Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So cze 15, 2024 9:35 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 206  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sty 31, 2015 10:06 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
W Tatrach mamy za sobą duże opady śniegu. Łomnica pokrywa 160cm , Kasprowy Wierch 105 cm
Szlaki wszystkie powyżej schronisk są nie przetarte. Mamy 3 lawinowa z tendencją do 4. Myślę że dzisiaj Słowacy wieczorem wprowadzą 4. Radziłbym zaniechać jakichkolwiek wyjść powyżej schronisk.
Ciśnienie rozpocznie gwałtowny wzrost. Słońce będzie coraz to częściej się pojawiać.
W poniedziałek moze trochę popadać. W Bukowinie leży blisko 50cm śniegu. Dzisiaj kierowcy mają duże problemy z poruszaniem się. Najlepiej podobał mi się kierowca BMW z tekstem do mnie spierd.... z drogi. Za 10 min leży w Gliczarowie w rowie. Jak się okazało "cymbał" jechał na letnich oponach.

Prognozy długoterminowe widzą iż zima w Trach utrzyma się z dużymi mrozami nawet do -20C
Chwilowo Atlantyk został zablokowany ale tylko chwilowo.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 31, 2015 12:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Do tego została pod obecnym świeżym opadem poprzednia warstwa słabo związanego śniegu z opadu z poprzedniego weekendu. Schodziłem w środę z Liliowego w tym kluczowym, stromym odcinku miałem mocno niepewne odczucia.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 31, 2015 5:17 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr cze 11, 2014 4:29 pm
Posty: 137
http://tatromaniak.pl/aktualnosci/c/ape ... o-turystow


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 31, 2015 6:49 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
raffi79. napisał(a):
kierowca BMW z tekstem do mnie spierd.... z drogi. Za 10 min leży w Gliczarowie w rowie.

raffi - Ty to masz moc, i mściwy jesteś ;-).

Rano w mieście śnieg tam gdzie nieodśnieżone (np chodnik do ronda Kuźnickiego) był po kolana. Bardzo dużo napadało w jedną noc - miejscowi twierdzą, że nie pamiętają kiedy ostatnio w tak krótkim czasie tyle śniegu przybyło - na pewno nie w tym sezonie.

Z tym nietrzymaniem się śniegu to nie do końca się zgodzę. Śniegu jest dużo, jest on nawiewany, ale miejscami na grani, pod wpływem wiatru robią się betony. W innych miejscach śnieg jest po prostu sypki, kruchy i łamliwy. Tendencji do powstawania desek nie zauważyłem, ale pewnie do tego, po opadzie, potrzeba trochę czasu. Dzisiaj to prędzej jakąś pyłówką można było oberwać.

Koło południa puścili wyciąg na Gąsienicowej, zaczęli przygotowywać trasę na Goryczkowej (ratraki szaleją). Z Suchej Przełęczy w dół na Halę G. faktycznie szlak nie jest przetarty - znaczy niewiadomo którędy prowadzi - narciarze/deskarze rozjeżdzają co się da - nawet na stokach Beskidu. Śniegu jest tak wiele, że chyba wszystkie rozjazdy trasy narciarskiej na Gąsienicowej są przejezdne.
Niby lawinowa 3, ale
- do Czarnego Stawu G. wydeptana ścieżka biegnei wariantem letnim
- szlaki na Halę zarówno przez Upłaz jak i Jaworzynkę elegancko przetarte/przedeptane.
Co nie znaczy, że łatwo się po takim przedeptaniu idzie - ze względu na sypkość śniegu i tak się grzęźnie po kostki.

Niska temperatura (około -12 w rejonie KAsprow) + silny wiatr powodował, że odczuwalna temperatura była bardzo dotkliwa.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 31, 2015 8:16 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
Jak już wspomniałem, stacja na Łomnicy zanotowała rekordowo niskie ciśnienie od początku pomiarów w tamtym miejscu. Dzisiaj rano spadło do 696,6 hPa. Rekord został poprawiony o ok. 2 hPa i był to chyba dopiero 3 (lub 4) przypadek spadku ciśnienia poniżej 700 hPa (licząc od 1951 roku).

Opady też niezłe. W Tatrach spadło znacznie więcej śniegu niż w ostatni weekend.

Suma opadów w niektórych miejscach w poprzedniej dobie opadowej (od 30 stycznia, godz. 7 do 31 stycznia godz. 7):

- Łomnica (2634 m n.p.m.): 66 mm (a doliczając wcześniejsze 6 godzin wychodzi 82 mm w 30 godzin)
- Dolina Pięciu Stawów Polskich (1670 m n.p.m.): 39 mm
- Poprad (694 m n.p.m.): 34 mm
- Polana Chochołowska (1147 m n.p.m.): 33 mm
- Kościelisko-Kiry (925 m n.p.m.): 30 mm
- Hala Ornak (1109 m n.p.m.): 29 mm
- Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.): 28 mm
- Nad Morskim Okiem (1408 m n.p.m.): 27 mm
- Szczyrbskie Jezioro (1355 m n.p.m.): 27 mm
- Zakopane (857 m n.p.m.): 25 mm
- Hala Gąsienicowa (1520 m n.p.m.): 22 mm
- Bukowina Tatrzańska (868 m n.p.m.): 16 mm

Łomnica nie będzie mieć rekordowej sumy opadów dla stycznia. Zadecydował suchy okres od 12 do 28 stycznia. Jednak i tak wynik robi wrażenie - ponad 350 mm. Także styczeń nadrobił śnieżne zaległości po suchym listopadzie i suchym grudniu. Obecnie pokrywa śnieżna ma tam 160 cm (o 113 cm więcej niż na początku miesiąca). Dla porównania na Kasprowym Wierchu 105 cm (o 73 cm więcej niż na początku miesiąca). W styczniu 2015 Kasprowy Wierch miał ponad 2 razy mniejszą sumę opadów od Łomnicy, wyższą temperaturę powietrza (w tym zdarzyły się dodatnie wartości, a na Łomnicy mróz przez cały miesiąc), incydenty z opadami deszczu (czego na Łomnicy nie było), a tymczasem przyrost pokrywy śnieżnej mniejszy tylko o 40 cm.

Zaś co do średniej temperatury na tatrzańskich szczytach - w obecnym miesiącu była znacznie zimniejsza niż rok temu, ale jednak okazała się trochę cieplejsza od średniej z lat wcześniejszych. Zadecydował okres łagodniejszych temperatur od 13 do 24 stycznia. W dodatku ochłodzenie od 25 stycznia nie było zbyt mocne (znacznie słabsze od tego co sugerowały prognozy modeli ALADIN, czy też ECMWF). Przy czym na szczytach odchylenie temperatury od normy nie jest duże w przeciwieństwie do terenów poza górami. Ogólnie w Polsce był to bardzo ciepły styczeń (ale nie rekordowy).

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 31, 2015 9:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Dzisiejsze lawinisko w Goryczkowej

Obrazek
Foto. Gąsienica Mikołajczyk Tomasz

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 31, 2015 11:21 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
Wolf_II napisał(a):
Z tym nietrzymaniem się śniegu to nie do końca się zgodzę.

Wolf_II napisał(a):
Dzisiaj to prędzej jakąś pyłówką można było oberwać.


To to, na zdjęciu z Goryczkowej, to nie wygląda raczej na pyłówkę.

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 31, 2015 11:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Jak by ktoś miał jakieś info na temat szlaku z Chochołowskiej na Grzesia ewentualnie grań Grześ-Rakoń proszę się podzielić. Planuję wyjść w środę i do tego dnia każdą informacją jestem zainteresowany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 01, 2015 9:46 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
Olej Zachodnie, dawaj na weekend do Moka :mrgreen:

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 01, 2015 4:43 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 9:11 pm
Posty: 61
krank1 napisał(a):
Jak by ktoś miał jakieś info na temat szlaku z Chochołowskiej na Grzesia ewentualnie grań Grześ-Rakoń proszę się podzielić. Planuję wyjść w środę i do tego dnia każdą informacją jestem zainteresowany.

Hej,
Wyszedlem na Grzesia w sobote na zachod slonca, ale warunki fatalne. Snieg sypki, bardzo zapadajacy, powyzej granicy lasu jak wybierzesz slad po skiturach, to jeszcze gorzej :( Wialo niemilosiernie. Bylem biegowo ubrany bardzo lekko, ale takiego wychlodzenia to jeszcze nie zaliczylem. Od napotkanych ludzi wiem ze na szlaku do Rakonia zaspy po pas i ciagle nawiewalo.
Pozdrawiam

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 550&type=1


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 01, 2015 6:33 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Prognoza na kolejne 14 dni

Do połowy lutego w Tatrach utrzyma się zima.
Wg najnowszych prognoz zapowiadane są duże opady śniegu w ciągu najbliższego tygodnia.
Wtorek słonecznie
Środa wzrost zachmurzenia
Od czwartku zacznie intensywnie sypać śnieg w całej Małopolsce. Temperatura Zakopane -2 wyżej około -7C
Opady ustaną dopiero koło poniedziałku. Prawdopodobnie przybędzie około 50cm
Po 9 lutym pojawiają się duże problemy z prognozami. Jeden model przewiduje duże spadki temperatur do -15C i utrzymanie się zimy.
Inny model widzi wejście dużego ocieplenia do +13C w Tatrach około 0. Wskazuje że ostatnie 14 dni lutego będzie bardzo ciepłe z duża ilością słońca.

Tak czy owak prognozy koło soboty bedą bardziej wiarygodne co do kolejnej dekady lutego.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 01, 2015 8:32 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
Dzięki Raffi za prognozę, mam nadzieję, że sprawdzi się ta zimowa.

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 01, 2015 10:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Krzysiek1980 napisał(a):
Olej Zachodnie, dawaj na weekend do Moka :mrgreen:

w piątek jadę już do domu :( zresztą ta trójka/czwórka lawinowa trochę mnie odstrasza, ale z kimś doświadczonym chętnie bym poszedł :mrgreen:
zachmurzenie zapowiadają coraz większe i nie uzyskałem jeszcze przepustki od małżonki ;)
Jesteśmy ze znajomymi i z dzieciakami na feriach w bukowinie i niektórzy mają w planach zjechać z Kasprowego więc myślę że w ostateczności na pewno załapię się na wejście w te okolice.

Jak by ktoś był w okolicach 5-ciu stawów (może Kozi?) lub zachodnich proszę o info na temat warunków
GrYzLy napisał(a):
Hej,
Wyszedlem na Grzesia w sobote na zachod slonca, ale warunki fatalne...

Do połowy tygodnia wiele może się zmienić
Wiejska Szamanka napisał(a):
Krank jak wrócisz to napisz jakie warunki były.

Jak mnie nie przysypie ... :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 01, 2015 10:34 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 14, 2014 9:18 pm
Posty: 61
Jak tam szlak zielony na Kasprowy oraz szlak z Murowańca ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 01, 2015 10:39 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
krank1 napisał(a):
w piątek jadę już do domu zresztą ta trójka/czwórka lawinowa trochę mnie odstrasza


Ok 15 osób z forum będzie, może nawet nad Czarny Staw się szarpniemy :D

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 7:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Krzysiek1980 napisał(a):
może nawet nad Czarny Staw się szarpniemy
:mrgreen:
Tymczasem uruchomiłem drona i zasadziłem się na wschód słońca niestety zachmurzenie skierowało nagranie co najwyżej w ten wątek :|


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 11:58 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2010 11:40 pm
Posty: 15
Czy ktoś wie jak tam sytuacja śnieżno-lodowa na wejściu na Zawrat od Gąsiennicowej? Planuję wejście jutro, i nie wiem na ile jest to aktualnie bezpieczne. Teoretycznie nie jest to nakiś lawiniasty teren, ale wszelkie sugestie mile widziane.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 12:00 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
PiterM napisał(a):
Teoretycznie nie jest to nakiś lawiniasty teren

Skąd taki wniosek?

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 1:55 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2014 9:24 am
Posty: 20
PiterM napisał(a):
Czy ktoś wie jak tam sytuacja śnieżno-lodowa na wejściu na Zawrat od Gąsiennicowej? Planuję wejście jutro, i nie wiem na ile jest to aktualnie bezpieczne. Teoretycznie nie jest to nakiś lawiniasty teren, ale wszelkie sugestie mile widziane.


Witam, ja planuję to samo wejście z przejściem do piątki w przyszły wtorek. Jak mógłbyś po powrocie napisać o warunkach byłbym wdzięczny.

_________________
Moje wyprawy
Grupa Facebook
Kanał Youtube


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 3:06 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2010 11:40 pm
Posty: 15
semow napisał(a):
Skąd taki wniosek?

przede wszystkim z tego forum, odszukałem trochę tematów o Zawracie zimą i taki właśnie wniosek się wysuwa od razu. Poza tym żleb którym się wchodzi jest relatywnie ciasny, nie pa płaskich dużych powierzchni. Więc śnieg powinien się raczej trzymać. Słońce też go w dzień nie podtapia, to tam cień to jest nawet w czerwcu. Więc nie powinno być lawiniaście. To już prędzej w kierunku Piątki mogłoby się osunąć z Zawratu. Tak wnioskuję...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 3:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
PiterM napisał(a):
...Słońce też go w dzień nie podtapia, to tam cień to jest nawet w czerwcu. Więc nie powinno być lawiniaście...

Sprawa jest skomplikowana.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 3:42 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Opad z ostatniego weekendu przy bardzo silnym wietrze ze strony pd gromadzi się generalnie po stronie pn grani, w zagłębieniach terenu. Jeśli do tego dodamy duże nastromienie (powyżej 40 stopni), to wnioski są oczywiste.
O tej porze roku zresztą zacienienie co do zasadey wpływa raczej negatywnie na stabilność pokrywy.
Reasumując, ja bym odpuścił.

A'propos "lawniastości" Zawratu w ogóle:
viewtopic.php?p=607017#p607017


Naprawdę warto zadzwonić do centrali TOPRu z takimi pytaniami, zamiast opierać swoje bezpieczeństwo o posty na forum.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 5:36 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
PiterM napisał(a):
Teoretycznie nie jest to nakiś lawiniasty teren,


Jesteś w błędzie.


Obrazek


Ostatnim czasie wiatr wiał z kierunku S i przenosił bardzo duże ilości śniegu na stoki N i NE
A wejście na Zawrat jest od N

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 5:38 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2010 11:40 pm
Posty: 15
No to chyba odpuszczę wariant pełny (Zawrat) i podejdę sobie pod lodospady pod Zmarzłym Stawem. Też miła wycieczka, a przy tych lodospadach jeszcze nie byłem. Zawsze coś nowego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 8:15 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Wejście do lodospadów przy Zmarzłym też będzie prowadzić nieprzyjemnym żlebem... Szlak letni powyżej Gąsienicowego może być nie do przejścia. Taka moja obiektywna opinia. Szedłem tam kiedyś przy trójce i już bym raczej tego błędu nie powtórzył.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 8:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
A co z tym Grzesiem, był ktoś może w okolicy? Ewentualnie podejście do Piątki i dalej na Kozi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 9:32 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Na Grzesia w sobotę dużo ludzi szło, w niedzielę domyślam się że też bo schronisko było pełne.
Powinno być przetarte.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 9:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Dzięki Semow, dzisiaj trochę jednak popruszyło. No nic, wybiorę się z rana.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 03, 2015 10:46 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Wczoraj (2.2) nad drodze dojściowej i nad Mokiem intesywnie popadało śniegiem.
Do Czarnego Stawu przedeptane (i na przełaj po lodzie i wschodnim brzegiem jeziora, aczkolwiek ten drugi wariant jest dużo mniej wygodny - grzeźnie się w sniegu powyżej kostek). Na lodzie jest obejście jednego mniej pewnego miejsca i mozna było zauważyć w innym miejscu wodę. Na wschodnim brzegu, tam gdzie wpadają strumyki lód nie dochodzi do brzegu.

Samo podejście do Czarnego S. dosyć strome (szczególnie końcówka - tuz przed krzyżem - tam nawiało sporo śniegu), w wielu miejscach wyślizgane, raki wskazane.
W stronę Rysów od skraju Stawu nieprzedeptane (ani po lodzie, ani brzegiem). Samoistnie schodzących lawin nie widziałem, nie słyszałem.
Depozyty śniegu na zboczach Opalonego widziane z asfaltu robią wrażenie. Sam asfalt oczywiście pokryty sniegiem, ale takim dobrze ubitym, praktycznie nie grzeźnie się w nim. Busy z Palenicy jeżdzą do 19-stej.

TOPR zmienił stopień zagrożenia lawinowego na 2. Do tego dzisaj dużo słońca, więc paradokslanie wzrastają szanse, że coś poleci spod Rysów ...

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 03, 2015 10:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Wolf_II napisał(a):
więc paradokslanie wzrastają szanse,

dlaczego paradoksalnie???

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 206  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL