Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So cze 15, 2024 11:10 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 266 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 6:42 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
golanmac napisał(a):
Akurat tatrzańskie orły są przykładem na to że obecność człowieka nie przeszkadza im w zakładaniu gniazd i rozmnażaniu ... Pytanie, wiesz o czym piszę ?

Przykro mi ale ja takze mam problem ze zrozumieniem o czym piszesz. Czy Twoim zdaniem ochrona gniazd ptaków drapieżnych jest bezsensowna? Jeżeli tak to dlaczego? Czy słyszałeś o wybieraniu jaj ptaków drapieżnych z gniazd? Czy wiesz, że po słowacku orzeł przedni nazywany jest orłem skalnym i jest traktowany jako zwierzę służące do polowań? Wiesz ile kosztuje wybrane z gniazda jajo np. orła przedniego? Ile młodych ptaków zginęło, bo zaniepokojeni przez cżłowieka rodzice porzucili swoje młode? Czy wieesz jaka to jest strata dla przyrody? Czy orientujesz się, że wśród orłów panuje kainizm? Czy wiesz, że bywają lata, że ginie więcej orłów przednich niż wykuwa się i przeżywa pierwszy rok życia?

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 7:09 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Na terenie Nowego Jorku, żyją ponoć wszystkie ptaki, które są w stanie bytować w tamtejszych temperaturach. Mają się świetnie, rozmnażają na potęgę, co cholernie cieszy właścicieli firm specjalizujących się w zmywaniu gówna z elewacji. Bez przesady, Ladies and gentlemen.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 7:18 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt paź 25, 2005 4:04 pm
Posty: 1275
Oti napisał(a):
Wierzyć mi się nie chce, że na forum turystyki górskiej jest tak wielu użytkowników którzy z radością deklarują, że mają w dupie los tatrzańskiej przyrody

Oti napisał(a):
Chcesz cytat? Proszę bardzo. Z tematu Liliowe-Zawory:
Stan napisał:

mac ap napisał:
Albo Ci to wisi.


I powiewa. Kontakt z tatrzańską fauną to ostatnia rzecz, jakiej w górach szukam. Gdyby komuś udało się, powiedzmy jutro, spakować całą tą menażerię
i wysłać ją w kosmos, nawet bym tego nie zauważył, tęsknotę przemilczę.


Cytowanie fragmentów wypowiedzi w taki sposób, aby potwierdzały założoną tezę, jest, co najmniej żałośnie prostackie, a w tym konkretnym przypadku żenująco nieudolne.

Oti napisał(a):
Na przykład takie orły, których jest wprost zatrzęsienie.


Chcesz wykazać się wiedzą i znajomością rzeczy, których jesteś obrońcą i orędownikiem?
Dwa proste pytania
1. ile wynosi obszar łowiecki jednej pary orła przedniego w terenie górzystym?
2. jaka jest powierzchnia Tatr?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 7:26 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Stan napisał(a):
Cytowanie fragmentów wypowiedzi w taki sposób, aby potwierdzały założoną tezę, jest, co najmniej żałośnie prostackie, a w tym konkretnym przypadku żenująco nieudolne.


Stan, nie denerwuj się. Nawiedzeni "zieloni" to w znakomitej większości chuderlawe panienki, które mają podstawowe trudności w poderwaniu chłopca, z którym mogłyby spędzać milej czas, niż pokładając się samotnie w śpiworku na "stanowisku protestu". Analogicznie jest z chłopcami, którzy czynią to samo - tylko w ich przypadku chodzi o panienki.
Poukładaliby się w tych śpiworkach parami i byłby wreszcie święty spokój.

PS.
Oczywiście jest to prowokacja :tease:

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 7:27 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
lucyna napisał(a):
Przykro mi ale ja takze mam problem ze zrozumieniem o czym piszesz

Tu nie chodzi o zrozumienie, a o konkretny, przypadek.

P.S.
Lucyno, mam prośbę, rozpędź się tak mocno jak potrafisz, pochyl głowę i skieruj wprost na ścianę. Nie wiem czy Ci to pomoże, na pewno nie zaszkodzi więc spróbować warto. Może zaczniesz wtedy czytać ze zrozumieniem, pisać na temat i nie wyciągać swoich populistycznych wniosków.

P.S.1
Nie wiem jaka jest sytuacja orłów na Słowacji, opieram się na tym co piszesz, i mam radę, rusz swoją pusta głową i pomyśl, bo to nie boli, wystarczy by Słowacy wzięli orła skalnego pod ochronę i zakazali polowań z jego użyciem i spada popyt na jajka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 7:40 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Dziękuję za radę. Nie skorzystam.
Proszę więc przedstaw mi klarownie o co Ci chodzi gdy powołujesz się na ów przypadek. Masz piękny zwyczaj pływania po powierzchni problemu, a wszelkie próby rozmowy na innym poziomie kwitujesz jak wyżej.

PS>
Rozmawiałam z ornitologiem Przemysławem Kunyszem. Niestety, jest w Findlandii i tam obserwuje ptaki drapieżne.
Z tego co oreintuje się nikt nie zbadał wpływu turystyki na populacje orłów przednich. Jest jedno znane gniazdo nieopodal Doliny Kościeliskiej, ruch turystyczny nie przeszkadza orłom. Inna jest sprawa ze wspinaczką. Ta w okolicy gniazda jest zabroniona. Być może orły nie porzucają młodego ale pod nieobecnośc rodziców grozi mu wiele niezbezpieczeństw np. przeziębienie lub wypadnięcie z gniazda. Więcej informacji uzyskam, gdy Kolega wróci z Findlandii.

PS.
Wśród młodych panuje kaizniam (pierwsze i przeważnie najsilniejsze pisklę wyrzuca młodsze albo je objada tak, że slabsze ginie z głodu).

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Ostatnio edytowano Wt cze 30, 2009 4:02 pm przez lucyna, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 7:53 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt paź 25, 2005 4:04 pm
Posty: 1275
Markiz napisał(a):
Stan, nie denerwuj się. Nawiedzeni "zieloni"


Luz, Markiz 8)
Kilka lat temu, lokalne media szczegółowo opisywały przypadek pewnego walczącego ekologa z Będzina. Na umówiony znak-sygnał chłopisko pognało na drugi koniec polski, aby w formie protestu przymocować własną osobę do czegoś, do czego ekolodzy zwykle się przytwierdzają. Tak był zaaferowany batalią o przeżycie szczeżujka białodupka, że zupełnie mu się zapomniało o zwierzętach, które w tym domu zostawił. Po kilku dniach dziewczyna walecznego obrońcy fauny i flory wraz z sąsiadami wyważyła drzwi do mieszkania i nakarmiła kotka i pieska, których pańcio tak dzielnie spisywał się na pierwszej linii.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 7:56 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
lucyna napisał(a):
Proszę więc przedstaw mi klarownie o co Ci chodzi gdy powołujesz się na ów przypadek.

Nie rozumiem Cię. Jak to o co ? Przecież napisałem:

Cytuj:
Akurat tatrzańskie orły są przykładem na to że obecność człowieka nie przeszkadza im w zakładaniu gniazd i rozmnażaniu

I proszę Cię nie pisz mi o wykradaniu jajek, topieniu noworodków i jakim to byłaś brzydkim dzieckiem, bo choć to interesujące to niekoniecznie na temat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 7:59 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
golanmac napisał(a):
lucyna napisał(a):
Proszę więc przedstaw mi klarownie o co Ci chodzi gdy powołujesz się na ów przypadek.

Nie rozumiem Cię. Jak to o co ? Przecież napisałem:

Cytuj:
Akurat tatrzańskie orły są przykładem na to że obecność człowieka nie przeszkadza im w zakładaniu gniazd i rozmnażaniu

I proszę Cię nie pisz mi o wykradaniu jajek, topieniu noworodków i jakim to byłaś brzydkim dzieckiem, bo choć to interesujące to niekoniecznie na temat.

Doceniam ripstę.
:twisted: Nie będę Ci pisać o tym, że byłam brzydkim dzieckiem. Z prostej przyczny nie interesuje mnie dalsza rozmowa z Tobą. To jest bez sensu.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 8:13 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr lip 30, 2008 9:06 am
Posty: 129
Lokalizacja: Kraków
Od wiek wieków było tak, że człowiek polował na zwierzęta, zabijał je, zjadał i dzięki temu żył. A teraz większe prawa zaczynają mieć zwierzęta niż ludzie. To nie jest kurde normalne. Najważniejsza istotą na ziemi jest człowiek a nie jakiś orzeł czy ... świstak. Jak u mnie w ogródku pojawił się kret to co mam marchewkę przesadzać w inne miejsce? Ostatnio naszła jakaś dziwna moda na ekologie, a już ochrona żab w dolinie rozpusty (słyszał ktoś wcześniej o niej przed afera? ) to przechodzi wszelkie pojęcie. Żeby jakaś żaba była ważniejsza niż życie ludzie. O zgrozo.

_________________
Śpieszmy się chodzić w góry, tak szybko szlaki zamykają.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 8:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
lucyna napisał(a):
Nie będę Ci pisać o tym, że byłam brzydkim dzieckiem. Z prostej przyczny nie interesuje mnie dalsza rozmowa z Tobą. To jest bez sensu.
_________________


Oj Lucyna, zawiodłaś mnie. I mówię to z prawdziwym smutkiem. Tak łatwo opuszczasz pole bitwy i to z kim. Wyznam Ci tutaj szczerze, że od kilku miesięcy o niczym innym nie marzę jak tylko o tym by stosczyć pojedynek na miecze, rapiery, szable lub kopie a w ostateczności nawet na cepy, z Golanmacem, Kilerusem. Grubymiłysym, Alim i nawet, zważ jak wielka jest moja bezczelność, z Świnią na Świnicy (to oczywiście nie pełna lista). I nic, k.urwa, nic, zęby w ścianę, czarna rozpacz, knur i zgliszcza (no może teraz ŚnŚ ruszy do boju). A Ty, taką okazję tracisz. Masz przecież Golanmaca prawie na widelcu, wystarczy tylko przykłuć szpilecką z lewej, poprawić z prawej, potem niewielkie ognisko pod pupkę i Golanmac leży i kwiczy (zaryzykuje znowu - wiadomo jak kto). Co ryzykujesz? Najwyżej to, że polegniesz na polu chwały a wtedy w Ustrzykach uderzą w żałobne dzwony. Ale mołojecka chwała pozostanie. Tak jak to pisał znany prześmiewca, Janusz Minkiewicz:

Od prawieków nasi ojce,
Raźno szli w samobojce,
Ten tylko wart był coś,
Kto był denat!

Z wyrazami przyjaźni :) :) :)

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 8:47 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt sty 23, 2009 10:33 pm
Posty: 27
Zaczynacie obrażać rozmówców więc z mojej strony EOT.
Stan napisał(a):
Cytowanie fragmentów wypowiedzi w taki sposób, aby potwierdzały założoną tezę, jest, co najmniej żałośnie prostackie, a w tym konkretnym przypadku żenująco nieudolne.

Nie wiem o jaki sposób cytowania i jaką tezę ci chodziło. Bo to, że nie cytowałem całego posta tylko wybrany fragment jest dość powszechnym zwyczajem w dyskusjach netowych. Jest nawet 13 punkt regulaminu forum na ten temat. Edytowałem swoją wiadomość, jeśli czujesz się urażony.
Cytuj:
Oti napisał(a):
Na przykład takie orły, których jest wprost zatrzęsienie.


Chcesz wykazać się wiedzą i znajomością rzeczy, których jesteś obrońcą i orędownikiem?
Dwa proste pytania
1. ile wynosi obszar łowiecki jednej pary orła przedniego w terenie górzystym?
2. jaka jest powierzchnia Tatr?

Nie wiem ile wynosi obszar łowiecki jednej pary. Wiem że orzeł przedni występuje prawie wyłącznie w górach a ze względu na małą ilość tych ptaków obliczanie pożądanego zagęszczenia osobników nie ma sensu. Jeśli masz informację na ten temat, zdziwię się, ale chętnie poczytam. Czyli jednak nie do końca EOT, bo pewnie nie powstrzymam się przed skomentowaniem.


Ostatnio edytowano Pn cze 29, 2009 9:08 pm przez Oti, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 8:48 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
:lol: :lol: :lol:
Przykro mi ale właśnie wlanełam się głową w mur i miast gadać po próżnicy zajęlam się zgłebianiem wiedzy o gatunkach nieplastycznych ekologicznych opisywanych przez prof. Głowacińskiego w "Czerwonej liście zwierząt ginących i zagrożonych w Polsce".

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 9:11 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Oti napisał(a):
Zaczynacie obrażać rozmówców więc z mojej strony EOT.


Jakież znowu obrazy. Dyskusja była może momentami gorąca, jednakowoż zgodnie z zasadami dobrego wychowania. Poza tym nie zwróciłeś uwagi, że mottem forum jest cytat z Dante'go:

"Wy, którzy tu wchodzicie, porzućcie wszelką nadzieję"

Natomiast pretensje kol. Stana co do wyrywania z konteksu były jak najbardziej słusszne i uzasadnione. Z sporego, znakomicie udokumentowanego tekstu, Pan Kolega wybrał tylko jedno zdanie, którego ironiczny podtekst aż bił w oczy. Trochę umiaru!

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 9:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Trzeba uważać teraz co się pisze. Jak nieopatrznie gdzieś w jakimś wątku napiszę, że nie interesują mnie tatrzańskie kwiatki to mi to zaraz zarzucą, że mam w dupie tatrzańską przyrodę, a w szczególności florę :D
Zaraz się zacznę bać przyznawać do tego, że noszę w plecaku czołówkę. Wiadomo do czego służy czołówka :wink:

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 9:41 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Markiz napisał(a):
Kolega wybrał tylko jedno zdanie, którego ironiczny podtekst aż bił w oczy

A jak się okazało że niedźwiedzi w Tatrach jest więcej niż potrzeba, zmienił niedźwiedzia na orła, co też natychmiast podłapała nasza kochana Pani przewodnik. Tylko co ma wspólnego orzeł z nocnymi turystami, zwłąszcza w kontekście drogi do Morskiego Oka ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 9:50 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
tomek.l napisał(a):
Trzeba uważać teraz co się pisze.


Za późno. Właśnie dostałem wiadomość z Zakopanego, że komendant Rambo list gończy za Tobą wywiesił - wiesz - "doprowadzić żywego lub martwego... sowita nagroda itd". Nieźle na zdjęciu wyszedłeś. Ciekawe kto je zrobił? Trzeba zlustrować wszystkich zwycięzców konkursów, zdrada mości panowie, zdrada. I to e własnych szeregach.

Miałem dzisiaj ogłosić przepis na sałatkę z Szarotek z drobno pokrojonym oscypkiem oraz płatkami Gencjan, wszystko w sosie musztardowym, świetne do dobrze schłodzonej wódki... W porę się powstrzymałem bo rambo by ogłosił kolejny list, ze zdjęciem by nie miał kłopotu. Trudne czasy nadchodzą...

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 9:55 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
golanmac napisał(a):
Tylko co ma wspólnego orzeł z nocnymi turystami, zwłąszcza w kontekście drogi do Morskiego Oka ?


No jak to? Toż tamtędy każdego pogodnego dnia około 10 000 (słownie: dziesięć tysięcy) górskich orłów i sokołów popyla do Moka na bigos. Ci, którym strawa zaszkodziła potem zwijają się w bólach po krzkach.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 10:06 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
golanmac napisał(a):
Markiz napisał(a):
Kolega wybrał tylko jedno zdanie, którego ironiczny podtekst aż bił w oczy

A jak się okazało że niedźwiedzi w Tatrach jest więcej niż potrzeba, zmienił niedźwiedzia na orła, co też natychmiast podłapała nasza kochana Pani przewodnik. Tylko co ma wspólnego orzeł z nocnymi turystami, zwłąszcza w kontekście drogi do Morskiego Oka ?

Tak, nasz kochany Golan stwierdził, że orzeł nie jest gatunkiem mizontropijnym. I tak ma pozostać.
Buziaki

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 10:11 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt maja 27, 2005 8:40 am
Posty: 168
Na pewno "o", nie "a"?


Kurna...znowu wyjdę na czepialską łajzę


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 10:16 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
vm2301 napisał(a):
Kurna...znowu wyjdę na czepialską łajzę


Wredny pastyczny typ, przed chwilą "tam" pognębił jednego diabełka i teraz "tu" łaknie krwi...

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 10:17 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Markiz napisał(a):
Toż tamtędy każdego

Faktycznie, przepraszam, gupi jestem ...

lucyna napisał(a):
gatunkiem mizontropijnym

Abstrahując od błędnej pisowni, najbardziej mizantropijnym gatunkiem jest niewątpliwie człowiek, zwłaszcza typ zwany terrorystą ekologicznym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 10:36 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
golanmac napisał(a):

lucyna napisał(a):
gatunkiem mizontropijnym

Abstrahując od błędnej pisowni, najbardziej mizantropijnym gatunkiem jest niewątpliwie człowiek, zwłaszcza typ zwany terrorystą ekologicznym.

Stwierdził snajper anty ekoterrorysta. :lol: :lol: :lol:

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 10:39 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt paź 25, 2005 4:04 pm
Posty: 1275
Oti napisał(a):
Nie wiem o jaki sposób cytowania i jaką tezę ci chodziło


Jeżeli tego nie rozumiesz, to w tym temacie nie pozostaje mi nic innego, jak stwierdzić, że http://www.youtube.com/watch?v=nnLYaSfo7n0
Oti napisał(a):
Nie wiem ile wynosi obszar łowiecki jednej pary. Wiem że orzeł przedni występuje prawie wyłącznie w górach a ze względu na małą ilość tych ptaków obliczanie pożądanego zagęszczenia osobników nie ma sensu


Pojezierze Mazurskie - 100km²
Karpaty - 150-200km²
Alpy - 200-500km²

Powierzchnia Tatr 785 km²
Powierzchnia Tatr w granicach Polski 175 km²

I jeszcze perełka- jak to apetyt rośnie ...
Cytuj:
W latach 50. i 60. populację krajową oceniono na 20-30 par, w okresie 1980-1985 na ok. 15 par, a na początku lat 90. na 5-10 par. W ostatnich latach jego populacja w Polsce wykazuje minimalny wzrost i jest oceniana na 30-35 par


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 10:50 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
lucyna napisał(a):
anty ekoterrorysta

Lucyno, jak to jest, że osoba o tak ogromnej świadomości ekologicznej, prowadza tabuny ludzi w góry ? Cze nie słuszniej było by się przykuć do wejścia na szlak i własną piersią bronić przyrody ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 11:09 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt sty 23, 2009 10:33 pm
Posty: 27
Dobra, znalazłem pośrednią odpowiedź na pytanie stana o obszar łowieckiego orłów. Mogę napisać więc ostatnią odpowiedź w tym temacie, przy okazji postaram się zakończyć inne wątki.

Tutaj znajduje się artykuł o występowaniu orła przedniego w Polsce. Artykuł stanowi odczyt z konferencji ornitologicznej i jest podpisany. Wynika z niego, że w Beskidzie Niskim i Górach Sanocko-Turczańskich żyje po 6 par orłów przednich. Nie mam pod ręką dokładnej powierzchni tych pasm, ale są mniejsze niż Tatry, zwłaszcza Góry S-T.

1. Co do mojego cytatu ze stana - chyba nie widzieliście nigdy cytatu wyrwanego z kontekstu. Cytat jest do znalezienia na tym samym podforum, od początku napisałem w którym temacie (a obecnie podałem jeszcze dokładnego linka). Cytat uciąłem jedynie ze względów praktycznych, bo był długi, zgodnie zresztą z obowiązującym regulaminem. A zostawiony fragment IMO oddawał i wciąż oddaje istotę myśli. Jeżeli nie podoba wam się sformułowanie że stan „ma coś w dupie”, to zostańmy przy tym, które znajduje się w cytacie.
Mac ap: Albo ci to wisi (o ochronie przyrody)
stan: No może odniosę się jeszcze do jednego zdania, ponieważ trafiłeś w przysłowiową dziesiątkę. (…) I powiewa.

2. Co do tego, że zmieniam niedźwiedzie na orły. To wynikało ze znudzenia pisania tego samego kilka razy.
Ja (streszczam, nie cytuje): Park podejmuje decyzje o rozwijaniu tego czy tamtego gatunku, czy wprowadzeniu nowej formy ochrony na podstawie wieloletnich obserwacji osób które zajmują się tym zawodowo. Leśniczy tatrzańscy żyją i pracują w tych górach. Wy piszecie na podstawie tego co zobaczycie jak pójdziecie na wycieczkę. Tego, co wam się wydaje.
Wy: Park podejmuje nieracjonalne decyzje. A dla większej populacji niedźwiedzi nie starczy miejsca.

Mogłem albo zacytować siebie albo zmienić przykład, główną tezę zostawiając bez zmian.

Tyle. Pozdr.

Edit: Stan, cytat który podałeś, pochodzi z tego samego artykułu który zalinkowałem. Liczby nie. Mogę wiedzieć skąd je bierzesz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 11:13 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Oti napisał(a):
Mogłem albo zacytować siebie albo zmienić przykład, główną tezę zostawiając bez zmian.



No i bardzo dobrze. Darowujemy Cię zdrowiem.

NEXT PLEASE

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 11:39 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Oti napisał(a):
Co do mojego cytatu ze stana

Myślę że dla większości forumowiczów wystarczy że przytoczony cytat zawiera odpowiedź na post macapa aby traktować go z przymrużeniem oka.

Oti napisał(a):
Tego, co wam się wydaje.

Nie koniecznie, bo widzisz taki TANAP nie ukrywa że ma z niedźwiedziami problem i nie wie co z nimi zrobić. Chciał odstrzelić to się krzyk podniósł, a tu z drugiej strony kalamita, i drzew coraz mniej, sceptycy mówią że za dwa lata znikną wszystkie po południowej stronie Tatr, co wtedy ?

Markiz napisał(a):
NEXT PLEASE

Słucham :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 11:59 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt paź 25, 2005 4:04 pm
Posty: 1275
Oti napisał(a):
Nie mam pod ręką dokładnej powierzchni tych pasm, ale są mniejsze niż Tatry, zwłaszcza Góry S-T.

Oti napisał(a):
zdziwię się, ale chętnie poczytam


Beskid Niski - 1519 km²
Góry Sanocko-Turczańskie - 930 km²
Tatry - 785 km²
Oti napisał(a):
Mogę wiedzieć skąd je bierzesz?


Podsłuchałem świstaki pod Gładką, one nic tylko o tych orłach nawijają - jakaś idee-fixe?
Po najmniejszej linii oporu? Poszukaj, w końcu to nie ja chciałem sadzić orły w Tatrach, jak marchewki w ogródku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 30, 2009 12:07 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
golanmac napisał(a):
Słucham


Next question please :)

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 266 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL