Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:55 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn paź 28, 2013 1:52 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 8:23 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Warszawa
Od jakiegoś czasu zaczęłam się zastanawiać nad rozpoczęciem kursu wspinaczki na sztucznej ściance (nie ukrywam,że w późniejszym czasie, jeśli mi się spodoba, chciałabym rozpocząć kurs wspinaczki skalnej, ale to jeszcze dłuuuuga droga, a od czegoś trzeba zacząć ;)). Problemem jest fakt, że jestem w tym temacie wielkim laikiem. Wiem - nic :mrgreen: . Dlatego chciałabym się dowiedzieć czy ktoś z was robił taki kurs w Warszawie, jeśli tak, to gdzie i czy poleca itp. Dodatkowo może macie jakieś rady dla początkującego- na co zwrócić uwagę itp. Interesuję mnie chociażby sprawa obuwia- podobno w niektórych szkolach można wypożyczyć buty, w innych nie. Czy wy rozpoczynając kurs mieliście swoje buty? Nie będę ukrywać, że średnio mnie stać żeby wyłożyć grubą kasę na buty do wspinaczki, nie wiedząc czy mi się to po prostu spodoba ;)
Byłabym wdzięczna za każdą radę ;)
Pozdrawiam,
Asia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 28, 2013 7:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Idź na ściankę z koleżanką/kolegą. Buty wspinaczkowe można przeważnie wypożyczyć ale nie są konieczne na pierwszy raz. Wystarczą jakieś sportowe z nieślizgającą się podeszwą. Podstawowe szkolenie z asekuracji i tak instruktor na ściance będzie musiał wam zrobić. Często trzeba się wcześnie umówić żeby instruktor miał akurat czas. Po przeszkoleniu powspinajcie się już samodzielnie i zobaczcie czy się to w ogóle podoba. Reszta - sprzęt, szkolenia, sekcie wspinaczkowe dopiero potem.
To jeśli chodzi o ściankę z liną.
Na bulderowni czyli z materacami i bez liny możesz się już powspinać bez żadnych szkoleń. Nawet sama. Możesz też tam zobaczyć czy Ci się spodoba.
Na większość pytań znajdziesz odpowiedzi na samej ściance i od ludzi się tam wspinających.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL