Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 12:50 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lip 01, 2005 9:50 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 25, 2005 1:09 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Bukowno
Jestem niezbyt doświadczonym turystą, z dobrą kondycją a mój najtrudniejszy szlak do tej pory to wejście na Świnicę od strony Świnickiej Przełęczy. Nie mam lęku wysokości i innych takich rzeczy ale na Orlą Perć bym się jeszcze nie wybrał gdyż czuję że potrzebuje jeszcze doświadczenia które chciłbym teraz zdobyć.
Mam do dyspozycji około 3-4 dni w górach i chciałbym zacząć wycieczkę od tatr słowackich a potem przejść na stronę polską i kierować się w stronę zakopanego. Oczywiście w grę wchodzą noclegi w schroniskach i najbardziej by mnie interesowały takie schroniska jak „Pod Rysami” i w „Dolinie Pięciu Stawów”. Skąd najlepiej zacząć wycieczkę po stronie słowackiej tylko tak abym jakimś środkiem lokomocji mógł tam się dostać z Zakopanego. Co myślicie gdybym zaczął od Szczyrbskiego jeziora? Czy można tam jakoś dojechać z Zakopanego? A może zacząć od innego miejsca? Nie mam pojęcia jak zaplanować wycieczkę po stronie słowackiej. Poradźcie. A reszta miałaby wyglądać tak: nocleg w schronisku „pod rysami”, rano zejście po stronie polskiej, Morskie oko oczywiście i dalej bodajże niebieskim szlakiem do schroniska w dolinie pięciu stawów i tam oczywiście nocleg. Następnego dnia na Krzyżne a następnie Murowaniec i powrót do zakopanego. Co o tym myślicie, czy powianiem coś zmodyfikować? I co z tą Słowacją? Bardzo bym prosił aby mnie nikt nie beształ jeżeli coś głupiego napisałem ale nie mam jeszcze wystarczającej wiedzy i dlatego się was radzę.
Mam nadzieje ze mi nie odmowicie pomocy i pomożecie. Z gory dziękuję

_________________
A wszystko zaczeło się od morskiego oka...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 02, 2005 7:52 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lip 02, 2005 7:42 pm
Posty: 24
Hej leon :)
Twój plan jest raczej dobry,tylko pytanie zasadnicze,kiedy się tam wybiersz,bo teraz jest jeszcze sporo starego śniegu i skoro nie masz doświadczenia górskiego,to nie radzę w tych warunkach zejścia z Rysów. Zakładając termin,gdy śniegu nie już będzie to możesz pojechać z Zakopanego autobusem przyspieszonym(7.20 kiedyś) do Starego Smokowca i tam normalnie kursuje tzw.elektriczka-pociąg do Szczyrbskiego,jednak teraz,po kalamicie chyba jeszcze nie kusuje.Podobno jeżdżą busy,a raczeje na pewno autobusy.Ze Szczyrbskiego kierujesz się do Schroniska Popradzkie Pleso i dalej do schronu pod Rysami.Reszta trasy,czyli Moko,przejście przez Szpiglasowy,lub Świstówkę do Piątki i kolejnego dnia Krzyżne do Murowańca są jak najbardziej OK. Pamiętaj tylko o tym śniegu,to dość ważne-szczególnie przy zejściu z Rysów,gdzie niewielkie oblodzenia mogą zestresować człowieka.
Pozdrawiam i życzę udanej i bezpiecznej wyprawy :)

P.S Jeśli masz jeszcze jakieś pytania-pytaj śmiało :wink:

_________________
Sztuka życia:móc zaspokoić głód,zachowując apetyt


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 02, 2005 8:08 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Slusznie prawi ...
mozna zobaczyc :
http://www.turystyka-gorska.pl//forum// ... ight=strba

i ogolnie opcja szukaj bedzie przydatna.
Jedyne co mi sie nasuwa to nieszczegolnie jestem zwolennikiem trudniejszego zejscia (rysy polskie) niz wejscia (slowackie) co, jesli mowisz ze nie masz zbyt duzego doswiadczenia moim zdaniem, na "pierwszy ogien" nie jest korzystane. Mozna spedzicna slowacji 2 dni i wybrac tam tez cos bardziej ambitnego (aklimatyzacja i sprawdzenei siebie)a jesli chodzi o szlaki to sa opisane i na tym forum i na stronie glownej.
Wybor oczywiscie nalezy do Ciebie.
( http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/ )

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 03, 2005 2:45 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 25, 2005 1:09 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Bukowno
Wyruszyć zamierzam w najbliższy weekend ale skoro piszecie że na polskiej stronie Rys może być ciężko to faktycznie lepiej z tego pomysłu zrezygnować. Bezpieczeństwo jest najważniejsze a polska strona Rys może poczekać. Właśnie się zastanawiam nad innym celem po stronie słowackiej dlatego jak ktos ma propozycje to piszcie (może Krywań?)

_________________
A wszystko zaczeło się od morskiego oka...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL