Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:31 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: VI.MAS
PostNapisane: Śr maja 13, 2015 7:13 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
Major napisał(a):
Tak z ciekawości jak liczone są punkty? ;)


Punktowana jest każda droga w zależności od:
- wyceny
- długości
- odległości skały od "bazy" zawodów
- stylu (jeśli obaj zawodnicy przejdą drogę w stylu PP lub lepszym, są dodatkowe punkty)

W tym roku chyba był większy "bonus" za drogi w bardziej odległych rejonach, bywało i ponad 30 punktów za drogę, stąd taki wynik punktowy najlepszego zespołu. Widzieliśmy ich na Gołej Skale (najdalszy i najlepiej punktowany rejon), wyczyścili tamtejsze 20 dróg w coś koło 2-3 godzin i pojechali dalej :).
Nam się udało dobrze wstrzelić z taktyką: wspinaliśmy się na Fiali i właśnie na Gołej. Jest tam dużo krótkich dróg w okolicach VI-VI.1, a równocześnie z nami działały tam tylko 2 inne zespoły. Ostatecznie udało nam się zrobić 20 dróg (większość poznaliśmy już przed Memoriałem) i zająć 12. miejsce wśród zespołów męskich, nie spodziewałem się takiego wyniku :).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: VI.MAS
PostNapisane: Śr maja 13, 2015 7:32 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Ale przed startem znacie jak dana droga jest punktowana przy danym stylu czy to jest nie oficjalne i liczą sędziowie po przekazaniu informacji od każdego zespołu?

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: VI.MAS
PostNapisane: Śr maja 13, 2015 8:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
comb napisał(a):
Major napisał(a):
Tak z ciekawości jak liczone są punkty? ;)


Punktowana jest każda droga w zależności od:
- wyceny
- długości
- odległości skały od "bazy" zawodów
- stylu (jeśli obaj zawodnicy przejdą drogę w stylu PP lub lepszym, są dodatkowe punkty)

W tym roku chyba był większy "bonus" za drogi w bardziej odległych rejonach, bywało i ponad 30 punktów za drogę, stąd taki wynik punktowy najlepszego zespołu. Widzieliśmy ich na Gołej Skale (najdalszy i najlepiej punktowany rejon), wyczyścili tamtejsze 20 dróg w coś koło 2-3 godzin i pojechali dalej :).
Nam się udało dobrze wstrzelić z taktyką: wspinaliśmy się na Fiali i właśnie na Gołej. Jest tam dużo krótkich dróg w okolicach VI-VI.1, a równocześnie z nami działały tam tylko 2 inne zespoły. Ostatecznie udało nam się zrobić 20 dróg (większość poznaliśmy już przed Memoriałem) i zająć 12. miejsce wśród zespołów męskich, nie spodziewałem się takiego wyniku :).

Gratulacje :)
Czyli jednak Goła była kluczem do sukcesu. Mnie przestraszyły wyceny tych dróg, trochę leżące poza moim zakresem, poza tym byłem przekonany, że Goła będzie "oblepiona" zespołami walczącycmi o zwycięstwo.
Cóż, taka to już jest zabawa na Memoriale. :)

zjerzony napisał(a):
A byłem pewien, że tern z IV MAS zostanie rekordem do końca świata. Przynajmniej takiego, jaki znamy.

Pod względem liczby dróg pozostaje :)
Zbliżył się w ub. roku Marcisz-Kopta - 52, oraz wg plotek możliwe że pobiłby go Zaczkowski-Ciesielski, gdyby nie wypadek Zaczkowskiego.
Póki co nadal jest o co walczyć :).

Major napisał(a):
Ale przed startem znacie jak dana droga jest punktowana przy danym stylu czy to jest nie oficjalne i liczą sędziowie po przekazaniu informacji od każdego zespołu

Jest oficjalnie - ale punktację dają równo ze startem zawodów. Wczesniej znana jest tylko lista dróg.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: VI.MAS
PostNapisane: Śr maja 13, 2015 8:58 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Mi/nam poszło w tym roku gorzej.

Po pierwsze dlatego, że był to mój drugi wyjazd w skały w tym sezonie. Po drugie, że po 4 tygodniowej przerwie od jakiejkolwiek aktywności fizycznej. A po trzecie bo wszystkie drogi robiliśmy OS bo żadnych nie znałem.

Wyszło chyba 14 dróg. Nie jest to zły wynik, ale mogło być lepiej. Nastawiłem się na dobrą zabawę i się nie zawiodłem ;)

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: VI.MAS
PostNapisane: Cz maja 14, 2015 6:05 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 12, 2012 4:16 pm
Posty: 275
Lokalizacja: Krk
grubyilysy napisał(a):
Jeśli pominąłem to dajcie znać.

Daję znać! przecież nawet witaliśmy się ;-)

grubyilysy napisał(a):
Czyli jednak Goła była kluczem do sukcesu. Mnie przestraszyły wyceny tych dróg, trochę leżące poza moim zakresem, poza tym byłem przekonany, że Goła będzie "oblepiona" zespołami walczącycmi o zwycięstwo.

Była. Zespół, który zgarnął najwięcej punktów wspinał się razem z nami. A co do tłumów to operował tu jeszcze jeden zespół. Czyli "tłumy" na aż 3 zespoły.
A dodam, że Rysio do tej skały nie dociera, więc wielki plus w czystych stanowiskach :-D

m__s napisał(a):
Mi/nam poszło w tym roku gorzej.

Bo nie startowałeś ze mną :-p
Po takiej przerwie to i tak sukces. Ja bym się rozłożył po kilku drogach mając taką przerwę. A w sumie na ostatniej drodze zaliczyłem piękny lot (zmęczenie), na drodze, którą kilka dni wcześniej OSem zrobiłem.

_________________
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: VI.MAS
PostNapisane: Cz maja 14, 2015 6:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
K_ napisał(a):
Daję znać! przecież nawet witaliśmy się ;-)

Na trawce?
Wiesz, nie kojarzę wszystkich tak łatwo "z realu do netu"? :)
To które miejsce na "podium FTG" zająłeś?

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: VI.MAS
PostNapisane: Cz maja 14, 2015 8:13 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 12, 2012 4:16 pm
Posty: 275
Lokalizacja: Krk
Tak, na trawce w magicznym kręgu ;-)

12 ogółem, to które będzie w FTG?

_________________
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: VI.MAS
PostNapisane: Cz maja 14, 2015 9:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
To Ty jak rozumiem z Combem w parze.
To wychodzi mi, że drugie.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: VI.MAS
PostNapisane: Cz maja 14, 2015 9:18 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 12, 2012 4:16 pm
Posty: 275
Lokalizacja: Krk
grubyilysy napisał(a):
To Ty jak rozumiem z Combem w parze.

Dokładnie 8)

_________________
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: VI.MAS
PostNapisane: Pt maja 15, 2015 7:36 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Adam, moc jest ale pamięć już nie ta :-) :-)

Musicie kiedyś z Tomkiem przyjechać na trening "pamięci" a nie na wspinanie :-)

Krzychu, może jakaś klątwa :-) i tak dobrze że wystartowałem bo nie miałem w planie.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: VI.MAS
PostNapisane: Pt maja 15, 2015 7:43 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Raczej i pamięć, i moc szwankuje.
Poza tym na trawce byłem lekko podłamany słabym wynikiem.
No i przyduszony błotem, bo dwa razy zaryłem w kałużę wracając z PeZetPeEru z Łabajowej.
A zeszycik oczywiście był, jak znajdę chwilkę to może zrobię jakiś skanik.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: VI.MAS
PostNapisane: So maja 16, 2015 12:28 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 7:06 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwy- rndrobwllllantysiliogogogoch
m__s napisał(a):
Musicie kiedyś z Tomkiem przyjechać na trening "pamięci" a nie na wspinanie
Ej, nie wiem, jak ten trening pamięci działa, ale nie wiem, czy pamiętasz, ale ja w tym roku nie startowaławem! ;) Był Adam i Maciek a nie Adam i Tomek. Gdybym był, na pewno pamiętałbym - i to bez treningu! - niejeden bukiet szlachetnego trunku za 9.80 ;)
Strasznie mi szkoda MAS, bo to świetna impreza! Dziś pierwszy raz od dłuższego czasu odważyłem się wspinać na ściance z dołem. Może proste drogi, ale na razie wolę ograniczać się do treningu podstawowego, czyli wytrzymałościwego - dziś było okło 40 razy w górę po drogach generalnie 5a-6a+. Rewelacji może nie ma, ale nieznaną 6c na wędkę wciągnąłem może nie lekko, ale z delikatnym zapasem. Trzymam sam za siebie kciuki, żeby jeszcze udało mi się w tym sezonie powspinać. Choroby/kontuzje to zło.

_________________
Zob za zob, glavo za glavo,
Zob za zob, na divjo zabavo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: VI.MAS
PostNapisane: So maja 16, 2015 9:07 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Zombi (gavagai) napisał(a):
Trzymam sam za siebie kciuki, żeby jeszcze udało mi się w tym sezonie powspinać. Choroby/kontuzje to zło.

Powodzenia!

Zombi (gavagai) napisał(a):
Ej, nie wiem, jak ten trening pamięci działa, ale nie wiem, czy pamiętasz, ale ja w tym roku nie startowaławem!
Wiem wiem! Odnosiłem się jedynie do mocnej drużyny zeszłorocznej. Obecnego Macka nie miałem okazji poznać.

Adam, podobno to co się działo w tych kałużach to głowa mała. Podobno nie jeden przeleciał przez kierownice do wody na główkę :lol:

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: VI.MAS
PostNapisane: N maja 17, 2015 1:44 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
m__s napisał(a):
Odnosiłem się jedynie do mocnej drużyny zeszłorocznej. Obecnego Macka nie miałem okazji poznać.

Generalnie i ubiegłoroczna, i tegoroczna drużyna PB była poważnie osłabiana przede wszystkim moją obecnością w pierwszym składzie.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: VI.MAS
PostNapisane: Wt maja 19, 2015 12:32 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Zombi (gavagai) napisał(a):
Strasznie mi szkoda MAS, bo to świetna impreza! Dziś pierwszy raz od dłuższego czasu odważyłem się wspinać na ściance z dołem. Może proste drogi, ale na razie wolę ograniczać się do treningu podstawowego, czyli wytrzymałościwego - dziś było okło 40 razy w górę po drogach generalnie 5a-6a+. Rewelacji może nie ma, ale nieznaną 6c na wędkę wciągnąłem może nie lekko, ale z delikatnym zapasem. Trzymam sam za siebie kciuki, żeby jeszcze udało mi się w tym sezonie powspinać. Choroby/kontuzje to zło.


Za rok też będzie MAS ;) Grunt, żeby kontuzję skutecznie zaleczyć.
Mnie również nie było, czego bardzo żałuję.
Mam nadzieję, że w tych samych rejonach - na pohybel gówniarzowi.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL