Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:37 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 724 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 28, 2006 7:08 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
Pokusiłbym się w takim wypadku , o dłuższe podziwianie okolicznych szczytów :wink: :twisted:

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 28, 2006 7:11 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Gofer Ty se głowe Giewontem nie zawracaj.

Ps. Chłopaki już w drodze :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 31, 2006 9:59 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 31, 2006 9:25 am
Posty: 22
Czy ktoś mi może powiedziec czy trasa z Giewontu na kasprowy jest trudna i/lub męcząca? Wybieram sie na niego pierwszy raz i pomyślalam ze "Przy okazji" na kasprowy zajrze:) :D

_________________
Ain't no angel gonna greet me... It's just you and I my friend...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 31, 2006 11:46 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 1:39 pm
Posty: 335
Lokalizacja: Szczecin
Z tego co ja pamietam to nie jak wejdziesz na Giewont to tam (droga na Kasprowy) jest jeszcze łatwiej, ale nie bardizej doświadoczone osoby się wypowiedza, boja zabardzo nie pamiętam. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 31, 2006 11:48 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 31, 2006 9:25 am
Posty: 22
To troszeczke mi ulżylo bo nie znalazlam zednego opisu tej trasy w necie :)

_________________
Ain't no angel gonna greet me... It's just you and I my friend...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 31, 2006 11:50 am 
Z Giewontu masz około 3h na Kasprowy /spokojnie można ze 40 minut z tego urwac/ - nie jest ciężko, tzn. trochę może zmęczyć Cię podejsćie na Kopę Kondracką ale potem już totalny luzik, idziesz granią a widoki cudne po prostu


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 31, 2006 11:50 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 1:26 pm
Posty: 409
Lokalizacja: C.K. Miasto Kraków
Stysia napisał(a):
Czy ktoś mi może powiedziec czy trasa z Giewontu na kasprowy jest trudna i/lub męcząca? Wybieram sie na niego pierwszy raz i pomyślalam ze "Przy okazji" na kasprowy zajrze:) :D


trudna: nie.
meczaca: dosyc

z przeleczy kondrackiej musisz pojsc na Kope kondracka. ok. godziny podejscia sciezka. z kopy kondrackiej na Przelecz Pod Kopa Kondracka - zejscie ok 15min. Potem szlakiem na kasprowy: godzina, poltorej - cos kolo tego. I z kasprowego zejscie przez myslenickie turnie (2/2,5h) lub przez hale gasienicowa (ok 2h) do Kuznic.

_________________
Chcemy waszego dobra!

...i bedziemy je mieli ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 31, 2006 11:55 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 31, 2006 9:25 am
Posty: 22
Żeby tylko tłumy na Krupówkach zostaly :)

_________________
Ain't no angel gonna greet me... It's just you and I my friend...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 31, 2006 11:57 am 
Stysia napisał(a):
Żeby tylko tłumy na Krupówkach zostaly :)


Zapamiętaj tylko, ze dla innych to ty jesteś takim właśnie anonimowym "tłumem". Dlatego nie myśl o tym, zeby inni nie poszli w góry tylko sama wyjdź wczesnie z kwatery a wtedy relatywnie wysoki komfort chodzenia na szlaku będziesz miała.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 31, 2006 11:59 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 31, 2006 9:25 am
Posty: 22
Takie mam własnie plany :)

_________________
Ain't no angel gonna greet me... It's just you and I my friend...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 31, 2006 6:21 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 31, 2006 6:06 pm
Posty: 5
Pomysl byl taki: wbiec na gore na tyle wczesnie, by bylo przyjemnie i nie - Krupowkowo, nie tloczno. Udalo się. O dziwo jeszcze ok. 11.00 na szczycie była umiarkowana ilość ludzi i można było posiedzieć i naoglądać się widokow do woli. A byly wspaniale, bo dzień byl upalny i bezchmurny (28.07).

I jeszcze refleksja - po co wchodzić od strony Kondratowej? Strążyską dużo ciekawiej, malowniczo i nie ma tych tlumow piekielnych. Do Kondratowej chyba lepiej schodzić. A ważne info jest takie, że miśka można tam spotkać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 31, 2006 6:31 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 31, 2006 9:25 am
Posty: 22
Miśka? :roll: Z Kndratowej "podobno" jest łatwiej :) a ja jade drugi raz w Tatry wiec nie wiem jeszcze na co mnie stac :D

_________________
Ain't no angel gonna greet me... It's just you and I my friend...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 31, 2006 6:35 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 31, 2006 9:25 am
Posty: 22
[quote="rabarbar"]Pomysl byl taki: wbiec na gore na tyle wczesnie, by bylo przyjemnie i nie - Krupowkowo, nie tloczno. Udalo się. O dziwo jeszcze ok. 11.00 na szczycie była umiarkowana ilość ludzi i można było posiedzieć i naoglądać się widokow do woli. A byly wspaniale, bo dzień byl upalny i bezchmurny (28.07).

"Na tyle wcześniej"? T jest o której? :)

_________________
Ain't no angel gonna greet me... It's just you and I my friend...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 31, 2006 6:39 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 1:39 pm
Posty: 335
Lokalizacja: Szczecin
Stysia napisał(a):
Miśka? :roll: Z Kndratowej "podobno" jest łatwiej :) a ja jade drugi raz w Tatry wiec nie wiem jeszcze na co mnie stac :D


Spokojnie i od Strążyskiej wchodzą malutkie dzieciaczki, dasz rade.:D:D Wogole to tam są ładniejsze widoki. Najpier idzie się dolinką, potem cały czas pod góre przez las no i pod góre z przpięknymi wdokami, widzi się Giewont tak z innej perspektywy, wychodzi gdzieś na 2 godziny podchodzenia. Z Kondratowej łatwiej ale czas mniej wiecej przejscia ten sam. Wybór należy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Życze wspaniałej wycieczki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 02, 2006 10:05 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 26, 2006 3:03 pm
Posty: 20
Lokalizacja: Przemyśl
A ja polecam wejscie przez Małą Łąkę, tez nie nastręczające trudności i bardzo fajne widokowo, zwłaszcza gdy odsłoni nam sie Gwiewont. Oczywyiscie im wsześniej tym lepiej... :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 02, 2006 12:39 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt maja 23, 2006 1:40 pm
Posty: 27
Lokalizacja: Kielce
daniel82 napisał(a):
A ja polecam wejscie przez Małą Łąkę, tez nie nastręczające trudności i bardzo fajne widokowo, zwłaszcza gdy odsłoni nam sie Gwiewont. Oczywyiscie im wsześniej tym lepiej... :D


Popieram - akurat to dojście jest zdecydowanie najmniej uczęszczane, a jednocześnie "miłe dla oczu". Kiedy 25.07 wychodziłam na Czerwone Wierchy od strony Przełęczy Kondrackiej, widziałam sznureczek osób wchodzących na Giewont zarowno od Przełęczy w Grzybowcu, jak i od Kalatówek. A ja miałam towarzystwo w liczbie 12 osób. Tyle że fakt - do Małej Łąki trzeba podjechać busem, wychodząc na Giewont od Strążyskiej czy Kuźnic możesz skorzystać tylko z dobrodziejstwa własnych nóg :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 02, 2006 1:00 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 15, 2006 6:09 pm
Posty: 80
Lokalizacja: Kraków
KaRoSz napisał(a):
do Małej Łąki trzeba podjechać busem, wychodząc na Giewont od Strążyskiej czy Kuźnic możesz skorzystać tylko z dobrodziejstwa własnych nóg :)


Niekoniecznie. Przecież do Małej Łąki jest tylko 40 minut marszu od wylotu Strażyskiej. Miła dróżka (Droga pod Reglami), wzdłuż lasu, podejścia tak małe ze prawie się ich nie czuje. Oczywiście jest to troszeczkę naokoło, ale za przyjemność samotnego wędrowania trzeba troszeczkę zapłacić :lol:

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 02, 2006 1:05 pm 
jordan161 napisał(a):
Niekoniecznie. Przecież do Małej Łąki jest tylko 40 minut marszu od wylotu Strażyskiej. Miła dróżka (Droga pod Reglami), wzdłuż lasu, podejścia tak małe ze prawie się ich nie czuje. Oczywiście jest to troszeczkę naokoło, ale za przyjemność samotnego wędrowania trzeba troszeczkę zapłacić :lol:

Pozdrawiam!


Dokładnie. Nie mówiac już o tym, że mieszkajac np. w odpowiednim miejscu na Krzeptówkach do wylotu Doliny Małej Łąki ma się niemal blizej niż na Krupówki :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 02, 2006 1:31 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 26, 2006 3:03 pm
Posty: 20
Lokalizacja: Przemyśl
Ataman napisał(a):
Dokładnie. Nie mówiac już o tym, że mieszkajac np. w odpowiednim miejscu na Krzeptówkach do wylotu Doliny Małej Łąki ma się niemal blizej niż na Krupówki


Potwierdzam !!! I dodam jeszcze że według mnie najlepsza miescówa na wypady w Tatry Zachodnie to Krzeptówki. Blisko do ścieżki a z niej do dolinek a później juz w góre... :D
Pozdro!
_____________________
"Nie ma złej pogody jest tylko niewłaściwy ubiór" :!:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 02, 2006 1:31 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt maja 23, 2006 1:40 pm
Posty: 27
Lokalizacja: Kielce
Ataman napisał(a):
jordan161 napisał(a):
Niekoniecznie. Przecież do Małej Łąki jest tylko 40 minut marszu od wylotu Strażyskiej. Miła dróżka (Droga pod Reglami), wzdłuż lasu, podejścia tak małe ze prawie się ich nie czuje. Oczywiście jest to troszeczkę naokoło, ale za przyjemność samotnego wędrowania trzeba troszeczkę zapłacić :lol:

Dokładnie. Nie mówiac już o tym, że mieszkajac np. w odpowiednim miejscu na Krzeptówkach do wylotu Doliny Małej Łąki ma się niemal blizej niż na Krupówki :wink:


Hm, no przyznać się muszę, że ja jakaś taka wygodna się zrobiłam.... Kwaterę mam na Szymanowskiego, na piwko do ratowników tylko przez podwórko przechodzę, więc dalej, niż do Strążyskiej iść mi się nie chce... Pocić się wolę na podejściach, wściekać na zejściach - ale jak będziecie w moim wieku.... :mrgreen: Zresztą przyznam się, że rzadko mam czas na wyjazdy, więc jak wychodzę na szlak, to z góry planuję, że powinnam przejść dłuższy odcinek - stąd to oszczędzanie nóg :oops:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 31, 2006 9:08 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 31, 2006 12:12 am
Posty: 86
Lokalizacja: Krakow
Giewont....
Prawie każdy turysta, który przyjeżdża do Zakopanego chce zaliczyć Giewont - bo wypada, bo sprzydało by się być przy 17m Krzyzu.
Mnie osobiście się Giewont nie podoba. W sezonie po prostu pielgrzymki. Tłum niedoświadczonych ludzi, którzy wybierają się na szczyt albo w klapkach, albo addidaskach, które w ogole nie zabezpieczają stopy. Ekwipunek też nie najlepszy...
No i nagle się pojawia łańcuch. A kamienie wyślizgane (jak na lodowisku). Więc nie polecam Giewonciku na pierwszą wycieczkę. A dla turystów tych prawdziwych Giewont jest na "odpoczynek" :)
Ja byłam trzy razy i na razie nie zamierzam na niego się wspinać... Pozdrawiam :*

_________________
OM MANI PADMA HUM ... Klejnot jest w kwiecie lotosu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 01, 2006 8:10 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 24, 2006 11:26 am
Posty: 1297
Lokalizacja: Wielkopolska
Diadem napisał(a):
Ja byłam trzy razy i na razie nie zamierzam na niego się wspinać.

Ja nie byłam wcale i też na razie nie zamierzam na niego iść :)

_________________
"Jedną z odmian szczęścia jest to,że ma się przyjaciół"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 01, 2006 9:43 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt sie 18, 2006 9:41 am
Posty: 20
Diadem napisał(a):
W sezonie po prostu pielgrzymki.

My byliśmy w sezonie - koniec lipca. Na szczycie było może 5 osób? ;) Po drodze wyprzedziliśmy chyba tylko ze dwie rodzinki...cisza spokój, bardzo przyjemny szlak, po drodze można sie ochłodzić w strumyczkach, pare łańcuszków dla zabawy...troche denerwujące są wyslizgane jak lód kamienie, ale da sie przeżyć ;) Wrócić można zachaczając o sarnią skałe tak jak my to zrobiliśmy ;) Bardzo ładna i atrakcyjna wycieczka ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 01, 2006 9:46 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 09, 2006 4:08 pm
Posty: 181
Lokalizacja: Brzeszcze
jakaja napisał(a):
Diadem napisał:
Ja byłam trzy razy i na razie nie zamierzam na niego się wspinać.

jakaja napisał(a):
Ja nie byłam wcale i też na razie nie zamierzam na niego iść




Ja też tam nie byłem i raczej mi się nie śpieszy ... no może zimą nikogo nie będzie tzn pań w japonkach i z torebkami oraz panach w garniturach i koszulach w kantke bo i tacy się zdażają ... może w tedy pobrubuje swoich sił na giewnocie :D 8) :lol:

_________________
"Góry to nasze spiętrzone marzenia...Morze szyczytów nas w żeglarzy przemienia..." :*


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 01, 2006 10:10 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt sie 18, 2006 9:41 am
Posty: 20
Cytuj:
Ja też tam nie byłem i raczej mi się nie śpieszy ... no może zimą nikogo nie będzie tzn pań w japonkach i z torebkami oraz panach w garniturach i koszulach w kantke bo i tacy się zdażają ... może w tedy pobrubuje swoich sił na giewnocie

Tacy ludzie nie wstają z łóżek przed 8 ;) Także wcale nie trzeba być tam zimą...my wybraliśmy sie całkiem późno - o 7 byliśmy w Kuźnicach to jeszcze za darmo weszliśmy do parku, a na szlaku było naprawde niewiele osob. Dopiero gdzieś tak w polowie drogi powrotnej spotykaliśmy wieksze tabuny ludzkie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 01, 2006 11:23 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 31, 2006 12:12 am
Posty: 86
Lokalizacja: Krakow
A ja byłam 21 lipca na Kopie Kondrackiej i były pielgrzymki na Giewont...

_________________
OM MANI PADMA HUM ... Klejnot jest w kwiecie lotosu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 01, 2006 9:01 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Dopiero wrocilem z mojej 2 (dopiero!) wyprawy w Tatry i pomimo, że nocleg mialem prawie pod samym Giewontem na Skibowkach to znow sie nie skusilem:) Ponownie stwierdzilem ze szkoda marnowac czasu na chodzenie wsrod pielgrzymek, jest duzo ciekawych innych miejsc mniej zaludnionych. Moze za rok zrobie Giewont, ale na obiad bede chcial byc juz spowrotem :wink:

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 01, 2006 9:12 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 17, 2006 8:31 pm
Posty: 475
Lokalizacja: Poznań
Jeśli chodzi o zdobywanie Giewontu to nie wyobrażam robić tego po raz drugi bez Białorusinów. Kto tego nie przeżył nie wie co stracił. :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 01, 2006 9:16 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
Eee tam. Giewont fajna górka. A jaki lufcik przedni. :D
Zarówno 20 czerwca ub. roku (ok. godz 16-18 ) ani w tym roku 10 lipca o 11:00 tłumów nijakich nie uświadczono. Także troszkę przesada z tymi tłumami moim zdaniem. :P
PS. A krzyż chyba 15 metrów, przynajmniej ta "nadziemna" część. :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 01, 2006 10:16 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn wrz 11, 2006 10:30 am
Posty: 17
Diadem napisał(a):
A ja byłam 21 lipca na Kopie Kondrackiej i były pielgrzymki na Giewont...


2 dni później były też, kolejka widoczna z Małołączniaka.. a na przełęczy facet z papieroskiem i komórką w jednej ręce i aparatem i superlaską w drugiej :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 724 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL