Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 3:45 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1791 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 60  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 28, 2007 7:47 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
fejsu napisał(a):
-- Mistrzu -- napisał:
fejsu Jakiś kursik i dasz rade

dokładnie takie coś mam na mysli

Dokładnie takiej odpowiedzi oczekiwałam :)

Nie martw się na Mnichu nie będzie ferraty. :D

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 28, 2007 7:48 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 21, 2007 6:19 pm
Posty: 79
Lokalizacja: Łódź
Bardzo się ciesze fejsu, bo widze nić porozumienia między nami!
Też jestem przeciwnikiem interwencji dodatkowych w górach, choć pewnie z małymi wyjątkami :thumright:

a sznurek do wieszania bielizny to wcale nie musi być głupi pomysł :mrgreen:

_________________
Climbing is my passion, my philosophy of life...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 28, 2007 7:53 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 11, 2006 11:30 am
Posty: 1078
Lokalizacja: WLKP
Ja najpierw chce całe Polskie znakowane później MSW Slowackie a dalej sie zobaczy bo to daleka przyszłość :D

_________________
Pozdrawiam Michał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 28, 2007 10:12 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Stonka napisał(a):
Widziałaś klapkowicza z torebką na ramieniu na OP? Czy klapkowicze giną na OP? Ilu ludzi ginie rocznie na OP?

Owszem widziałam-przepraszam,ze nie zrobiłam zdjęcia jako dokumentacji takowego zjawiska :) Klapkowicze gina na OP,dobrze przygotowani również,ale nie chodzi tu o statystyki tylko o to,ze pewnego ryzyka nie da sie wyeliminować,a pewne tak<tu można przysłowiowe klapki przypisać>

ps.ale to przeciez nie wątek o obuwiu tylko o łańcuchach/ferracie na OP,więc te wywody to nie tutaj :)

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 28, 2007 10:37 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 12, 2006 3:14 pm
Posty: 105
Lokalizacja: Ruda Śl.
Nie bylam jeszcze na Orlej i nie moge sie w pelni wypowiedziec w tej kwesti, ale troche juz chodze po Tatrach i uwazam, ze najistotniejszy jest respekt do samych gor. Tak naprawde ryzyka nie mozna bagatelizowac nawet na latwych szlakach, a co dopiero na OP. Mysle, ze to dobry pomysl usuniecia czesciowo lancuchow tak, by te trase mogly przejsc osoby, ktore maja swiadomosc niebezpieczenstwa, a przede wszystkim posiadaj przydatne im umiejetnosci.

_________________
Spraw by każdy dzień miał szanse stać się najpiękniejszym dniem twego życia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 12:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14892
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Inka:) napisał(a):
Mysle, ze to dobry pomysl usuniecia czesciowo lancuchow tak, by te trase mogly przejsc osoby, ktore maja swiadomosc niebezpieczenstwa, a przede wszystkim posiadaj przydatne im umiejetnosci.

Inka, takie osoby to przejdą z łańcuchami i bez łańcuchów, wszystko jedno (a nie będe przytaczał jakie propozycje stylów przejścia OP tu padały). A jak będa miały spaść czy dostać innym piorunem to też spadną bo wypadki zdarzają się też tym najlepszym.
Natomiast rzecz jest w tym że nie tylko takie osoby się na OP pojawiają. I co, należy zdjąć łańcuchy, żeby się potem móc popastwić w prasie i telewizji ilu to nieudaczników pospadało z OP, bo byli za ciency żeby na nią wchodzić? Może kogoś to rajcuje ale mnie przeraża i wkurza.

Kilerus ma rację, w tym wątku to wszystko już było i trudno cokolwiek napisać, żeby się nie powtarzać. Dyskusja była momentami gorąca, ale przez chwilę zarysowało się coś jakby tak zwany "consensus" dyskutantów - robić ferratę na odcinku Krzyżne Granaty "na próbę", reszty narazie nie ruszać.
Ja mam nadzieję że wbrew pozorom nie do końca jest tak, że my tu tak sobie bijemy pianę. Może to zuchwałość, ale myślę że może ktoś z TPN przeczyta co to za pianę ubili ludzie co to po OP czasem chodzą i weźmie ten vox populi pod uwagę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 2:04 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Ten temat jest jak perpetum mobile, nikt już nie pamięta o soooo chodzi i pewnie nikt nie próbuje przeczytać wszystkich postów w tym temacie... można co 3 miesiące smarować to samo i nikt nie zauważy, pozwolę więc sobie zacytować siebie samego :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Fejsu wydaje mi się, że masz w gruncie rzeczy podobne zdanie do mnie, lecz twoje wypowiedzi miałyby sens wtedy, gdyby na OP nie było nic - jak np. na wspomnianych Mięguszach i Kościelcu.

fejsu napisał(a):
może moje zdanie jest wypowiedzią jakiegoś amatora ale jestem przeciwny ferratom to że ktoś chce sobie tam wejść a nie umi albo nie wiadomo co go powstrzymuje to nie znaczy że trzeba od razu złom na góry montować

Złomu są już tam tony, a chodzi o to, żeby nie dawać ułatwień, tylko zabezpieczenia, złom ma być zdjęty - nie przeczytałeś chyba tematu.

fejsu napisał(a):
to może windy niech zbudują

To co jest teraz to są windy... z ferratą byłoby trudniej, lecz bezpieczniej...


W zasadzie założenie ferraty a zdjęcie Klamr i Łańcuchów których jest tam teraz od cholery i ciut ciut powinno wyeliminować przypadkowych i nieprzygotowanych turystów... Hmmm... o windach już pisałem w tym temacie kilka miesiecy temu....

Kaytek napisał(a):
...
...A wtacając do Tatr to rozumiem, że trzebaby windę zrobić na każdy szczyt... bezpiecznie i nie trzeba znać się na górach, tylko umieć wcisnąć przycisk... No i każdy będzie mógł sobie zrobić fotkę na Mnichu - bo tam winda... Chcesz na Cubrynę? - pstryk, winda i jedziesz z dwójką dzieci, w sandałkach - to dopiero byłoby sprawiedliwe traktowanie wszystkich turystów ;)

Jak ja gdzieś nie umiem wejść to nie włażę. Nie jęczę, a powieście mi tu łańcuszek, a niech mnie ktoś podsadzi, a jaki nierówny ten szlak...
A jeśli chcę tam wleźć nadal, to się szkolę... i wtedy wchodzę.

Powtórzę, już gdzieś to pisałem:
A jak się taki łańcuszek popsuje, to nie uważasz, że turysta powinien sobie umieć jakoś poradzić??? Jeśli od razu wie, że go tam nie ma to nie idzie...
Wydaje Ci się. że góra jest mniej niebezpieczna, bo łańcuchów nawieszają?
Może Cię to zdziwi, ale góra jest dalej niebezpieczna...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 2:12 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Noth napisał(a):
o ile dyskusja o łańcuchach na Orlej to temat na który można mieć różne opinie to ...
zaskoczył mnie ten fragment wypowiedzi:

– I ja, i inni ratownicy TOPR jesteśmy zdania, że nadchodzi czas, by pomyśleć o nowym systemie ubezpieczeń: usunąć z Orlej Perci łańcuchy, a pozostawić stałe punkty asekuracyjne – mówi naczelnik TOPR Jan Krzysztof. – Na początek chcielibyśmy usunąć łańcuchy z odcinka między przełęczą Krzyżne a Skrajnym Granatem. Byłby to taki poligon doświadczalny. Potem można by pomyśleć o innych szlakach, np. na Chłopka.

przeca tam po prostu nie ma łańcuchów , te pare klamer które istnieją prawdę mówiąc niewiele zmieniaja charakter szlaku - jest wymagający i usunięcie ich według mnie nic nie zmienia ... trzeba dodać że to jeden z piękniejszych w polskich Tatrach

Pozdrawiam


No tak, to już byłoby chyba przegięcie, bo o ile z ferraty korzystać może każdy, to stałe punkty asekuracyjne są dla tych co wiedzą więcej... Wówczas zrobiłby się elitarny szlak po którym wiele osób łaziłoby całkiem bez ułatwień i zabezpieczeń.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 4:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
No widzę, że muszę się pośpieszyć zanim na prawdę zdejmą biżuterię z OP. Został mi właśnie jeszcze ów odcinek między Krzyżnem a Granatami, a potem niech robią, co chcą. Po nas choćby potop. Oczywiście żartuję. :lol:
Nie jestem pewien, co u mnie przeważa, przywiązanie do tradycji czy nowoczesność. Istnieje również obawa, że z tej całej dyskusji z braku kasy wynikną tzw. stałe punkty asekuracji a zatem, słupki a nie ferraty a tego bym nie chciał. Istnieje jeszcze inny aspekt. Problem niszczenia skał :cry: przy zakładaniu ferrat.
Muszę się pospieszyć, bo chciałbym obejrzeć całą OP w jej historycznej krasie. Dajecie mi jeszcze jeden sezon a potem niech się dzieje wola Nieba. :wink:

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 4:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Ali7 napisał(a):
ciężko o zezwolenie na przejście grani Wołoszyna
Ha, ha, ha... Aczkolwiek byłoby z pewnością interesujące. :wink:

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 5:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14892
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Kaytek napisał(a):
W zasadzie założenie ferraty a zdjęcie Klamr i Łańcuchów których jest tam teraz od cholery i ciut ciut powinno wyeliminować przypadkowych i nieprzygotowanych turystów...

Kaytek, ja z gruntu rzeczy nie czerpię przyjemności z tej dyskusji, ale z przeproszeniem, staram się możliwie łagodnie tłumaczyć, że żeby wyeliminować przypadkowych nieprzygotowanych turystów z OP trzebaby zamknąć szlak turystyczny na OP, czemu tak ogólnie jestem, tak na marginesie, przeciwny.
Podcinanie klamer, użynanie łańcuchów, wieszanie ferrat, czarcich zapadek, strzelanie z ukrycia w turystów z pancerfausta, szczucie lachonami i tym podobne pomysły nie zmienią w tym względzie nic.
A skoro jest jak jest, trzeba miec na względzie bezpieczeństwo tych turystów, także tych przypadkowych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 5:34 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
grubyilysy napisał(a):
Kaytek napisał(a):
W zasadzie założenie ferraty a zdjęcie Klamr i Łańcuchów których jest tam teraz od cholery i ciut ciut powinno wyeliminować przypadkowych i nieprzygotowanych turystów...

Kaytek, ja z gruntu rzeczy nie czerpię przyjemności z tej dyskusji, ale z przeproszeniem, staram się możliwie łagodnie tłumaczyć, że żeby wyeliminować przypadkowych nieprzygotowanych turystów z OP trzebaby zamknąć szlak turystyczny na OP, czemu tak ogólnie jestem, tak na marginesie, przeciwny.
Podcinanie klamer, użynanie łańcuchów, wieszanie ferrat, czarcich zapadek, strzelanie z ukrycia w turystów z pancerfausta, szczucie lachonami i tym podobne pomysły nie zmienią w tym względzie nic.
A skoro jest jak jest, trzeba miec na względzie bezpieczeństwo tych turystów, także tych przypadkowych.


Nie chcę powielać tego co już gdzieś napisałem, a Ty akurat świetnie znasz moje zdanie ;) więc jednym zdaniem:

Masz rację, powinienem użyć: "...ma w założeniu wyeliminować...".
Uważam również, że nie ma sposobu, by w kótkim czasie wyeliminować przypadkowość na OP... Na to potrzeba czasu... Ale musi się coś zadziać na początku.

Ciekawą dla mnie sprawą był również fakt wynikający z tekstu Adama Maraska z ostatniego "W górach" (wskazanego przez Roberta 18) że na ok 120 wypadków na OP w ciągu ostatnich 10 lat ok. 60 to były polizgnięcia... (cyfry podaję z głowy - mogą się różnić).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 5:56 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
stan-61 napisał(a):
Dajecie mi jeszcze jeden sezon a potem niech się dzieje wola Nieba.


znając polską rzeczywistość niejeden sezon będą trały jeszcze dysputy, a więc zdążysz jeszcze przejść brakujące Tobie ogniwo OP :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 8:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 7:35 pm
Posty: 3100
Lokalizacja: G.E.K.O.N.Y.
Kaytek napisał(a):
Masz rację, powinienem użyć: "...ma w założeniu wyeliminować...".

A ja myślę,że nie wyeliminuje tylko jeszcze przyciągnie,bo zakazany owoc jest najlepszy :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 9:15 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 12:21 pm
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Hania ratmed napisał(a):
... Klapkowicze gina na OP,dobrze przygotowani również,ale nie chodzi tu o statystyki tylko o to,ze pewnego ryzyka nie da sie wyeliminować,a pewne tak<tu można przysłowiowe klapki przypisać>
Giną przede wszystkim "dobrze przygotowani", tacy co uważają sie za kogoś lepszego od klapkowicza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 9:23 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 12:21 pm
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Kaytek napisał(a):
...Ciekawą dla mnie sprawą był również fakt wynikający z tekstu Adama Maraska z ostatniego "W górach" (wskazanego przez Roberta 18) że na ok 120 wypadków na OP w ciągu ostatnich 10 lat ok. 60 to były polizgnięcia... (cyfry podaję z głowy - mogą się różnić).
Gwoli ścisłości:
112 wypadków (21 śmiertelnych) w latach 1995-2004
nie na OP tylko w "rejonie" OP czyli łącznie ze szlakami dojściowymi
Najwięcej wypadków było w okolicach Zawratu (Głównie Zawratowy Żleb) i Koziej Przełęczy (głównie szlak z Dolinki Pustej)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 10:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
Stonka napisał(a):
Giną przede wszystkim "dobrze przygotowani", tacy co uważają sie za kogoś lepszego od klapkowicza.
Tu to już Ci się zupełnie pozajączkowało. Znałeś tych ludzi. Rozmawiałeś z nimi przed wypadkiem? Wiesz jacy byli i za kogo się uważali.
Uczepiłeś się jakiejś tezy i brniesz w niej zahaczając już o granice absurdu.
Ta dziewczyna, która spadła w październiku do Dolinki Pustej też się uważała za kogoś lepszego?
Przemyśl to sobie.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 10:12 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Stonka napisał(a):
Giną przede wszystkim "dobrze przygotowani", tacy co uważają sie za kogoś lepszego od klapkowicza.


tomek.l napisał(a):
Tu to już Ci się zupełnie pozajączkowało. Znałeś tych ludzi. Rozmawiałeś z nimi przed wypadkiem? Wiesz jacy byli i za kogo się uważali.
Uczepiłeś się jakiejś tezy i brniesz w niej zahaczając już o granice absurdu.
Ta dziewczyna, która spadła w październiku do Dolinki Pustej też się uważała za kogoś lepszego?
Przemyśl to sobie.

Myślę, że Tomek ma rację, nie można w ten sposób stawiać sprawy. Takie wypowiedzi słyszałem wielokrotnie i nadal uważam, że ktoś, kto ma wiedzę i doświadczenie poradzi sobie lepiej niż ktoś kto nie ma o górach pojęcia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 10:12 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 12:21 pm
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
tomek.l napisał(a):
...Uczepiłeś się jakiejś tezy i brniesz w niej zahaczając już o granice absurdu...
Może jakieś merytoryczne argumenty, Panie Tomaszu? Niech Pan to sobie przemyśli.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 10:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
Argumenty dostarczyłeś kilka postów wyżej.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 10:35 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 12:21 pm
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
tomek.l napisał(a):
Argumenty dostarczyłeś kilka postów wyżej.

Ja tak, Panie Tomaszu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 10:40 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Stonka napisał(a):
Giną przede wszystkim "dobrze przygotowani", tacy co uważają sie za kogoś lepszego od klapkowicza.


Stonka po prostu przestań osadzać ludzi, którzy mieli wypadek na szlaku.
Nic o nich nie wiesz i Twoja wypowiedź jest krzywdząca.
Piszesz to z autopsji, jesteś dobrze przygotowany i uważasz sie za kogos lepszego, bo nie bardzo rozumiem :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 10:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
Stonka napisał(a):
Ja tak, Panie Tomaszu.
No właśnie. Ty tak. Mi to wystarczy. Bo cóż więcej trzeba dodawać aby bardziej naświetlić absurdalność tej wypowiedzi, gdy sam autor ową absurdalność wystarczająco silnie w niej zawarł
Stonka napisał(a):
Giną przede wszystkim "dobrze przygotowani", tacy co uważają sie za kogoś lepszego od klapkowicza.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 10:45 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 12:21 pm
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Olka napisał(a):
Stonka po prostu przestań osadzać ludzi, którzy mieli wypadek na szlaku.
Nic o nich nie wiesz i Twoja wypowiedź jest krzywdząca.
Piszesz to z autopsji, jesteś dobrze przygotowany i uważasz sie za kogos lepszego, bo nie bardzo rozumiem :roll:
To byli klapkowicze? W zdecydowanej większości nie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 10:50 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Stonka napisał(a):
Olka napisał(a):
Stonka po prostu przestań osadzać ludzi, którzy mieli wypadek na szlaku.
Nic o nich nie wiesz i Twoja wypowiedź jest krzywdząca.
Piszesz to z autopsji, jesteś dobrze przygotowany i uważasz sie za kogos lepszego, bo nie bardzo rozumiem :roll:
To byli klapkowicze? W zdecydowanej większości nie.


Nie chodzi o to co mieli na nogach!


Chodzi mi o ta wypowiedź:
Cytuj:
tacy co uważają sie za kogoś lepszego od klapkowicza.


Uważali się za kogos lepszego? Wiesz to? Znałeś choćby jedną osobę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 10:51 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 12:21 pm
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
tomek.l napisał(a):
Stonka napisał(a):
Ja tak, Panie Tomaszu.
No właśnie. Ty tak. Mi to wystarczy. Bo cóż więcej trzeba dodawać aby bardziej naświetlić absurdalność tej wypowiedzi, gdy sam autor ową absurdalność wystarczająco silnie w niej zawarł
Stonka napisał(a):
Giną przede wszystkim "dobrze przygotowani", tacy co uważają sie za kogoś lepszego od klapkowicza.

Giną przede wszystkim klapkowicze Panie Tomaszu ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 10:55 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Stonka napisał(a):
Olka napisał(a):
Stonka po prostu przestań osadzać ludzi, którzy mieli wypadek na szlaku.
Nic o nich nie wiesz i Twoja wypowiedź jest krzywdząca.
Piszesz to z autopsji, jesteś dobrze przygotowany i uważasz sie za kogos lepszego, bo nie bardzo rozumiem :roll:
To byli klapkowicze? W zdecydowanej większości nie.

A skąd wiesz kto to był?????????


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 11:02 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 12:21 pm
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Klapkowicze to większość ofiar wypadków na OP. Prawda czy fałsz ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 11:09 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 20, 2006 11:58 am
Posty: 682
Lokalizacja: Beskid Niski
Tak się przyglądam z boku Waszej dyskusji i wyciągam prosty wniosek, że żadna ze stron nie przekona tej drugiej. Więc może czas postawić "kropkę"?

Najsmutniejsze w tych wszystkich wypadkach jest to, że ginie człowiek. Człowiek dla którego Tatry są często wielką pasją. A ich śmierć, czym jest?: przypadekiem, nieuwagą, chwilą słabości... Wydaje mi się, że każda swego rodzaju tajemnicą...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 11:13 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 12:21 pm
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Amen


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1791 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 60  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL