywa frontem do klienta :mrgreen:

_________________
Kozica nizinna wędrowna


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 03, 2021 5:01 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
tomek.l napisał(a):
Ze Štrbské Pleso nie ma na zachód żadnego autobusu. A przydałby się. Zostaje auto.


Przydałby się do Podbanskiej i dalej. Dwa lata temu pieszo pomykałam.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 12, 2022 7:40 am 
Nowy

Dołączył(a): N sie 13, 2017 9:50 pm
Posty: 3
Witajcie,
Czy orientuje się ktoś czy z Zakopanego jeździ jakiś transport w stronę Zuberzec (docelowe moje miejsce to tetlikova chata) oraz czy bez auta dotrę na tri Studnicy (wejście na Krywań)
Nic nie mogę znaleźć ..zebra bus i strama już nie jeździ a transport transgraniczny nadal nie uruchomiony flix ma jeden kurs na Poprad jedynie
Może ktoś ma może jakiś rozkład SAD z strebskie pleso (kierunek TRI studnicky)
Szkoda że nie ma porozumienia polsko Słowackiego w temacie transportu w około Tatr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 12, 2022 8:44 am 
Swój

Dołączył(a): Wt sty 12, 2010 1:20 pm
Posty: 42
Do Zuberca chyba nic bezpośrednio nie jeździ. Ze 2 lata temu wypróbowałem (z powodzeniem) takie połączenie: Zakopane-Chochołów (bus), w Chochołowie przez granicę do Suchej Hory na przystanek (ok. 15 minut spacerem), z Suchej Hory, z przesiadką w Trstenie, do Zuberca słowackim autobusem. Cała trasa w dwie i pół godziny.

Bez auta na Tri Studnicky to raczej tylko na piechotę...Generalnie wszystkie możliwe połączenia kolejowe i autobusowe na Słowacji są do wyszukania na cp.sk. Jeżeli tam nie znajdziesz transportu na Tri Studnicky, to znaczy, że nie da rady...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 12, 2022 8:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Nie ma żadnego autobusu na zachód od Strybskiego Plesa.
Krywań możesz zaatakować ze Strybskiego Plesa. Jest to jednak dłuższa wyrypa. Z małą ilością turystów od Magistrali i w ciemnym lesie z początku. Dopiero od podejścia na Mały Krywań dochodzi tłum z Trzech Studniczek.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 13, 2022 5:32 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1491
Lokalizacja: W-wa
markus132 napisał(a):
docelowe moje miejsce to tetlikova chata

Z parkingu na Siwej Polanie* - ok. 7 godzin:
https://en.mapy.cz/turisticka?planovani ... 2fQweCChMh

Z Zuberca trzeba iść 4,5 godziny (asfaltem), ale trzeba do tego Zuberca jakoś dojechać z Polski:
https://en.mapy.cz/turisticka?planovani ... Ybd85LSdKi

*nie wiem, do którego parkingu dojeżdża bus

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL