Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn maja 13, 2024 5:24 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 30, 2011 12:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14891
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Olga napisał(a):
grubyilysy napisał(a):
a ile w d..ę...

Darmową matę do asekuracji? :)

Dokładnie o to chodziło!

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 30, 2011 7:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Olga napisał(a):
PrT, jak tam powrót do zdrowia w ogóle, będzie OK wszystko?

Tak twierdzi ortopeda... nie wiem jeszcze jak to do końca z głową, ale na razie wygląda, że wszystko jest całkiem dobrze... Neurochirurg to jednak dopiero w listopadzie...:) Tak czy inaczej duuużo pracy przede mną... prawy bark i nadgarstek pozostawiają wiele do życzenia... paluchy póki co też nie robią szału, jednak one niby są najmniejszym problemem... Słowem... będzie żył...:) Tak czy inaczej może właśnie w tej mojej wadze należy upatrywać tak małych (pojęcie względne) obrażeń?

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 03, 2011 8:21 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
PrT napisał(a):
Tak czy inaczej duuużo pracy przede mną...

Bo i niewiele czasu tak naprawdę od wypadku upłynęło. Strasznie się cieszę, że wszystko w dobrym kierunku idzie i życzę szybkiego powrotu w góry! :)

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 04, 2011 8:11 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
To news z końca sierpnia, ale wciąż robi wrażenie. Na Matta w mniej niż 3 h, 2915 m różnicy wysokości. Dla mnie - mistrz!
http://www.zermatt.ch/en/page.cfm/news_ ... rd_steindl

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 04, 2011 8:23 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
Jak to jest w ogóle możliiwe? 1000 m różnicy wysokości / h to już dla większości mordercze tempo na zwykłej ścieżce, a co dopiero w trudnym wspinaczkowym terenie (tam jest zdaje się III+)? :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 04, 2011 8:29 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
Zombi napisał(a):
To news z końca sierpnia, ale wciąż robi wrażenie. Na Matta w mniej niż 3 h, 2915 m różnicy wysokości. Dla mnie - mistrz!
http://www.zermatt.ch/en/page.cfm/news_ ... rd_steindl

z calym szacunkiem, Zombi, ale na mnie takie błazny jak ten gosc czy Ueli Steck wrazenia nie robia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 04, 2011 8:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Chariot napisał(a):
z calym szacunkiem, Zombi, ale na mnie takie błazny jak ten gosc czy Ueli Steck wrazenia nie robia

Bo co? za dobrzy są?
Mówisz, że to błazny wiec pytam na jakiej podstawie takie określenia?

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 04, 2011 8:38 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
O to samo miałem zapytać. Czy jest błaznem, bo wbiegł na Matta, czy może z innego powodu uważasz go za błazna. Jeżeli z innego, to mój post tego nie dotyczył. Jeżeli uważasz, ze jest błaznem, bo wbiegł w takim fantastycznym czasie na szczyt, to nie bardzo rozumiem toku twojego myślenia i oceny....

Taki wyczyn mnie kompletnie nie rozśmiesza, lecz imponuje. Łyda i płuco - godne szacunku!

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 04, 2011 8:55 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
panowie, oni nie chodza po gorach z milosci do gor, ale raczej dla pieniedzy i rozglosu medialnego
no ale co z tego, ze wbiegli w dobrym czasie na szczyt?
jakie to ma znaczenie?
nie zobaczyli po drodze ani jednego widoku, nie mieli czasu na kontemplacje piekna gor, na chwile refleksji
byc moze sa inni w normalnym zyciu, w normalnej wspinaczce, kiedy nie robia tego dla pieniedzy
natomiast takie wyczyny, jak w tym linku, czy wyscigi Stecka polnocnymi scianami Alp to jest blazenada
Zombi, PrT, mozemy isc w Tatry i sie scigac, kto pierwszy wyjdzie np. na Rysy z Palenicy
ale po co? jaki jest w tym sens?
kiedys, jak mialem okolo 20lat, jezdzilem w zawodach MTB
a potem przestalem, bo doszlo do mnie, ze to dziecinne zabawy dla duzych chlopcow, ktore w dodatku sa na tyle ryzykowne, ze mozna skonczyc na cmentarzu lub na wozku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 04, 2011 9:16 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Chariot napisał(a):
ze wbiegli w dobrym czasie na szczyt?

To też wyczyn wymagający ćwiczeń...
A co z tego, że jakiś murzyn biega 100 metrów poniżej 10 sekund?...
Raz, że pewnie już go (ten szczyt)kontemplowali wielokrotnie, a dwa że mają za to kasę... Również błaznami można nazwać przewodników bo nie idą w góry dla kontemplacji tylko opiekować się innymi... ratowników górskich w pracy bo zamiast to kontemplować góry i ich piękno jak w nich są to ratują innych itp. i to wszystko dla pieniędzy...
Podobnymi błaznami są też Himalaiści i Alpiniści mający pierwsze przejścia zimowe, nowe trasy na szczyty, na które już są drogi... po co to robią? Dla kasy pewnie...
Słowem nie przekonałeś mnie... jest to forma aktywności której nie rozumiesz... ok... ale takie komentarze myślałem, że są dyktowane czymś szerszym.

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 04, 2011 9:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Chariot napisał(a):
panowie, oni nie chodza po gorach z milosci do gor, ale raczej dla pieniedzy i rozglosu medialnego

Jak zwykle wiesz najlepiej co kto myśli, czuje i czym się kieruje podejmując określone działania.
Ueli Steck to błazen, a turyści, którzy zginęli w Tatrach to kretyni, bo nie mieli kurtek zimowych.
Chariot, proszę Cię, weź Ty się czasem trochę zastanów zanim coś napiszesz.

Równie dobrze mógłbym dokonać uogólnienia, że wszyscy turyści chodzący z przewodnikiem na sznurku to suki. Dlaczego? Bo są prowadzone jak suka na smyczy. Nie chodzą po górach z miłości do nich, a tylko z sado-masochistycznej potrzeby bycia prowadzonym na smyczy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 04, 2011 9:42 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Chariot, a jakie ma to znaczenie, że przepełniony miłością do gór będziesz człapał, wzdychał i oglądał, tfu-tfu, tj. kontemplował, po raz enty ten sam lub nie ten sam widok a na widok innych ludzi takiego nastawienia nie podzielających ze zgorszeniem wymieszanym z pogardą z byka patrzył? c'mon, to ma być poważne? moim zdaniem już raczej ździebko infantylne.
Pytasz "ale co z tego, ze wbiegli w dobrym czasie na szczyt?" no sam spróbuj, a zobaczysz!

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 04, 2011 9:45 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Rohu napisał(a):
ak zwykle wiesz najlepiej co kto myśli, czuje i czym się kieruje podejmując określone działania.

Też mi to przyszło na myśl...

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 04, 2011 10:00 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
do Roha-
moge sobie dokonywac uogolnien ile mi sie podoba
a co Ty czy ktos inny o tym mysli, to mi zwisa i powiewa
Ty mozesz myslec inaczej i komentowac moje posty-wolnosc internetu

Rohu napisał(a):
Chariot, proszę Cię, weź Ty się czasem trochę zastanów zanim coś napiszesz.

Ty sie zastanow zanim umiescisz nastepnym razem na publicznym forum relacje ze scislego rezerwatu
przed twoja relacja 90% userow na tym forum nawet nie wiedzialo, ze jest w Tatrach takie piekne miejsce jak Czarny Staw Jaworowy i Sniezna Dolinka
dzieki twojej relacji na najwiekszym forum gorskim w Polsce miejsce to zostalo
bardzo dobrze przedstawione-dziekujemy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 04, 2011 10:14 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
Zombi napisał(a):
Chariot, a jakie ma to znaczenie, że przepełniony miłością do gór będziesz człapał, wzdychał i oglądał, tfu-tfu, tj. kontemplował, po raz enty ten sam lub nie ten sam widok a na widok innych ludzi takiego nastawienia nie podzielających ze zgorszeniem wymieszanym z pogardą z byka patrzył? c'mon, to ma być poważne? moim zdaniem już raczej ździebko infantylne.
Pytasz "ale co z tego, ze wbiegli w dobrym czasie na szczyt?" no sam spróbuj, a zobaczysz!

no to jest bez sensu dyskusja, bo ja moge napisac, ze twoje podziwianie ich blazenskich wyczynow jest infantylne
nie mam potrzeby wbiegac na szczyty, bo uwazam to za dziecinne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 04, 2011 10:20 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
PrT napisał(a):
Słowem nie przekonałeś mnie... jest to forma aktywności której nie rozumiesz...

ja nikogo nie zamierzam przekonywac
to jest moje prywatne zdanie
niech tam oni sobie robia, co chca, not my cup of tea

nie rozumiem tej formy aktywnosci, masz racje-i dobrze mi z tym


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 04, 2011 10:51 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Chariot napisał(a):
Ty sie zastanow zanim umiescisz nastepnym razem na publicznym forum relacje ze scislego rezerwatu
przed twoja relacja 90% userow na tym forum nawet nie wiedzialo, ze jest w Tatrach takie piekne miejsce jak Czarny Staw Jaworowy i Sniezna Dolinka
dzieki twojej relacji na najwiekszym forum gorskim w Polsce miejsce to zostalo
bardzo dobrze przedstawione-dziekujemy

Wiem, że kierujesz to do Roha, ale zastanawia mnie co chciałeś powiedzieć pisząc o tych 90-ciu procentach userów. Tatry dla wybranych? Czy jak to interpretować? Bardzo wątpię aby po tej relacji ten rejon był odwiedzany częściej niż do tej pory, lub z jej powodu poniósł jakieś "straty" (bo może to miałeś na myśli?). Żeby oglądać ŚD "z bliska", potrzebne są jeszcze pewne umiejętności, a sama relacja, w której przedstawione są trudności oraz opis kruszyzny, raczej nie zachęca do tłumnego odwiedzania tej części Tatr przez "90% userów tego forum".

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 04, 2011 11:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Chariot napisał(a):
Ty sie zastanow zanim umiescisz nastepnym razem na publicznym forum relacje ze scislego rezerwatu

Co do Śnieżnej Doliny, to zacytuję informację ze strony TANAPu:
Cytuj:
Climbing and rock-climbing is allowed in all localities of the National Park apart from the following areas:
[...]
Kolova dolina, inlcuding all adjacent valleys and climbing walls; the NE part of Cierna Javorova dolina bordering in the South with Cierny Javorovy potok (stream) and the ridge Snehove veze (this restriction is not applicable to the access to Ladove dolinky from Mala Studena dolina through Ladove sedlo by-passing Snehove veze from the North);


Samo przejście Śnieżnej jest według tego legalne.
Informacja z TANAPu nie jest moim zdaniem do końca jasna. Niby południową granicą strefy zakazanej jest potok Czarny Jaworowy. Tak się składa, że po jego północnej (zakazanej) stronie nie byliśmy.
Potem jest jeszcze informacja o Śnieżnych Turniach, która nijak ma się do tych wyznaczników.
Co jest w końcu granicą południową? Czarny Jaworowy Potok czy Śnieżne Turnie?
Dlatego w relacji nie napisałem nic o Dolinie Czarnej Jaworowej.

A co do upowszechniania wiedzy o Śnieżnej Dolinie, to nie dokonałem chyba żadnego odkrycia.
Kilka lub kilkanaście miesięcy temu w Górach był dosyć spory artykuł opisujący tą Dolinę. W tym samym numerze był także opis wejścia na Śnieżny Szczyt - jedna z dróg prowadzi właśnie Czarną Jaworową.
W innym numerze tegoż czasopisma był opis wejścia na przełęcz w Kapałkowej grani właśnie z Doliny Śnieżnej.
W WHPie znajdziesz pół tomu na temat okolicy Śnieżnej Doliny i Kapałkowej Grani.
Wreszcie w internecie można znaleźć mnóstwo informacji na ten temat. W większości z nich jest jasno i otwarcie napisane gdzie i w jaki sposób dostać się do Czarnej Jaworowej, gdzie znaleźć tam kolebę, a nawet ile osób się w niej mieści i czy jest wygodna.


Tak na szybko zacytuję to co akurat mi do głowy przyszło:

http://www.gory.info/artyk.php?id=176

http://zipi.r-k.pl/07102728SuchaCzarna/index.html

http://tatry.inspiration.pl/viewtopic.p ... be403ae209

http://zipi.r-k.pl/09042526KolowySnezny/index.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 04, 2011 11:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Chariot napisał(a):
do Roha-
moge sobie dokonywac uogolnien ile mi sie podoba
a co Ty czy ktos inny o tym mysli, to mi zwisa i powiewa
Ty mozesz myslec inaczej i komentowac moje posty-wolnosc internetu

Owszem możesz sobie uogólniać ile chcesz. Niestety pokazuje to tylko jak mocno jesteś ograniczony w kwestii światopoglądu.
Zdaje się, że masz klapki na oczach, które nie pozwalają Ci zobaczyć nic poza "jedynym i słusznym (bo Twoim) sposobem postrzegania świata".
Innych oceniasz według tego co sam myślisz nie próbując nawet zrozumieć ich pasji, zainteresowań, czy zachowań.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 05, 2011 1:18 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
Rohu napisał(a):
Owszem możesz sobie uogólniać ile chcesz. Niestety pokazuje to tylko jak mocno jesteś ograniczony w kwestii światopoglądu.
Zdaje się, że masz klapki na oczach, które nie pozwalają Ci zobaczyć nic poza "jedynym i słusznym (bo Twoim) sposobem postrzegania świata".
Innych oceniasz według tego co sam myślisz nie próbując nawet zrozumieć ich pasji, zainteresowań, czy zachowań.

nie widze ani grama pasji w wybieganiu na szczyty z zegarkiem w reku
jestem dosc mocno ograniczony, jesli idzie o zrozumienie takich zachowan
jak juz pisalem, twoja opinia na moj temat mi zwisa i powiewa


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 05, 2011 1:30 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
Rohu napisał(a):
Chariot napisał(a):
Ty sie zastanow zanim umiescisz nastepnym razem na publicznym forum relacje ze scislego rezerwatu

Co do Śnieżnej Doliny, to zacytuję informację ze strony TANAPu:
Cytuj:
Climbing and rock-climbing is allowed in all localities of the National Park apart from the following areas:
[...]
Kolova dolina, inlcuding all adjacent valleys and climbing walls; the NE part of Cierna Javorova dolina bordering in the South with Cierny Javorovy potok (stream) and the ridge Snehove veze (this restriction is not applicable to the access to Ladove dolinky from Mala Studena dolina through Ladove sedlo by-passing Snehove veze from the North);


Samo przejście Śnieżnej jest według tego legalne.

Zgadza sie, jak najbardziej samo przejscie Snieznej na Sniezny Szczyt, tak jak szliscie, jest legalne
Rohu napisał(a):
Informacja z TANAPu nie jest moim zdaniem do końca jasna
wg mnie jest jasna jak slonce
Rohu napisał(a):
Niby południową granicą strefy zakazanej jest potok Czarny Jaworowy. Tak się składa, że po jego północnej (zakazanej) stronie nie byliśmy

zgadza sie, nie byliscie
Rohu napisał(a):
Potem jest jeszcze informacja o Śnieżnych Turniach, która nijak ma się do tych wyznaczników

ma sie i to bardzo konkretnie
Rohu napisał(a):
Co jest w końcu granicą południową? Czarny Jaworowy Potok czy Śnieżne Turnie?

granica poludniowa rezerwatu scislego jest Czarny Jaworowy Potok a nastepnie gran Snieznych Turni. jedynym dozwolonym przejsciem przez obszar rezerwatu scislego jest przejscie z Doliny Malej Zimnej Wody (z Terinki) przez Sniezna Przelecz (Ladove Sedlo) do Snieznej Dolinki omijajac Sniezne Turnie od polnocy
Rohu napisał(a):
Dalej eksponowaną, ale prostą granią (I) docieramy na Śnieżny Zwornik
Stąd schodzimy na drugą stronę łatwymi zboczami kierując się nieco w prawo.
W końcu dochodzimy do żlebu spadającego z Wyżniej Śnieżnej Przełęczy, nim w dół i trawersem w prawo po kruchym zboczu, aż do piargów.
Nimi bardzo uciążliwie do Śnieżnego Bańdziocha
I dalej w stronę Czarnego Potoku Jaworowego w górnym piętrze doliny.

natomiast wasze zejscie ze Snieznego Zwornika do Snieznego Bandziocha to ewidentnie wejscie w rezerwat scisly, gdyz jedyna dozwolona trasa w tamtej czesci doliny to przejscie ze Snieznej Przeleczy (Ladove Sedlo) do Snieznej Dolinki omijajac Sniezne Turnie od polnocy
sprytnie byloby po prostu napisac, ze zeszliscie ze Snieznego Szczytu na Sniezna Przelecz i stamtad legalna trasa w dol Doliny Czarnej Jaworowej
jednak Ty, Rohu, jako szczery chlopak, postanowiles dokladnie opisac trase i teraz taki uj jak ja sie moze przyczepic
a przyczepilem sie, bo Ty sie przyczepiles znow do moich opini, mimo tego, ze
kiedys tam juz doszlismy do pewnego ''zawieszenia broni'' na privie

gruby, rumpel i Lukasz-oczywiscie moje posty sa skierowane tylko do Roha jako autora relacji, poniewaz tylko z nim mam w tej chwili dyspute


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 05, 2011 12:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Chariot napisał(a):
natomiast wasze zejscie ze Snieznego Zwornika do Snieznego Bandziocha to ewidentnie wejscie w rezerwat scisly, gdyz jedyna dozwolona trasa w tamtej czesci doliny to przejscie ze Snieznej Przeleczy (Ladove Sedlo) do Snieznej Dolinki omijajac Sniezne Turnie od polnocy


Obrazek

Tak mniej więcej, narysowane na szybko:
Kreska niebieska i dalej zielona to wariant legalny.
Kreska czerwona to nasze dojście do legalnej drogi.

Zatem jak doskonale widać, weszliśmy na odcinku o długości kilkuset metrów w kamienisty żleb. Jak chcesz to możemy to nawet nazwać "ścisłym rezerwatem kamieni".
Faktycznie za ten czyn powinniśmy być wybatożeni przez wszystkich TANAPowskich filanców.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 05, 2011 12:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Chariot napisał(a):
dzieki twojej relacji na najwiekszym forum gorskim w Polsce miejsce to zostalo bardzo dobrze przedstawione-dziekujemy
A Ty co teraz robisz Chariot? Skoro tak zależy Ci na tym, zeby te miejsca zostały dziewicze to po co odgrzebujesz temat relacji, o której większość już zapomniała i dodatkowo je "reklamujesz"? Czyżby dopie.przenie się do Roha z powodu osobistej niechęci było jednak ważniejsze?

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 05, 2011 1:04 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Z całym szacunkiem panie i panowie, ale na mnie takie błazny jak ten Chariot wrażenia nie robią.
Mogę sobie dokonywać uogólnień, ile mi sie podoba
a co ktoś inny o tym mysli, to mi zwisa i powiewa.
Możecie myśleć inaczej i komentowac moje posty-wolność internetu.

Nie mogłem powstrzymać się przed użyciem Argumenti retorsio :mrgreen:

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 05, 2011 1:20 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 7:15 pm
Posty: 1270
Lokalizacja: Kraków
Zombi napisał(a):
Z całym szacunkiem panie i panowie, ale na mnie takie błazny jak ten Chariot wrażenia nie robią.


dokładnie tak

_________________
Blog | Flickr | Facebook | Instagram | Twitter


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 05, 2011 1:57 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Z innego wątku:
jarek! napisał(a):
Może i nie dawno się tutaj zarejestrowałem, ale od dawna przeglądam to forum górskie.
W oczy koli jedno: są tutaj ludzie, którzy chodzą po Tatrach tylko dla jednego, dla rozgłosu na forum. Dziwna to rzecz.
Nie wiem czy mają Oni podpisane jakieś umowy ze sponsorami i stąd to parcie na przysłowiowe szkło, czy to po prostu wada charakteru.

Wydaje mi się, iż propagowanie w tak otwarty sposób jak to obserwujemy na tym forum, treści 'poza szlakowych' jest co najmniej nie na miejscu.


Chariot napisał(a):
Ty sie zastanow zanim umiescisz nastepnym razem na publicznym forum relacje ze scislego rezerwatu
przed twoja relacja 90% userow na tym forum nawet nie wiedzialo, ze jest w Tatrach takie piekne miejsce jak Czarny Staw Jaworowy i Sniezna Dolinka
dzieki twojej relacji na najwiekszym forum gorskim w Polsce miejsce to zostalo
bardzo dobrze przedstawione-dziekujemy

Jarek?!

Chariot do tej pory dobrze ci szło, ale tych ostatnich wypocin nawet nie mam ochoty szczególnie komentować... ot prawdziwa błazenada... w zasadzie to brak ci jakichkolwiek argumentów to się dopier.dalasz to porządnych ludzi...
Odniosę się tylko do zarzutu propagowania pewnych rejonów tatrzańskich przez użytkowników tego forum zachęcając cię to zainteresowania się porządną prasą i literaturą górską, które od dawna opisują te rejony...
Twoje ostatnie wypowiedzi są poniżej krytyki, a stwierdzenia
Chariot napisał(a):
twoja opinia na moj temat mi zwisa i powiewa

są prawdziwie infantylne.

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 05, 2011 2:00 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
to nie jarek..
a co powiesz o artykule z Wołoszyna i Koszystej w ogólnopolskiej gazecie górskiej NPM? za zgodą dyrektora parku :lol:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 05, 2011 2:30 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
! napisał(a):
a co powiesz o artykule z Wołoszyna i Koszystej w ogólnopolskiej gazecie górskiej NPM? za zgodą dyrektora parku

No powiem Ci, że jak dobrze pamiętam to w tym samym piśmie w zeszłym sezonie zimowym była relacja z wejścia na Żołtą Turnię... i to nie za zgodą czyjąkolwiek...;p Później musieli zamieszczać w gazecie sprostowanie, że to zła i niedobra wycieczka...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 05, 2011 2:49 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 18, 2009 3:07 pm
Posty: 1641
Lokalizacja: MARCIN NH Kraków
Cytuj:
Jarek?!


Cytuj:
to nie jarek..


kto wie, kto wie...

A co do Artykułu w NPM to cóż, kupa w czyimś mózgu siedzi i źle kombinuje

_________________
prawdziwe życie to górska przygoda


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 05, 2011 6:51 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Chariot napisał(a):
granica poludniowa rezerwatu scislego jest Czarny Jaworowy Potok a nastepnie gran Snieznych Turni. jedynym dozwolonym przejsciem przez obszar rezerwatu scislego jest przejscie z Doliny Malej Zimnej Wody (z Terinki) przez Sniezna Przelecz (Ladove Sedlo) do Snieznej Dolinki omijajac Sniezne Turnie od polnocy


Rozumiem że tak właśnie szedłeś z vodcą ? Przez Doline do Koziej Drabiny i wio nazat w góre ?

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL