Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 6:34 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2913 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 98  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt gru 30, 2014 5:13 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
wojt_ napisał(a):
Taa, wszędzie, ino weź ciepły śpiwór... może być z -20st.C

w schronisku -20 ??? :-).
To chyba lepiej spac poza schroniskiem ... :P.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 31, 2015 11:40 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Pytania do nocujących kiedyś nad Popradzkim Stawem.

Jest tam jakaś kuchnia turystyczna i zasięg sieci komórkowych?

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 31, 2015 12:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Nocowałem kilka razy. Zasięg na zewnątrz jest, co do kuchni turystycznej... to jest hotel. I z roku na rok jest tam coraz 'gorzej'. Raczej jak poprosisz wrzątek do termosu to spojrzą na Ciebie jak na idiotę.
Jest natomiast koło hotelu schronisko (nie pamiętam nazwy). Tam może jest lepiej.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 31, 2015 1:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Krabul napisał(a):
Jest natomiast koło hotelu schronisko (nie pamiętam nazwy).


Ma ktoś namiary na tą miejscówkę? W necie wyskakuje mi tylko hotel.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 31, 2015 2:34 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
_Sokrates_ napisał(a):
Jest tam jakaś kuchnia turystyczna i zasięg sieci komórkowych?


Zasięg był, jakaś kuchnia też, bo sobie herbatę robiłam. Czy coś do gotowania jest, nie zwracałam uwagi, bo jak już sama sobie coś robię, to jedynie kanapkę :D

_Sokrates_ napisał(a):
Ma ktoś namiary na tą miejscówkę? W necie wyskakuje mi tylko hotel.


A nie jest to przypadkiem to?

http://majlathovachata.sk/

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 31, 2015 3:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Elfka napisał(a):
http://majlathovachata.sk/


O to chodziło. Wielkie dzięki!

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 31, 2015 6:25 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
_Sokrates_ napisał(a):
Jest tam jakaś kuchnia turystyczna i zasięg sieci komórkowych?


Potwierdzam - zasięg na pierwszym piętrze to raczej rzadkość - najlepiej zejść do bufetu i wyjść na taras, albo udać się dosłownie kilka metrów w stronę Osterwy.
I jeszcze odnośnie zasięgu: w budynku jest WiFi - przynajmniej na pierwszym piętrze. NIE MA WiFi w .. bufecie.

Kuchnia turystyczna jest jak najbardziej, ale wyłącznie dla nocujących - przynajmniej na pierwszym piętrze (na drugim piętrze to są chyba pokoje hotelowe). To małe pomieszczenie w którym jest czajnik elektryczny, zlewozmywak i jakieś naczynia oraz kawałek blatu. Zatem wrzątek masz za free (o ile tam nocujesz - bo w bufecie wrzątku brak). Gdy nocowałem w grudniu Słowacy w tym pomieszczeniu gotowali/smażyli na własnej kuchence gazowej. Nie bardzo rozumiem czego więcej wymagać od kuchni turystycznej.

Z nowości w tym schornisku/hotelu: wyremontowano syfiaste prysznice na pierwszy miejscu. Zarówno damskie jak i męskie. Komfort prysznicowy znacznie się poprawił.

W Majlathovej chacie nigdy nie nocowałem, ale tam na parterze też jest bufet (dokładniej - cały parter to bufet) I to bufet taki baridzej McDonaldsowy niż ten w schronisku/hotelu. Zupełnie bez klimatu. Bufet w budunku o który pytasz jest całkiem całkiem.

Sam tego nie sprawdzałem, ale od napotkanego kolesia wiem, że w lecie nie ma problemu ze spaniem w spiworze na tarasie. I to zdajsie za free. Taras jest fajny, bo kilka metrów nad ziemią, drewniane dechy, więc jaka taka izolacja jest. Minus to pewnie to, że wychodzi na jezioro i może być wilgotno.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 10:04 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 604
Krabul napisał(a):
Nocowałem kilka razy. Zasięg na zewnątrz jest, co do kuchni turystycznej... to jest hotel. I z roku na rok jest tam coraz 'gorzej'. Raczej jak poprosisz wrzątek do termosu to spojrzą na Ciebie jak na idiotę.
Jest natomiast koło hotelu schronisko (nie pamiętam nazwy). Tam może jest lepiej.


W moim pokoju (haj-lajf, dwójka z łazienką :oops: ), był czajnik elektryczny.
Dobrze wspominam wynalazek pt. sherpa-czaj, który ze względu na "nieidentyczność językową" nieopatrznie nalano mi w bufecie do termosu.
Pierwszy czas coś takiego piłem, ale w tatrzańskich okolicznościach przyrody się sprawdza...
Zasięg był.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 06, 2015 3:56 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr cze 11, 2014 4:29 pm
Posty: 137
Mógłby ktoś podzielić się informacją/doświadczeniem w kwestii tego jak wygląda przechowywanie bagażu w schronisku? Już piszę o co chodzi. Planuję wyjazd w Tatry i pierwszy raz będę nocował w schronisku. Będę miał plecak większy (transportowy) i mniejszy na poszczególne wyprawy. Co zrobić (albo co robicie) z większym plecakiem w przypadku, gdy na szlak wyruszam (wyruszacie) wcześnie rano (godz. 4, 5) i przechowalnia bagażu jest jeszcze zamknięta? Zostawiacie go sobie w pokoju bez nadzoru? Nocować będę w Roztoce.

Jako że będzie to mój pierwszy nocleg w schronisku to będę wdzięczny także za inne mądre rady i spostrzeżenia, które mogą okazać się pomocne :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 06, 2015 4:32 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Ja zawsze sypiam w Roztoce w dwuosobowym pokoju wraz z córką - więc nie mam takiego dylematu. Jest przechowalnia więć jeśli masz opory przed zostawieniem w pokoju pewnie możesz zostawic wieczorem w przechowalni. Dziewczyny z obsługi sa w kuchni/recepcji do 22.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 06, 2015 5:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Zostaw graty normalnie w pokoju. Jeszcze mi się nie zdarzyło aby mi cokolwiek zniknęło.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 06, 2015 5:50 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
(en) napisał(a):
Jako że będzie to mój pierwszy nocleg w schronisku to będę wdzięczny także za inne mądre rady i spostrzeżenia, które mogą okazać się pomocne :)

Zatyczki do uszu czasem sie przydają i smecta :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 06, 2015 7:03 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
(en) napisał(a):
Mógłby ktoś podzielić się informacją/doświadczeniem w kwestii tego jak wygląda przechowywanie bagażu w schronisku? Już piszę o co chodzi. Planuję wyjazd w Tatry i pierwszy raz będę nocował w schronisku. Będę miał plecak większy (transportowy) i mniejszy na poszczególne wyprawy. Co zrobić (albo co robicie) z większym plecakiem w przypadku, gdy na szlak wyruszam (wyruszacie) wcześnie rano (godz. 4, 5) i przechowalnia bagażu jest jeszcze zamknięta? Zostawiacie go sobie w pokoju bez nadzoru? Nocować będę w Roztoce.

ja w tym roku też nocowałem w schronisku (też pierwszy raz) i jak napisał _Sokrates_ zostawiałem w pokoju graty i żadnego problemu nie było


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 06, 2015 9:43 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Jak nocujesz w schronisku to o 4,5 nigdzie nie idź, dookoła będzie ciemno jak w d..pie.
Nooo chyba że np. z Roztoki będziesz ciął na Bystrą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 06, 2015 10:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
trebor napisał(a):
Jak nocujesz w schronisku to o 4,5 nigdzie nie idź, dookoła będzie ciemno jak w d..pie.


W ogóle nie ma sensu wychodzić ze schronu - po cholerę się pałętać po jakichś górach.
W Roztoce mają dobre żarcie i zimne piwo. No i jakieś nowe dwie młode laski zatrudnili :mrgreen:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 06, 2015 10:40 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Piwo i laski obracamy w nocy. W góry idziemy za dnia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 07, 2015 6:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
WILCZYCA napisał(a):
i smecta :wink:


Nie jest chyba tak źle? Często coś zamawiam w schroniskach i nie mam problemu. Weź nie strasz ;)

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 07, 2015 7:00 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Nie straszę - na 3 kilkudniowe pobyty 1x my korzystałysmy a póxniej z racji tego że juz zawsze zabieram 2 razy ja poratowywałam kogos.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 07, 2015 7:26 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr cze 11, 2014 4:29 pm
Posty: 137
Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)

WILCZYCA napisał(a):
Zatyczki do uszu czasem sie przydają i smecta :wink:

Smecta mi nie jest potrzebna :p a z zatyczkami mam nadzieję, że się obejdzie.

trebor napisał(a):
Jak nocujesz w schronisku to o 4,5 nigdzie nie idź, dookoła będzie ciemno jak w d..pie.
Nooo chyba że np. z Roztoki będziesz ciął na Bystrą.

no może z tą 4 rano przesadziłem we wrześniu, faktycznie :) A nad Bystrą to się nie wybieram, ale był moment, że się zastanawiałem, żeby iść od razu z Roztoki do schroniska na Chochołowskiej :p Ale niestety nie dam rady być w Tatrach dłużej.

_Sokrates_ napisał(a):
W Roztoce mają dobre żarcie i zimne piwo. No i jakieś nowe dwie młode laski zatrudnili :mrgreen:

Czyli wszystko, co najlepsze :D


Jeszcze pytanie odnośnie pieczywa. Czy jak wrócę przykładowo o 16, 17 do schroniska to rozumiem, że nie mam szans na zakup chleba, czy bułek, żebym sobie przygotował na drugi dzień?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 07, 2015 7:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
(en) napisał(a):
Czy jak wrócę przykładowo o 16, 17 do schroniska to rozumiem, że nie mam szans na zakup chleba, czy bułek, żebym sobie przygotował na drugi dzień?


W Roztoce chleb dostaniesz, bułek raczej nie.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 07, 2015 8:40 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
No ja bym zostawil plecak w pokoju nawet wieloosobowym . duzego nikt nie ruszy z jakimis ciuchami w srodku a wartosciowe rzeczy w szczeg.aparat, kamere , laptopa czy tablet zabieramy ze soba. Teraz w polowie wrzesnia to do 6 rano ciemno jak w d#$& u murzyna wiec bez czolowki ani rusz. Podobnie po 19.00. W moku 3 zlote za dobe kosztuje przechowanie gratow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 08, 2015 4:45 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr cze 11, 2014 4:29 pm
Posty: 137
_Sokrates_ napisał(a):

W Roztoce chleb dostaniesz, bułek raczej nie.


Jakub napisał(a):
No ja bym zostawil plecak w pokoju nawet wieloosobowym . duzego nikt nie ruszy z jakimis ciuchami w srodku a wartosciowe rzeczy w szczeg.aparat, kamere , laptopa czy tablet zabieramy ze soba. Teraz w polowie wrzesnia to do 6 rano ciemno jak w d#$& u murzyna wiec bez czolowki ani rusz. Podobnie po 19.00. W moku 3 zlote za dobe kosztuje przechowanie gratow.


Dzięki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 08, 2015 4:51 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Można też zamówić tzw. prowiant (czyli dwie kanapki po 2 duże kromki chleba z odrobiną masła i serem w jednej a polędwica w drugiej + jabłko)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 08, 2015 5:04 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr cze 11, 2014 4:29 pm
Posty: 137
2 to za mało :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 08, 2015 8:05 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Tak właściwie, co za różnica, czy zostawiasz swój majdan w pokoju wieloosobowym i idziesz na szlak, czy popijasz piwko w schroniskowej jadalni. Jeszcze nigdy mi nic nie zginęło, a szczerze mówiąc, nie mam zbytnio plecaka na oku. W sumie, jak ktoś chce brać skarpety do prania, albo ręcznik, który z poprzedniego dnia do końca nie wysechł, ewentualnie kiełbachę, którą trochę słońce przygrzało - niech bierze. Jego strata. Najbardziej wartościowe rzeczy, aparat, telefon i dokumenty i tak mam prawie zawsze przy sobie. No, książki na wieczór byłoby szkoda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 12, 2015 2:03 pm 
Nowy

Dołączył(a): So wrz 12, 2015 2:01 pm
Posty: 2
W poniedziałek wybieram się w Tatry. Jako bazę wypadową obrałem sobie Dolinę Pięciu Stawów. Niestety z braku czasu nie dokonałem rezerwacji w schronisku, a dzisiaj za nic się tam nie można dodzwonić, a dodatkowo na maile nie odpisują. Jadę tak czy inaczej, ale poradźcie czy jeśli okaże się, że nie ma miejsc, to przenocują mnie tam w jakimś kącie na karimacie bez problemu ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 12, 2015 2:52 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Bez problemu? jeżeli jesteś szybki to nie ma problemu :) ale o 21 musisz rzucić się na podłogę i zająć swoje 2m2... jak nie zrobisz tego w 20s po 21 godzinie to może się okazać, że będziesz spał na zewnątrz... ale spokojnie nie będziesz sam pewnie obok będzie z 30-40 osób ;)

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 12, 2015 3:11 pm 
Nowy

Dołączył(a): So wrz 12, 2015 2:01 pm
Posty: 2
No i gra gitara, od razu mi lżej ;) Dzięki za radę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 17, 2015 3:36 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz gru 17, 2015 3:29 pm
Posty: 14
Mam w planach pojechać w tatry latem i chciałbym poznać wasze aktualne opinie na temat noclegów w schronisku ornak i murowaniec.
Oprócz tego czy można liczyć na czyste prześcieradło czy lepiej brać własny śpiwór? W tatrach byłem jako dziecko, tak więc odpowiadajcie jak początkującemu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 21, 2015 9:34 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 604
W Muro możesz zarezerwować nocleg z pościelą.
Ja raz trafiłem na remont jakiegoś mostku, i czyste nie dojechało.
Jeśli nie masz rezerwacji, w Muro gleby nie dostaniesz, więc śpiwór i tak Ci niepotrzebny.
Jeszcze do tego schroniska - moim zdaniem dwa główne atuty to położenie i kuchnia (swoje kosztować musi...).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2913 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 98  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL