Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:18 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sty 16, 2017 1:23 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 11:04 am
Posty: 1
Gdzie zrobić podstawowy kurs wspinaczki skałkowej? Które szkoły lub kluby w Małopolsce/ na Śląsku polecacie? Nie jestem pewna, czy był już taki wątek ( ze względu na to, że dopiero co dołączyłam), a jeśli jest to proszę o przekierowanie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 22, 2017 11:47 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz paź 06, 2016 11:06 pm
Posty: 14
Nie będę nikogo polecał bo jest wielu dobrych instruktorów i niewielu słabych. Gdziekolwiek trafisz i tak pewnei będziesz zadowolona

Takie punkty tylko pod rozwagę
1. (najważniejszy) Na kurs początkowy idź do instruktora PZA. Jeśli szkolenie prowadzą instruktorzy nie-PZA - nie idź. Jeśli w szkole są instruktorzy PZA i nie-PZA, a ty nie masz pewności kto będzie prowadził szkolenie - również daj sobie spokój (i generalnie daj sobie spokój z taką szkołą - takie praktyki są naciągane)
2. Najlepsze miejsce do szkolenia początkujących to Sokoliki k.Jeleniej Góry. Postaraj się iść na kurs, który jest tam prowadzony. Zwłaszcza jeśłi masz zamiar isć potem na tatrzański. (to tylko moja opinia, ale myślę ze dość uzasadniona)
3. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś to zapisz sie przed kursem na sekcję jakąś na sztucznej ścianie czy cos takiego. Dużo więcej skorzystasz z kursu jeśli będziesz już wiedzieć co nieco o wspinaniu.

tylko tyle :)
Pozdrawiam
Mihu

_________________
Wspinacz Blog - od wspinacza dla wspinaczy :)
Zapraszam
https://wspinacz.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 23, 2017 2:25 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
mihu napisał(a):
1. (najważniejszy) Na kurs początkowy idź do instruktora PZA.

Też tak myślałem, dopóki na pewnym kursie nie trafiłem na instruktora PZA, który się na instruktora nie nadaje (jak widać takie stare konie jak ja też czasem chodzą na kursy).
Po prawdzie, już 25 lat temu z instruktorami było bardzo różnie i po prostu najwyraźniej nic się nie zmieniło, są asy i ... (co nie ma nic wspólnego z poziomem wspinania, szkolenie to co innego).
Niestety wątek jak ten sam w sobie logiczny ma średni sens, wszelkie polecanie pachnie reklamą, wszelkie krytykowanie celowym przysrywaniem.
Dlatego uważam, że polecenie od zaufanej osoby (a nie nieznajomego z Internetu) jest ważne.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 22, 2018 10:15 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 31, 2010 8:09 pm
Posty: 10
Ostatnio zrobiłem mały artykuł poradnikowy nt. wyboru instruktora wspinaczki. Może komuś się przyda ;). Uprzedzam, że może być małe lokowanie produktu.

http://kursyskalkowe.pl/porady-wspinacz ... wspinaczki

Pozdrawiam serdecznie
Damian

_________________
Pozdrawiam
Damian Granowski
drytooling.com.pl - blog o wspinaniu zimowym, wspinaniu letnim, taternictwie i skiturach
winterclimb.com - anglojęzyczny blog o wspinaniu zimowym i nie tylko :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 22, 2018 10:39 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
E tam wybór kursu jest prosty. Jedzie się tam gdzie najbliżej albo tam gdzie jest skała, którą w przyszłości wybierzemy (jak tatrzański granit to Sokoły), albo jaki rodzaj wspinania nas interesuje - sportowy czy na własnej, albo tam gdzie chcą jechać znajomi. Bo kurs kursem ale najważniejsze jest to żeby mieć się z kim wspinać.
Instruktor to najmniejszy problem. Dobrych instruktorów trochę się znajdzie.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL