Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:07 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sie 12, 2012 8:16 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Od jakiegoś czasu noszę się już z zamiarem poszerzenia swoich umiejętności i "wejściem" trochę na wyższy poziom "chodzenia" po górach i chciałbym spróbować swoich sił we wspinaczce (oczywiście patrząc bardzo bardzo przyszłościowo). Zastanawiam się więc czy nie zrezygnować z siłowni i nie zapisać się na ściankę w Krakowie i ewentualnie nie zrobić sobie jakiegoś kursu (?) wspinaczkowego.
Pytanie mam do was jak najlepiej zacząć przygodę ze wspinaczką? Czy zapisać się na początku na ściankę? Zapisać się na kurs? Kupić sprzęt, wypożyczyć? Co powinienem wiedzieć i ewentualnie gdzie w Krakowie się udać? Dodam, że najbliżej mam do Fortecy. Pracuję praktycznie obok tego budynku :)

Z góry dzięki za pomoc! :)

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 12, 2012 8:24 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
To na Fortecy ładuj a na kurs wspinaczkowy sie zapisz do jakiegoś (do wyboru niżej) instruktora. Najpierw poznaj co i jak a dopiero później pomyśl nad sprzętem.

Instruktorzy:
http://www.pza.org.pl/szkolenie/instruktorzy.acs
http://www.pza.org.pl/szkolenie/instruktorzy.acs

Lepszego miejsca jak Kraków nie mogłeś trafić :)

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 12, 2012 8:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
IMHO idź sobie na dyktę... skontaktuj się np. z tym Panem http://www.geckoclimb.com/o-mnie/
trochę się wzmocnisz... załapiesz bakcyla... podłapiesz techniki i możesz iść na kurs... osobiście proponuję szkołę Klimanjaro
http://www.kilimanjaro.com.pl/
w niej trafisz zapewne również na Maćka, ale dodatkowo bardzo doświadczonego Wojtka "Szymona" Szymandere. Samą skałę możesz robić bezpośrdnio u Maćka, jednak to młody instruktor skałkowy i jeszcze sam się uczy więc imho nieoceniona będzie tutaj wiedza Szymona. Uważam, że po takiej zaprawie najfajniej zaopatrzyć się we własny sprzęt... Możesz też zacząć kupować jakiś podstawowy sprzęt chodząc na sekcje i indywidualnie jeździć w skały... tylko tutaj przyda się początkowo ktoś nieco ogarnięty, abyś mógł podłapać operację sprzętowe...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 12, 2012 8:37 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Dzięki za informacje :)

Co do miejsca to się chyba zgadza. Nie dość, że blisko w góry to jeszcze masa miejsc gdzie można się wspinać :)

A czy potrzebuje z miejsca jakiegoś partnera czy jak to wygląda? Pytam bo moja dziewczyna chce brać się ze mną. Ja myślę o tym jak o elemencie wypraw górskich, natomiast ona bardziej jako zajęcia rekreacyjne :)

PrT napisał(a):
tylko tutaj przyda się początkowo ktoś nieco ogarnięty, abyś mógł podłapać operację sprzętowe...


No właśnie dlatego pytam, zwłaszcza, że jest tutaj trochę użytkowników z Krakowa :)

A tak zupełnie z ciekawości (lekko nawiązując do tematu) jak wygląda sprawa z uzyskaniem karty/legitymacji przynależności do związku alpinistycznego? Czytałem temat o wejściu na Gerlach i zacząłem szukać informacji w internecie, jednak nie specjalnie znalazłem coś co zaspokoiło moją ciekawość. I swoją drogą czy taka legitymacja się przydaje za granicą czy nie jest to potrzebne?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Na bank niedługo się zbiorę i jak mi się tylko skończy karnet na siłowni postanowię w którą stronę się wybiorę :)

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 12, 2012 10:24 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 7:15 pm
Posty: 1270
Lokalizacja: Kraków
jeżeli chodzi o CWF to Długi jest ok, z czystym sumieniem mogę też polecić Asię Zając-Klimas - oboje mają grupy początkujące, jak i ciut bardziej zaawansowane.
Dobre sekcje mają też np Paweł Zając, Paweł Mielnikow czy Jawor.

Asia i Długi szkolą też w skałach, więc jak będziesz chciał robić kurs skałkowy to będzie jak znalazł.

Co do podziału rekreacja/napinanie to jest różnie :) u mnie na sekcji są dziewuszki które przychodzą głównie pogadać, jest też grupa napinaczy, którzy zimą ładują żeby zrobić dobrą formę na letnie skały, a w lecie ładują, żeby nie było wstydu na panelu późną jesienią :D

Jeżeli będziesz szedł się zapisać, to zrób najpierw wywiad (a najlepiej skontaktuj się bezpośrednio z instruktorem), bo jak wejdziesz z ulicy to Cię zapiszą losowo i trafisz np do niejakiego Alpinisty Baczka :D

_________________
Blog | Flickr | Facebook | Instagram | Twitter


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 13, 2012 9:08 am 
Swój

Dołączył(a): Śr maja 25, 2011 9:08 am
Posty: 49
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
marekm napisał(a):
u mnie na sekcji są dziewuszki które przychodzą głównie pogadać, jest też grupa napinaczy, którzy zimą ładują żeby zrobić dobrą formę na letnie skały, a w lecie ładują, żeby nie było wstydu na panelu późną jesienią :D


bo jak się jeździ w skały to nie ma czasu, żeby trenować :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 13, 2012 9:08 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Co do KW Kraków to teraz biuro jest nieczynne aż do września. Żeby się zapisać musisz mieć ukończony kurs wspinaczki skalnej, 2 zdjęcia, 100zł wpisowe 50zł składka i uzupełnioną deklaracją, którą można znaleźć tutaj:

http://www.kw.krakow.pl/o_klubie/zapisy


Ewentualnie możesz się zapisać do KW Warszawa przez internet, bez żadynch papierów, ale nie wiem czy Ci o to chodzi :mrgreen:

Imho najlepiej najpierw iść na ściankę, chociażby rekreacyjnie, potem kurs a potem kupowanie sprzętu.

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2012 12:16 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 02, 2009 10:39 pm
Posty: 199
Lokalizacja: >600 m npm
Ja polecam jako instruktora Krzyśka Rychlika http://vertical-limits.pl/

_________________
Pozdrowienia
Sebastian
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIĘDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|KURS LAWINOWY


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2012 8:30 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
m__s napisał(a):
chciałbym spróbować swoich sił we wspinaczce (oczywiście patrząc bardzo bardzo przyszłościowo)

O, kolego, w tym wieku to trochę późno. Nie wiem, czy w ogóle jeszcze Ci się opłaca - przecież zaraz miniesz 30-tkę...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2012 8:35 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Kaytek napisał(a):
m__s napisał(a):
chciałbym spróbować swoich sił we wspinaczce (oczywiście patrząc bardzo bardzo przyszłościowo)

O, kolego, w tym wieku to trochę późno. Nie wiem, czy w ogóle jeszcze Ci się opłaca - przecież zaraz miniesz 30-tkę...

Dlatego jeszcze mam czas! Bo po 30-tce to i tak już ... :lol:

...widzę, że żarty się Ciebie trzymają z samego rana :)

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2012 9:06 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Kaytek napisał(a):
m__s napisał(a):
chciałbym spróbować swoich sił we wspinaczce (oczywiście patrząc bardzo bardzo przyszłościowo)

O, kolego, w tym wieku to trochę późno. Nie wiem, czy w ogóle jeszcze Ci się opłaca - przecież zaraz miniesz 30-tkę...

nigdy nie jest za późno :wink:



nigdy nie mów nigdy...

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2012 9:39 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Kaytek napisał(a):
O, kolego, w tym wieku to trochę późno. Nie wiem, czy w ogóle jeszcze Ci się opłaca - przecież zaraz miniesz 30-tkę...

Aleś mu się odgryzł :lol:
Tak na pocieszenie, mój kolega zaczął koło 50-tki i teraz po 2 latach prowadzi VI.2+, a jeszcze wcale ostatniego słowa nie powiedział.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2012 9:53 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Ja też skałkowy robiłem mając 35 ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2012 10:30 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Kaytek napisał(a):
m__s napisał(a):
chciałbym spróbować swoich sił we wspinaczce (oczywiście patrząc bardzo bardzo przyszłościowo)

O, kolego, w tym wieku to trochę późno. Nie wiem, czy w ogóle jeszcze Ci się opłaca - przecież zaraz miniesz 30-tkę...


Tak właśnie czytam o WC, o którym wspomniał w innym temacie PTr, więc po części dotyka to tego tematu o którym Ty wspomnąłeś..

Władysław Cywiński napisał(a):
Czy kiedyś powtórzysz Główną Grań?

Miałem kiedyś taki zamiar. Gdy ją robiłem, miałem 36 lat. To jest według mnie najlepszy męski wiek na uprawianie konkurencji wytrzymałościowych. Kiedyś miałem zamiar powtórzyć ją jako starzec, ale jednak nie zrobię tego. Jeśli porzednio zrobiłem ją w ciągu 3,5 dnia, to teraz musiałbym ją robić
w 7 albo 8 dni i wyczerpać się kompletnie. Poszedłbym na taki numer pod jednym jedynym warunkiem: że byłoby to w stylu Krzysia Żurka, który miał ekipę wspierającą. Przychodziła na umówione miejsca ze wszystkim, a on miał 4 kg w plecaku.


jeszcze mam czas! :twisted:

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2012 1:25 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Wiesz kto najczęściej słyszy od kobiet takie zdanie?
-o boże jaki on wielki!!!!
... pająk

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 27, 2012 6:14 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
marekm napisał(a):
jeżeli chodzi o CWF to Długi jest ok, z czystym sumieniem mogę też polecić Asię Zając-Klimas - oboje mają grupy początkujące, jak i ciut bardziej zaawansowane.


No i stało się... byłem dzisiaj w końcu w Fortecy. Rozmawiałem z sympatycznym kolegą przy wejściu. Co następuje!

Na chwilę obecną zapisałem się do grupy "oczekującej" która zostanie utworzona prawdopodobnie na początku września. Jeszcze gościu ma do mnie dzwonić i poinformować o szczegółach.

Co do Długiego to prowadzi on niestety treningi jako ktoś z "zewnątrz" i u niego trzeba osobno zamawiać/kombinować przyłączenie do grupy. Niby spoko, ale w moim przypadku chyba nie do końca. Niestety u niego jest lekko drożej a i sprzęt trzeba wypożyczać osobno (nie jest wliczony w cenę) podczas gdy z instruktorami z CWF jest w cenie już. Co do Asi to powiedzieli chłopaki, że b. dawno jej nie widzieli. Że ona teraz wzięła ślub i na dobrą sprawę nie wiadomo nawet czy by miała obecnie czas, żeby prowadzić sekcję :?:

Wygląda na to, że na chwilę obecną będę chyba miał sekcję z kimś z fortecy. Z kim, to nawet nie mam pojęcia i to mnie trochę martwi. Na stronie nie ma nawet informacji, albo ja nie potrafię znaleźć odnośnie tego kto jest tam instruktorem. Mam jednak nadzieję, że nie są oni tacy "sympatyczni" jak drugi gość z recepcji, który nie wydawał się już taki fajny :p trochę mnie to zraziło, ale z drugiej strony...

Teraz nie wiem do końca co robić. Może dowiedzieć się jeszcze w Reni Sport? Z tego co widzę, tam też jest trochę drożej niż w Fortecy a Forteca jest dosłownie w budynku obok mojej firmy, więc bym miał blisko.

Zastanawiam się czy zostać na chwilę obecną tak jak jest i jeśli mi się spodoba to kupić sobie sprzęt i ewentualnie zapisać się do Długiego lub kogoś innego? Dodatkowo w tygodniu chcę chodzić na siłownie (2x tyg, teraz też cały czas chodzę), także wydatek typu 200zł + siłownia + sprzęt/wypożyczenie to trochę kasy jest. Nawet posiadając Multisport, którego nie posiadam :P

Na czyjejś stronie przeczytałem, że instruktorów jest wielu, a najważniejsze, żeby wybrać najlepszego. No i to dało mi trochę do myślenia :p Co radzicie?

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 27, 2012 6:41 pm 
Weteran

Dołączył(a): So maja 10, 2008 3:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: krk
m__s napisał(a):
Teraz nie wiem do końca co robić. Może dowiedzieć się jeszcze w Reni Sport? Z tego co widzę, tam też jest trochę drożej niż w Fortecy a Forteca jest dosłownie w budynku obok mojej firmy, więc bym miał blisko.


Obczaj co tam dają u Renaty, a Centrum Wstydu omijaj z daleka.

edit:
m__s napisał(a):
Zastanawiam się czy zostać na chwilę obecną tak jak jest i jeśli mi się spodoba to kupić sobie sprzęt i ewentualnie zapisać się do Długiego lub kogoś innego? Dodatkowo w tygodniu chcę chodzić na siłownie (2x tyg, teraz też cały czas chodzę), także wydatek typu 200zł + siłownia + sprzęt/wypożyczenie to trochę kasy jest. Nawet posiadając Multisport, którego nie posiadam


Powinieneś się skupić na wspinaniu, siłka powinna być tylko suplementem, np. po treningu, o ile w ogóle. Najpierw 3x panel, szybko dojdziesz do swojego maxa, a potem tylko ciężka praca nad kolejną cyfrą, jeśli w międzyczasie Ci się nie znudzi :wink: .


Ostatnio edytowano Pn sie 27, 2012 6:58 pm przez blelump, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 27, 2012 6:48 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 7:15 pm
Posty: 1270
Lokalizacja: Kraków
a co chciałeś wypożyczać?
Asia pojechała na wakacje, na dniach wraca, zresztą praktyka (całkiem słuszna) jest taka że w okresie letnim sekcja odbywa się w skałach :) Jeżeli chcesz Długiego, to po prostu do niego zadzwoń, zapewne okaże się, że wcale nie jest drożej ;)

_________________
Blog | Flickr | Facebook | Instagram | Twitter


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 27, 2012 7:10 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2010 4:32 pm
Posty: 410
M__S konkurencję raczej będą Ci odradzać, a już na pewno nie pomogą w dotarciu do nich. Asia jest spoko, ale wydaje mi się, że bardziej na kurs skałkowy. Od ćwiczenia cyfry wolałbym dobrego kogoś z mocną cyfrą.

Najlepiej to się zapisz do Kuby Rozbickiego :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 27, 2012 8:44 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
To ja kibicuję Rozbickiemu: Kuba Kuba :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 27, 2012 8:54 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
m__s napisał(a):
Co do Asi to powiedzieli chłopaki, że b. dawno jej nie widzieli. Że ona teraz wzięła ślub i na dobrą sprawę nie wiadomo nawet czy by miała obecnie czas, żeby prowadzić sekcję

W uzupełnieniu tego o czym pisze marekm dodam, że Asię widzieliśmy chyba w lipcu razem z grupą w Bolchowickiej...
Co do Długiego to zwyczajnie skontaktuj się z Nim:
http://www.geckoclimb.com/kontakt/
na tej stronie znajdziesz też cennik...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 27, 2012 8:58 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2010 4:32 pm
Posty: 410
Przecież Asia szkoli w Kilimanjaro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 27, 2012 10:51 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
blelump napisał(a):
Obczaj co tam dają u Renaty, a Centrum Wstydu omijaj z daleka.

W Reni cena jest dla mnie 10zł większa a dla laski 5zł (studentka :p). Dla mnie jest to do przełknięcia, zawłaszcza, że też dają sprzęt. Inna sprawa, że długi ma taką samą cenę na swojej stronie 200zł - pytanie tylko, czy daje coś na treningi do czasu aż sobie czegoś nie kupie. Na początku buty będę miał jakieś dopasowane adidaski, później oczywiście zainwestuje w coś rozsądnego. Ostatnio trochę się spłukałem na sprzęt górski i trzeba najpierw wszystko spłacić, zanim zabrnę za daleko :)

blelump napisał(a):
Powinieneś się skupić na wspinaniu, siłka powinna być tylko suplementem, np. po treningu, o ile w ogóle. Najpierw 3x panel, szybko dojdziesz do swojego maxa, a potem tylko ciężka praca nad kolejną cyfrą, jeśli w międzyczasie Ci się nie znudzi .

Taki jest też plan. Siłownia znudziła mi się jakiś czas temu a ćwiczę z przerwami już od paru ładnych lat. Jakiś czas temu, żeby urozmaicić sobie treningi, zapisałem się na Muay Thai i do siłowni nie ma porównania, jednak niestety na chwilę obecną mój klub nie ma sali do treningów i to jest najlepszy czas dla mnie, żeby spróbować czegoś innego ;)
Siłownia nie będzie tak jak teraz, głównym moim zajęciem a jedynie uzupełnieniem treningu na ściance. Wiadomo, że nie będę ćwiczył na masę bo to mija się z celem.

marekm napisał(a):
a co chciałeś wypożyczać?

Na chwilę obecną nie mam nic. Słownie NIC. :( Wiem, że np. worek itp to śmieszne kwoty, ale tak jak pisałem najpierw chcę spłacić górskie rzeczy zanim zainwestuję w sprzęt wspinaczkowy.

marekm napisał(a):
Asia pojechała na wakacje, na dniach wraca, zresztą praktyka (całkiem słuszna) jest taka że w okresie letnim sekcja odbywa się w skałach

W takim razie do Asi faktycznie zapiszę się na skałki. Jednak jak ktoś pisał, że ona też prowadzi zajęcia na ściankach to chciałem u niej od razu robić i jedno i drugie :)

marekm napisał(a):
Jeżeli chcesz Długiego, to po prostu do niego zadzwoń, zapewne okaże się, że wcale nie jest drożej

No i tak chyba właśnie zrobię. Zadzwonię, zobaczę co on mi powie i co z tego wyjdzie.

swi7ch napisał(a):
Najlepiej to się zapisz do Kuby Rozbickiego

Tak właśnie patrzę i też podobnie jak Długi i Asia stacjonuje w Reni. Coś w tym chyba jest, że nie jest to Forteca :p Wszystko fajnie, tylko u niego cena z wejściówkami to 220zł dla mnie i dla laski 190zł podczas gdy długi ma ceny na stronie 175zł i 200zł. Niby nic wielkiego, ale patrząc z perspektywy starty w Fortecy odpowiednio 160 i 190zł to już robi się coraz drożej. Droga zabawa ... :|

PrT napisał(a):
Co do Długiego to zwyczajnie skontaktuj się z Nim:
http://www.geckoclimb.com/kontakt/
na tej stronie znajdziesz też cennik...

Jutro z pracy wyślę do niego e-mail lub zadzwonię. On na chwile obecną chyba przoduje w osobach "polecanych".

swi7ch napisał(a):
Przecież Asia szkoli w Kilimanjaro.

PrT wkleił wcześniej link do Kilimanjaro.

Tak więc z tego co piszecie to lepiej iść do Reni niż do Fortecy, czy tak? Wygląda na to, ze póki jeszcze sierpień i mam możliwość wyboru to wybiorę się do Reni jutro i zapytam tam co i jak. Zwłaszcza, że z domu mam jeszcze bliżej do Reni niż do Fortecy :) Jutro też skontaktuję się z Długim i dowiem się wszystkiego z "pierwszej ręki".

Szczerze mówiąc spodziewałem się, że taniej to wszystko wyjdzie :roll: :)

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 27, 2012 11:58 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2010 4:32 pm
Posty: 410
Taniej wyjdzie zwykły karnet. Może na początek kup wejściówkę z przeszkoleniem z asekuracji i zobaczysz co i jak :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 28, 2012 3:26 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
m__s napisał(a):
Szczerze mówiąc spodziewałem się, że taniej to wszystko wyjdzie

Spróbuj zostać płetwonurkiem :lol:

Na jakichś alpejskich kombinacjach spłynął Ci prawie cały miesiąc. Mieszkasz w Krakowie, skały na wyciągnięcie ręki, czego chcieć więcej?
Ekipa? Przy odpowiedniej dozie uporu do zebrania. I działamy a nie gadamy :mrgreen:

Dla mnie ściana jest prawie zupełnie pozbawiona uroku (dziś się właśnie wybieram w ramach umartwiania), ale ok- jeśli już sobie wymarzyłeś ścianę to zrób tak:

swi7ch napisał(a):
na początek kup wejściówkę z przeszkoleniem z asekuracji i zobaczysz co i jak


Pochodź sobie parę razy, kurs nie zając nie ucieknie. No chyba, że musisz od razu na bogato - bo ja to mam wrodzone skłonności do partyzantki :twisted:

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 28, 2012 7:03 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
ja bym radził zamiast pchać się na sekcję na starcie zakupić buty normalne, choćby triopy czy madrocki - omijać te najtańsze quechuy, na wapieniu tragedia

popróbować trochę na panelu

możliwie najszybciej znaleźć kogoś kto weźmie w skały zobaczyć czym to się je

na kurs skałkowy iść w Sokoły, dużo większy pożytek niż w wapieniu

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 28, 2012 7:24 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Sofia napisał(a):
Spróbuj zostać płetwonurkiem

Za wodą nie przepadam. Pozostanę przy górach! :D

Sofia napisał(a):
Na jakichś alpejskich kombinacjach spłynął Ci prawie cały miesiąc. Mieszkasz w Krakowie, skały na wyciągnięcie ręki, czego chcieć więcej?

Nie, nie! Na chwilę obecną wszystko jest tak jak zakładał plan! Miałem się zapisać od września i tak też zrobię!

Dzięki za rady :!:

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 28, 2012 9:33 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 17, 2012 7:32 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Kraków
m__s napisał(a):
Nie, nie! Na chwilę obecną wszystko jest tak jak zakładał plan! Miałem się zapisać od września i tak też zrobię!


W takim razie, daj znać jak Ci poszły pierwsze kroki na ściance, no i którą ostatecznie wybrałeś. (Mam w planach podobnie jak Ty rozpocząć przygodę ze ścianką, tyle że od października).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 28, 2012 9:57 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Jak tak czytam o tych Waszych krakowskich cenach, to masakra jakaś...
U nas jest prawie za darmo w takim razie.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 28, 2012 10:01 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Olga napisał(a):
Jak tak czytam o tych Waszych krakowskich cenach, to masakra jakaś...
U nas jest prawie za darmo w takim razie.


No nie musisz mi tego mówić :(
Sama zobacz:
http://wspinanie.renisport.pl/hala-wspinaczkowa/cennik/
http://www.cwf.pl/index.php?option=com_ ... Itemid=178

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL