Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:20 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 78  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 22, 2006 8:57 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
w srode pieszo, w niedziele samochodem na Łysej Polanie przekraczalem za pomoca starego dowodu, nie ma problemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 22, 2006 8:58 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 9:55 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Bydgoszcz
Już niedługo ruszam na tydzień w Tatry, konkretnie od 1.07 i się zastanawiam, czy da radę przejść z Moka do "5" przez Szpiglasowy - w warunkach turystyki letniej, bez sprzętu... Jak myślicie? Bo niedawno było tam pełno śniegu, a i zejście z Przełęczy podobno jest nie takie łatwe...
Chcemy też wejść na Kozi Wierch Żlebem Kulczyńskiego albo od Zadniego Granatu, ale z tego, co widzę na zdjęciach Tomka też chyba może być ciężko...

_________________
Bezapelacyjnie, do samego końca...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 22, 2006 9:03 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:14 am
Posty: 174
Lokalizacja: Śląsk
jakaja napisał(a):
To od kiedy można na dowód,bo w zeszłym roku naprawdę nie przeszłam.Chyba,że trzeba mieć nowy dowód,a ja miałam jeszcze stary.Napisz mi jeśli wiesz coś na ten temat,bo w tym roku też mam jeszcze stary dowód,a chciałabym iść na Słowację.Dzięki i pozdro.


Rok temu w maju przekraczalem granice wlasnie w Lysej - nie bylo zadnego problemu bez paszportu [a dowod mam stary]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 22, 2006 9:10 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 1:04 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Czechowice
Pogoda jest krótko mówiąc nieprzywidywalna. W dolinach kupa problemów ze strony słońca, miejscami błota. Powyżej wiele śniegu w ostatnich dniach daje się we znaki oczom a poza tym nadchodzący front i burze raczej odradzają wszelaką aktywność górską. Szczerze mówiąc najbliższe lato nie zanosi się na lepsze od poprzedniego. BTW Kraków organizuje wypad na Staroleśną końcem sierpnia troche ambitnie jak dla szeroko dostępnego towarzystwa:) Jak pogoda sie nie poprawi to po ptokach z takimi wypadami.

_________________
Góry http://climber.rafalantoniewski.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 22, 2006 9:17 am 
nomak napisał(a):
Rok temu w maju przekraczalem granice wlasnie w Lysej - nie bylo zadnego problemu bez paszportu [a dowod mam stary]

To ja nie wiem dlaczego nie przeszłam.Może temu,że szłam z dziećmi,ale przecież ich mam w dowodzie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 22, 2006 9:31 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
a boryna. dzieci nie puscili - dzieci musza miec paszport, sam wpis do dowodu nie wystarcza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 22, 2006 9:35 am 
Cytuj:
dzieci musza miec paszport, sam wpis do dowodu nie wystarcza.

No to wszystko jasne.Dzięki.W tym roku już nie idę na Słowację.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 23, 2006 8:35 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 23, 2006 8:32 am
Posty: 152
Lokalizacja: Łorsoł
Paszport bądź dowód tymczasowy (teoretycznie szybsze wyrobienie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 23, 2006 10:45 am 
Witam na forum.

Jakich warunków można spodziewać się w Tatrach w nadchodzącym tygodniu? Czy będzie się dało przejść 'suchą nogą' Zachodnie, oraz czy bez sprzętu (raki, czekan) da się radę przejść szlaki na np. Świnicę, Zawrat, Szpiglasowy Wierch itp.

Pozdrawiam.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 23, 2006 11:24 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 23, 2006 8:32 am
Posty: 152
Lokalizacja: Łorsoł
W miarę sucho przejdziesz zachodnie oraz niższe partie wysokich (np. Kościelec :) ). Zawrat, Świnica mają jeszcze sporo śniegu.
BTW. wczoraj 2 razy latał śigłowiec TOPRu w okolice Zawratu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 23, 2006 1:27 pm 
Ze strony TOPR`u :

2006-06-23 POWAŻNY WYPADEK NA ORLEJ PERCI
W dniu wczorajszym (22.06) doszło rejonie Pościeli Jasińskiego na tzw. "Orlej Perci" do powaznego wypadku 26 letniej turystki z Węgier. Na skutek poślizgnięcia na płacie śniegu turystka spadła ok. 30 m. na stronę Doliny Pańszczycy odnosząc bardzo poważne obrażenia. Po akcji z uzyciem śmigłowca ratowniczego została przetransportowana do szpitala w Zakopanem. Lekarze określają jej stan jako krytyczny. W późnych godzinach wieczornych z rejonu Zawratu zostały sprowadzone do schroniska w Murowańcu dwie turystki z Łodzi, które ze względu na kompletny brak odpowiedniego wyposażenia nie były w stanie zejść po zalegającym po północnej stronie sniegu. Apelujemy o rozwagę i uwzględnienie w swoich górskich planach ograniczeń wynikających z zalegającego w wyższych partiach Tatr śniegu.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 23, 2006 1:42 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Co do pogody na szlakach-dzisiaj całe Tatry powyżej górnej granicy lasu toną w chmurach deszczowych- http://kamera.gliczarow.info.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 23, 2006 1:49 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 1:04 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Czechowice
Bardzo przykry wypadek tej Węgierki, ale pogoda robi swoje i często ambicje też, pogoda nie rozpieszcza ale jak się już przybyło trzeba przejść mawiali ludzie. Cóż czasem trzeba przełożyć atak górski na inną okazję.

_________________
Góry http://climber.rafalantoniewski.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 23, 2006 5:39 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 23, 2006 8:32 am
Posty: 152
Lokalizacja: Łorsoł
A propos. Wie ktoś może jak nadzień dzisiejszy wygląda żółty od wielkiego przez przełęcz krzyżne ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 23, 2006 8:06 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt cze 16, 2006 10:55 pm
Posty: 24
2 dni temu miałam relacje - snieg, bez rakow nie poleca sie wyjscia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 23, 2006 8:10 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 23, 2006 8:32 am
Posty: 152
Lokalizacja: Łorsoł
angel napisał(a):
2 dni temu miałam relacje - snieg, bez rakow nie poleca sie wyjscia


pfff :( . dziękuję za info. Swoją drogą to przeliczyłem się z wyjazdem. Okazuje się że bez raków i czekana co cięższych tras się nie zrobi.... choć może za tydzień... bądź pozostaje kupno raków :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 23, 2006 8:14 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt cze 16, 2006 10:55 pm
Posty: 24
w przyszłym tygodniu na nizinach maja byc wielkie upały. zobaczymy jak bedzie wygladaa sprawa wyzej. nie ma co sie załamywac najwyzej pojedzie sie 2 raz :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 23, 2006 8:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Raki na ten śnieg nie są potrzebne. Śnieg się zapada więc raki i tak nie mają się w co wbijać. Przydatne są kijki i w stromych i niebezpiecznych miejscach czekan.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 23, 2006 8:39 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 23, 2006 8:32 am
Posty: 152
Lokalizacja: Łorsoł
Kijki mam (drugie w tym roku ;) ) "ciupagi" nie wziąłem więc się chyba przejdę i ocenię sytuację - najwyżej wrócę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 24, 2006 12:16 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Gość napisał(a):
da się radę przejść szlaki na np. Świnicę, Zawrat, Szpiglasowy Wierch itp.


Z pomocą kijków stanęła moja noga na Zawracie w zeszłym tygodniu-nie wiem co tam sie dzieje w chwili obecnej :mrgreen:

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 24, 2006 7:38 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
Hania ratmed napisał(a):

Z pomocą kijków stanęła moja noga na Zawracie w zeszłym tygodniu-nie wiem co tam sie dzieje w chwili obecnej :mrgreen:


Hania a ktoredy szlas? starym zawratem czy szlakiem tam gdzie sa lancuchy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 24, 2006 9:57 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Dreptałam Starym Zawratem :alien:

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 25, 2006 6:46 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 23, 2006 8:32 am
Posty: 152
Lokalizacja: Łorsoł
radzioo napisał(a):
A propos. Wie ktoś może jak nadzień dzisiejszy wygląda żółty od wielkiego przez przełęcz krzyżne ?


Gdyby ktoś był zainteresowany to przełęcz da się spokojnie przejść z samymi kijkami. Od północy jest sporo śniegu (na "kijkowanie") ale od południa prawie już go nie ma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 25, 2006 10:30 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 5:40 pm
Posty: 876
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kochani a jak wygląda teraz Kościelec?

_________________
Dawniej Olivia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 25, 2006 11:05 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
olivia napisał(a):
Kochani a jak wygląda teraz Kościelec?



bez zmian http://www.drawa.net.pl/ caly czas fajnie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 25, 2006 12:19 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 23, 2006 8:32 am
Posty: 152
Lokalizacja: Łorsoł
olivia napisał(a):
Kochani a jak wygląda teraz Kościelec?


Bez śniegu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 25, 2006 1:03 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
olivia napisał(a):
Kochani a jak wygląda teraz Kościelec?


lekuśno się przechylił w prawo i prawie juz widać Zawrat z Murowańca :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 26, 2006 7:46 pm 
Na początku serdecznie wszystkich witam. Mój pierwszy post u Was, mam nadzieję że pozostanę na dłużej. Teraz przechodzę do sedna ...
Wczoraj wróciłem z tygodniowego pobytu w Tatrach. Warunki, zależnie od rejonu w który się wybieracie przeróżne.
W Tatry zachodnie można wybierać się bez obaw, śnieg występował tam tylko miejscowo, co nieco uatrakcyjniało szlaki, problemem mogą być jedynie burze i zmienność pogody. Do dnia dzisiejszego śniegu tego może już nawet nie być.
Czerwone Wierchy, Giewont, Kasprowy, Gąsiennicowa, okoliczne dolinki - lato w pełni.
Świnica - robiłem we wtorek, więc będzie już tydzień temu - wejście od Świnickiej Przełęczy w śniegu, oznakowanie szlaku zasypane, łańcuchów prawie nie było widać, jednak bez problemu do zrobienia. Zejście w kierunku Zawratu i Doliny Pięciu Stawów zdecydowanie dla wprawionych. Raki niepotrzebne, jednak miejscami lądowałem po krocze w śniegu. Szlak nie istniał, jedynie ślady które przy tych warunkach szybko znikają. Dodając do tego burzę z gradem nie wspominam wycieczki jako najszczęśliwszej. Do dnia dzisiejszego pewnie jest lepiej, osobiście bym jednak jeszcze trochę odczekał.
Z rejonów trudniejszych porwałem się jeszcze na Rysy (sobota). Od Czarnego Stawu prawie wszystko w śniegu, szlak odsłonięty nieco na samym początku, jednak wszyscy pchali się po najprostszej lini w śniegu (bodajże Zadni Piarg --> Długi Piarg --> Bula). Raki raczej obowiązkowe, ja nie posiadam, więc w okolicach buli zrezygnowałem. Zaznaczam iż nie trzymałem się tej linii podanej powyżej, a w miarę najwierniej wytyczonego szlaku. Bez sprzętu da się wejść ale to raczej przedsięwzięcie dla ignorantów. Około południa ze szlaku na Świstową Czubę widziałem schodzącą lawinę, pomimo zerowego stopnia zagrożenia, wspomnianym właśnie Zadnim i Długim Piargiem o czym można nawet przeczytać na stronie TOPR-u. Dobrze że nie było tam nikogo w tym czasie.
Podsumowując warunki nawet niezłe, jednak dla osób wprawiających się dopiero w turystykę górską polecam nieco niższe partie, tych bardziej doświadczonych pewnie ucieszy odrobina śniegu przy panujących obecnie upałach.
Jeśli ktoś jest zainteresowany fotkami z wspomnianych rejonów chętnie służę pomocą.

mrn
_______________________________________
Do administratora - przez nieuwagę w formularzu rejestracyjnym zaznaczyłem opcję <mam poniżej 13 lat> co w efekcie oznacza że do pełnej aktywacji konta muszę przesłać pocztą/faksem stosowne pisemko. Jeśli nie jest to problemem proszę o aktywację konta, gdyż zależy mi na tym nicku pod którym piszę, a zmienić tego już teraz nie mogę.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 26, 2006 8:26 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 9:55 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jak byś mógł walnąć zdjęcia ze Świnicy oraz widoki w stronę Koziego Wierchu i Krzyżnego z drogi powrotnej z Zawratu, a także zdjęcia z okolicy Morskiego Oka w stronę Szpiglasowego to byłbym wdzięczny 8)
Mój mail podany w profilu :wink: a może wkleiłbyś na forum to by wszyscy mogli obejrzeć :wink:

(kuba777@op.pl)

_________________
Bezapelacyjnie, do samego końca...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 26, 2006 8:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
A jaki jest śnieg na podejściu na Rysy? Twardy? Czy mokry i się zapada?

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 78  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL